Šta je novo?

Athlon 64 3000+ 754 clokanje i poigravanje te posljedice?!

vanxx

Slavan
Učlanjen(a)
05.04.2008
Poruke
8
Poena
301
Pozdrav svima! Eto ovako moj kolega se malo poigravao sa svojim atlonom 64 3000+ 754, maticna je Abit, Award bios, preko atlon64info programcica pa je dignuo mnozitelj cpu ili ht linka nije potpuno siguran, a nakon toga mu se pc zamrznuo te ga je on ponovo upalio ali nista nece se podignuti cuje se samo kontinuirani kratki beep-beep-beep i tako dalje pa ga sad zanima jeli on to sprzio procesor ili mozda memoriju, koliko sam ja cuo trebalo bi resetirati cmos vadjenjem baterije ili dodirnuti dva pola da se isprazni, je li u tome problem ili je nesto drugo, je li on to bezpovratno zeznuo kompjutor unaprijed hvala za svaki prijedlog!:smash:
 
Probaj da izvadiš bateriju na minut - dva, nikakvo spajanje polova. Može i clear cmos (par sekundi) pa vratiš jumper u prvobitni položaj. Sve ovo radi sa isključenim napajanjem, ako nema prekidač onda isključi kabl za 220V. Jednom sam čak morao athlona xp 2400 posle slične situacije da vadim iz socketa, pa na kraju ako prethodno ne uspe probaj i to. Još jednom - šta god da radiš isključi napajanje.
 
Mislim da nije spalio nista... U stvari gotovo sam siguran...
Kao sto rece 1965, iskljuci napajanje, izvadi bateriju i onda jumperom spoji dva pina (clear cmos) i to je to..... Problem resen,sve na default-u........ ;)
 
Nazad
Vrh Dno