Šta je novo?

asus m2n-e sli sound mic problem

  • Začetnik teme dawson
  • Datum pokretanja
D

dawson

Guest
znaci ljudi ludim pomagajte mi znaci imam ovu plocu instalirao sam drivere koje sam dobio uz cd za sound mada im nisam verovao pa sam skinuo i sa neta drivere i instalirao ali nije bilo u tome problem,ne radi mi mikrofon.mikrofon je ispravan ali znaci stavim mic u onaj pink jack i neceee....kad priblizim mikrofon ustima cujem sebe na zvucnicima ali skype msn yahoo uopste ne dobija zvuk od mica probao sam i u volume sve da radim al ne radi :( imao je neko ovaj problem???sta bih mogao uraditi?ima neki prog sa kojim bi mogao ovo da resim?da li je mozda potrebno neki jumper na maticnoj da prebacim or what? :((
 
znaci ljudi ludim pomagajte mi znaci imam ovu plocu instalirao sam drivere koje sam dobio uz cd za sound mada im nisam verovao pa sam skinuo i sa neta drivere i instalirao ali nije bilo u tome problem,ne radi mi mikrofon.mikrofon je ispravan ali znaci stavim mic u onaj pink jack i neceee....kad priblizim mikrofon ustima cujem sebe na zvucnicima ali skype msn yahoo uopste ne dobija zvuk od mica probao sam i u volume sve da radim al ne radi :( imao je neko ovaj problem???sta bih mogao uraditi?ima neki prog sa kojim bi mogao ovo da resim?da li je mozda potrebno neki jumper na maticnoj da prebacim or what? :((

predpostavljam da bi trebalo da bude chekirano mic boost ali nemam tu opciju ne mogu da kliknem na advanced u sound options postoji neki drugi nacin ?
 
ADI 1988B 8-channel High Definition Audio CODEC
Support Jack-Sensing, Enumeration, Multi-streaming and Jack-Retasking
Coaxial, Optical S/PDIF out on back I/O port Mislim da imaš isti Soundmanager kao i ja i ne moraš da ideš strogo roze jack jer će te sam SM pitati šta si uključio čekiraj MIC In i to je to.Ni ja nemam MIC BOOSt na ovoj ploči barem ga ja nisam našao:D Ali mi radi ok udji u štelovanje mikrofona u samom MSN i Skype-u imaš tu podešavanja probaj i sa tim:)BTW:Lepa ploča ovako na oko nisam dugo išao na Asus-ov sajt:)
 
Poslednja izmena:
ADI 1988B 8-channel High Definition Audio CODEC
Support Jack-Sensing, Enumeration, Multi-streaming and Jack-Retasking
Coaxial, Optical S/PDIF out on back I/O port Mislim da imaš isti Soundmanager kao i ja i ne moraš da ideš strogo roze jack jer će te sam SM pitati šta si uključio čekiraj MIC In i to je to.Ni ja nemam MIC BOOSt na ovoj ploči barem ga ja nisam našao:D Ali mi radi ok udji u štelovanje mikrofona u samom MSN i Skype-u imaš tu podešavanja probaj i sa tim:)BTW:Lepa ploča ovako na oko nisam dugo išao na Asus-ov sajt:)

pa ovako meni pise da imam CM6501 i koristim 5.1 zvucnike namesteno mi je na toj konfiguraciji znaci imam jos roza i crni jack...probao sam ja i u crni al ne ide nije to problem ja mislim :( uostalom evo vidi znaci i pise u progu da stavim u roze jack http://dawson88.extra.hu/mic.jpg ludim vec :wall:
 
Poslednja izmena:
jos nesto ja pre sam imao win xp x64 al zbog nekih drivera koje jos nema da se skinu vrato sam se na 32bit, uglavnom mislim da mi je mic u skype radio redovno, znaci kad sam isao na skype call test cuo sam svoj glas sada ga ne cjem znaci probao sam i u skype da menjam da stavim default moja zvucna kartica i u win podesavanjima mi je chekiran a voice mikrofon....cak je sve i unmuted ne znam vise gde bi mogla biti gresa ali po svemu sudeci nesto sa programom ne valja cim je u win x64 radilo :( ali sam cak i skinuo nowe drivere sa neta nije ni to :( nem pojma...
 
jos nesto ja pre sam imao win xp x64 al zbog nekih drivera koje jos nema da se skinu vrato sam se na 32bit, uglavnom mislim da mi je mic u skype radio redovno, znaci kad sam isao na skype call test cuo sam svoj glas sada ga ne cjem znaci probao sam i u skype da menjam da stavim default moja zvucna kartica i u win podesavanjima mi je chekiran a voice mikrofon....cak je sve i unmuted ne znam vise gde bi mogla biti gresa ali po svemu sudeci nesto sa programom ne valja cim je u win x64 radilo :( ali sam cak i skinuo nowe drivere sa neta nije ni to :( nem pojma...

Jesi probao da udžekaš mic solo bez tog tvog 5.1 sistema ?Mislio sam da nam je isti SM ali nije kod mene je nebitno u koji stavljam jack jer me SM "pita"šta sam priključio ne znam jedino da vidiš s nekim ko ima Asus iz te serije na forumu:wave:
 
ma probao sam i to da stavim samo da koristi 2 zvucnika al nothing...
 
drajveri. Skini nove sa sajta. Ubio sam se od pokusaja da namestim devojci da radi mic. Tek kad sam instalirao nove, proradilo je k`o satic.

WinXP
Version V5.12.8.1802 2007/05/24 update
Description CMedia beta driver.
File Size 10.59 (MBytes)

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
 
Poslednja izmena:
znaci ljudi ludim pomagajte mi znaci imam ovu plocu instalirao sam drivere koje sam dobio uz cd za sound mada im nisam verovao pa sam skinuo i sa neta drivere i instalirao ali nije bilo u tome problem,ne radi mi mikrofon.mikrofon je ispravan ali znaci stavim mic u onaj pink jack i neceee....kad priblizim mikrofon ustima cujem sebe na zvucnicima ali skype msn yahoo uopste ne dobija zvuk od mica probao sam i u volume sve da radim al ne radi :( imao je neko ovaj problem???sta bih mogao uraditi?ima neki prog sa kojim bi mogao ovo da resim?da li je mozda potrebno neki jumper na maticnoj da prebacim or what? :((

Imam istu ploču ali ja imam problem sa zvukom.Često mi se gubi zvuk.Najčešće posle nekog od Mesindžera.Rešenje mi je jedino u restartu.Znači, nisi usamljen u ovom problemu!
 
drajveri. Skini nove sa sajta. Ubio sam se od pokusaja da namestim devojci da radi mic. Tek kad sam instalirao nove, proradilo je k`o satic.

WinXP
Version V5.12.8.1802 2007/05/24 update
Description CMedia beta driver.
File Size 10.59 (MBytes)

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

ja ne vidim na sajtu te drivere sto si ti naveo ako stavm u select product onda mogu samo da izaberem pci audio drivers a ja imam integrisan na plocu
 
Imam istu ploču ali ja imam problem sa zvukom.Često mi se gubi zvuk.Najčešće posle nekog od Mesindžera.Rešenje mi je jedino u restartu.Znači, nisi usamljen u ovom problemu!

ne znam nisam bas zadovoljan sa zvukom koji dobijam sa ovom integrisanom zvucnom karticom imao sam gigabyte kt400 pre ove ploce 5.1 integrisana zvucna i zvuk je po meni mnogo bolji bio na njoj nego na ovoj novoj ploci :) a ne daje mi se 7000din za audigy mislim ono...meni zvuk ne nestaje...hvala bogu :) ja mislim da je tu sve problem u driverima i nista drugo asus se nije potrudio sa driverima :)
 
drajveri. Skini nove sa sajta. Ubio sam se od pokusaja da namestim devojci da radi mic. Tek kad sam instalirao nove, proradilo je k`o satic.

WinXP
Version V5.12.8.1802 2007/05/24 update
Description CMedia beta driver.
File Size 10.59 (MBytes)

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

e hvala ti jako puno instalirao sam ove drievre i radi napokon znaci ubijao sam se mada sam ja skidao neke drievre sa asusovog sajta za moju plocu al nije pomoglo....sada radi imam mic boost i to j to :) hvala puno
 
;) Maltene svaka pci zvucna kartica ce ti raditi bolje nego integrusa. Ja imam audigy ls, polovna tipa 15e i meni je fenomenalna...U poredjenju sa integrisanom na kt400 chipsetu, nebo/zemlja
 
Nazad
Vrh Dno