Šta je novo?

ThinkVision L220x

Dali ga ima u prodaji kod nas? Probao sam da ga nađem, ali nisam uspeo. Pisao sam i nekim firmama nisam dobio odgovor.
 
U Hrvatskoj je bio oko 450€.
 
U Hrvatskoj je sad bio na akciji, cena oko 400 €.
 
Gde el ima u Splitu?
 
i ja ga trazim u Srbiji, ima li gde?
 
Dobar monitor, i mene zanima...
 
Na prad.de ima review ovog monitora koji nije bas ohrabrujuci- uostalom pogledajte sami
 
Cena je oko 375€ + PDV
 
Sa Pinovog sajta koji je ujedno i uvoznik:

Lenovo T33HBEU 22" 1920x1200 Wide VA Panel 1200:1 6ms 325cd/m2 34,454.00

Na default je presvetao 325cd/m2 za potrebe obrade fotografija tj. ono sto meni treba. Hardverski kalibrisan daje odlicnu sliku (black=0.35 white=140cd/m2, dakle kontrast 1:400). Nakon hardverske kalibracije i podesavanja RGB vrednosti, kontrasta i osvetljenja, korekcija u icc profilu je minimalna. Jedino sto sam primetio kao zamerku je blaga gradacija u zelenoj boji.

Svi su se zalili da je presitno 1920x1200 na 22" a ja samo mogu reci da sam ocekivao da ce biti sitnije, odlicno izgleda. Konacno sam zadovoljan.

PozdraV.
 
Znaci dobar monitor. A 1920x1200 u 22"? Pa ti bar ne moras da palis AA u igrama(ako igras igre), pixeli se jedva vide :p
 
Sad sam procitao review na prad.de i nisu ga ocrnili, jedina zamerka je bila na prenaglaseni brightness. Sve u svemu ovo je jako zanimljiv monitor. Mozda bi jedina mana mogla da bude rezolucija 1.920 x 1.200 na 22" display - odnosno pixels/inch, sto rezultuje sitnim slovima... Mislim da to nije problem s' obzirom da vec uveliko imamo laptopove koji imaju velike vrednosti pixels/inch.
Sve u svemu mislim da vredi razmisliti o ovom monitoru.

P.S.
narucio sam ga :)

poz
M.
 
Poslednja izmena:
Mana mu je default osvetljenost od 325cd/m2 i vazi za standardnu sobu sa spustenim roletnama i upaljenim sijalicama. Ukoliko se pak koristi pored prozora na direktnom suncu ovo dodje kao dobra osobina.

Osvetljenje se moze smanjiti smanjivanjem osvetljenja i RGB vrednosti na zeljenih 140cd/m2 (ovo nazalost mozete proveriti samo nekim hardverskim kalibratorom). Osvetljenje u prostoriji treba da bude 32-64 lux a to se moze proveriti bilo kojim digitalnim fotoaparatom, postaviti ga u AV mod, podesiti ISO100 staviti ekspoziciju na 1" i ukoliko se dobije blenda 4-5.6 to je to.

Sto se sitnoce tice, ponavljam ja sam ocekivao mnogo sitnije, ali je vise nego ok, treba videti pre kupovine.
 
@BigBoy: thanks za info. Sutra cu ga proveriti, ako mi ne bude presitno uzimam ga 100%
 
Citam po netu da nema pixel na pixel mod tako da bi slika sa PS3 ili kutije bila razvucena...
 
Bolje malo razvlacenja nego strafte. :)
 
Poslednja izmena:
extra su me ispalili danas... nadam se da cu ga uzeti 15-og septembra :(
 
Probao ga. Extra monitor ali po meni za 1920x1200 ipak treba 24" (sitna su slova)

SuFox
 
Ja ne bih podneo nikakvo razvlacenje... Jednostavno gubitak u kvalitetu, a pre svega geometriji je prevelik :( Da ima 1na1 skoro sigurno bi ga uzeo...
 
Poslednja izmena:
Pixel mapping 1:1 se na svim sajtovima gde se opisuju monitori navodi kao obavezno jer se zamucenje bas primeti pri reprodukciji Blu-ray diskova.

Posto ima onih koji su vec kupili ovaj monitor, mogli bi da postuju screenshot sa desktopa gde ce namestiti icon text na npr. arial6 (sa i bez font antialiasinga) pa da vidite da li su slova citljiva ili ne.
Ovo je standardan test za velike monitore jer na mnogima se font u velicini 6 ne vidi kako treba.
WUXGA rezolucija na 22" bi morala da daje ekstra ostru sliku, a tekst ne mora da bude presitan mada u nekim igrama sa fiksnom velicinom fontova i gde ima mnogo da se cita (RPG i avanture) moglo bi da bude problema.
 
Poslednja izmena:
Alo narode... jel' neko ovo testirao? Tema k'o da je malo zamrla...
Da cujemo malo vise detalja iz prve ruke!! ;)
 
Poslednja izmena:
Lep review OVDE u potpunosti realan. Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.
 
Mene zanima gde ga kupiti sad u srbiji?? i koliko sad kosta? Najvise me zanima zato sto je pva, a treba mi za obradu fotografije/...
 
Nazad
Vrh Dno