Šta je novo?

Asus P5K-E & Vista pomoc

vidakovic81

Slavan
Učlanjen(a)
02.03.2006
Poruke
23
Poena
304
kada na ovoj ploci hocu da instairam vistu pre pocetka instalacije mi trazi drajvere za nesto, pretpostavljam da mi trazi za sata kontroler.

U biosu je namesteno da ne ne koristi ni raid ni achi, tako da mi nije jasno zasto mi trazi ove drajvere. U svakom slucaju ni jedan drajver mi ne prolazi, ubacim cd od ploce - nista, skinuo sam drajvere za sata kontroler sa asusovog sajta, narezao na cd - opet nista, tako da ne mogu da instaliram OS. Juce sam proveo 5 sati zezajuci se sa ovim i molim nekog ko zna o cemu se ovde radi da mi pomogne.


Najcudnije mi je da kada dobijem prozor da ubacim drajver, ja vidim sve diskove koji su u kompu.

Hvala
 
Sve se ovo desava i kada ostavim samo jedan SATA disk prikacen. Nisam probao sa ATA diskom jer ne bih da instaliram OS na njega
 
Pa moras da objasnis malo detaljnije sta se desava i koje tacno drajvere trazi.
 
Ovako, taj disk vec ima instaliran OS - Vistu. Ja sam tumbao komponente neke , prepakivao i OS vise ne moze da prodje jer je registrovao menjanje cipseta. E sada , ja hocu Vistu samo da reinstaliram jer tamo imam brdo instaliranih i podesenih programa. Mada mislim da to ne menja pricu.

Butujem masinu sa Boot DVD Vistom, i prvi prozor dobijem gde biram opciju "Install Windows Vista". Onda racunar drlja 5 minuta, i izbaci mi prozor gde mi kaze da ne moze da nadje odgovarajuci drajver (ne pise za sta mu treba drajver) i da ubacim fles, flopi ili CD sa drajverom. Flopi nemam, ubacivao sam CD od maticne, ubacivao sam CD koji sam narazao sa SATA kontrolerom koji sam skinuo sa Asusovog sajta. I nista od toga ne pomaze.

Znaci odmah na pocetku instalacije mi trazi drajvere za "nesto". Posto mi je DVD RW SATA, probao sam sa ATA Pioneer 112 D, i ista situacija, otkacio sve diskove, ostavio samo jedan, opet isto.

Kada manualeno biram drajvere sa diska ploce i izaberem drajvere za Sata kontroler, to ne prolazi i opet me vraca na pocetak. Ja ovo do sada nisam nikada video zato me i zbunjuje. Da li ima veze sto je disk prebacen sa druge ploce ?
 
Xmm ako se dobro secjam Vista ne nudi instalaciju sistema preko vecj postojecjeg tako da dzaba pokusavas. Moracjes da formatiras taj hard disk. Da li uopste uspevas da stignes do dijaloga gde biras na koji disk cje se instalirati? Ta tvoja ploca ima, koliko znam, native sata kontroler i nebi smelo da bude do toga.
 
Ne ne dolazim do dijaloga da me pita na koju particiju i gde ću da insaliram.
Video sam da mnogima pravi problem moj Pioneer 212 D Sata za instalaciju, i onda kao super , našao sam rešenje, skinem njega, stavim Pioneer 112 D ATA., ali opet ista stvar.
Pata kontroler je J-Micron i to sam skinuo sa sajta Asusovog i oet ništa, znači ne mogu da verujem, poludeću !
 
Do koje si etape dosao? Imas na ovom linku screenshotove pa mi reci do koje si dosao i kako si u BIOS-u namestio HD ahci ili IDE.Ja imam istu plocu.Meni je takodje trazio drajvere ali za AHCi samo.Kad sam prebacio na IDE opet je trazio ali su ostali diskovi bili prikljuceni.Kad sam iskljucio ostale nije vise trazio.

http://www.blackviper.com/Articles/OS/InstallVista/installvista1.htm
 
Stigao sam do te pete etape, a onda me čeka prozor za drajver.
Jedino što jop nisam probao je da koristim PATA disk i ATA DVDRW.

Kaži mi molim te koji si ti disk sistemski koristio, ATA ili SATA ? Ako si koristio sata u koji SATA port si ga stavio ?

Hvala što si se javio.

drugarće mi uskoro doneti externi usb rack za DVD , pa ću da probam tako
 
Cekaj pa posle te 5-te etape ne bi trebao nikakve drajvere da trazi nego da te pita za cd-key.Ne razumem uopste koje ti drajvere trazi.Pa ja koristim sve SATA diskove koji mi rade kao IDE znaci u BIOS-u su tako namesteni(za to ne trebaju ti drajveri nikakvi).
I takodje nema veze u koji port stavis sata disk jer to vise nije kao kod IDE tehnologije.
U BIOS-u proveri kako su ti diskovi namesteni.
Ostavi samo jedan disk sata ako imas prikljucen i DVD citac.
 
Ne, ovde definitivno nešto nije u redu. Agonija....Znam da Sata nije što i Ata tehnologija, ali više razumno objašnjenje nemam, pa tražim nerazumno.

Uzeo sam i usb CD rack , probao i tako, ali ne vredi. Stigao sam do slike 1.5. I tu mi se pojavi prozor koji mi kaže nešto slično ovome...CD/DVD driver required, insert driver ...blablabla...

Ajde sada i kada nakačim SATA Pioneer 212D, ali zašto mi ne radi sa Pioneer 112D, jer na staroj P5LD2 DL ploči sam sa njim najnormalnije instalirao Vistu.

Zvao sam dobavljača (servis ) da mi kažu rešenje, ali ga nemaju, nisu nikada instlirali Vistu na ovoj ploči.....jeza.........ne znam šta reći
 
Agonija zavrsena....Vista je počela da trčakara. Dva dana se je*em zbog instalacionog diska OS. Ne znam kako, ali ovaj DVD sa Vistom koji imam nije prolazio na onoj tački o kojoj sam govorio, a do sada sam ovu distribuciju koristio za instalaciju na bar 15 računara i svuda je sve bilo ok.

Zašto je sada naopravila ovaj problem ne znam. Eto, možda ovo nekada nekom pomogne. Pozdrav i hvala svima koji su probali da pomognu
 
Nazad
Vrh Dno