Šta je novo?

usb 1.1 ili 2.0

mmv

Slavan
Učlanjen(a)
06.06.2004
Poruke
371
Poena
319
kako da proverim da li usb radi kao 1.1 ili kao 2.0 !
 
Kada radi sporo k'o puž kada kopiraš podatke - onda je USB 1
 
Radiće k'o puž sprinter.
 
A sta ako je uredjaj 1.1 a USB na kompu 2.0? :D

Onda se sabira, što znači da se dobija USB 3.1 standard koji još ne postoji pa se uzima najbliži mogući a to je USB 3.0 što će reći da se ostvaruje protok od 4,8 GB/sec. :p

Elementarno, dragi moj Votsone, elementarno...

da ne ispadne da se samo zajebavam... normalno da će transfer biti na nivou 1.1. standarda...
 
Poslednja izmena:
pa utoliko sto se vas dvojica ispricaste lepo, ja ne dobih odgovor
 
Iz Total Commandera kopiraj neki fajl na fles. Ako ti je brzina kopiranja ~500 KB/s, imas USB 1.1, ukoliko iznosi nekoliko MB/s ili vise, onda imas USB 2.0.
 
Jednostavno, ako je bilo koji od ucesnika (racunar ili uredjaj) nizeg standarda, dakle 1.1, sve ce raditi po 1.1 brzini. To je u teoriji od 800KB/s do 1MB/s, ali ovo drugo se malo redje desava :).

Ako su oba 2.0, onda nema razloga zasto ne bi bile 2.0 brzine :).
 
Kada radi sporo k'o puž kada kopiraš podatke - onda je USB 1
Pa... moze transfer da bude i 2-3MB/s, to je opet sporo kao puz... ali je ipak USB 2.0 ;) :d

USB 1.1 je sa transferom od oko 1MB/s... to je najsigurnije za gledanje.
 
Mislio sam na ~500kB/s.

Ni 2-3MB/s za USB 2.0 nije toliko loše za onog ko ima još uvek ima USB 1.1, naročito ako se radi o sitnim fajlovima - to je baš maltretiranje , POLA SATA za oko 500MB fotki. Dozivljavam to kod ortaka sa starim mašinama.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na ~500kB/s.

Ni 2-3MB/s za USB 2.0 nije toliko loše za onog ko ima još uvek ima USB 1.1, naročito ako se radi o sitnim fajlovima - to je baš maltretiranje , POLA SATA za oko 500MB fotki. Dozivljavam to kod ortaka sa starim mašinama.
OK, tako je... ali, kad dodjes sa nekih normalnih 20-30MB/s sa USB 2.0 na tih 2-3... jeste, sporo je :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno