Šta je novo?

WD 3200AAKS, 320GB SE16 Caviar SATA2

Bas sam malopre citao o novom wd-u black edition ili samo black...1TB oko 200 e a testovi bas i ne pokazuju neko bitno ubrzanje...tako da ni sadasnja ponuda nije losa :)
 
Cisto da uporedim iskustva sa vasim, jer evo sedim u 5 ujutru [Felpsu treba da dodele zlatnu shtopericu, a ne med...] kuciste na stolu otvoreno HDD nista ne radi i temp diska je 45C [dok je bio out iz kucista dok sam kopirao particiju bio je tako vruc da nisam mogao da drzim duze od sekund, dva]. Disk nema fen za sebe.

Sto se tice necujnosti nisam bio odusevljen onim sto sam cuo [a to je bilo pre citanja hvalospeva]. Moj je 00VYA0 iz decembra 2007, i kada se uporedi sa WD800JB, nije mnogo tisi. 800JB ima malo glasniji, ali dublji i kontinualan zvuk. Dok je ovaj 3200AAKS piskaviji i zvuci kao piskavo krcanje radio stanice...
 
Cisto da uporedim iskustva sa vasim, jer evo sedim u 5 ujutru [Felpsu treba da dodele zlatnu shtopericu, a ne med...] kuciste na stolu otvoreno HDD nista ne radi i temp diska je 45C [dok je bio out iz kucista dok sam kopirao particiju bio je tako vruc da nisam mogao da drzim duze od sekund, dva]. Disk nema fen za sebe.

Sto se tice necujnosti nisam bio odusevljen onim sto sam cuo [a to je bilo pre citanja hvalospeva]. Moj je 00VYA0 iz decembra 2007, i kada se uporedi sa WD800JB, nije mnogo tisi. 800JB ima malo glasniji, ali dublji i kontinualan zvuk. Dok je ovaj 3200AAKS piskaviji i zvuci kao piskavo krcanje radio stanice...
 
Ne znam kako se samo tebi to desava, mozda bi trebalo da proveris sistem, od serije diska do napajanja i hladjenja u kucistu. Ti diskovi su jako brzi (110-120MB/sec), tihi i hladni inace.
U svome sistemu imam 2x 640GB u RAID 0 aaks (isti disk samo sa 2 ploce od 320GB unutra) koji bi trebali da budu jos topliji i bucniji ja ih prakticno ne cujem a kada kopiram dugo nema neke drasticne promene u temperaturi uopste, zagreje se blago ali jako daleko od toga da ih ne mogu drzati u ruci.
 
Moj 320AAKS se grejao i preko 45c i to u Zalmanovom Heatpipe hladnjaku. Ali to je bilo bez protoka vazduha preko njega dok je stojao na stolu kad sam menjao kuciste. Sad sam ga montirao u kuciste i ispod njega pertlom vezao 80mm vent na 7V (apsolutno necujno sa 30cm razdaljine) i temp je oko 35c...
 
A ja i dalje tragam za programom koji moze da izmeri temp diskova kada su u raidu!
 
A ja i dalje tragam za ovim diskom. :d
Jel moguce da sem ove 00B3A0 serije nema vise tih diskova sa 1 plocom??:S:
 
Pa 00B3A0 je sa jednom plocom :trust:

Sorry!
Mozda sam se lose izrazio. Posto ove serije vise nigde ne mogu da nadjem u NS interesuje me da li postoji jos neka 320GB AAKS serija koja ima samo jednu plocu?
Svugde samo nailazim na 75B3A0 seriju koja je iz juna 2008.
Zar nije logicno da kako vreme odmice sve vise stavljaju ploce sa vecom gustinom?
Razmisljao sam i o Seagate-u ST3320613AS koja je isto sa jednom plocom ali sam odustao posle puno losih kritika o njemu.
 
Sorry!
Mozda sam se lose izrazio. Posto ove serije vise nigde ne mogu da nadjem u NS interesuje me da li postoji jos neka 320GB AAKS serija koja ima samo jednu plocu?
Svugde samo nailazim na 75B3A0 seriju koja je iz juna 2008.
Zar nije logicno da kako vreme odmice sve vise stavljaju ploce sa vecom gustinom?

Bilo bi logicno, ali tesko da ces dobiti potvrdan odgovor. Ipak, ima i WD starih ne-320GB ploca. Ne zele da ih bace sigurno.
Ja na tvom mestu bih trazio i dalje, a ako ne nadjes uvek ti ostaje ona skuplja varijanta ako sredstva dozvoljavaju tako nesto - WD6400AAKS...
 
Sorry!
Mozda sam se lose izrazio. Posto ove serije vise nigde ne mogu da nadjem u NS interesuje me da li postoji jos neka 320GB AAKS serija koja ima samo jednu plocu?
Svugde samo nailazim na 75B3A0 seriju koja je iz juna 2008.
Zar nije logicno da kako vreme odmice sve vise stavljaju ploce sa vecom gustinom?
Razmisljao sam i o Seagate-u ST3320613AS koja je isto sa jednom plocom ali sam odustao posle puno losih kritika o njemu.

Jesi cimao anubisa za taj sa jednom plocom?
 
20e je razlika, otprilike... 5100din je 640-ka, 3500din je 320-ka
 
ja glasam za 6400aaks, odlican hdd
 
redovna cena ili neki popust, dilerska cena ili sta vec?
 
videh sad na sajtu jedne bgd-ske firme... 4900 i neki dinar... kod njih je ta razlika od oko 1000din izmedju ova dva diska...
 
Hard

Jer ima neko iskustva sa ovim modelom:
WD SATAII SE16 Caviar 16MB 250GB,300MB s,7200RPM,8,9ms
Uzeo bi ga u skorije vreme,pa me zanima kako se pokazao?
 
help:

a jel WD3200AAKS-22B3A0 sa jednom ili sa dve ploce?
svuda se spominje 00B3A0 a nigde 22B3A0....
 
Poslednja izmena:
wd3200aaksph9.jpg

a sta kazu testovi, jedna ili dve ploce?
 
a ovaj drugi screenshot je?
gledam druge neke forume, postove... sa 2 ploce imaju dosta manje rezultate, kao i taj sto si okacio a opet sa jednom plocom (00B3A0) su malcice bolji rezultati ali ipak bolji..
kupio sam vec dva komada ali mogu da ih vratim.. kontao sam da ih okacim u raid stripe
 
a ovaj drugi screenshot je?
gledam druge neke forume, postove... sa 2 ploce imaju dosta manje rezultate, kao i taj sto si okacio a opet sa jednom plocom (00B3A0) su malcice bolji rezultati ali ipak bolji..
kupio sam vec dva komada ali mogu da ih vratim.. kontao sam da ih okacim u raid stripe

burst ti je nizak ~130MB/s treba to da bude vise preko 200MB/s sigurno je zato nesto losiji rezultat
 
burst je kao da radi u sata-1 modu a dzampere nisam dirao, ploca je x48. kako da popravim burst?
 
Nazad
Vrh Dno