Šta je novo?

ASUS TUSL2-C kakava je?

RasetaM

Čuven
Učlanjen(a)
08.09.2001
Poruke
796
Poena
619
Planiram da uzmem sebi ovu plocu pa moze li mineko reci nesto o njoj?


Pozdrav,
 
Ima jedna lepa soba a zove se Maticne ploce,procesori... :D
Nema mnogo razlike izmedju te i CUSL2-C koja spada u njabolje i815 ploce,samo sto tvoja ploca podrzava i novi Tualatin procesor.Slobodno je uzmi neces zazaliti.Mada i nije nesto velikodusna po pitanju overclocka [ako je verovati brozu ;) ]
 
Kao sto rece AmonRa ploca je odlicna, za svaku preporuku , evo ortak je bas danas kupio , pa cemo videti kakva je za oc.

p.s. mp&p
 
Po svim dosadasnjim testovima ploca je odlicna. Asus je Asus, uzmi je slobodno.
 
Amon_Ra je napisao(la):
Ima jedna lepa soba a zove se Maticne ploce,procesori... :D [/B]

Ha skroz zaboravio, pa cu da iskoristim ovu priliku da zamolim moderatore da prebace ovaj Thread gde mu je mesto!


Nema mnogo razlike izmedju te i CUSL2-C koja spada u njabolje i815 ploce,samo sto tvoja ploca podrzava i novi Tualatin procesor.Slobodno je uzmi neces zazaliti.Mada i nije nesto velikodusna po pitanju overclocka [ako je verovati brozu ;) ]


A sto se tice overclocka onda sve u redu posto se sa takvim stvarima ne zanimam bas mnogo.

Jos samo da prodam ovu moju staru, ap ako nadjete nekoga ko hoce Gigabyte sa integrisaom i810 grafickom i zvucnom + CPU Celeron 433 sa coolerom za 200DM javite?

Pozdrav,
 
Evo dobih mod-a i prebacujem :)

Jos uvek stojim iza toga da je ploca zakon , ali evo ova kod ortaka ni da post-uje, vrlo verovatno da je u pitanju graficka, suta cemo da probamo sa S3-ojkom....
 
Odlicna ploca,imam je 3 meseca i sve je ok,bar za sada:)
 
Preneki dan sam uzeo jednu da probam...Veoma pozitivni utisci. Dobra ploča...ASUS.
 
Video juče kod ortaka sa Celeronom na 850MHz....Suuuuuppeeeer!!!!ctp;
Sa GF2 MX200 je radilo glatko u Wolfensteinu na 1024 i 32bita dok kod mene sa MX400 i Cel@700MHz na Chaintechu 6BJM0 pomalo secka!!!
 
Bas i ja hocu da uzmem procesor Celeron na 850MHz, nego ima li ta ploca integrisanu zvucnu, na internetu sam nasao da je to opciono?
 
Amon_Ra je napisao(la):
Ima jedna lepa soba a zove se Maticne ploce,procesori... :D
Nema mnogo razlike izmedju te i CUSL2-C koja spada u njabolje i815 ploce,samo sto tvoja ploca podrzava i novi Tualatin procesor.Slobodno je uzmi neces zazaliti.Mada i nije nesto velikodusna po pitanju overclocka [ako je verovati brozu ;) ]

Ne brozu nego Brozu(veliko B):) Mali obrati paznju - opet sam zli moderator ima ima da mi verujete ili...:)
Nego jesi polozio onaj kolokvijum??
Inace ja na mojoj Tusl2-c drzim celerona 1@1333 pa vi vidite da li se dobro overklokuje:)


pozdrav svima
 
E Marsalu jel svaki Cel 1ghz ima 256 L2 kesa ?
 
Nema NI JEDAN koji ima koper jezgro(0.18)-ukljucujuci taj za koji i ti pitas! Imace ovi novi celeron-T.....


pozdrav
 
Jel' ima integrisanu i zvucnu i graficku ili ne? Pise opciono, pa jel ima?
 
RamOne je napisao(la):
E Marsalu jel svaki Cel 1ghz ima 256 L2 kesa ?
Ne postoji Celeron@1GHz sa 256KB L2 keša. Kol'ko se sećam Celeroni sa Tualatin jezgrom počinju od 1133MHz ( samo da nisu obični ali remarkovani :) ).
 
Broz je napisao(la):
Ne brozu nego Brozu(veliko B):) Mali obrati paznju - opet sam zli moderator ima ima da mi verujete ili...:)
Nego jesi polozio onaj kolokvijum??
Inace ja na mojoj Tusl2-c drzim celerona 1@1333 pa vi vidite da li se dobro overklokuje:)


pozdrav svima

Je li druze (mi ti se kunemo :D) uporedi nam deder taj sistem sa Duronima i Atlonima pa da vidimo da li da se vracamo na Cely-ja jerbo me smorila ova frka sa KT133-A-266-266A-333 + DDR1600-2100-2700 a poklonik sam kombinacije low-end procesor+vrhunska graficka pre nego AtlonXP+EagleMX 200...
Dakle taj sistem a i cena je bolja...235 za plocu + 135 za procesor @900...i to je sve
Kako radi narocito sa grafikom ?
P.S. jos jedno pitanjce : zasto je Cely@900 skuplji za 5 dm od Cely@850 ?
 
merlin je napisao(la):
Jel' ima integrisanu i zvucnu i graficku ili ne? Pise opciono, pa jel ima?

Nema ni grafiku ni zvuk-na srecu:) Koliko sam ja shvati ono `C` u nazivu ploce znaci- clean(cisto:)) tj da nema nista...
 
filipenko je napisao(la):
Je li druze (mi ti se kunemo :D) uporedi nam deder taj sistem sa Duronima i Atlonima pa da vidimo da li da se vracamo na Cely-ja jerbo me smorila ova frka sa KT133-A-266-266A-333 + DDR1600-2100-2700 a poklonik sam kombinacije low-end procesor+vrhunska graficka pre nego AtlonXP+EagleMX 200...
Dakle taj sistem a i cena je bolja...235 za plocu + 135 za procesor @900...i to je sve
Kako radi narocito sa grafikom ?
P.S. jos jedno pitanjce : zasto je Cely@900 skuplji za 5 dm od Cely@850 ?
Prvo da ti kazem da ja i nisam neki igrac, tako da prihvati ovo sto cu reci sa rezervom. Dakle meni stvarno fino radi ali ne mogu da ti poredim sa atlonima(jer je ipak nezahvalno-atlon je brzi i tu nema price) Sto se durona tice on je bolji za igrace i to je cinjenica a posto ja to nisam meni ovaj celi pici kao lud:)
Sto je skuplji pa vidi koji je R a koji je G, dalje vidi kad je stigla koja isporuka ako je poslednja logicno da je jeftinije...taj 850 je 100% original znaci racunaj na 1GHz:) a taj 900 sumnjam...

pozdrav
 
Broz je napisao(la):
Prvo da ti kazem da ja i nisam neki igrac, tako da prihvati ovo sto cu reci sa rezervom. Dakle meni stvarno fino radi ali ne mogu da ti poredim sa atlonima(jer je ipak nezahvalno-atlon je brzi i tu nema price) Sto se durona tice on je bolji za igrace i to je cinjenica a posto ja to nisam meni ovaj celi pici kao lud:)
Sto je skuplji pa vidi koji je R a koji je G, dalje vidi kad je stigla koja isporuka ako je poslednja logicno da je jeftinije...taj 850 je 100% original znaci racunaj na 1GHz:) a taj 900 sumnjam...

pozdrav

Ma original je i ovaj, zato pitam...
Hvala
 
Postoji neka najnovija verzija ASUS TUSL-2C5.1 sa integrisanim nekavim 5.1 zvukom, mada mi se čini da je ipak Sound Blaster Live 5.1 bolji :)

Cena takve ploče je oko 260 dem, a ove obične bez zvuka valjda 250.
 
delimir je napisao(la):
Postoji neka najnovija verzija ASUS TUSL-2C5.1 sa integrisanim nekavim 5.1 zvukom, mada mi se čini da je ipak Sound Blaster Live 5.1 bolji :)

Cena takve ploče je oko 260 dem, a ove obične bez zvuka valjda 250.


Cena klot ploce je (bar sam ja nasao, a to je usput i "malo" skuplja firma) oko 230-235 DM...Mislim da je to u saradnji sa novim Celeronima 1,1+ghza dobitna kombinacija...
 
filipenko je napisao(la):
Cena klot ploce je (bar sam ja nasao, a to je usput i "malo" skuplja firma) oko 230-235 DM...Mislim da je to u saradnji sa novim Celeronima 1,1+ghza dobitna kombinacija...

Tesko da je to bolje od polovne KT133A ploce i polovne Axie. Sve zajedno isto oko 400DM.
 
Fina ploca,dobra iskustva,povoljno,isplati se,stabilno;ukratko VALJA!
 
E, meni su juce dosle takve dve TUSL2-C ploce -> nemaju nikakvu dodatnu oznaku u modelu (izgleda da je to sad standradni audio model) i sadrzi CMI koji smo vec videli na AJA2-ci, na primer. Pogledacu tacno koja je revizija ploce sutra.

BTW, videste li novi Asus TUEG ?!? :)
Tj. plocu sa novom revizijom cipseta -> i815G odnosno i815EG.
 
silverglider je napisao(la):
BTW, videste li novi Asus TUEG ?!? :)
Tj. plocu sa novom revizijom cipseta -> i815G odnosno i815EG.
Gde to ima da se vidi?
Daj, daj link... :D
 
Ma nisam video nigde nikakav test (za sada), nego sam kopao nesto po Asusovom sajtu trazeci neke dl-ove, kad mi upade u oko poll za 'favourite tualatin mb' (sort of ;)) i ponudjen TUEG. Naravno, prvo pitanje je bilo : WTF ?!?

Koliko sam ja shvatio na prvi pogled, radi se o varijanti sa podrskom za tualatin, ali je vracena integrisana grafika. I ne samo grafika -> izgleda da je ovo planirano intelovo resenje koje ima integrisano sve na sebi: grafiku, sound, lan, etc i pogodno za razna slim-line kucista u office okruzenju (odgovor na razna int. resenja SiSa itd).
 
Zaboravih da napomenem: ovaj TUSL2-C sa 5.1 zvukom je revizija 1.01 (bar na PCBu tako pise ;)), manual je iz jula meseca ove godine, a inicijalni BIOS koji dolazi na ploci je 1009.
 
Nazad
Vrh Dno