Šta je novo?

3DMark Vantage/PCMark Vantage

Evo ga novi rez!
Graficka je skocila za 883 poena, verovatno i zbog novih drajvera i zbog procesora koji je na 4ghz i sto sad imam 4gb rama i 64bitni os.

Ipak cu ja morati da namestim msi afterburner da radi na 930 ( sto je max za gpu ) pa da prevrtim. :)

 
Ovi zadnji amd driveri su doneli fino ubrzanje. Evo rez sa novim vs 10.12 stari driver.

11.11
1111-oc.png


10.12
1012-oc.png
 
Evo mali update memorija na 1250mhz gpu 1050mhz

max-oc.png
 
Nije valjda da imam najmanji score? :trust: BTW koja je opcija za taj full screenshot u poruci?
 

Prilozi

  • 3DMark Vantage OC 700-1201-1452.JPG
    3DMark Vantage OC 700-1201-1452.JPG
    208.3 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
@Thierry Henry

Ja sam gtx 260 na manjim klokovima imao vise bodova, mislim na gpu skor.

3d-mark-2092010.jpg


Nesto ti gusi graficku kartu, ili je driver, ili je procesor. Mada ako ti je cpu kao sto pise u potpisu, sto posto je driver zbagovan. Probaj da ponovo snimis drivere za graficku.

Sto se tice vece slike, uploaduj screen shot na imageshack ili neki takav sajt, i onda imas opciju kod za forum i samo prekopiras taj kod (link).
 

Prilozi

  • sss.PNG
    sss.PNG
    98.8 KB · Pregleda: 40
Poslednja izmena:
Hvala Ivane, ne znam sta gusi nemoguce da je CPU jer sam prosao kroz celu temu i neki sa slabijom konfom ima bolji skor LOL. Drajver je poslednji valjda 266.58.
 
Odradio sam reinstall posle driver sweeper-a i daje mi iste rezove. Ovo je bilo cak sa Physx ON a bez je nekih 11 i kusur hiljada. Ne razumem.
 
Ne utice fizika na gpu rezultat. Sa ukljucenom fizikom graficka pomaze procesoru, i cpu skor je mnogo veci. Vidi da snimis zadnji fix/patch za vantage, mozda graficka trazi malo vise napona za taj klok pa trotluje. Ne bih znao sta jos moze da bude, windows 7 je prilicno stabilan sistem i za razliku od xp-a ne usporava se vremenom.
 
Gde da nadjem taj fix? Ovo je Pro verzija koju sam nasao sa serijalom 1.0.2. Zar nije to poslednji build? Sto se tice voltaze grafa radi odlicno u svim igrama osim sto ponekad imam problem u MW2 mada njega ni ne igram puno. U Afterburneru mi je zatamnjena voltaza, da li ona uopste moze da se menja na gtx260 i sta dobijam time?
 
Evo 560Ti stock za sada.

 
Evo i GTX560Ti (Gigabyte) klokovan... naravno fizika isključena...
 

Prilozi

  • P24992.jpg
    P24992.jpg
    310.4 KB · Pregleda: 91
Evo i GTX560Ti (Gigabyte) klokovan... naravno fizika isključena...

Ne znam kako vi uopste dobijate vece skorove za 3000 poena?! WTF? Tvoj core klok je veci za 25 i imas 22500 a ja 19500 max. Tu opasno nesto nije kako treba. Ja sam dobio povecanje sa stock na oc oko 1500 poena i to je to LOL. Negde sam vidjao neki imaju i vise?!?! Reinstaliram sistem sada pa cemo da vidimo, nemoguce da je tolika razlika.
 
Poisključuj SVE nepotrebne procese iz task managera, stavi najprostiji windows "skin", skini najnovije drajvere, skini poslednji patch, klokni CPU koliko se može i to je to... LOL.
 
Poisključuj SVE nepotrebne procese iz task managera, stavi najprostiji windows "skin", skini najnovije drajvere, skini poslednji patch, klokni CPU koliko se može i to je to... LOL.

Lol pa to je vec sve odradjeno. Imam oko 45 aktivnih procesa, najnoviji drajveri, patch najnoviji i klokovan cpu.
 
Zaista ne znam... probaj da iz resource monitora vidiš šta ti "jede performanse"...

Ukoliko reinstalacija ne pomogne, onda proveri još:

1) Da slučajno karta ne radi u PCI x8 ili x4 režimu iz nekog razloga (zaprljan kontakt, iskrivljen pin u PCIE slotu, itd...)
2) Da nisi preterao sa klokom memorije - ona i dalje radi kada nešto preteraš (zbog ECC-a) ali ukupne performanse su niže.

Postoji još varijanta da ti karta nekom hardverskom greškom trotluje usled OCP-a (da, da, i GTX560Ti kao i njegova jača braća ima OCP, ali se za sada još ne može isključiti zbog 266.66 drajvera koji to ne dopuštaju - "hvala" Nvidiji). Dok ne bude mogućnosti da se ovo softverski isključi, ne znam kako da ustvari proveriš.
 
Zaista ne znam... probaj da iz resource monitora vidiš šta ti "jede performanse"...

Ukoliko reinstalacija ne pomogne, onda proveri još:

1) Da slučajno karta ne radi u PCI x8 ili x4 režimu iz nekog razloga (zaprljan kontakt, iskrivljen pin u PCIE slotu, itd...)
2) Da nisi preterao sa klokom memorije - ona i dalje radi kada nešto preteraš (zbog ECC-a) ali ukupne performanse su niže.

Postoji još varijanta da ti karta nekom hardverskom greškom trotluje usled OCP-a (da, da, i GTX560Ti kao i njegova jača braća ima OCP, ali se za sada još ne može isključiti zbog 266.66 drajvera koji to ne dopuštaju - "hvala" Nvidiji). Dok ne bude mogućnosti da se ovo softverski isključi, ne znam kako da ustvari proveriš.

Memorija je na 900 a moze na 1080 bez problema. Sigurno trotluje karta nema druge. Nista mi ne jede resurse sve je normalno sa te strane. Karta radi na x16 100% jer sam
Imao problem ranije kada ne stavim pci na 105 u biosu onda zabode na x1 i odmah provalim po lagu.
 
ukljucena mu je fizika.. nazalost ljudi ne zele ispostuju pravila pa dolazi do konfuzije :wave:
Pretpostavljao sam ali fizika ne moze imati toliki uticaj (ili gresim ?) - pogledaj njegov i moj CPU skor. Procesori slicni E8400-E8600 - isti q.
e8600-4,2 - 2-2.jpg
 
kod nvidia karti ne da moze nego je vise nego ocigledno ;)

odgovor je - da ima takav utisak da totalno iskrivi sliku testa.
 
^ To nisam znao :wall:
Pa jedino da zamolimo Thierry Henry - a da uradi bez fizike.:)
 
GPU score [20251]

 
Poslednja izmena:
Evo i moj score AMD Athlon II X2 250 3.0Ghz i Gainward GT240 GDDR5 550Mhz/1340/2000Mhz memoriju sam podigao sa 1700Mhz na 2000Mhz i radi stabilno.
 

Prilozi

  • score.JPG
    score.JPG
    84.4 KB · Pregleda: 70
Moj rez.
 
@borab: eh, da si još isključio fiziku pa da razultat bude validan... možeš da je isključiš (odnosno prebaciš na CPU) u nvidia control panel-u... A mogao bi usput i da kažeš koji su CPU i GPU i kako klokovani...iz screenshot-a se baš i ne vidi...
 
@borab: eh, da si još isključio fiziku pa da razultat bude validan... možeš da je isključiš (odnosno prebaciš na CPU) u nvidia control panel-u... A mogao bi usput i da kažeš koji su CPU i GPU i kako klokovani...iz screenshot-a se baš i ne vidi...

Ne razumem.
Zasto bi bilo sta gasio ?
Valjda je poenta da se testiraju sva implementirana resenja u kartici.
Siguran sam da niko nece iskljuciti fiziku u Mirrirs edge lil Batmanu,ako mu kartica podrzava te opcije.

Masina je u potpisu.
 
Zato sto sa fizikom rezultati nisu realni tj nisu nikada isti i variraju. Po 10000 put se prosto savetuje da se u 3dmark Vantage programu iskljuci ta opcija jer ne daje realne rezultate.
Naravno da ce u igrama da koristi fiziku i to je ok, ali ovo je bug u samom programu. Na kraju krajeva na AMD kartama ne postoji fizika pa i samo uporedjivanje nema smisla zar ne?

:wave:
 
Zato sto sa fizikom rezultati nisu realni tj nisu nikada isti i variraju. Po 10000 put se prosto savetuje da se u 3dmark Vantage programu iskljuci ta opcija jer ne daje realne rezultate.
Naravno da ce u igrama da koristi fiziku i to je ok, ali ovo je bug u samom programu. Na kraju krajeva na AMD kartama ne postoji fizika pa i samo uporedjivanje nema smisla zar ne?

:wave:

Nema smisla uporedjenje kartica od 350€ sa onom od 250 €.
 
Nazad
Vrh Dno