Šta je novo?

VMware

Cisto da imas na umu, host moze mnooogo toga da uradi samom guest-u bez intervencije korisnika - tako da guest nije izolovan od gosta.
Tj. ako dobijes trojanca koji je VM-aware on moze da ti prebije guest-VM. Taj trojanac bi morao da bude poveci ali ipak je to lako uraditi.
 
Koristim ESXi server i konfigurisao sam ga preko vSphere clienta za koji mi izbacuje da imam 60 dana trial. Da li postoji neko besplatno resenje sa menadzment i konfiguraciju?
 
Koristim ESXi server i konfigurisao sam ga preko vSphere clienta za koji mi izbacuje da imam 60 dana trial. Da li postoji neko besplatno resenje sa menadzment i konfiguraciju?
cekaj, esxi je besplatan (free registracija na sajtu) ali ne mozes vsphere da koristis, obzirom da se on placa... ja sam to tako skapirao, mozda gresim?
 
VMware ESXi 4.0 i Windows Server 2008 DC i Windows 7 klijenti.
Kakva su vasa iskustva, da li je u praksi iko slican setup testirao? Recimo jedna suma domena W2K8 bih trebala da se vrti na ESXi 4.0 verziji.
mi trenutno migriramo gomilu servera na esx. za sada to sve super radi... ali nema win2008 za sada... ako nista drugo, sve je u jednoj konzoli i ne treba mi nikakav drugi softver za monitoring, samo mi se vsphere vrti po ceo dan :)

jesi ti mislio da koristis vsphere i za klijent infrastrukturu?
 
Nema nikakvih prepreka za win 2k8 na esx-u
 
Samo da vidimo jel se poklapamo sa pojmovima :)

ESX - hypervisor za virtualizaciju, ima mnoge verzije
ESXi - besplatan, ima ogranicenja (vise ni sam ne znam koja u verziji 4...ispade da sad moze da se kupi vMotion i da se koristi kao "sprega" izmedju 2 esxi-a, iskreno pomalo postaje konfuzno sta sve moze sta ne :)
vSphere - marketing ime za esx 4.0

Treba biti pazljiv ko kupuje, jer stvarno moze esxi (free) pa da se dokupe vmotioni, i ostale dodatne opcije...

Za klijente ima VDI, mada opet nema prepreke da se na esx x.x / Esxi, bilo sta instalira gomila XP-ova recimo i da se koriste preko rdp kao klijenti.
Dok kombinacija VDI sa thin klijentima predstavlja pun pogodak
http://www.personalmag.rs/hardware/...aign=Feed:+PersonalMagazin+(Personal+magazin)
 
Otkrio sam najgori uzas ESXi-a :)
"
the console on ESXi is just for troubleshooting purposes and cannot be used for installing anything.
Even activating the console on an ESXi puts it in an unsupported state.
rpm is only available on ESX.
"

Sad sam kod klijenta, i gledamo da instaliramo sansurfer na ESXi kad ono cvrc. Nema RPM, a kao sto vidite nista ne moze da se instalira :(
 
cekaj cekaj, pa zar nije tako i na esx-u? zar nema esxi neki web panel preko koga mozes pristupiti hostu? mislim, iskren da budem nemam pojma kako radi... samo sam video esx
 
Ne ne mislim na to, nego ocu da instaliram neku aplikaciju koja se brine o hardveru (u mom slucaju sansurfer je aplikacija za management fiber channel qlogic kartica).
I dok sam to redovno radio na full esx 3.5/4.0, ovde na esxi ne da (nema rpm cak ni instaliran rpm -ash: rpm: not found ) tako da eto iznenadjenja :)
A web panel je da upravljas hostovima, kloniras ih, dizes OS....ovo sto sam ja radio je na samom ESX serveru.
 
Koliko ja znam , preko web interface-a možeš samo sa ESXi servera da download-uješ vSphere client. Kada instaliraš vSphere client onda preko njega možeš da radiš konfigurisanje ESXi servera i virtuelnih mašina. Mislim da se ESXi server mora aktivirati u roku od 30 dana da bi mu se i dalje moglo pristupiti kroz vSphere client
 
Koliko ja znam , preko web interface-a možeš samo sa ESXi servera da download-uješ vSphere client. Kada instaliraš vSphere client onda preko njega možeš da radiš konfigurisanje ESXi servera i virtuelnih mašina. Mislim da se ESXi server mora aktivirati u roku od 30 dana da bi mu se i dalje moglo pristupiti kroz vSphere client


Kada se instalira vSphere Client i preko njega se pristupi, izbacuje obavestenje da je 60 dana period evaluacije. U toku perioda evaluacije dostupni su svi enterprise servisi ESXi . Uspeo sam da dobijem besplatnu licencu za registraciju od VMware kontaktirajuci ih na [email protected]. Besplatna licenca ne istice ali ogranicava dostupne servise.
 
Sorry, zaboravio sam da je 60 dana...
 
Ja vec dve nedelje pokusavam da skinem sa njihovog sajta ESXi, ali uvek šipak!!! Sta im je sa sajtom? Jel ima jos od nekud da se svuce?
 
Dao sam ti linkove na HP sajt ili direktan link na VMWare sajt. Oba rade.
Za direktan moras da imas VMWare nalog i to je to - odmah pocinje da skida kad ubacis user/pw. Sajt im, bar meni, sasvim normalno radi.
 
^^Hvala, kao sto neko rece, registrovanje, pa skidanje na vmware site-u (ukoliko nemas vec username i pass) je nemoguce! Jednostavno ne moze da se zavrsi registracija...a sa HP site-a je druga prica i to radi sasvim fino :)...hvala jos jednom.
 
Aj da ne otvaram novu temu ali imam jedan problemcic pa ne bih bas da probavam na sopstvenij kozi mozda neko odmah moze da mi kaze da li moze ili ne moze:

Imam dva IBM sysX 3650M2 servera koji su zakaceni na zajednicki storage i nemaju HDD (butuju se sa storage). Na oba je ESX 4.0 i nekih 15 virtuelnih servera koji se vrte. Naravno aktivan mi je RSA. E sada oba servera imaju dodatni SAS kontroler za konekciju sa tape drajvom (identicnu karicu imam u oba servera i kartice su ubodene u isti slot, znaci kako u jednoj tako i u drugoj masini i na oba je podesen PCI "propust" za virtuelnu masinu kako bi videla tu karticu i mogla da radi sa tape-om). Jedan server koji ima funkciju backup servera je na prvom ESX-u i radi backup normalno bez problema. E sada kada hocu da npr ugasim jedan server (nije bitan razlog) odem u maintinace mod i lepo sve servere u letu bez gasenja migrira na onaj koji radi osim ovog za backup. Znam da je to zbog to kartice i onda moram rucno da ugasim virtuelnu masinu i da je pokrenem na drugom serveru ali tu izbaci gresku kaze ne moze da nadje isti hardware ID i nece da pokrene. Ako odem u podesavanja virtuelne masine i opet cekiram tu istu karticu ali sada na fizicki drugom serveru onda se pokrene. Naravno ako je vratim na prvi server onda sve to moram da ponovim. Ima li neko resenje za ovo? Kako da mu "objasnim" da je to jedna te ista kartica da ne pita vec samo da se pokrene??

Malo je konfuzno ali sta da se radi:d
 
Nazad
Vrh Dno