Šta je novo?

WD 3200AAKS, 320GB SE16 Caviar SATA2

Izgleda da imam neki problem sa hdd (formatiran je sa partition magic 8).HDD health mi izbacuje ovu poruku (pogledaj attachment) :S: :trust:

nikako ne formatirati sa Partition Magic-om!! sa novim hdd-om u obzir dolazi samo full format iz xp ili nesto slicno (npr bootas sa win xp cd-a, pa formatiras ili neki od programa sa hiren-a - uglavnom da to bude full format)...
nemoj se puno obazirati na hdd health, vjerovatno pogresno ocitava...
tako npr. meni hdd inspector ocitava health na 47%...pogledaj sa everestom ili hd tune-om i taman odradi test u hd tunu, pa okaci!

extra rez u hd tach, jedino je malo povelik access time...
 
Poslednja izmena:
zato raditi full format na novom hard-u, brz quick format je dovoljan
SMART nema tacna predvidjanja dok je hard nov...
 
nikako ne formatirati sa Partition Magic-om!! sa novim hdd-om u obzir dolazi samo full format iz xp ili nesto slicno (npr bootas sa win xp cd-a, pa formatiras ili neki od programa sa hiren-a - uglavnom da to bude full format)...
nemoj se puno obazirati na hdd health, vjerovatno pogresno ocitava...
tako npr. meni hdd inspector ocitava health na 47%...pogledaj sa everestom ili hd tune-om i taman odradi test u hd tunu, pa okaci!

extra rez u hd tach, jedino je malo povelik access time...

Sad ga skeniram sa hd tune :) za sad nije pronasao ni jednu gresku (~290000mB je zavrseno).Da zavrsi ovaj hd tune odma cu dati full format iz xp-a :)

Da li su ove SMART "vrednosti" normalne (u attachment-u)?
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    55.6 KB · Pregleda: 79
Sad ga skeniram sa hd tune :) za sad nije pronasao ni jednu gresku (~290000mB je zavrseno).Da zavrsi ovaj hd tune odma cu dati full format iz xp-a :)

Da li su ove SMART "vrednosti" normalne (u attachment-u)?

Covece, kakav crni partition magic, tako lepo preko XP diska format ili iz samog XP-a.
 
svaka cast , svaka cast 100+Mb/s kao da si ga OCovao.
 
evo malo boljeg rezlutata :D (long test) ,i druga slika short test... koji trip :D:D

ludnica :D! definitivno moras odraditi full format iz xp-a, pa onda odradi testove i okaci!

PS. smart parametri iz everesta su dobri, tako da ne treba da obracas paznju na hdd health (kao sto sam ti vec napisao)

PPS. bas si ga ocovo :d, mislim da imas najbolji rez u hd tach-u...rez u hd tunu je normala...
 
Poslednja izmena:
Evo i ja danas kupih u EL-u. Stiglo, kasno popodne. Cena vrlo popularna.
 
ludnica :D! definitivno moras odraditi full format iz xp-a, pa onda odradi testove i okaci!

PS. smart parametri iz everesta su dobri, tako da ne treba da obracas paznju na hdd health (kao sto sam ti vec napisao)

PPS. bas si ga ocovo :d, mislim da imas najbolji rez u hd tach-u...rez u hd tunu je normala...

:d :d
Pa sta ako ti kazem da sam formatirao u xp-u (hard je malo popunjen ~30GB)? :S:

edit: kakve su vam temp. harda?Meni je na 30C (kad ventilator radi na max),ali je kao u snedvicu :D (tj maxtor je gore a ventilator ispod njega).

edit2: sad posle restarta je normalan average read tj 101.1mb/s bez onih skokova :d
 
Poslednja izmena:
:d :d
Pa sta ako ti kazem da sam formatirao u xp-u (hard je malo popunjen ~30GB)? :S:

edit: kakve su vam temp. harda?Meni je na 30C (kad ventilator radi na max),ali je kao u snedvicu :D (tj maxtor je gore a ventilator ispod njega).

edit2: sad posle restarta je normalan average read tj 101.1mb/s bez onih skokova :d

sad bi sve trebalo biti ok....
ako ti nije problem, sad okaci rezove i hd tach-a i hd tune-a...

PS. moj seagate, idle oko 32, full load do 39, bez ventova...
 
Uradio sam file benchmak i onaj celi benchmark ,ali samo read , posto ne mogu uraditi na write (ne smes imati particije :( i izbrise ti sve iz hdd :d ).
 

Prilozi

  • HDTune_File_Benchmark_WDC_WD3200AAKS-00B3A.png
    HDTune_File_Benchmark_WDC_WD3200AAKS-00B3A.png
    49 KB · Pregleda: 95
  • HDTune_Benchmark_WDC_WD3200AAKS-00B3A.png
    HDTune_Benchmark_WDC_WD3200AAKS-00B3A.png
    43.3 KB · Pregleda: 98
  • HDTune_File_Benchmark_WDC_WD3200AAKS-00B3A2.png
    HDTune_File_Benchmark_WDC_WD3200AAKS-00B3A2.png
    49.8 KB · Pregleda: 90
evo kako se ponasaju dva diska u raid-u :-devil-: (long test)
 

Prilozi

  • zmija.JPG
    zmija.JPG
    97.1 KB · Pregleda: 224
@ playerPA

zlo.....
PS. jesi li imao ukljucen antivirusni program ili nesto slicno??? pitam zbog ovih pikova na pocetku???
 
Šta ti bre izbacuje? Drive Helath - Critical? To? :D
 
Jel neko zna ko je uvoznik ovih novih verzija WD-a ili samsunga F1,.. treba za posao da narucim HDD a tu sam prinudjen da uzimam robu iz odredjenog izvora?
 
evo kako se ponasaju dva diska u raid-u :-devil-: (long test)

E ovo dokazuje kako je Nvidia RAID sheise ... i to grosse , mada izasli su neki novi driveri pa moram da vidim na Visti kako ce ...
 
Hehehe, zanimljivo dve hiljade i kusur u burst modu. :)

To je zbog write back cache opcije unutar intel matrix storage utilitya, drajvera. Taj rezultat je svakako vjestacki!
Ono sto jeste zanimljivo je to sto WD izgleda i u svojim 320GB modelima koristi 320GB ploce, pa ga stoga cini najbrzim diskom manjeg kapaciteta trenutno, a moze se nabaviti i kod nas (to ste vi potvrdili). Ja bih samo zamolio momcad koji iste posjeduju i ostavili su grafik da procitaju deklaraciju sa kesice (ko je uvoznik), posto bi mi znacilo (moze i na pm).

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko moze da ti pomogne to ko uvozi diskove, jer oni izgleda dolaze izmesani. Mozes naleteti u bilo kojoj radnji na wd320 sa jednom plocom. Veliki broj prodavaca nece ni znati da postoje razlicite 320-ke i gledace te belo kad im budes trazio. Preostaje ti samo da prosetas do radnji i trazis WD3200AAKS 00B3A0. Ako imas malo vise para onda pazari wd640aaks, oni sigurno svi imaju 2 ploce po 320GB, imaju iste karakteristike kao wd320gb sa 1 plocom, a i cena im je malo pala od izlaska Samsunga 640gb, takodje sa 2 ploce.
 
To je zbog write back cache opcije unutar intel matrix storage utilitya, drajvera. Taj rezultat je svakako vjestacki!
Ono sto jeste zanimljivo je to sto WD izgleda i u svojim 320GB modelima koristi 320GB ploce, pa ga stoga cini najbrzim diskom manjeg kapaciteta trenutno, a moze se nabaviti i kod nas (to ste vi potvrdili). Ja bih samo zamolio momcad koji iste posjeduju i ostavili su grafik da procitaju deklaraciju sa kesice (ko je uvoznik), posto bi mi znacilo (moze i na pm).

Hvala!

Glavni uvoznik je KIM TEC, mislim da to nije tajna.
Znam da je do drajvera jer nerealno izgleda ona cifra. Samo obrati paznju na seriju jer jedino ova 00B3A0 serija koju je warrior pomenuo ima jednu plocu od 320GB, a takodje se slazem i za 640AAKS model da je izuzetan HD sa 2x320GB.
 
Hardovi su stvarno nemi , sada moram kulere (2x 12 cm) na kutistu da utisavam i ovako kad ih iskulucim (kulere) nista se necuju gde bi stari WD2500AAKS ora ko lud ...

Ja sam imao srece da su imali bas dva a i kad sam ih kupio za 5120din , prijatelj koji je posle trazio samo jedan kupio ga na istom mestu za 4850 din ... ali mucio se jedno 2 nedelje da nadje jer stigli im stari sa 2 ploce ... i ladno onaj lik sto radi tamo kao navodno zvao neku u nabavci bas za hardove (kao ona se strasno razume) a odgovor je bio da su svi AAKS hardovi sa jedno plocom (kako ja znam neko je pisao sta znace te oznake jedno je da je SATA2 a drugo da ima 16mb) ... i kad kupujete trazite da pogledate hard , ja sam im jos rekao zasto gledam i da to nepise ni u jednom cenovniku ta oznaka 00B3A0 (ih znam napamet oznaku , hard je urbana legenda bar do 400GB+ single)
 
jel ima neko pojma kad nova tura ovih diskova stize, ja sam u EL narucio i stavio u napomeni koja mi revizija treba pa sad cekam?
 
Jel neko zna ko je uvoznik ovih novih verzija WD-a ili samsunga F1,.. treba za posao da narucim HDD a tu sam prinudjen da uzimam robu iz odredjenog izvora?


Ako mi se dobro cini kada sam bio zivkao da se raspitam gde ima ovaj HD cini mi se da su mi ovi iz Telixa (NS) rekli da su zvanicni distibuteri. Posto sam ih pitao da li ovaj imaju, a oni kazu:'Naravno, pa mi su distributeri' i kada sam trazio model sa jednom plocom taj nisu imali :S:


Ljudi jel to narmalno da mi ovaj HD detektuje kao 'Sefely Remove Hardware'?

Preporucite mi utilitie za HD-ve. Za temp, neka podesavanja, testove i tome slicno.
 
Ako mi se dobro cini kada sam bio zivkao da se raspitam gde ima ovaj HD cini mi se da su mi ovi iz Telixa (NS) rekli da su zvanicni distibuteri. Posto sam ih pitao da li ovaj imaju, a oni kazu:'Naravno, pa mi su distributeri' i kada sam trazio model sa jednom plocom taj nisu imali :S:


Ljudi jel to narmalno da mi ovaj HD detektuje kao 'Sefely Remove Hardware'?

Preporucite mi utilitie za HD-ve. Za temp, neka podesavanja, testove i tome slicno.

Vidjao sam to na neki racunarima, ali u svakom slucaju nije normalno, pogledaj u biosu da li mozes nesto da uradis.
 
Nazad
Vrh Dno