Šta je novo?

Ako sam dobro razumio > OC E8400

Triad

Slavan
Učlanjen(a)
01.03.2005
Poruke
34
Poena
309
Ovako, prodao sam staru konfiguraciju u potpisu i uzeo novu koja glasi:
- MB Ga-p35-ds3l rev 1. latest bios
- E 8400 Wolfdale 45nm
- 800 mhz double Transcend moduli sa pasivom X 2GB = 4GB
- Gainvard 9600 GT Golden Sample (700/2000)
- 250GB Maxtor 16mb buffer + 500 GB Maxtor 32mb buffer
- Wizardovo all drilled kuciste za bolji airflow
- Dve 12ke napred i od pozada i jedna 15ka sa strane za bolji airflow.
- Logitech tastatura i G5 mis jer ima daleko bolji odziv od bilo kojeg 2.4ghz
- i kao kruna na to sve Syncmaster 245B ili 24".

Imam nekih par pitanja koje bi da raskrstim.

Vista 32bitna je na njemu sa SP1 cracked.

1. To je to, inace prilicno sam zadovoljan odnosom cijena i kvaliteta ali me interesuju vasa misljenja za konfiguraciju kao prvo, jesam li mogao bolje upazariti za 2500 KM ili oko vasih 100.000 dinara?

2. Kao drugo pitanje me interesuje kad je bila Vista bez SP1, RAM mi je u sistemu bio na 3.5 gb prepoznavanje, a cim sam instalirao SP1 prepoznao je kako treba odnosno 4GB. Sta je tu bilo u sustini ako ko zna?

3. Treca stvar su hard diskovi, oba su maxtora ali jedan sa 16mb bufferom a ovaj od 500gb je sa 32mb. Da li to utice na performanse i recimo u igrivosti na nekoj igri for example Crysisu, jer namjeravam da bazu podataka stavljam na 450 gb drugu particiju od ovoga 500gb, dok na drugi hdd od 250 gb namjeravam da postavljam velike instalacija tipa igre (Crysis, Cod4, fuel of war, Universe at war, UT4 itd) ili novi adobe premier isl. Tj. da li je pristup instaliranim programima na ovom prvom 32mb buffer Maxtoru brzi od ovoga drugog i je li to primjetno, sto u igrama sto u aplikacijama? Valjda nisam zakompilovao pitanje. ;)

4. I cetvrto i zadnja pitanje mi je i najbitnije ujedno.
Dok sam imao ovo u potpisu Opteron 175 dual core na 2.2 stock sa Gigabyte s939 sli plocom oc je isao ladno do 2.6 ali nikako dalje zbog slija, i inace upoznat sam sa procedurom na AMD sistemima ali sad imam Intel sistem i nesto sam povezao i stavicu ovdje kako sam ja to razumio, te se nadam da ce neko potvrditi da sam eventualno u pravu ili da ispravi gdje grijesim? Naravno radi se o OC-u E8400 na navedenoj konf... :type:

P35 cipseti imaju vise otvorenog prostora za OC kako sam ja razumio po netu i zato sam i uzeo navedeno. Ja sam recimo mislio ici sa maticnom koja ima ICH9R cipset zbog raida ali sam skontao da nema potrebe za njim, mada sam mozda mogao ali je i cijena veca.
U mom slucaju pazarenjem Wolfdalea bi dobio najbolji limit za oc zbog prirodnih ogranicenja u proizvodnom procesu koja su uvijek najbolja baza za oc za razliku od vjestackih kao cooling sistemi.
Citam da ljudi koristeci 8400 lako podizu 4ghz bez nekog velikog dvoumljenja!?

Inace ovo bi bilo u sustini to:

>>>

Stok vrijednost procesora
- Proc. vrijednost u stoku na 333Mhz x 9HT=2997 (3Ghz)

FSB vrijednost ploce ili 1333.
- Najbolji je odnos 1:1 ili gdje 1333 FSB predstavlja 667Mhz RAM memorije sto povlaci da je 800Mhz=1600 FSB magistrale (800x2 multiplayer).

Dakle ako proc. koji je u stoku na 333 mhz pomnozimo sa 4x mnoziocem dobijamo 1333FSB-a.
A proc koji je OC na 400 mhz sa 4x mnoziocem dobijamo 1600FSB ili (800Mhz memoriju) koju ja imam i gdje je odnos FSB-a memorije i procesor brzine 1:1 sto su savrsene vrijednosti za rad sistema po drugim forumima mislim na odnos brzine i stabilnosti na vise godina ili serverskih sistema 24/7. Tu se podrazumijeva i igranje mada ono trazi max od proc. koliko moze ili 4.0Ghz ili vise. :smash::-devil-:
Samo da ne hitnem zid nagdje :wall::wall:


Dakle >>> proc na 400 oc X 9HT = 3600 mhz proc. OC-a i 1600FSB-a ili (full 800 mhz brzine memorije na koje vrijednosti je i deklarisana) sto je najcesci slujac oc-anja ovakvih sistema.

>>>>> :type:

To zelim da postignem i mislim da sam razumio proceduru, ako ko vidi greske neka ispravi ili cak stavise predlozi jos bolji nacin oca-anja (obzirom da neki govore da je ovo sebi svojstven art mastery) tako da sam otvoren za prijedloge!? :zgran::S:
Sve u cilju, naravno, vece brzine s jedne strane i stabilnosti sistema s druge na triple coolerima kao sto su kod mene.

Ok, thankz and extremely interested in opinions if any...:wave:
 
mislim da ce vecini biti mrsko odgovarati na ta pitanja... koristi search forum-a
also, google is your friend
multiplayer veze nema sa procesorima :d

takodje, nisi naveo koje si napajane kupio i cime hladis procesor (box?)

za igranje ti je i dosta tih 3.0 sto imas, razliku neces osetiti a ako bas zelis da oc-ujes onda bi taj e8400 trebao bez problema da radi na 3.6 cak i bez podizanja napona
 
Ok prijatelju ako nema veze ali prilicno sturo si mi odgovorio na pitanja.
Cini mi se da ovakav odgovor distancira i ostale dobre duse da odgovore na duze pitanje za koje mi nije trebalo malo vremena.
Inace nikad nisam volio ljude koji imaju obicaj da postavljaju kapu s cinom moderatera sebi na glavu na nekom forumu iako to nemaju a ujedno su je zasluzili sa 27 postova ili sl.
Ali da ne ulazim sad u raspravu bez cilja...

S obzirom da sam pogrijesio u vezi multuiplayera ako neko od clanova foruma nije sjeo na ove allknowing Spinoza replyeve, ne bih imao nista protiv da dobijem kakvu informaciju u vezi s ovim sto sam pitao.

Mislim da bi trebali da se postuju clanovi foruma koji postave smisleno pitanje. Sto se tice google-a da sam htio da trazim ne bih postao ovdje, u svakom slucaju lijepo je znati da nisu svi rezrvisani na forumu, if not.

Inace, napajanje je Chieftec 550, sa stock kulerom na proc. i onim coolerima koje sam vec naveo.
Sklopio sam sliku i mozda imam neke pogresne termine ali nisam sigurno promasio sve u opisu oc-a 8400.

thankz again ;)
 
Imam nekih par pitanja koje bi da raskrstim.

1. To je to, inace prilicno sam zadovoljan odnosom cijena i kvaliteta ali me interesuju vasa misljenja za konfiguraciju kao prvo, jesam li mogao bolje upazariti za 2500 KM ili oko vasih 100.000 dinara?

bez veze je pitanje ali uvek moze bolje. (kakvo pitanje takav i odgovor :) )

2. Kao drugo pitanje me interesuje kad je bila Vista bez SP1, RAM mi je u sistemu bio na 3.5 gb prepoznavanje, a cim sam instalirao SP1 prepoznao je kako treba odnosno 4GB. Sta je tu bilo u sustini ako ko zna?

Nisi rekao koja je Vista u pitanju, 32 ili 64bit. Pretpostavljam 32bit. 32bit operativni sistemi mogu da VIDE do 4GB, ali ne mogu da koriste vise od 3.5GB, najcesce je to 3.2GB taqko da nije ni bitno do cega je bilo posto nemas nikakve koristi od toga.

3. Treca stvar su hard diskovi, oba su maxtora ali jedan sa 16mb bufferom a ovaj od 500gb je sa 32mb. Da li to utice na performanse i recimo u igrivosti na nekoj igri for example Crysisu, jer namjeravam da bazu podataka stavljam na 450 gb drugu particiju od ovoga 500gb, dok na drugi hdd od 250 gb namjeravam da postavljam velike instalacija tipa igre (Crysis, Cod4, fuel of war, Universe at war, UT4 itd) ili novi adobe premier isl. Tj. da li je pristup instaliranim programima na ovom prvom 32mb buffer Maxtoru brzi od ovoga drugog i je li to primjetno, sto u igrama sto u aplikacijama? Valjda nisam zakompilovao pitanje. ;)

Ne utice na igrivost, eventualno samo na vreme ucitavanja koje ce verovatno biti neprimetno brze na vecem HDD-u. Vise bi uticalo da si uzeo neki bolji HDD od maxtora posto je maxtor najgori HDD koji si mogao da uzmes. (najsporiji, najvise greje, najvise se dere, najavise crkava ali je i najjefitniji)

4. I cetvrto i zadnja pitanje mi je i najbitnije ujedno.
Dok sam imao ovo u potpisu Opteron 175 dual core na 2.2 stock sa Gigabyte s939 sli plocom oc je isao ladno do 2.6 ali nikako dalje zbog slija, i inace upoznat sam sa procedurom na AMD sistemima ali sad imam Intel sistem i nesto sam povezao i stavicu ovdje kako sam ja to razumio, te se nadam da ce neko potvrditi da sam eventualno u pravu ili da ispravi gdje grijesim? Naravno radi se o OC-u E8400 na navedenoj konf... :type:

Prijatelju, odgovorio si momku (drugi post u ovoj temi) da je tebi trebalo vremena da napises ceo ovaj post i da ne zelis odgovore kakve ti je on dao itd. E sad vidi ovako, imas STICKY temu "overklokovanje c2d procesora" za koju je neko izdvojio nemereno vise vremena nego ti za tvoj post i tamo je sve napisano i objasnjeno u sitna crevca. takodje imas i jos ba 10 tema koje raspravljaju o ovoj tematici, ima i slika i tip-ova za namestanje, ko koji napon drzi, kako je sta namestio itd. pa ti preporucujem da ih malo pregledas, preskocis komentare i izvuces cinjenice.

Najlakse mi je da ti odgovorim ovako: Proceosr e8400 na 4ghz stavis tako sto namestis FSB na 445 i das mu odgovarajuci napon. Odgovarajuci napon je individualna stvar kod svakog primerka i moras sam naci koji je. Treba ti adekvatno hladjenje.
 
P35 cipseti imaju vise otvorenog prostora za OC kako sam ja razumio po netu i zato sam i uzeo navedeno. Ja sam recimo mislio ici sa maticnom koja ima ICH9R cipset zbog raida ali sam skontao da nema potrebe za njim, mada sam mozda mogao ali je i cijena veca.
U mom slucaju pazarenjem Wolfdalea bi dobio najbolji limit za oc zbog prirodnih ogranicenja u proizvodnom procesu koja su uvijek najbolja baza za oc za razliku od vjestackih kao cooling sistemi.


Ovo nije pitanje, ovo su tvoja zapazanja i nisu mi uopste jasna. Pogotovo ovo boldovano, mislim WTF ?!

Citam da ljudi koristeci 8400 lako podizu 4ghz bez nekog velikog dvoumljenja!?

Dvoumljenja izmedju cega ? Za dvoumljenje je potrebno dve stvari :)

Inace ovo bi bilo u sustini to:

>>>

Stok vrijednost procesora
- Proc. vrijednost u stoku na 333Mhz x 9HT=2997 (3Ghz)

FSB vrijednost ploce ili 1333.
- Najbolji je odnos 1:1 ili gdje 1333 FSB predstavlja 667Mhz RAM memorije sto povlaci da je 800Mhz=1600 FSB magistrale (800x2 multiplayer).

Dakle ako proc. koji je u stoku na 333 mhz pomnozimo sa 4x mnoziocem dobijamo 1333FSB-a.
A proc koji je OC na 400 mhz sa 4x mnoziocem dobijamo 1600FSB ili (800Mhz memoriju) koju ja imam i gdje je odnos FSB-a memorije i procesor brzine 1:1 sto su savrsene vrijednosti za rad sistema po drugim forumima mislim na odnos brzine i stabilnosti na vise godina ili serverskih sistema 24/7. Tu se podrazumijeva i igranje mada ono trazi max od proc. koliko moze ili 4.0Ghz ili vise.
Samo da ne hitnem zid nagdje :wall:

??? Koje je pitanje ?


Dakle >>> proc na 400 oc X 9HT = 3600 mhz proc. OC-a i 1600FSB-a ili (full 800 mhz brzine memorije na koje vrijednosti je i deklarisana) sto je najcesci slujac oc-anja ovakvih sistema.

dakle sta je pitanje ?


:type:

To zelim da postignem i mislim da sam razumio proceduru, ako ko vidi greske neka ispravi ili cak stavise predlozi jos bolji nacin oca-anja (obzirom da neki govore da je ovo sebi svojstven art mastery) tako da sam otvoren za prijedloge!? :zgran::S:

:zgran: ako nisi razumeo proceduru idi na sticky temu "overklokovanje c2d procesora"

Sve u cilju, naravno, vece brzine s jedne strane i stabilnosti sistema s druge na triple coolerima kao sto su kod mene.

Znaci sve je ovo u cilju stabilnosti i tripple kulera. ok :) Sta su triple kuleri ?

Ok, thankz and extremely interested in opinions if any...:wave:

Nema na cemu, i drugi put
Bok !
>>> :type:
 
Poslednja izmena:
Ma nije bitno momci.
Saznao sam sto me interesuje, thankz na komentarima i kakvim takvim odgovorima! ;)
 
Nazad
Vrh Dno