Šta je novo?

GA-P35-DS3L & E6850, ne vole se bas

Roger_Waters

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2005
Poruke
1,889
Poena
350
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 3800X & Noctua NH-U12A
Matična ploča
AsRock X570 Gaming Pro 4
RAM
2 x 16gb 3200mhz
GPU
AMD Radeon RX 6900XT Ref
Storage
1tb WD Black SN 850 & 2tb Seagate Iron Wolf 510
PSU
Be Quiet! DARK POWER PRO 12 1500W
Kućište
Corsair iCUE 5000T
Monitor
LG Ultrafine 4K 27UP650-W
Dakle u cemu je stvar? bocnuo sam e6850 u datu plocu, skinuo zadnji bios, postavio sve da default i butuje mi se win svaki 5-ti put....memorija je geil 800 cl5. memorija je ok, tu nije prob sigurno. sto se tice undrvolta u idleu je 0.031 V dok je full loadu citavih 0.047, kontam da je 4 fazna naponska i da je razlika u klasi izmedju proca i ploce, ali bar na def treba da gura. probao sam malo da dignem napon sa def 1.35 na 1.375 ali malo je boljitka, undervolt je isti (veliki) pokusao sve kombinacije sa C1E i Eist i ostalim glupostima ali nista. cim iskljucim jedno jezgro butuje ga svaki put bez prob. ali glupo mi je da drzim proc na samo jednom jezgru. meni se cini da je tu resenje neki v mod ili upgrade na DS3 (6 fazna naponska). any other help?
 
Dakle u cemu je stvar? bocnuo sam e6850 u datu plocu, skinuo zadnji bios, postavio sve da default i butuje mi se win svaki 5-ti put....memorija je geil 800 cl5. memorija je ok, tu nije prob sigurno. sto se tice undrvolta u idleu je 0.031 V dok je full loadu citavih 0.047, kontam da je 4 fazna naponska i da je razlika u klasi izmedju proca i ploce, ali bar na def treba da gura. probao sam malo da dignem napon sa def 1.35 na 1.375 ali malo je boljitka, undervolt je isti (veliki) pokusao sve kombinacije sa C1E i Eist i ostalim glupostima ali nista. cim iskljucim jedno jezgro butuje ga svaki put bez prob. ali glupo mi je da drzim proc na samo jednom jezgru. meni se cini da je tu resenje neki v mod ili upgrade na DS3 (6 fazna naponska). any other help?

Kako onda meni radi? Pogledaj napon, takt, memoriju u mom potpisu. Mozda ti jej zapala falericna ploca?
 
Pa ako ti radi sa jednim jezgrom valjda je logicno da je procesor problematican?
 
Na toj ploči meni taj Geil 800 nikako nije hteo da radi ... menjana gomila modula (tih Geil 800) ali nikako nije htelo ... sad guram Kingstona i sve radi kao bombonica ... (znam da je čudno jer dok sam birao šta da kupim ovde je gomila ljudi "vozila" kombinaciju te ploče i tog Geila, ali eto meni to nikako nije htelo da radi zajedno)

P.S. I meni su ti "simptomi" bili isti - lepo se uključi tek iz n-tog pokušaja ... ali kad se uključi radi lepo Orthos, prolazi sva moguća testiranja (memtestovi razni), 3d mark radi ko lud itd... i onda bez ikakvog pravila BSOD ... :mad:
 
falicna ploca, samo je pitanje kako to progurati pod garancijom...
 
@LuxoR:
ja imam istu plocu i memoriju i sve normalno radi od pocetka. cudno je sve to...
 
Pa da, baš kao što rekoh, mnogima radi, ali eto u mom slučaju nije htelo ...

(Bio je ceo topik, nosanje u servis, tamo su sve živo zamenili i ploču i memoriju i procesor ... sve živo i opet isto .. )
 
LuxoR, ne verujem da je prob u tome ali za svaki slucaj cu uzeti od drugara kinga na 800 pa cu da vidim...

Ne verujem da je cpu prob, mada tu nemam koji drugi da probam jer je Subotica i dalje opsednuta AMD-ovima.
Ne znam sta da radim...ko ce sad slati plocu na garnciju u bg, pa ona scena "kod nas sve radi", usere ih dva puta da je upale...hvala uglavnom na pomoci
 
Baci plocu, a ako se nastavi i sa novom maticnom baci procesor...

Ploca kupljena pre 2 ned nova sa garancijom, cpu polovan ali po recima prodavca potpuno ispravan. ne znam mislim da cu morati da je saljem na garanciju ili da skupim para pa da kupim novu (ds3)
 
Probaj CPU kod nekog ortaka ili poznanika ko ima s775 pa tek onda sibaj mobo na RMA... Svasta je moguce...

pozz
 
Naravno da se salim. Da li si probao da stavis neki od starijih Biosa? To cesto pomaze.

za sada sam probao 2 biosa, ali cu tek za vikend imati prilike da probam jos, probacu sve koje nadjem i modovane i oficijalne
 
Nazad
Vrh Dno