Šta je novo?

Intel P35 vs X38 vs X48 performanse i overklokabilnost

topuz

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
15.07.2004
Poruke
1,460
Poena
350
Kako je konacno doslo vreme da posaljem svoju DFI Ultra-D zajedno sa Winchesterom i DDR ramom u penziju, naisao sam na ozbiljnu dilemu cime da ih zamenim, zato sto znam sebe i znam da cu cim zabodem procesor u novu plocu odmah hteti da izvlacim jos iz njega bez obzira sto ce sam po sebi biti mnogo brzi od ovog sto sad imam. Takodje, zelim da to sto uzmem bude bar u rangu onoga sto je DFI Ultra-D bio u svoje vreme, nekako imam psihicku barijeru da posle LanParty-ja u kuciste stavim neki oker Asus :)

E, sad, kako sam malo ispao iz materije, a vidim da se ovde na jednom mestu nije pricalo o tome, ili bar ne koliko ova tema zasluzuje, zelim da pitam pre svega u cemu se ogledaju razlike u OC potencijalu P35 i X38 chipsetova i da li je DFI ostao ono sto je bio za vreme s939 procesora? Dalje, vredi li cekati i dati pare za X48?

Sto se tice procesora, planiram da uzmem neki E8400 najverovatnije, BigTyphoon vec imam iz doba AMD dominacije, tako da sam sa hladjenjem dobar. Da li postoje neke sitnice koje su ocerima bitne? Mislim na sitnice pre svega kakve se ne pominju na testovima a bitne su u svakodnevnom radu, i u vezi procesora i memorije i ploce, neke cudne a bitne nekompatibilnosti i sl. Videh npr. da Monteboy nesto ne odustaje od starih ploca, cak i 965 cipseta, pa me zanima zasto.

Ja sam zamislio da uzmem DFI X38, E8400 i nemam pojma kojih 4GB RAM-a, sa ciljem da procesor radi 24/7 na 4Ghz uz neko racionalno podizanje napona.

Dakle?
 
ja bih uzeo p35 (a i uzeo sam :D) mislim da nema neke velike razlike izmedju p35 i x38
 
I ja bih uzeo P35 (a i uzeću najverovatnije :D).
 
Ja bih uzeo x38(a i uzeo sam :D) i takodje mislim da nema neke razlike izmedju nje i p35 sem ako hoces CF, mozda da sacekas dfi x48.
 
Ja bih uzeo p35 iza ostale pare drugi komp za dnevnu ili eeepc. Mnogo pametnije potroseni resursi ;)
 
Haha, lepa su vam obrazlozenja zasto je p35 pametnija kupovina :)
Salim se, kapiram otprilike sta hocete da kazete...

A zaboravih da pitam u vezi memorije, kako trenutno stoje stvari sa 4GB rama i OC, moze li da se uzme 4x1gb i da se normalno ocuje ili je to i dalje no-no? Pricam o taktovima preko 450mhz, ofkors :)
 
Haha, lepa su vam obrazlozenja zasto je p35 pametnija kupovina :)
Salim se, kapiram otprilike sta hocete da kazete...

A zaboravih da pitam u vezi memorije, kako trenutno stoje stvari sa 4GB rama i OC, moze li da se uzme 4x1gb i da se normalno ocuje ili je to i dalje no-no? Pricam o taktovima preko 450mhz, ofkors :)

X38 se mnogo bolje pokazao kad su memorije u pitanju!Mozes da OC-ujes memoriju slobodno ali iskoristivost je pitanje,za sta ce ti toliko memorije u opste?
 
Haha, lepa su vam obrazlozenja zasto je p35 pametnija kupovina :)
Salim se, kapiram otprilike sta hocete da kazete...

A zaboravih da pitam u vezi memorije, kako trenutno stoje stvari sa 4GB rama i OC, moze li da se uzme 4x1gb i da se normalno ocuje ili je to i dalje no-no? Pricam o taktovima preko 450mhz, ofkors :)

Pogledaj moj potpis sve ce ti se samo kasti. ,)
 
X38 I nemoj se dvoumiti..X48 jeste bolji ali je daleko skuplji tako da ti se to mozda i ne isplati...Evo pocuca ti kaze da pogledas njegov potpis tj Moja masina,sto se mene tice mozes slobodno i kod mene..nista vise ne treba da ti kazem;)
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem, resili ste mi puno dilema. Javicu kad nesto uradim :)

Edit: Sto se tice kolicine memorije, svakako od viska glava ne boli, kad vec pljujem pare, pljunucu k'o covek :)
 
Poslednja izmena:
ja bih uzeo p35 (a i uzeo sam :D) mislim da nema neke velike razlike izmedju p35 i x38

Koliko sam citao na netu, skoro da nema razlike izmedju dobre 965P ploce i P35. ( Tj ima, ali u korist 965P), pa opet svi kupuju P35. Meni je drugar sugerisao da se uvek kupuje poslednji ili bar generacija pre posledenjeg ( chipseta, graficke...).
 
X38 samo iz razloga shto ima 2 PCIE 16x slota. a i kako kazu review-i - mnogo bolje se ponasha sa memorijom.

pritom, ako neko zna shta je ovaj "Hardware Memory Prefetcher" shto Intel navodi da x38/x48 imaju, molio bih da mi napishe, zar to nije procesorska funkcija, a ne chipseta ??
 
Mislim da je to procesorska funkcija sa kojom on brze komunicira sa memorijom . Koliko sam ja skontao.
 
Mislim da je to procesorska funkcija sa kojom on brze komunicira sa memorijom . Koliko sam ja skontao.

...a treba da bude ukljucena i opcija u biosu.
Za x38-Ds4 u biosu F3, bas to napominju...?
 
Nazad
Vrh Dno