Šta je novo?

A64 3000+ Venice Problem...

Duke Nukem

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
10.02.2005
Poruke
1,224
Poena
349
Pozdrav,

Imam problem sa masinom koja mi je radila stabilno zadnjih 3 godine.

Dakle, masina se resetuje u random okolnostima, bilo da surfujem, slusam muziku, igram nesto... Danas sam testirao memoriju sa memtestom i posle pola sata kliknem na "end test" i odjednom plavi ekran i reset...

Skoro sam stavio Asus N8600GT SILENT i mislim da je ona izazvala sve ovo, ali komp pri svakom benchamrk programu deluje ok... 3Dmark 06 sam vrteo jedno milion puta i sve je ok. S&M takodje, memtest radi ok, samo se desi ono na kraju... Jedino orthos posle 20-ak sekundi prijavi neki kvar i pocne da mi pisti zvucnik iz kucista...

A sto je najgore, sve sam stavio na default (po prvi put u zivotu) ni windows nisam na defaultu instalirao kad sam kupio komp... :D :-devil-:

Sta da radim, kako da vidim sta nije u redu, kuciste je extra provetreno, temperature sve ok...

Instalirao novi windows, sve bilo ok par dana i onda sran*e sam se resetovao dok sam pisao nesto u wordu...

Hvala svima na pomoci i sorry za dug post!
 
Poslednja izmena:
Pogasi u BIOS-u sve što ti je nepotrebno tipa LAN, AC97...
Ako imaš nešto u PCI slotovima - promeni im mesta.
Pogledaj u Device Manager-u da nema nekih konflikta, to bi trebalo prvo da uradiš. :)
Kad se zabada sistem, da li ti ispisuje nešto na plavom ekranu?
 
Pogasio sam sve u biosu... AC97, LAN, Firewire, raid... povadio sve iz pci slotova, a u dev mgr nikakav konflikt...

krastavac plavi ekran ne stoji, nego samo flashne i cao, reset automatski...
 
Od kad se to dešava? Dodao si novu grafiku, od tada?
Koju si imao pre?
 
Upravo od kad sam dodao novu graficku... Pre sam imao Gainward 7600gs GLH. Bas sam se smorio, komp mi treba da pravim radove za fax, a resetuje mi se skoro uvek kad mi je najpotrebnija stabilnost...
 
Pa ako se desava od kada si promenio grafu,ili je do drivera (mada nema logike,nvidia obe) ili do grafe....
 
prekontrolisi kondezatore na ploci,
mozda su se malo naduvali,
od tri godine rada u OC rezimu, pa sad ne maju dovoljno napona pa se makina baguje.
 
Ja sam imao slican problem i to 2 puta
1 put mi je bilo do harda, samo sto sam uz to imao i jos jedan prateci problem resetovao bi se kada bih stavio nesto na narezivanje i uzimao mi cpu 100% a kasnije je poceo da se resetuje i u obicnom radu cak i u idle.
U pocetku mi je stalno posle reseta javljao OS kao FATAL ERROR i problem sam resavao normalno reinstalaciom. Ali kasnije se desavalo ovo gore navedeno ali bez ikakvoga reporta ili errror-a.
...ne znam, ne kosta te da skeniras hard sa nekim programom ( hd tune i sl. ) pa ako nije do njega jos bolje.
2 put mi je bilo do graficke ( ati x1650pro ) samo sto posle reseta mi nije bio plav ekran, nego se pojavi mutna slika i nesto kao dugine boje kada sam je zamijenio problem je nestao. Probaj da ocistis slotove ( gumicom ) mozda je do toga..
pozzz...
 
Ma, svi kondenzatori mi deluju isto... Ja za OC nisam povecavao napon, cpu mi je radio stabilno na 1.35v a default je 1.4v... jedino sto smamalo digao napon za NB sa 1.5v na 1.65v... ako je do toga, da li bih trebao sada da povecam napon na NB-u ili da ga samnjim da bi bi masina radila stabilno? Sve sam vratio na default, a opet se resetuje u random situacijama...
 
a da probas sa nekom drugom grafickom,
ili da probas i BIOS od ploce da update-ujes.
 
a da probas sa nekom drugom grafickom

Sa drugom mu tek ne radi! :D (interna šala)

ili da probas i BIOS od ploce da update-ujes.

Odlična ideja!

Mene buni taj plavi ekran, ako ima nekih poruka na tom plavom ekranu onda "mora" da bude nešto na relaciji Win-CPU-RAM.
E, sad, ti plavi ekrani se obično sklanjaju gašenjem na dugme ili restart-om (opet na dugme) a ne ovako sami da restartuju mašinu...
 
Ma nije do biosa, 99%, jer mi se za ove 3 god. ovaj nijednom nije zabagovao... Probao sam 20 drugacijih i ovaj sadasnji mi je bio najbolji...

Moram da nabavim drugu graficku da bih probao, a nigde nikoga da pozajmi...

Tek sa superstarr-ovom mi nije radio komp uopste :D

Probacu da flashujem neki noviji bios, mozda se stari kolje sa novom grafickom...

E sad, to za restart nisam ukapirao, ja od skoro cesto gasim komp na dugme, samo ga stisnem pa se windows gasi, ne drzim ga 4 sec da se ugasi, pa mi reci jel moguce da sam tako nesto s*ebao? long shot ali...

Resio sam da uzmem biostar 780g, 2GB neznamkog rama i 4400+ G2... i da rasprodam ovo da se ne mucim vise, ionako ga je vreme stiglo... aj preporucite neki ram :D

thx p.s. neki advice, za koliko bih mogao da prodam ovaj sadasnji HW?

Znaci ploca iz potpisa, CPU, memorija i GFX...
 
Nazad
Vrh Dno