Šta je novo?

Kako da povecam voltazu

R_O_N_I_N

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2008
Poruke
1,499
Poena
349
Dakle,da izlozim svoj problem. 'vako :) Imam komp iz potpisa i stabilan takt koji sam postigao na def. naponima je 2247 MHz (280x8).E sad,posto je ova plocha boolja za ovakve akcije(ne mogu da se menjaju voltaze ni RAM-a ni CPU-a i maximalna voltaza za RAM je bednih 1.95 sto mi nije dosta ni za default za hx) kako najlakse da resim problem sa voltazama.Da napomenem da lemilicu nisam uzeo u ruke u zivotu....:D

Neshto sam gledao na http://www.ocinside.de...tamo sam nashao neku varijantu da spojim par pinova na procesoru i da povecam voltazu na 1.550V.Ako ova metoda funkcionishe to bi mi bila idealna varijanta.Josh samo da resim pitanje RAM-a i na konju sam... :D

Otvoren sam za sve predloge... :D
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    196.6 KB · Pregleda: 76
  • moj oc.JPG
    moj oc.JPG
    141.7 KB · Pregleda: 74
Sad neshto razmishljam...Trebao sam da postavim temu u "Modovanje i rucni radovi",sad mi tek pade na pamet. :D
Ako smeta nek' prebace chika modovi u odgovarajuci podforum.

krastavac,mozak mi na leru nocas....insomnia je chudo:D
 
Stavi memoriju u BIOS-u na 533 i teraj FSB dokle možeš. Ne treba ti 1.55V za 2.6-2.7GHz . . .

Edit:
tek sad vidoh da ne možeš da dodaješ ni malo napona.
 
Poslednja izmena:
Na kojoj max voltazi ti radi procesor (da li je ova sto si dao sliku)?I probaj da smanjis klok memorije...pa podigni fsb :)

Da,to sa slike je trenutno stanje.i,ne ne dobijam nista smanjivanjem kloka memorije.

Stavi memoriju u BIOS-u na 533 i teraj FSB dokle možeš. Ne treba ti 1.55V za 2.6-2.7GHz . . .

Edit:
tek sad vidoh da ne možeš da dodaješ ni malo napona.

Ma,brate,dzabe sve,mogu da dubima na glavi ako 'ocu... :D FSB ide do 280 i to je to.Moze do 285 ali nisam testirao koliko je stabilan komp.Vec na 290 nece ni da se upali...

Huh,'nachi nemam rezervni procesor,ali ako ne smislim nishta pametnije za dan-dva ima da probam ovu akciju sa povezivanjem pinova....
Mada,nekako mi nema smisla.Koliko sam skapirao time se postize da se ochitava drugachija default voltaza.Ali dzabe sve to ako ploca ne daje vishe....
Ma zavrzlama....:D:crash:
 
'ajde ljudi,dajte neki konstruktivan predlog.Makar i "odradice ti volt mod taj i taj za otprilike tol'ko i to'lko kesha" :D To je isto sasvim lepa informacija :D
 
Heh...k'o da trazim planove za nuklearni reaktor...:D
 
pa uglavnom se ljudi ne cimaju tako sa amd-om.. ili uzmi bolju plocu za amd ili predji na ... necu reci koje ploce i procesore :d
 
... "UPGRADE your MOBO za otprilike tol'ko i to'lko kesha", kad si vec spreman da se otvoris... ;)
 
Nazad
Vrh Dno