Šta je novo?

Sony PSP opšta diskusija - noviteti, pitanja, odgovori...

Bane R

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2000
Poruke
6,760
Poena
800
Echochrome je izašao... vrhunska igra za 65mb ;)... Jeste japanska verzija, ali nema ni 5% japanskog u igri :).

Šta kažete za God of war? ;)...

Je li i vas počeo Patapon da nervira :)?
 
Poslednja izmena:
Bane, prijatelju. Dal se Ti razumesh u psp-ove i sva chuda koja se rade s njim?(flashovanje/custom firmware)? posto planiram u avgustu jedan da dobijem iz ameriku :)
 
Pa nisam radio, znam u teoriji, ali ima ko bi (driver) mogao da ti uradi :). Ali ne treba o tome javno pisati na forumu, pošto to ipak služi za pirateriju :).
 
Poslednja izmena:
Bane, prijatelju. Dal se Ti razumesh u psp-ove i sva chuda koja se rade s njim?(flashovanje/custom firmware)? posto planiram u avgustu jedan da dobijem iz ameriku :)

Novi slim možeš da flešuješ bez hardverske intervencije jedino uz pomoć starog "debelog" psp (odnosno njegove baterije), ili moraš da otvaraš bateriju i presečeš jedan vod, pa kad ga flešuješ da ga ponovo zalemiš. Imaš na emuglx forumu detaljno uputstvo.
 
Jeste, možeš, ali znaš da je benchmark po ovim pitanjima strog, tako da o tome više nećemo diskutovati.
 
Jeste, možeš, ali znaš da je benchmark po ovim pitanjima strog, tako da o tome više nećemo diskutovati.

Ruku na srce i ti se interseujes i za GoW, Patapon i Echochrome a 10000000% nije ti ni jedna original ;) jel to onda piraterija ili ti je npr Echochrome stigao vec iz Japana :d
 
Vidi. GT5P mi je stigao iz japana, pa šta, mogao je i echochrome. Nije poenta priče. Naravno da mi imamo custom fw, naravno da igramo pirate sa kartice, to je opšte poznato, ali nećemo, ka što je benchmark bio do sada, da se zna kako staviti taj fw i gde skinuti igre. Mislim, moram li ovo da pišem uopšte, ovakva, oštra, pravila su tu već godinama i važe za ceo forum.

Hoće li neko sad pričati o igrama?
 
1. God of War - super , taman upotpunjuje pricu 1 i 2 dela samo bih imao zamerku na to sto je igra jako kratka.

2. Pataponi su mi genijalni, kasniji nivoi jako teski i frustrirajuci ali su mi toliko simpaticni da nema sanse da mi idu na zivce :d

3.Echochrome - sjajna igra, nisam doduse daleko odmakao par nivoa.Muzika jedna od najboljih ikada.Prosto ali genijalno i extra zarazno kao tetris nekada.

Nemam ja nista protiv zabrane za pirate.Ja sam protiv piraterije za PS3 jer je steta za tako kvalitetnu konzolu.Nego sam samo onako rekao jer svi igraju pirate (izuzev na PS3 :d) svi sa bukvalno bave piraterijom skidajuci je sa neta, svi imaju CFW, al ne sme da se kaze gde skinuti i kako.Glupo al sve jedno pravila su pravila.

PS Meni je Viking Battle for Asgard gotov ujutro pa cim probam iznosim utiske u Xbox360 odeljku a ti ako stignes reci ranije ako ne valja da ne rezem dzaba ;)
 
Zabluda: Nije neophodan PHAT PSP da bi se fleshovao SLIM... Dovoljan je bilo koji PSP sa custom firmware-om, bilo da je PHAT ili SLIM, nema nikakve veze...

Echochrome Igra je zanimljiva, ali muzika, muzika, ubija me u pojam... Naravno, nije u pocetku, ali kada se duze igra, zaista ume da iritira...

God of War WoW, slatko ali kratko... Najbolja grafika na PSP-u, odlican dozivljaj, ne manjka za verzijom sa starijeg brata.

Patapon Konacno jedna igra koja nije ni previse teska ni previse laka... Odlicna ideja, zabava za vise dana, presao igru, po onome sto sam video bice nastavka definitivno...

FFVII Crysis Core Odlicna igra, mada ume da otegne sa svim podmisijama itd... Dosta drugacija od ostalih Final Fantasy ostvarenja.
 
Zabluda: Nije neophodan PHAT PSP da bi se fleshovao SLIM... Dovoljan je bilo koji PSP sa custom firmware-om, bilo da je PHAT ili SLIM, nema nikakve veze...

Ti si u zabludi... Baterija od slim modela ne može da se prebaci u pandora mod softverskim putem (samo otvaranjem i hardverskom modifikacijom). Zato ti je potreban debeli model, zbog baterije. ,)
 
^ mozda je mislio da lemi i secka :D
 
Ja sam video da se prodaje za oko 200 eura.
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju slim i fat-a :D ?? Sta se vise isplati pazariti??
 
Ti si u zabludi... Baterija od slim modela ne može da se prebaci u pandora mod softverskim putem (samo otvaranjem i hardverskom modifikacijom). Zato ti je potreban debeli model, zbog baterije. ,)

Dag zivis u proslosti, a driver mislim da zezas jer si clan foruma na kome je bilo reci o tome, mozda ti je promaklo. Nego, definitivno moze softverski...
Google: "Open Source Pandora Battery tool for 3.xx kernels"...

@:HGT:
SLIM definitivno...
 
Yep.. i ja sam radio reaserch, i ne treba vishe debeli za fleshovanje mrshavog, sve se radi softwerski, sto je sweet! planiram da uzmem jednog mrshavog za oko 200 jura u narednom periodu, jedi sto je kod nas stigo onaj bundle sa fifom, a nigde nema sa daxterom ili SW battlefront2 :(
 
Koja je razlika izmedju slim i fat-a :D ?? Sta se vise isplati pazariti??

Slim, ali razlike u odnosu na stari model su jako male. Slim ima kao nešto bolji ekran (ne videh razliku), više interne memorije (opet, nema neke velike razlike u praksi), bolje pozicionirane zvučnike i lakši je, ali je po meni najbitnija prednost dorađen digitalni krstić, koji je sada izdignut, pa je mnogo upotrebljiviji nego kod starog modela.
 
Slim jednostavno savrsheno lezi svojim dimenzijama i tezinom, i po meni se samo zbog toga isplati, osim ako nemash kombinaciju za ultrajeftin Fat.
 
Slim ima 64mb rama u odnosu na debeli koji ima 32 i samim tim ne moze da tera skype.
 
Ma kome treba da iz kafica zove tetku u Ameriku ? :) Tih 64mb vishe znachi za recimo brze uchitavanje.
 
Poslednja izmena:
pa da, skype je samo prva od stvari koje dodaju. sledece je PSP kamera, PSP GPS, psp messenger on the go.. i ostale gluposti :D Slim ja planiram da uzmem jaako uskoro :D
 
Pa GPS i kamera postoje odranije, i rade na običnom PSP-u.
 
1)Planiram da kupim klincu, ima 7god. Dali je to ok za njega, dali ima igara za njegov uzrast, da ne moram ja da mu prelazim igre :)?
2)Posto su original igre koliko vidim skupe, kad se sve to odradi, jel se igra ocitava sa kartce? Koliko mem. treba da ima kartica i koja je cena? Onda se UMD citac, ako je tako, i ne koristi?
3)Cena "onih" igrica?
4)Kolika je autonomija baterije?
5)Jel to uopshte dobra sprava?

Hvala unapred na odgovorima!:eyebrows:
 
1) Moj klinac sa 6 godina se ne skida, ima koliko hocesh igara, i za manju decu, al pazi da se i ti ne navuchesh :)
2) Da. Treba ti minimum 2gb da bi mogao da igrash svaku igru (najvece su 1.8GB), i tu moze da ti stane od 2-3 poshtene igre, do 20-30 ako igrash stare igre preko emulatora.
3) Na netu su, pa ako znash da se snadjesh.. :)
4) Najvishe zavisi od jachine osvetljenja ekrana, sa najjachim osvetljenjem i zvukom do daske je 4 sata, shto znachi da ako koristish slushalice i smanjish osvetljenje, imacesh i 6 sati neprestanog igranja.
5) Ne postoji druga koja ima takve igre za u dzep, i sve ostale multimedijalne mogucnosti. Ja bih rekao najbolja sprava za ubijanje vremena.
 
Poslednja izmena:
Znaci za dve. tri, ok igre bi mi trebalo i dve, tri... kartice, da ne bi uvek brisao? Jel klinac najvise voli da menja igre. Na kompu igra malo jednu malo drugu... Ne zna da predje 1, pa da pocne 2. Najlepse mu je kad igra 678 igara istovremeno!!! A kako snimanje pozicije, pa kad zamenis igru? Jel pamti za par igara gde si se usnimio? A da, koja je cena kartice odprilike?
 
Poslednja izmena:
Znaci za dve. tri, ok igre bi mi trebalo i dve, tri... kartice, da ne bi uvek brisao? Jel klinac najvise voli da menja igre. Na kompu igra malo jednu malo drugu... Ne zna da predje 1, pa da pocne 2. Najlepse mu je kad igra 678 igara istovremeno!!! A kako snimanje pozicije, pa kad zamenis igru? Jel pamti za par igara gde si se usnimio? A da, koja je cena kartice odprilike?

Ma ne dve tri kartice, 1.8GB zauzima samo mali broj igara, ima gomila dobrih na 400-500mb ili ispod 1GB. I ne morash da kupish vishe kartica, vec jednostavno kupish vecu :), ima ih i od 8gb da ima smisla kupiti ih zbog cene.

Cena kartica je oko 2500 za 2GB i 4000 za 4GB, a ako imash mogucnost da naruchish online, uzecesh neshto sporije kineske upola cene..

Snimanje pozicije je na karticu takodje, zauzima malo i mozesh da snimash koliko hocesh, i bekapujesh save ako ti bash treba za kasnije.
 
Poslednja izmena:
Pazario sam i prezadovoljan! Kartica je malo skuplja i tesko se nalazi, bar je kod mene nema ni u 1 radnji (od 2Gb i vece). Dali postoje neki programi koji mogu da se instaliraju na PSP, kao recimo budilnik?
 
^ Sleep'n'Wake
 
Nazad
Vrh Dno