Šta je novo?

"Cao Phenome" - HITNO SAVET !!!

OK, hvala svima na savetima, danas saljem listu drugaru pa da vidimo sta moze da nabavi od svega ovoga a da ne predje limit koji imam. Javljam se kada iskompletiram masinu (PS. niko me nije probao odgovoriti od prodaje Phenoma - lepo)...
 
OK, hvala svima na savetima, (PS. niko me nije probao odgovoriti od prodaje Phenoma - lepo)...

I zasto bi. Takav kakav je sada, Phenom nije konkurentan cak ni sebi samom. Mozda ali "mozda" neka druga rev bude bolja a ti do tada oseti sve cari C2 arhitekture!!!

srecno
 
Space, možeš da okačiš testove kad god si spreman. ;)

Ovo važi i za ostale koji imaju E8xxx sposoban da makar provrti testove na 4G pa da to uporedimo sa 3.6G, 3.2G i default. ;)
 
Space, možeš da okačiš testove kad god si spreman. ;)

Ovo važi i za ostale koji imaju E8xxx sposoban da makar provrti testove na 4G pa da to uporedimo sa 3.6G, 3.2G i default. ;)

1. Zašto bi kačio testove?
2. Imaš ih brdo na netu, sad ja treba da to radim samo za tebe, jel da?
3. Možda bi i uradio, da si me lepo zamolio.
4. U ostalom gde i zašto ja sporim razliku između 3.6GHz i 4GHz, na slabijim grabuljama sinak razlika je i više nego primetna, ali drastično primetna. Druga stvar, ne igraju svi igrice, imaš ljudi koji se bave renderingom, primera radi sinak pitaj nekog ko se bavi ozbiljno video montažom, tj. pitaj ga kolika je razlika između 3.6GHz i 4GHz.
5. Ponavljam nisi još seo za C2D računar, a daješ ove nazovi komentare
Ne moraš da podizeš mnogo napon jer mu i ne treba mnogo ;). Može da se shebe samo ako mu daš 1.4+ V za svaki dan.
5. Mislim nemoj da me pogrešno shvatiš, ali ako nešto napišeš čoveku u vidu saveta, preporuke, predloga itd, a znaš da nisi imao nikako iskustva sa istim, onda potkuj svoju tvrdnju sa linkom nekoga ko jeste ili brate mili nemoj ništa da pišeš.
6. I za kraj, jednostavno si mi na nekoliko desetina mesta upao u "oko“ sa lupetanjem, i oprosti mi ako sam te na neki način uvredio, ali brate mili preterao si, moraš priznati, ne do bog da te neko shvati ozbiljno u nekim situacijama.
:wave:
 
Ljudi ja sam stvarno zahvalan na ovih par "korisnih" postova. Mislim da je to najlepse na ovim forumima i da su verovatno upravo ovakve situacije njihova svrha. Ono sto mi se ne dopada je sto se svaka tema pre ili kasnije pretvori u neku vrstu takmicenja. Ja imam "ovo" i to radi bolje nego "ono". Jednostavno svaku temu neko zeli da iskoristi da prikaze svoju kombinaciju. Nije to ni toliko strasno, na kraju krajeva i na greskama se uci, ali vremenom ljudi zaborave pitanje zbog kog su se ukljucili na temu.
 
I da, baš će ljudi da uparuju Penryne na 3.6+ GHz sa slabijima grafuljama. Kako da ne...

Mislim šta dalje komentarisati, el čitaš ti nešto, ponavljam ne igraju svi igrice sinak!
Ne bi da dalje idem u raspravu ali pozabavi se deljenjem "ispravnih" saveta molim te, i zaobiđi lupetanje ;)
 
Poslednja izmena:
Bez podizanja napona;

VCore(BIOS=1,325V),Full load=1.296V,Loadline Calibration=Auto.

Na stranu to što ima 6Mb L2 keša i što podržava SSE4.1 instrukcije, čini mi se da je serija 8xxx ipak za nijansu
tehnološki naprednija u odnosu na predhodnu generaciju 65nm procesora.
Ispravite me ako grešim.
Slažem se sa Space-om da je potrebno "ubosti" dobar primerak, by the way, ja sam bez biranja odabrao "solidan"(ima i boljih).
P.S.U ovoj temi imate detalje vezane za mogućnosti E8400, pa procenite sami.
http://www.bench-market.com/forum/showthread.php?t=154699
 
Poslednja izmena:
Znam da je Penryn u pitanju ali logicno je da razlika postoji cak i ako je 300mhz.

42-chart_3333_3666.png


ili...

xvid.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno