Šta je novo?

prosto neverovatno

-=crusader=-

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
07.02.2005
Poruke
995
Poena
320
Danas se ponovih sa jednim A64 X2 6400+, imao sam povoljnu priliku pa sam ga uzeo i iako najbrzhi modeli nikada nisu uzimani za clockovanje jer im limit definitivno nije daleko... anyway ja svoj rachunar moram da drzhim clockovan, jednostavno moram :) i tako sam drzhao svaki rachunar od kada sam se navukao na clockovanje... i kako tradicija nalazhe nisam mogao da ga ostavim na defaultu ali nisam hteo ni da mu cedim megaherce jer zaista nema potrebe...

postavka je sledecha:

A64 X2 6400+ AM2 / TT Big Typhoon VX / AS5
Asus M2N32-Sli Deluxe (proslednja revizija biosa, 1802)
2x1GB KingstonHyperX DDR2 800
Chieftech 650W PSU

kako sam granice memorije otprilike znao krenuo da vidim shta ovaj 6400+ mozhe... memorija je ralno krsh i nikako da se nateram da je promenim, preko 820-830Mhz neche da mrdne bez 2.2V a ne bih da je tako drzhim svaki dan zarad ~20Mhz... procesor preko 3600Mhz nisam hteo ni da pokushavam i sa time bih bio vishe nego zadovoljan...

dakle setovao sam bus 240Mhz, HT 4x, DDR2 667/9 i spustio mnozhilac na 15, svi naponi default...

end numbers should look like 3600Mhz, 960Mhz HT link, 800Mhz mem... na def naponu nije se bootovao, ok podigao sam ga na sledechi stupanj u biosu 1.4125 koji je bios ochitao kao 1.45, kasnije sam izvalio da bios sve podeoke setovanja od 1.40 do 1.45 meri kao 1.45... ovde mi je vech ova revizija biosa bila sumnjiva, na prethodnoj svako setovanje je davalo neke razlike u ochitavanju napona... dakle s obzirom da sam izvalio da nemogu da fine tunujem voltazhu u potezu 1.40-1.45, setovao sam ga na 1.45 gde je toliko i ochitavao... cool kapirao sam da che izvuchi 400Mhz sa tim juice boostom...

save, restart... nema chak ni inicijalizacije vga biosa... to mi je vech bilo jako chudno... reko dobro... mozhda sam ubo losh primerak... prvo sam probao sa josh struje i ishao sam do 1.50... apsolutno nikakva promena... rekoh bash losh primerak ae da obaramo takt... provrteo sam sve moguche kombinacije od 3600Mhz 240Mhz fsb do defaultana kojima je takt memorije 800Mhz jer je memorija radila na tom taktu na def naponu vech godinu dana...

bottom line celodnevnog testiranja i isprobavanja raznih kombinacija mnozhioca i fsb vrednosti od 200-250 spushtanjem takta vratio sam se na default i pre toga nijedna kombinacija nije stigla ni do POST screena pa se tu recimo zabagovala... napon sam mu ostavio setovao na 1.475 da ga eliminishem iz jednachine, trazhio sam takt na kom chu dobiti bilo kakav boot...

a bootovao se tek kad sam ga vratio na defaul... dakle sledeche shto sam uradio jeste da sam sve ostavio na defaultu, napon na 1.45 i samo bus podigao na 201Mhz... nije hteo da se bootuje :mad: like WTF?! posle sam skapirao da mozhda ima neki konflikt sa DDR2800 rezhimaom memorije pa nju oborio na DDR2667 pa chak i ochajniche pokushaje i sa DDR2533 rezhimom... medju svim tim pokushajima ja nisam uspeo da napravim boot sem na surovom defaultu...

naravno posle failiurea da se bootuje na fsb default + 1Mhz sa 1.5 naponom i bilo kojim setovanjem memorije doshao sam do zakljuchka that it aint gonna happen :smash:

sumnjam na ovaj bios takav koji je izgleda krsh da je to prosto neverovatno (dodushe nikakve druge probleme nisam primetio) ili da sam ubo isto tako njloshiji moguc primerak procesora ikada... mada prosto mi je neverovatno da procesor nema ni 1Mhz OC potencijala lol

dakle pomagajte, gde greshim, jesam li neshto prevideo, da li neko ima neki info o ovom biosu, da li postoje neki konflikti medju komponentama ili rezhimima rada, jel se deshavalo neshto slichno vam... pomagajte... ako je uopshte moguche... ja sam zaista ostao bez komentara...
 
Ploca jednostavno nije OC friendly! Mogao bi i reda radi da probas drugu memoriju. Da li je taj bios poslednji koji je izasao.

A moguce je i da su gremlini. Resetuj CMOS!
 
ok, nije overclockers wet dream ali je pristojna... nije imala nikakvih problema sa A64 X2 4000+ na njoj je radio na 2.6 bez ikakvih problema na def naponu... sa pomenutom memorijom... memorija je odlichna do 800Mhz, nikad nije pravila problem na 1.8V ali dometi su joj nikakvi... chuti ona bar izvuche josh 30-40Mhz, bedno je to, ali funkcionishe... a procesor od 3600Mhz odbija da se opruzhi za 1Mhz extra... :smash:

bios jeste poslednji, mislim rekao sam to vech...

a od drkanja CMOS jumpera imam grceve u prstima... :d
 
success! :D

apsolutno sam bio upravu za bios, neka modovana verzija koju iskopah vecerash na nekom OC forumu je reshila stvar iz prve...

evo fotkica, 100% stabilno & pretestirano , 60C peak temp...

me happy now ,)

2.jpg
 
@-=crusader=-
Chime si tachno testirao stabilnost?, tj opishi kompletan postupak.
 
Lep broj. F3 revizija Windsora stvarno moze solidno da se napuca, nema shta.:smoke:
 
@-=crusader=-
Chime si tachno testirao stabilnost?, tj opishi kompletan postupak.

bichu kratak, nisam se mnogo zezao sa Orthosom ali sam ga provrteo nekih 15-ak min... + ujedno sam testirao i koliko je graf sposobna i provrteo u istoj "bateriji" testova 3 uzastopna 3d mark 06...

kao shto rekoh orthos nije gurao proc jako preko 60C (znao je da peakuje na 62-63 da budem precizan) ali realno AS5 je bila nova na njemu, testiranja sam radio isti dan a svi znamo da pasti treba da se "slegne" i ode temp za 1-2C (meni ranije i do 4-5C al nvm)...

i evo od datuma kad je ovo postovano tako stoji za svaki dan 24/7 i nije nijednom imao nikakav problem iako mi je ova instanca XP-a stara bar 2 godine i promenila je hardwarea i hardwarea...

eto toliko... :)

EDIT: e da mozhda sam malo preterao sa onim "100% stabilno & pretestirano", ipak je to "100%" za moje pojmove. sorry :)
 
Poslednja izmena:
-=crusader=- je napisao(la):
EDIT: e da mozhda sam malo preterao sa onim "100% stabilno & pretestirano", ipak je to "100%" za moje pojmove. sorry :)
Nema frke :) Znam da nije stabilno :)
Napisao sam ti to iz jednostavnog razloga shto se sa "pojmom 100%" stablino pravi dosta "shuma", kako na forumu, tako i van njega. Neiskusni korisnici dolaze u zablude,a to kasnije stvara mnogo problema iskusnijim korisnicima koji zele da edukuju ove prvo navedene osobe. Konkretno, mom rodjenog bratu sam morao prvo da objasnim neke potencijalne stabilne OC limite za procesor (C2D E6400), tj chistio sam shum koji je pokupio sa raznih foruma, od ortaka i sl...izgubio sam dosta vremena. Tek posle svega toga, sam bio u mogucnosti da mu lagano objasnim kako stvari stoje tj shta se moze, a shta ne, ochekivati...Moja poenta je, da treba pazljivije pisati postove ;)
Hvala na iskrenosti! Ovde ima ljudi koji kad "zagrizu" ne pushtaju...
:wave:
 
Nema frke :) Znam da nije stabilno :)
Napisao sam ti to iz jednostavnog razloga shto se sa "pojmom 100%" stablino pravi dosta "shuma", kako na forumu, tako i van njega. Neiskusni korisnici dolaze u zablude,a to kasnije stvara mnogo problema iskusnijim korisnicima koji zele da edukuju ove prvo navedene osobe. Konkretno, mom rodjenog bratu sam morao prvo da objasnim neke potencijalne stabilne OC limite za procesor (C2D E6400), tj chistio sam shum koji je pokupio sa raznih foruma, od ortaka i sl...izgubio sam dosta vremena. Tek posle svega toga, sam bio u mogucnosti da mu lagano objasnim kako stvari stoje tj shta se moze, a shta ne, ochekivati...Moja poenta je, da treba pazljivije pisati postove ;)
Hvala na iskrenosti! Ovde ima ljudi koji kad "zagrizu" ne pushtaju...
:wave:

spot on!

slazhem se sa svim shto si rekao... moj orginalni post je bio produkt odushevljenja posle nochi tumaranja OC forumima (poznata pricha? :D ) tako da... ne zamerite mi.
 
Pa dobro, u realnom radu ionako sve moze biti 100% u redu, iako neki test tako ne bi pokazao.


Lepa brojka :)
 
Nazad
Vrh Dno