Šta je novo?

pay back :D

Sinoc ti od "tresenja" kolena klecala :D

A pacse i taj jedan jedini sub14 koji mogu da pojurim na vazduhu...uskoro idemo pod led,pa ce i ostali pasti ;)

Nemoj da zaboravis ona dva rana na dk sa nekim normalnim voltazama na istim ili nekim slicnim setovanjima koja sam ti predlozio

a plasim se da ti je win sporiji....pogledaj sub14 moj i tvoj,iako ti imas manje mhz, moze se reci da je isti fsb,jos mi je ram manje zategnut i imam vreme "dosta brze" - 0.550s ,a to je onaj rez iz prve....izgleda da ce ovde da padne jedan fsb manje i malo se dotegne ram,pa ako treba 2-3 rana :p

:wave:

Veoma je cudno to uporedjivanje za Sub14 bas sam se pitao kako je moguce da recimo za Sub11 moras maksimalno sve da zategnes da vozis NB na 1,82V memoriju na 1:1 sa 577FSB@CL4 4 4 4 21 a ja znam da cu vec veceras iz prvog pokusaja da postignem sub11 sa 1,7V na nb na manjoj frikvenciji dok recimo za sub14 nece biti bas lako.

Moja predpostavka je da BI na manjim frikvencijama bolje radi od DK

Sto se tice win'a tesko je reci ciji je bolje koliko ti mislis da je vas bolji toliko ja mislim da je moj jer cinjenica je da na sub11 imamo drasticnu razliku u fsb'u.
 
Poslednja izmena:
Veoma je cudno to uporedjivanje za Sub14 bas sam se pitao kako je moguce da recimo za Sub11 moras maksimalno sve da zategnes da vozis NB na 1,82V memoriju na 1:1 sa 577FSB@CL4 4 4 4 21 a ja znam da cu vec veceras iz prvog pokusaja da postignem sub11 sa 1,7V na nb na manjoj frikvenciji dok recimo za sub14 nece biti bas lako.

Moja predpostavka je da BI na manjim frikvencijama bolje radi od DK

Sto se tice win'a tesko je reci ciji je bolje koliko ti mislis da je vas bolji toliko ja mislim da je moj jer cinjenica je da na sub11 imamo drasticnu razliku u fsb'u.

kada obaras PL moras da dodas napona nb,zato on toliko i trazi....negde sam zakljucio da je to potrebno,negde nije,negde je i dovoljno 1.7v,a negde nije...zavisi sve od slucaja do slucaja...DFI je to,radi on ko sat :)

Ono sto ja vidim i posle to uporedjujem, je da dk moze na manjem fsb vise da se vise dotegne, kao sto je onaj tvoj ran sa DK na 475FSB,sto BI nema sanse da izgura PL5

ne mozes da uporedjus ta dva rana u sub11,jer je razlicit fsb...moze se porediti u sub14,ne zato sto je moj ran brzi,vec nam je skoro sve isto setovano,a ploce maltene iste - p35

:wave:
 
jos mi se tresu kolena :) ihhhh :D

deklasiranje se nastavlja kao sto rekoh ....

manja frikvencija i daleko manji fsb....
Ti drugar vozis PL7 na 577MHz to je brutalno ja cenim da moj DK moze toliki FSB da izvuce + sa PL7 da bi te oduvo minimum citav sekund :)

spi32_10_59_3s4o.jpg
 
Ne bih mnogo da se mesam al ovde je rez bolji od staxma, pomnozi pa ces videti i sam kako bese mhz x vreme ;), dal je bolje 1:1 ili malo nize a 5:6 je sad diskutabilno ali perf br kaze da je staxm ovde bolji :), tako da mi nije bas nesto najjasnije gde je deklasiran :wave:
 
Ne bih mnogo da se mesam al ovde je rez bolji od staxma, pomnozi pa ces videti i sam kako bese mhz x vreme ;), dal je bolje 1:1 ili malo nize a 5:6 je sad diskutabilno ali perf br kaze da je staxm ovde bolji :), tako da mi nije bas nesto najjasnije gde je deklasiran :wave:

Ha ha ha pa odlucite se vise koji kriterijumi vaze , XS ili perf number :) ?

citriam te Misko :

Ja mislim da nema potrebe da radimo to Montoja, sta sad izmisljas, isto ovo sa frekvencijama ovaj fsb onaj fsb bla bla bla.... pravila su jasna, 3.6/4ghz flat odnosno sad za 45nm sub xx min, pa neka pobedi najbolji :p

1:1 sa trfc na 21 i 577 MHz na PL7 nemoze biti sporije .... to ti mogu i pismeno dati u svako doba noci i dana....
A kako mozes to izracunati pa jednostavno pokreni sistem na 577 i odradi pomocu Everesta test Bandwidtha onda isti test uradi na 506.

Uostalom ako mislis da je 5:6 i 506 MHz brze ko vas sprecava da se pod istim uslovima uporedimo ?
Misko to je sadomazohizam kad teras 577 umosto brzih 506 :) ako je to vec tacno !

Zato i pisem da je u pitanju deklasiranje.

Ovo stvarno vise nije humano sto vam radim ali sami ste birali :) :D
 
Poslednja izmena:
perf broj se gleda kad je rez slican to ti je valjda dovoljno jasno, zato je i uveden, drugo monte a sto ti uvodis neke kategorije koje samo tebi odogovaraju koje ceo svet ne vrti i ne boduje sem tebe i nas pitas da vozimo po njima? Pravila su jasna da ne ponavljam rekao sam koja su, ti ako mozes vozi 700x6 niko ti ne brani, ako ti ploca ne moze 577 sta da ti kazem brze okreci pedale.

Drugo ne mozemo nikako reci da ti nas ili mi tebe sad deklasiramo u 32M sada jer su rezovi tesni, nasuprot pre pola god+, kad smo te dobijali po 10tak sek.
 
perf broj se gleda kad je rez slican to ti je valjda dovoljno jasno, zato je i uveden, drugo monte a sto ti uvodis neke kategorije koje samo tebi odogovaraju koje ceo svet ne vrti i ne boduje sem tebe i nas pitas da vozimo po njima? Pravila su jasna da ne ponavljam rekao sam koja su, ti ako mozes vozi 700x6 niko ti ne brani, ako ti ploca ne moze 577 sta da ti kazem brze okreci pedale.

Drugo ne mozemo nikako reci da ti nas ili mi tebe sad deklasiramo u 32M sada jer su rezovi tesni, nasuprot pre pola god+, kad smo te dobijali po 10tak sek.

Zaista nemozete reci ni u lowclock a kamoli pod LN2 , 10s u spi32m su velike ..... :)

Ova prica za mene je smesna iz toga razloga jer ste se ponadali da imate bolji win verovali ste u to zato ste i otvorili ovaj thread .... Sad kad ste ga da se ne izrazim pogresno , polaze price kao ne moze se utvrditi ti dobro znas da moze ali ne zelis da uporedis jer znas da vi je platforma sporija ....

577@CL4 4 4 4 21 nemoze nikada biti sporije od 506@ CL4 4 4 4 23 za vas je to jednostavno i dokazati ovde al nemate muda za to.
 
577@CL4 4 4 4 21 nemoze nikada biti sporije od 506@ CL4 4 4 4 23 za vas je to jednostavno i dokazati ovde al nemate muda za to.

pa ajd ti probaj 577 pa vidi i sam :) sta drugo da ti kazem, staxm ima bolji rez po xs pravilima, ti probaj da ga stignes ako mozes ako ne nastavi da kukas kako to nije isto :wave:
 
pa ajd ti probaj 577 pa vidi i sam :) sta drugo da ti kazem, staxm ima bolji rez po xs pravilima, ti probaj da ga stignes ako mozes ako ne nastavi da kukas kako to nije isto :wave:

gubis se ti cesto , ili ? :) :D
upravo po XS pravilima moj rez je bolji :)

Na XS je upravo frikvencija jedino pravilo.
Pogledaj opet moj zadnji rez i frikvenciju :)
Aj sad se malo izracunaj pa odluci ciju teoriju da branis :)
 
Pa ko mislis da je 2mhz manje i preko pola sekunde bolje, ok nemam sta dalje da pricam
 
Pa ko mislis da je 2mhz manje i preko pola sekunde bolje, ok nemam sta dalje da pricam

Ja tebe covece uopste nerazumem ...... o koja to 2 MHz pricas ? Cenim da si hteo da kazes 0.2 MHz ;)

Evo ti pregled jos jedanput :

xsres1xkd.jpg

xsres2zod.jpg


U ovoj listi jedino ispod sub13 po pravilima XS'a imate prednost sa cinjenicom da ja vozim na znatno nizem FSB'u

E sad ti mene objasni detaljno sta si zelio sa ovim threadom da nam kazes da imate sporiji sistem iako ja fozim u svim testovima znatno manji fsb ?

Veceras pocinjem sa podesavanjem Asus S2E na TeamGroup Xtreme .... i ocekujem lepe rezultate.

@nikolas
Mema ide dobro , default specifikaciju odradjuje na 1,64V :D :) znaci 1600@CL7 7 7 21 radi GoldMemory stable na 1,64V na ovoj ploci po fabrickoj specifikaciji napon je od 1,75V-1,85V.
videcemo kako ce se pokazati na DDR3-2000 :)
 
Poslednja izmena:
E sad ti mene objasni detaljno sta si zelio sa ovim threadom da nam kazes da imate sporiji sistem iako ja fozim u svim testovima znatno manji fsb ?

Koliko ja vidim, sto se tice poredjenja cije je bolji OS, jedino se run@sub13 moze uporediti, jer je radjen na istom FSB@P35 sa istim odnosom delioca za ram i tu si losiji za 0.568s, ali zbog manje MHz za 0.1MHz si prvi na listi u toj kategoriji i to ova lista potvrdjuje, bitni su MHz potrebni za odredjenu kategoriju

Ostali ranovi sa razlicitim FSB i deliocima nisu upotrebljivi za poredjenje OS
 
Poslednja izmena:
Koliko ja vidim, sto se tice poredjenja cije je bolji OS, jedino se run@sub13 moze uporediti, jer je radjen na istom FSB@P35 sa istim odnosom delioca za ram i tu si losiji za 0.568s, ali zbog manje MHz za 0.1MHz si prvi na listi u toj kategoriji i to ova lista potvrdjuje, bitni su MHz potrebni za odredjenu kategoriju

Ostali ranovi sa razlicitim FSB i deliocima nisu upotrebljivi za poredjenje OS

Tacno nisu uporedljivi jer je u pitanju deklasiranje .... nema te teorije i sanse da 577@CL4 21 PL7 1:1 bude sporije od 505@CL4 23 PL6 5:6 toga ste i sami sasvim svesni a sto mozete i lako dokazati.
 
Poslednja izmena:
Tacno nisu uporedljivi jer je u pitanju deklasiranje .... nema te teorije i sanse da 577@CL4 21 PL7 1:1 bude sporije od 505@CL4 23 PL6 5:6 toga ste i sami sasvim svesni a sto mozete i lako dokazati.

Iskreno, ako bas hoces da znas,rec "deklasiranje" opisuje ono sto smo mi tebi radili u 1m & 32m sa 65nm procovima i to u svim kategorija, jer tada nisi bio konkurentan, imao si los win , hteo ti da verujes u to ili ne,to ti je bio glavni uzrok

sada kada imas bolji i konkurentan win, situacija je mnogo bolja i sada se moze reci da si prava konkurencija. E8500 koji imas je odlican primerak i imao si srece da ga ubodes iz prve. Mi smo promenili 5kom e8500 dok nismo uboli dobar primerak, a cekao se i novi ram.

Evo sad smo ti se priblizili sa ovim procom, maksimalni 1m i 32m smo jos malcice iza tebe, u low-clock u negde smo bolji,negde smo te naterali da to poteras i dotegnes jos vise, ali "uskoro" (najverovatnije posle praznika) sledi apdejt u nekim vec radjenim kategorija, a i u nekim novijim koje ti dugujemo

Ova sada situacija, gde si ti bolji u nekim kategorijama, odnosno mi u drugim je daleko od nekog deklasiranja, vise bi je nazvao kao borba prsa u prsa ili tesno ili ....

:wave:
 
Iskreno, ako bas hoces da znas,rec "deklasiranje" opisuje ono sto smo mi tebi radili u 1m & 32m sa 65nm procovima i to u svim kategorija, jer tada nisi bio konkurentan, imao si los win , hteo ti da verujes u to ili ne,to ti je bio glavni uzrok

sada kada imas bolji i konkurentan win, situacija je mnogo bolja i sada se moze reci da si prava konkurencija. E8500 koji imas je odlican primerak i imao si srece da ga ubodes iz prve. Mi smo promenili 5kom e8500 dok nismo uboli dobar primerak, a cekao se i novi ram.

Evo sad smo ti se priblizili sa ovim procom, maksimalni 1m i 32m smo jos malcice iza tebe, u low-clock u negde smo bolji,negde smo te naterali da to poteras i dotegnes jos vise, ali "uskoro" (najverovatnije posle praznika) sledi apdejt u nekim vec radjenim kategorija, a i u nekim novijim koje ti dugujemo

Ova sada situacija, gde si ti bolji u nekim kategorijama, odnosno mi u drugim je daleko od nekog deklasiranja, vise bi je nazvao kao borba prsa u prsa ili tesno ili ....

:wave:

Ha ha e moj staxm bavim se ja i nekim drugim stvarima a iskreno da ti kazem da sam
u nekom timu sa jos nekolicinom a da me oduva samo jedan covek zapitao bi se koliko stvarno mi je jak tim i timski rad. Ovo je deklasiranje i u rezultatima i u men power tako da prica prsa u prsa ne pije vodu....

Nijedan od vas koliko vas je prsa u prsa ne sme na crtu sa montijem u bilo kojem overclockerskom segmentu :)

I to vas kao tim deklasira :D :)
 
znaci montoja ubica, vredi za cetvoro, ako ne i za više :D

U redu je, najbolji si ,)
 
znaci montoja ubica, vredi za cetvoro, ako ne i za više :D

U redu je, najbolji si ,)

serbian's number one sta drugo da ti kazem bar je tako trenutno , samo daleko od toga da kazem da nemam konkurencije :)
Veceras samo za tebe prezentiram poneki DDR3 rez da vidis sta radi 790i :) to je pravi ubica :D
 
Poslednja izmena:
Serbian no. 1 a gde si ti kad je 1M u pitanju, jel i to spada u domen tvikinga ili ne ili opet mi vozimo nesto sto ti nemas/nemoz' itd ?
 
Poslednja izmena:
Serbian no. 1 a gde si ti kad je 1M u pitanju, jel i to spada u domen tvikinga ili ne ili opet mi vozimo nesto sto ti nemas/nemoz' itd ?

pa ja mogu u domenu spi1m upravo nesto sto vi nemozete :) Asus P5K :D jedino ako vam se vratila ploca sa RMA pa da se probamo :)

Jel da otvaram novi thread po tom pitanju ? ili ces ti ?

P.S jel vam DFI ostao ziv ? :D :) , sobzirom sto radite sa HW'om polako me posjecate na jednog lowerclokera po imenu Optimus Prime :)

P.S da krenemo sa DDR3 rezovima u spi32m ili sto da cinimo ? mene postaje polako dosadno na DDR2 :)
 
Poslednja izmena:
mali apdejt

mozda se ovo zove deklasiranje :trust:
manje MHz, a brze vreme ,)



to be continued.....
 
da si na daleko manjem FSB'u bilo bi deklasiranje ovako nista novo :) :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno