Šta je novo?

Ko izradjuje kompjuterske stolove?

John Cena

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2007
Poruke
2,292
Poena
445
Posto uskoro moram nov komp. sto da uzmem zanima me koje firme se bave izradom stolova po zelji?
Napisite sajtove ako znate.
Hvala unapred
 
Ja sam isplanirao i premerio sta mi treba, i narucio da mi se pola univer table isece po merama; kupio lepak za drvo, srafove, klizace i kant traku, doneo materijal kuci, i sklepao sto za 20-ak EUR.
 
Ja sam isplanirao i premerio sta mi treba, i narucio da mi se pola univer table isece po merama; kupio lepak za drvo, srafove, klizace i kant traku, doneo materijal kuci, i sklepao sto za 20-ak EUR.

Mozes li baciti neku sliku da vidimo tvoj minuli rad? ;)
 
Najbolja je akcija custom-made sto.

Em je jeftinije, em dobijesh sto kakav zelish, a pritom nisi ogranichen merama i preskupim proizvodjachima.
 
Baci sliku Kamikaze.
Ljudi napisite sajtove ili mi posaljite lokaciju na pm
 
Hobby System u NS-u

Joj ljudi, smor mi je da slikam. Imam SAMSUNG MiniDV kamkorder s kojim mogu da snimim sto samo na kasetu; onda snimak moram sa kasete da prebacim u Premiere pa da jedan frejm sacuvam kao *.bmp, pa da mu sredim levels i konvertujem u *.jpeg, pa da uploadujem, i na kraju ce se dobiti zrnasta slika losih boja, na kojoj se ne vidi ceo sto, jer ne mogu da se odmaknem od njega vise od 1.2m :(

Najobicniji sto - kao cirilicno slovo P, mada gornja ploca prelazi preko bocnih stranica 2cm sa svake strane; ispod je deo za tastaturu i misa koji se izvlaci, i skroz iza je jedna tabla koja spaja noge stola (bocne stranice).

Obavezno dobro izmeri i isplaniraj pre nego sto narucis.
 
Po meni se to isplati, jer dobijes bas ono sto ti treba. Ja mogu skroz da otvorim vrata od sobe, jer je sto taman toliko sirok, a i rucke od stolice mogu da udju ispod stola :D
 
ma sve zavisi od prostora gde ces da ga smestis. drugi cinilac je naravno lova! obidji par prodavaca, poseti sajtove ukradi ideju i prilagodi je prostoru u svojoj sobi. po oglasima imas ljudi koji ce ti sve to sklopiti ako neumes sam.
 
"Problem" kod izrade stolova po zelji je sto ces pored materijala platiti jos i ruke i to od 50 do 200% vise (u zavisnosti od 'brendiranosti' firme), pa bih ti i ja preporucio da sam pravis sto.

U NS pored Hobbyja vrlo dobar je i Lamex, gde je najmanje sto se moze uzeti jedna traka po duzini 2.80m (ne mora pola table osim za 25mm i 10mm ivericu), a pored toga rade i CNC rezanje.
 
Poslednja izmena:
Neeee lose sam se izjasnio na pocetku.:S: Ne trazim da mi neko napravi sto, nego samo da isece komade odredjenih velicina pa da kuci ja sklapam. ALi jos niko nije napisao neki sajt ako postoji uopste u BG-u takva radnja..........
 
Neeee lose sam se izjasnio na pocetku.:S: Ne trazim da mi neko napravi sto, nego samo da isece komade odredjenih velicina pa da kuci ja sklapam. ALi jos niko nije napisao neki sajt ako postoji uopste u BG-u takva radnja..........

Kupi halo oglase i naci ces ih jedno dvesta komada. Biraj onog koji ti je najblizi jer su im cene priblizno iste. Za ruckice, kukice, sine za fioke ili nogice stola je vec malo drugacija situacija, ali ces i to naci...
srecan rad...
 
Poslednja izmena:
Imas Tihos npr na zrenjaninskom putu, ali to je verovatno vec daleko...
 
I preporuka da zaobidješ Tihos, imaju povremeno napade neprofesionalnosti i lenjosti kad su manje količine repromaterijala i usluga u pitanju.
 

Rucni rad je naj jeftiniji ako znas sta radis.

Ja sam razmisljo isto da narucim negde ali mislim da bi bilo papreno posto sam mnogo zahtevan.

Ovo je prva verzija stola tj
trba ugraditi jos jednu policu za jos jedan stampac & monitor.

A ovo je naj jeftinija varijanta sotla.
 
Poslednja izmena:
@John Cena
I ja ti predlazem da sam pravis sto.Firme koje seku plocaste materijale nije tesko naci.
Obidji par i vidi ko nije mrzovoljan i zeli da ti odradi ono sto zelis.

Ideje i savete mozes pokupiti iz starijih tema - spominjali smo izradu stolova a
imas i teme Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp ?


@/\_JoE_/\
Koliko je stabilan deo ploce gde je mis jer "lebdi u vazduhu" ?
 
Ovaj deo sto lebdi je stabilan ali ako neko sedne ode....
Fali ovakva sipka a onda ce biti neunistiv.

Gornja ploca je blazujka od 2cm.
 
Poslednja izmena:
evo i mog kupovnog modela. nisam imao problema sa prostorom pa mi oblik nije predstavljao problem.
 

Prilozi

  • IMG_2042.jpg
    IMG_2042.jpg
    89.3 KB · Pregleda: 368
John Cena idi u eurohrast, imash ih svugde po beogradu, pa im daj mere svega shto ti treba, majstor ti ih naseche za 15 minuta, i ti nosish.

da bi napravio sto kao shto ima i Joe, kupovni, izacice te negde oko 1500 dinara za drvo
 
Stolovi za kompjutere

Tragajuci za odgovarajucim kompjuterskim stolom dosao sam do zakljucka da se kod nas mogu samo kupiti krsevi.Da li je neko od vas dizajnirao neki, ili ima viziju kako bi trebao on izgledati?Sta kazete na neke LIan LI?
 

Prilozi

  • F1-b.jpg
    F1-b.jpg
    40 KB · Pregleda: 382
  • F1E-b.jpg
    F1E-b.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 308
Stolove za računare kod nas nažalost uglavnom dizajniraju ljudi koji iste ne koriste, tako da se može videti gomila nepraktičnih kreacija ili bolje rečeno školskih primera kako jedan računarski sto ne bi trebao da izgleda.
Podržavam akciju uradi sam.

PS.
Ovi sa slike izgledaju sjajno :)
 
Poslednja izmena:
Svi bi jeftin sto od univera, ali da bude dobar i da ne nabubri od vode. E pa ne moze i jare i pare.
 
Koliko vi vode pijete? :)
 
Jbt ja sam ispolivao vodu i sokove na sve stolove i nishta se nije deshavalo :)

Oni lian li su krsh.

Shta im znachi onaj dodatak sa strane? Da imash sa nechim da se posechesh?

Svidja mi se sistem sa prikljuchivanjem usb-a al to moze da se reshi sa izolir trakom i jeftinim usb hubom :d
 
Poslednja izmena:
Za te pare kolko kosta lian li moze da se napravi 4 puta bolji sto
 
Aluminijum, perverzija, nema bojazni ako prospes sok kafu ili vodu da ce nabubreti:d

a gde se mogu naci dobri crtezi stolova jer ne znam da napravim ali znam da ocenim sta je dobro.

Treba puno tecnosti da bi sto nabubreo.

Smisli bre u glavi sta ti treba, premeri, proveri, izaberi materijal, naruci da ti se isece, zalepi i zasrafi...

Nece biti za prvu nagradu na sajmu namestaja, ali ce biti funkcionalno i jeftino - piece of cake ;)
 
лако ћеш наћи ко ће ти исећи иверицу ако знаш шта ти треба тачно... потреба за компјутерским столом је варка... потребан ти је простор... ако имаш довољно простора лако ћеш сместити монитор, кућиште, штампач, звучнике... најбоље решење је широка и дугачка плоча причвршћена ''г'' носачима на зид, на коју можеш да ставиш свашта и да то распоредиш како хоћеш... тезга пијачна... ја сам себи искројио и начинио тако нешто... додао сам још коју полицу и задовољан сам... ево и слике на којој се назире мој сто...
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    184.3 KB · Pregleda: 435
Treba puno tecnosti da bi sto nabubreo.

Smisli bre u glavi sta ti treba, premeri, proveri, izaberi materijal, naruci da ti se isece, zalepi i zasrafi...

Nece biti za prvu nagradu na sajmu namestaja, ali ce biti funkcionalno i jeftino - piece of cake ;)

Pa to sa glavom je i problem nisam bas kreativan, treba da bude za sajam, sta ako mi dodje predcednik opstine u posetu:d:d
 
Nazad
Vrh Dno