Šta je novo?

Dali je normalno?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

raci

Čuven
Učlanjen(a)
11.03.2002
Poruke
303
Poena
619
Imam kao sto vidite iz potpisa C2D 4500 overklokovan na 2.97 GHz, sa neznatno podignutom voltazom. Inace nemogu se pozaliti na stabilnost, posto sve radi u najboljem redu.
Medjutim u programu cpuz na core voltazi se voltaza procesora menja od 1,26 do 1,39 u zavisnosti od opterecenja predpostavljam. Da li je to previse ili je normalno? Zanima me i moze li mi se ostetiti procesor?
 
Prvo da li se pise odvojeno po koji put:wall::wall::wall:
Drugo normalno je voltaza varira ne brini.
 
Kad već zakeraš, nije voltaža nego napon!
Što se tiče napona, njegove varijacije u zavisnosti od opterećenja procesora su normalne.
Ako su ti u BIOS-u uključene opcije EIST i C1E, one po automatizmu umanjuju takt procesora, tako
što obaraju multiplier, takođe umanjuju i vrednost napona ako je CPU u IDLE režimu rada.
Drugi razlog može biti i Vdrop,Vdroop (pad napona), jedan se odnosi na razliku napona podešenu u BIOS-u sa
naponom koji očitavaš u IDLE režimu a drugi je razlika na relaciji BIOS postavka - FULL LOAD.
 
Imam kao sto vidite iz potpisa C2D 4500 overklokovan na 2.97 GHz, sa neznatno podignutom voltazom. Inace nemogu se pozaliti na stabilnost, posto sve radi u najboljem redu.
Medjutim u programu cpuz na core voltazi se voltaza procesora menja od 1,26 do 1,39 u zavisnosti od opterecenja predpostavljam. Da li je to previse ili je normalno? Zanima me i moze li mi se ostetiti procesor?

Nije normalno da ti tolko varira napon osim ako nemas ukljucen EIST i C1E, sto je kod tebe najverovatnije i slucaj.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima, provericu bios, nisam neki mag za overklok ali probacu. Inace ova ploca i nije bas najsjajnija za overklok, trebo sam dati 10 e vise za T verziju ali sta je tu je.
 
Evo ovako, u biosu sam nasao samo c1e i to sam stavio disable. Nigde ne mogu da nadjem EIST.
Pa ako me mozete uputiti nekako blize, pa da i to pronadjem.
Sto se tice voltaze bez opterecenja mi je pokazivalo 1,392 - 1.408v. Medjutim kada sam opteretio procesor sa dva proracuna(konkretno visemilionski n!) na calculatoru , voltaza je ostala zakucana na 1.376v , naravno oba jezgra su zakucana na 100%
 
Normalno je da ti VOLTAZA varira kao sto i meni varira uvek izmedju 1.248 i 1.256 i sve radi kako treba vec par meseci nema nikakvih problema bez C1 i EIST ukljucenih.
 
...vi uopste ne citate sta je momak napisao. Povrsno ste presli preko posta i rekli mu da je normalno. Jeste, noramlano je da voltaza (?! napon majku mu njegovu :p ) varira ali:

raci je napisao(la):
voltaza procesora menja od 1,26 do 1,39

dakle za 0.13V ! To nije normalno sem ako su podesavanja na "Auto" i ukljucne c1e i eist !

@raci:

u overkloking settings ti je EIST (pri vrhu stranu pise valjda "CPU EIST") napone za NB i FSB termination ostavi na auto, a za CPU sam stavi recimo +0.125 i to bi trebalo da je to (za ~3ghz) !

:wave:
 
...vi uopste ne citate sta je momak napisao. Povrsno ste presli preko posta i rekli mu da je normalno. Jeste, noramlano je da voltaza (?! napon majku mu njegovu :p ) varira ali:



dakle za 0.13V ! To nije normalno sem ako su podesavanja na "Auto" i ukljucne c1e i eist !

@raci:

u overkloking settings ti je EIST (pri vrhu stranu pise valjda "CPU EIST") napone za NB i FSB termination ostavi na auto, a za CPU sam stavi recimo +0.125 i to bi trebalo da je to (za ~3ghz) !

:wave:


U pravi si i bilo je podeseno c1e na auto, pa sam promenio na disable. Sada su mi stalno iste brojke na idle 1.392-1.408v, voltaza mi je od ranije povecana za +0.100.
Tokom veceri cu potraziti i EIST, pozdrav.
 
Core voltage cini mi se da se tako zove i ja volim da ga zovem voltaza iako je to napon procesora na nasem.:whip::whip::whip:
GX-X kao sto sam i rekao meni je sve to na disable pa opet varira a nema nikakvih problema.Zasto?
 
nije frka sto varira, pitanje kolko varira, ako ti varira za 0.1V a iskljucen ti je c1e i eist onda ti nesto ne valja.
 
Overkloking settings nemam na biosu ove ploce, tako da nema ni eist. Podigo sam procesor na 3,08 ghz, napon je podignut za +0.137 v. Kada udjem u windows procesor neopterecen radi na 1.44, a kada je full opterecen na 1.408v ,valjda je prihvatljivo.
 
pa tamo gde si dizao napon, tamo valjda ima i EIST, ali nije bitno, C1E radi to sto ti treba, tj on obara napon kad je cpu idle. Ovo sto sad imas je ok. Malo je velik napon za tu frekvenciju, trebalo bi da na 1.3V radi tako
 
Da ne otvaram novu temu....

Meni multiplier varira, kad gledam u everestu ili u cpuz, svakih nekoliko sekundi je 6x ili 8x?!? Zasto?
Imam 2140, o/c na 2200, 8x278, i svakih mjesec dana mi sam komp obori klok na 1200ghz. Danas sam ga vratio na 8x278 ali vidim u ovim programima stalno varira...

Je li to normalno, i ako nije sta da radim?
 

Prilozi

  • cpu.jpg
    cpu.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 54
  • cpu2.jpg
    cpu2.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena:
dajte ljudi vise stvarno, imate sticky teme "kako overklokovati" pa procitajte malo, sve je vec 1000 puta prezvakano. To sto ti menja multiplier je EIST, iskljuci ga i nece menjati. Ako neces da ga iskljucis, ne moras, sve je ok, to tako treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno