Šta je novo?

Nece u bios???

roza

Slavan
Učlanjen(a)
25.07.2007
Poruke
11
Poena
304
Hocu da reinstaliram windows a ne mogu da udjem u bios! Do sad sam ulazio na del a sad kad stiskam ni ne digne se sistem ustvari ne daje nikakvu sliku na monitoru! Jel ima resenja?
 
Moras malo opsirnije opisati u cemu je i kako je doslo do problema. Ovo kako si ti napisao moze biti bukvalno svasta, od toga da nisi prikljucio kabel od monitora u graficku do crknute maticne ploce...
 
Pa ovako prvo sam imao neki napad nekog virusa koji mi je zauzimao procesor 99% i pocela graficka da se pregrejava i u nekim trenutcima nisam mogao da upalim komp!Mislio sam i da je ploca a mozda i memorija ili hard sta ja znam!Nabudzio sam hladnjak sa strane kucista i evo radi ceo dan! Nego sam ja malo i flashovo bios i radio clear cmos ne bi li usao u bios al nece pa nece! S tim ulaskom u bios sam i pre imao problema, jednostavno preskoci taj deo! A cim na startu stiskam delete kao pre sto sam ulazio u bios on zapisti jednom i nista, nema slike, nicega!
 
A jel' se uopste nesto "okrece" u tom kucistu, mislim, jel' krene da radi komp pa stoji crna slika na monitoru? Ali ... sve mirise na zeznut bios pri tom flesovanju. Samo servis.
 
Poslednja izmena:
Ma okrece se sve radio je ceo dan mislim bio je ukljucen ne koriscen samo ukljucen al evo sad se izgleda opet pregrejo pa ne mogu da ga upalim! Crna je slika samo kad pokusavam da pristupim biosu kad stiskam delete i tako stoji! A inace oce da se digne sistem samo sto preskoci onaj uvodni deo gde treba da pise stisnite del da bi usli u bios!
 
Bios je pobrljavio. A jel' si probao da izvadis bateriju sa ploce na kratko i vratis je, cisto da probas da vratis na default? Usput nisi opisao koja je ploca, procesor, graficka.. cime meris to pregrejavanje.. itd. Daj detalje pa ce iskusni ljudi s foruma uspeti donekle da ti pomognu.
 
Probao sam sa vadjenjem baterije al ne vredi!
Ploca-MSI K9N Ultra
Graficka MSI 7600GS 256mb
Procesor AMD 3200+ AM2
 
Probao sam sa vadjenjem baterije al ne vredi!
Ploca-MSI K9N Ultra
Graficka MSI 7600GS 256mb
Procesor AMD 3200+ AM2

Ah taj krasni MSI K9N:-devil-: ako je u garanciji nosi u servis ako nije flešuj ga čekićem od 2kila:smash:
 
Garancija 12 meseci a u avgustu ce 2 godine...
 
Cim procitam ta tri slova MSI meni se zgadi momentalno.
Ploca je adios najverovatnije.
 
Nazad
Vrh Dno