Šta je novo?

Kvalitetan MIDI zvuk?

Aleksandar

Čuven
Učlanjen(a)
22.04.2000
Poruke
1,422
Poena
650
Šta je potrebno instalirati da bi se dobila što kvalitetnija reprodukcija MIDI fajlova pod Windowsom?
Pokušao sam da Guglam i našao sam puno o tome, pominju se sekvenceri, VST, Soft Synt drajveri i sl.
Međutim, mene uopšte ne zanima obrada zvuka, kontrola MIDI uređaja i sl. pa sam se pogubio u mnoštvu informacija, a nisam našao ono što mi zaista treba. Zanima me samo šta treba da instaliram da bi dobio što kvalitetniji i verodostojniji MIDI zvuk na svom PC-u.
Šta mi predlažete?
 
Hvala. Odatle odmah slede dva nova pitanja:
- Koji su dobri Sounfonts (jedan predlog znači imam). Ima li dobrih i freeware?
- Kako to povezati da bude regularan MIDI izlaz koji mogu da postavim u Control Panelu umesto onog MS GS Wavetable-a? Ima li tu takođe freeware rešenja? Komercijalnih?
 
ako imas sound blaster Live! ili bolji, mozes da umesto standardne SF2 banke (soundfont), koristis neku kvalitetniju, vecina SF-a mozes bez problema da koristis. Sto se soft syth-ova za windows tice, probaj da guglas. Poz
 
Neki dobar soundfont.
Pre nekoliko godina je bio aktuelan http://soundfonts.homemusician.net/collections_soundfonts/fluid_release_3.html
Ne znam da li se sada nešto promenilo.

Kako se ovo instalira u Windows???:trust:


Vidi ako mozes da nadjes ( Roland-Edirol ) Virtual sound canvas 3... Instaliras to,promenis u midi music playback (Control panel) da stoji VSC ...i cutjces osetnu razliku u odnosu na Microsoft GM/GS ili recimo Creative soundfont... (midi se cuje odprilike kao se reprodukuje sa Rolandove "G" serije aranzera)
 
Kako se ovo instalira u Windows???:trust:
Pa učitaš ga u SoundFont Manageru zvučne karte.
Naravno pod uslovom da imaš kartu koja podržava SoundFontove (svaki SB posle Live! bi trebalo da može).
 
A šta kada je zvučna kartica kilava (ili integrisana)? Što mi je slučaj i na poslu i kod kuće.
Kako da se to namesti kao regularan Windows MIDI drajver?

Inače, instalirao sam juče Wingroove i Roland VSC 3.2. Roland se lepo instalira kao MIDI drajver, ali Wingroove ne, traži svoj plejer. Oba su veliko poboljšanje u odnosu na Windows MS GS Wavetable, ali to nije to. Slušao sam Guitar Pro 5.2 sa RSE instrumentima i voleo bih da mi tako zvuče i MIDI fajlovi, ako može.
 
Ja sam nekada davno u doba kartica prije awe32 koristio yamaha soft sintisajzer ili nesto slicno. Zvucalo je i kasnije bolje od sf-ova na awe32 i na live 5.1
poz.

p.s. sada sam malo trazio i voila: "Yamaha XG WDM Soft Synthesizer"

nadji ovo i uzivaj, win ga vidi kao midi device.
 
Poslednja izmena:
Znam za tu Yamahu, to je slično valjda onom Rolandu. Probaću, ali je to opet sintetisan zvuk, mislim da je to sa tim Soundfontovima ono pravo, valjda semplovi pravih instrumenata.

@t.o.: Hvala i rado bih probao, ali osnovni problem je što ja ne znam šta da radim sa tim soundfontovima, kako da ih namestim da se puštaju kroz standardni MIDI izlaz, treba valjda neki SW/drajver koji ih koristi?
 
Odes na www.un4seen.com, skines XMPlay plejer i midi plugin. Raspakujes plugin u folder plejera. Raspakujes sf2 fajlove. U opcijama plejera nadjes config plugina i tu imas listu u koju ubacis sf2 fajlove - gore male banke sa posebnim instrumentima, na kraju veliku all-in-one banku (i eventualno creative-ovu referentnu ct4mgm.sf2). Poneses laptop sa gomilom karaoka, nadjes nekog s dobrim stasom i glasom, uzmes jedan deciji sintisajzer, nalepis na njega 'WiFi' stiker i odes da tezgaris po fensi kaficima ili najgorim bircuzima, sta vec preferiras. To lagano prolazi. Postanes faca. Ako si gastarbajter, jos bolje.

A evo kako zvuci...
 

Prilozi

  • Sound.rar
    207.4 KB · Pregleda: 283
Znam za tu Yamahu, to je slično valjda onom Rolandu. Probaću, ali je to opet sintetisan zvuk, mislim da je to sa tim Soundfontovima ono pravo, valjda semplovi pravih instrumenata.

Sve je to isto, u pitanju je wavetable sinteza zvuka, za reprodukciju se koriste semplovi pravih instrumenata pohranjeni u memoriji zvucne karte (nekad bilo) ili sistemskoj memoriji (SB Live!), sto vise semplova po instrumentu, to ce kvalitetniji biti zvuk. Isto ce ti zvucati i SB Live! sa SF2 bankom (u odnosu na Yamaha soft synth ili Roland Sound Canvas), sem sto mozes da biras koju ce da koristis i da kombinujes par banki kao sto je neko naveo ranije. Obzirom da ne posedujes SB Live!, instaliraj lepo Yamaha ili Roland soft synth i uzivaj, za bolje od toga treba vise truda i znanja ili probaj XMplay po upustvu t.o.-a. Imas i banke od par GB i to po instrumentu za koje ti treba neki VSTi ili DXi sempler, ali to je vec druga prica.
 
Hvala, napredujem polako negde :).
Namestio sam Yamaha XG i bolji je od Rolanda. Ali mislim da ću se pomučiti da nabavim što bolje semplove instrumenata. Hvala za XMPlay, ali i dalje mi treba nešto što će da omogući rad sa sf2 zvucima kao generalni MIDI Output.
Da li je Native Instruments Bandstand ono što mi treba? Makar za kod kuće.

Da pojasnim zašto sva ova priča. Počeo sam da učim da sviram gitaru i koristim Gutar Pro za rad sa tablaturama. Tada preslušavam delove pesama po 20 puta. Program omogućava da se odabere MIDI drajver za izlaz. Sa Yamahom XG deluje mnogo bolje. Postoji i nešto što se zove RSE (Real Instrument Samples) kao dodatak za Guitar Pro i onda gitare zaista bolje zvuče, ali ne i ostali instrumenti. Takođe sam skontao da preko kvalitetnih semplova to može još mnogo bolje.
Pošto Guitar Pro može da koristi bilo šta što se mapira kao MIDI Output, zato mi je to toliko i potrebno, a ne neki stand-alone player.
 
Quantum Leap Ministry Of Rock .

Legato Bass and Guitar Samples
Legato and Staccato Repetitions
Truly playable rhythm guitars and leads, clean and distorted
Release samples
Guitars and basses recorded in dual amp configurations and software allows user to choose amp, or mix the sound from both amps,
Dynamic bass that can play everything from ballads to the most hardcore music imaginable
Round robin bass drums, snares, toms and hats. performance drum hits extracted from live playing
The world famous EASTWEST STUDIO 2 rock drum sound featured on countless gold and platinum records
Drumkits also optimized for use with Roland VDrums.
Drums utilize PLAY's easy replacement feature.
 
Sve bi to bilo lepo kad bi nashao neki kvalitetan soundfont.. Nesto "all in one" sa neke novije rolandove il yamahine klavijature.. Zna li ko?
edit: Naravno malo veci..
 
Poslednja izmena:
Po meni je "Yamaha XG WDM Soft Synthesizer" naj bolje resenje od ponudjenih.. Ako neko zna bolje, izvolte :)
 
Poslednja izmena:
Jel moze nkeo da mi pomogne kako da resim ovaj problem?:wall:Kada zapocnem instalaciju yamaha softsunthesizera pise mi ovo:
According to the current configuration files you have already installed Yamaha Softsunthesizer.
JEl mozete ako neate resenje za ovaj moj problem da mi date neki drugi link za program koji popravlja zvuk karaoka tj.cini zvuk boljim mnogo puta.Unapred se zahvaljujem.:banana:

Molim za pomoc
 
Poslednja izmena od urednika:
za midi preporuka: soundfont JaZMan PRO GM 24-Bit SoundFont.SF2 272MB uz virtual midi synth VRH!
 
btw. imam i ja pitanje. pošto imam veliku kolekciju midi - karaoka, otprilike pola od njih nema tekst. .kar fajlovi svi imaju, dok .mid ekstenzija recimo neka 30% a njih je mnogo više. da li postoji neki softver koji bi prepoznao , učitao-kako god koji fajlovi nemaju text pa da ih premestim na drugo mesto. i, ako je neko za razmenu neka piše na pp
 
Nazad
Vrh Dno