Šta je novo?

Samsung LE-32R81 BX utisci

  • Začetnik teme aca2006
  • Datum pokretanja
A

aca2006

Guest
Ljudi,
Da li neko ima ovaj model LCD-a i kakav je u poredjenju sa drugim konkurentima npr.LG, Philips ,,,:wave:
 
Ja posedujem taj model vec 2 nedelje, prezadovoljan sam za sad, ali ne bih mogao da ti kazem kako stoji u odnosu na druge modele.
 
Pa nije najsjajnija, shto se i ochekuje od kablovske, bolje izgleda kablovska na plazmi, al zbog toga nisam ni uzeo lcd
 
Imam ovaj Tv vec negde oko mesec dana i mogu ti reci da sam ocekivao manje od kvaliteta slike na kablovskoj. Prijatno sam se iznenadio sa kvalitetom. Mozda je to zbog optickog kabla na SBB-u ali slika je sasvim OK. Div-xi su sasvim zadovoljavajuci a o HD materijalu da i ne govorim. Inace TV mi je povezan sa grafickom putem HDMI kabla.
Ps kad gledam kablovsku TV stoji na movie mod.
 
Znaci nemoram da gledam neki PLazma TV ( dosta ljudi daje prednost njima ), ovaj LCD ce me sluziti kako treba za kucnu upotrbu np.kabl.komp.DVD samo da li da uzmem 37"
 
Poslednja izmena:
Znaci nemoram da gledam neki PLazma TV ( dosta ljudi daje prednost njima ), ovaj LCD ce me sluziti kako treba za kucnu upotrbu np.kabl.komp.DVD samo da li da uzmem 37"
Pa naravno_Od viska glava ne boli.Salim se naravno.Zavisi sa koje udaljenosti gledas tv?Ja sam udaljen tacno tri metra i koristim lcd od 40 inca.I za mene je idealna udaljenost.
 
Udaljenost mi je 2.5 met. ukoliko je dovoljno 32" onda 10000 din skuplji 37" mi netreba.
Ne znam sta da ti kazem.Ja da sam na tvom mestu bih isao na 37-cu.Jer vecina filmova koje budes gledao na dvd playeru ce ti ionako biti sa crnom podlogom gore i dole pa ce ti 32-ka biti mala.To je samo moje subjektivno misljenje.Najbolje bi bilo da odes do neke radnje i da sam istestiras sta ti vise odgovara i na kojoj dijagonali ce ti se oko brze privici.
 
Ne znam sta da ti kazem.Ja da sam na tvom mestu bih isao na 37-cu.Jer vecina filmova koje budes gledao na dvd playeru ce ti ionako biti sa crnom podlogom gore i dole pa ce ti 32-ka biti mala.To je samo moje subjektivno misljenje.Najbolje bi bilo da odes do neke radnje i da sam istestiras sta ti vise odgovara i na kojoj dijagonali ce ti se oko brze privici.

Ja se slazem i preporucujem pre 37".
 
32 vs 37

Nema šanse da u nekoj prodavnici stvoriš sliku da li ti je 32 dovoljno ili da je 37 preveliko. U prodavnici sam imao utisak da je 42 prava mera.
Možes da izrežeš od kartona TV u prirodnoj veličini ili da na mestu gde bi trebalo da ti stoji TV postaviš sliku koja je približnih dimenzija kao TV (što sam ja uradio) i tek tada ćeš moći da stekneš pravu sliku o potrebnoj/dovoljnoj veličini ekrana.

Takođe prilikom izbora veličine trebalo bi da obratiš pažnju i na to da se na većem ekranu lakše uočavaju nedostaci u kvalitetu slike.
Moj mišljenje, ako ti ravan panel treba primarno zbog praćenja analogne kablovske bolje je da uzmeš 32, ukoliko imaš digitalnu kablovsku i ravan panel ćeš primarno da koristiš za gledanje DVD-a i HD-a uzmi 37.

Pozdrav
 
ja imam samsung le32-s81 i prezadovoljan sam... topla preporuka (jedino sto smara to je sto se ceka par sekundi da prebaci kanal pa treba vremena dok izlistas 80 kanala) ps. 2.7m udaljenost od tv-a
 
Poslednja izmena:
Hvala momci na pomoci.
Uzeo sam ga u Tehnomarketu za 46000 (na akciji ), TV je EXTRA udaljenost mi bas odgovara, slika je OK na kabloskoj jos samo da ga provalim kako se povezuje na komp i DVD (nesto nece ) pa da uzivam.

Pozdrav svima:banana:
 
e bash lepo shto si zadovoljan :)

Elem, kad je sestra uzimala tv, uzeli joj zet i ja 42` plazmu. U radnji i nije delovala veliko...BOG TE SVETI MAZO KOLIKO TO CHUDO IZGLEDA U SOBI OD 20 KVADRATA!
 
e bash lepo shto si zadovoljan :)

Elem, kad je sestra uzimala tv, uzeli joj zet i ja 42` plazmu. U radnji i nije delovala veliko...BOG TE SVETI MAZO KOLIKO TO CHUDO IZGLEDA U SOBI OD 20 KVADRATA!
Ista prica i samnom u radnj sam se smorio pored silnih izlozbenih modela uglavnom velikih a za njih nisam imao love, kada sam ga prikljucio odusevio sam se jer je stari TV bio 50cm. Malo nervira kad se pusti DVD jer umanji sliku gore i dole ali je zato tu DVX.:)
 
Hvala momci na pomoci.
Uzeo sam ga u Tehnomarketu za 46000 (na akciji ), TV je EXTRA udaljenost mi bas odgovara, slika je OK na kabloskoj jos samo da ga provalim kako se povezuje na komp i DVD (nesto nece ) pa da uzivam.

Pozdrav svima:banana:

koji model si na kraju uzeo?
vidim da sada ima i model r82, koja je razlika u odnosu na r81?
 
Poslednja izmena:
samo u izgledu
 
Nazad
Vrh Dno