Šta je novo?

9600GT Oc

Dobar OC za GPU, a memorija nemoze vise?
 
Ala si ga pocepao... Strašno koliko znači procesor, eto ja sa tom kartom na tim istim klokovima na X2 2.7Ghz imam 35000, 33500, 15000 i 9500, a vid' ovo, ko da si dve karte stavio, a ne da je CPU drugačiji :p
 
OFF :

:mad::mad::mad:

Već peti put učitavam stranicu i ne mogu da vidim slike.
 
A sta covek radi, overklokovao P III na 4GHz. :d
 
da li vam je bolje ovako? ;)


:wave:
 

Prilozi

  • ScreenShot034.png
    ScreenShot034.png
    155.2 KB · Pregleda: 73
  • ScreenShot038.png
    ScreenShot038.png
    142.7 KB · Pregleda: 62
  • ScreenShot039.png
    ScreenShot039.png
    135 KB · Pregleda: 67
  • ScreenShot045.png
    ScreenShot045.png
    238.6 KB · Pregleda: 72
Samo još neko da skloni one gore i eto veselja :)
 
Ja sam potpuno oduševljen ovom karticom, ovo je pogodak za nV pravo u centar. A tek rezultati sa ovako dobrim CPU-om . . .
 
Ma ono što mene najviše oduševljava u vezi ove karte je to što se jako jako malo greje, jako mali protok vazduha na stock kuleru je potreban da bi je ohladio, čak i overklokovanu, tako da je sve to i izuzetno tiho... Idealno, zaista.

Ono što je još bolje je da će uskoro biti (mada ih već i ima) nekih jeftinijih, tipa Sparkle, Palit i ostali, sa stock hlađenjima za nekih ~135€, što znači da će SLI moći da se napravi za 260-270€, a to je cena jedne GTS kartice, koja nema šta da traži pored ove dve... Jedino ostaje problem ploče, jer je neki iole noviji bolji SLI papreno skup (780i)... Nadam se da će proizvođači masovno izaći sa 750i i sličnim value SLI rešenjima (tipa BloodIron serija), pa će ovu sjajnu kombinaciju učiniti još pristupačnijom.
 
@nicolas1

bas se pogodilo da i ja vozim istu voltazu na e8200 za 4000Mhz i radi orthos stabilno, i zanima me koja ti je temp (idle/load) i cime ga hladis?
 
Ma ono što mene najviše oduševljava u vezi ove karte je to što se jako jako malo greje, jako mali protok vazduha na stock kuleru je potreban da bi je ohladio, čak i overklokovanu, tako da je sve to i izuzetno tiho... Idealno, zaista.

Ono što je još bolje je da će uskoro biti (mada ih već i ima) nekih jeftinijih, tipa Sparkle, Palit i ostali, sa stock hlađenjima za nekih ~135€, što znači da će SLI moći da se napravi za 260-270€, a to je cena jedne GTS kartice, koja nema šta da traži pored ove dve... Jedino ostaje problem ploče, jer je neki iole noviji bolji SLI papreno skup (780i)... Nadam se da će proizvođači masovno izaći sa 750i i sličnim value SLI rešenjima (tipa BloodIron serija), pa će ovu sjajnu kombinaciju učiniti još pristupačnijom.

Mozda su te ponele emocije ali preterujes,GTS imas za 226 eur,a 9600gt za 146eur.
znaci SLI izadje 290 Eur+ a GTS 226Eur.

I ne znam zasto se toliko odusevljavas sa time sto se karta malo greje,nije to toliko bitno (da bi bilo razlog odusevljavanju) bolje baci neki rez iz crysisa :p
 
Poslednja izmena:
Gde ima GTS za 226€? Idem sutra odmah da kupim, samo mi kaži gde.

A to što se ti oduševljavaš Crysisom ne znači da moram i ja, meni je mnooogo bitnije da karta bude tiha i hladna i da tera na high one igre koje ja igram...
 
Na stranu što C3D nikada u životu više ne bih kupio, toga već prekosutra neće biti, te nije moguće na osnovu toga formirati cenu GTS karte. Prosek je 260-270€, to svi znaju i to će tako ostati bar još neko vreme. Ako padne, pašće na 240-250, nikako na 220, bar ne još. Ovo je sad ista priča kao sa Palitom 8800GT, koji su svi uzimali za referencu kad se pravilo poređenje sa 3870, iako tog Palita nigde nije bilo, a cena svih ostalih dostupnih karti je bila ~230€.
 
Poslednja izmena:
Gde ima GTS za 226€? Idem sutra odmah da kupim, samo mi kaži gde.

A to što se ti oduševljavaš Crysisom ne znači da moram i ja, meni je mnooogo bitnije da karta bude tiha i hladna i da tera na high one igre koje ja igram...

Jel toliko bitno da li je 65-75?
Zasto u svakom postu potenciras da je karta hladana? (iz tvojih postova se jedino moze zakljuciti da je karta extra,vrh zato sto se ne greje,bar ih ja tako dozivljavam citajuci)
A za crysis sam ti rekao da okacis rez ako hoces zato sto me zanima kako 9600gt radi na x2 a ne zato sto se ja odusevljavam igrom.
 
Poslednja izmena:
Meni je bitno da se ventilator ne čuje, a da karta ostaje relativno hladna, kako ne bi grejala ni ostatak kućišta. Jednostavno, volim da sve bude tiho i da se vrti na minimalnom broju obrtaja :)

A što se tiče Crysisa, sinoć sam probao, 1680x1050, bez AA naravno, nisam ručno nameštao detalje u igri već sam ubacio onaj System.cfg koji kao poboljšava FPS zadržavajući visok nivo detalja i mogu ti reći da igra prosto klizi u većini slučajeva, desi se da secne ponekad kad ima dosta protivnika koji pucaju na tebe ili kad naglo izađeš iz šume na čistinu...

Što se samog Crysis Benchmark Toola tiče, pustio sam u 1680x1050 i tamo podesio sve na High (bez AA), išlo je 27fps average...
 
Poslednja izmena:
Ok,to me je zanimalo za crys :)
 
Poslednja izmena:
Upoznali smo se malo pre kod @zajebanog.... :) Nego kako to da na toj temp drzi tako dobro? Ja na istoj sa true koji bi trebao da bue bolji cooler ide 45/50 idle i 75/80 full load. Jel imas neki predlog, sta moze da ne stima??
 
krecem lagano sa Oc,xexe.

Kao po obicaju kartu je ustupio DPM i bas su interesantni klokovi ;)

sve je na vazduhu,a za sesiju na LN2 ima vremena ,)


@Vule

vreme je da zamisljas o nekom drugom procu...





sledi 3Dmark 2001






i malo bolji rea u 2001 :banana::banana:





ili nesto bolji rez na vazduhu za 3Dmark 2005

E8400@ 1.48V....4600MHz





all on air
 
Dobro.. ovo koji je bolji je diskutabilno, pun je net toga... neko sta ti duva u tt 120?
 
3Dmark 2006






bolji rez u 3Dmark 2006




hteo sam da odradim 06 ,a da ne predjem 1.5V,ali nisam stigao vise od 4400MHz...


moja pretpostavka da moze da se odradi oko 4550MHz 2006,bice neki sledeci put :type:
 
Dobro je, stavio si thumbove ovaj put, sad je mnogo lakše učitati slike.

P.S. "Zamišljam" ja o novom CPU-u uveliko, biće i to uskoro, kad dođe na dnevni red :)
 
Nazad
Vrh Dno