Šta je novo?

"Cao Phenome" - HITNO SAVET !!!

markonirs

Čuven
Učlanjen(a)
01.08.2003
Poruke
301
Poena
619
E pa ukratko resio sam da prodam Phenoma i plocu i da se resim bede posto me je kostala i zivaca i para ova zabava sa Q-AMD. E sad finansije su mi ogranicene na max 220 evrica i razmsiljam sta uzeti.

Krenuo sam od ideje da to bude recimo Intel Core2Duo 4500 i ploca MSI Intel P35P Platinum ili isti proc a ploca ASUS P5K-E WiFi-AP. Ajde sad da ne bi bilo komentara da sam pogresio pri izboru, a resen sam da se malo poigram sa klokom - dajte predlog. Moze i neka sasvim druga opcija, otvoren sam i za AMD i Intel. Sve je u igri (dok kosta do 220 eura).

Da napomenem i jedno ogranicenje, a to je da firma preko koje zavrsavam celu ovu "operaciju" je oslonjena uglavnom na Pakom DS tako da pri izboru ploca teziste ide na ASUS i MSI...
 
Poslednja izmena:
u tu cifru moze da udje i neki E8200 koji ovde u Sapcu kosta 140e,
u BG ga ima i za manje,
moj predlog za plocu ASUS P5K.
 
u tu cifru moze da udje i neki E8200 koji ovde u Sapcu kosta 140e,
u BG ga ima i za manje,
moj predlog za plocu ASUS P5K.

Hvala na predlogu, izgleda dobro, nadam se da se dobro klokuje taj 8200 - ne mogu ga naci na sajtu Pakoma ali mozda imaju na onom dilerskom cenovniku.
 
Još kad bi uzeo Thermlaright Ulru 120, proc bi mogao na 3.8GHz-4GHz. :smoke:
 
Najniza dil cena koju sam nasao za E8200 je 129e tako da nikako u mp ne moze kostati 140e ! Od njih i nema bas mnogo vajdi jer Vcpu ne mozes mnogo da podizes a bez toga ce ti raditi stabilno na 3.5-3.6GHz sto serije E6xxx mnogo bolje podnose zbog 65nm proizvodnog procesa. Shebace se cpu i nista nisi postigao time... Sve ovo govorim iz licnog iskustva.
Moj predlog:
- MSI P35 Neo2-FR msi.jpg
- Intel C2D E6550
To te taman izadje oko 220e... i cepaj!!!

Ko razume-shvatice.
 
Od njih i nema bas mnogo vajdi jer Vcpu ne mozes mnogo da podizes a bez toga ce ti raditi stabilno na 3.5-3.6GHz
ovo ne razumem,
pa valjda sto je manji proces porizvodnje procesoru treba manje voltaze da bi radio
na isto frekvenciji, tipa moj e6420 radi na 3.2 na 1.344v a e8200, koji je bas juce pordat po ceni od 141e, radi na 3.2 na 1.28v i to bas na P5K,
a i monteboy je przio cinimi se e8500 na 1.784 tako da nema mnogo lokige u tvojoj izjavi, po meni.
ili se ne razumemo.

EDIT:izvinjavam se na pometnji 141e + 8% pdv sto mu dodje 153e
nisam ja ponavljao, ja sam se samo zbunio i usao u III razred*


*RADOVAN III
 
Poslednja izmena:
Najniza dil cena koju sam nasao za E8200 je 129e tako da nikako u mp ne moze kostati 140e ! Od njih i nema bas mnogo vajdi jer Vcpu ne mozes mnogo da podizes a bez toga ce ti raditi stabilno na 3.5-3.6GHz sto serije E6xxx mnogo bolje podnose zbog 65nm proizvodnog procesa. Shebace se cpu i nista nisi postigao time... Sve ovo govorim iz licnog iskustva.
Moj predlog:
- MSI P35 Neo2-FR Pogledajte prilog 34853
- Intel C2D E6550
To te taman izadje oko 220e... i cepaj!!!

Ko razume-shvatice.

E8200 po ceni od 140e u mp nikako nigde ;)

E sad evo i mog saveta, ja mogu da obezbedim E6850 (poslednja nedelja proizvodnej za 135eura ;) a ploča je u ovom slučaju jednostavan izbor tj. ovaj model http://eurolink.co.yu/code/navigate.php?Id=2&pid=1326 ili ovaj model koji košta nešto više, ali je isto tako za klasu bolji model http://eurolink.co.yu/code/navigate.php?Id=2&pid=1391
 
Od njih i nema bas mnogo vajdi jer Vcpu ne mozes mnogo da podizes a bez toga ce ti raditi stabilno na 3.5-3.6GHz sto serije E6xxx mnogo bolje podnose zbog 65nm proizvodnog procesa. Shebace se cpu i nista nisi postigao time...

Ne moraš da podizeš mnogo napon jer mu i ne treba mnogo ;). Može da se shebe samo ako mu daš 1.4+ V za svaki dan. Kao što reče Kibla's, E6xxx seriji treba više napona za isti takt. Za 3.6G ne verujem da treba više od 1.3-1.33V.
 
Poslednja izmena:
Ne moraš da podizeš mnogo napon jer mu i ne treba mnogo ;). Može da se shebe samo ako mu daš 1.4+ V za svaki dan. Kao što reče Kibla's, E6xxx seriji treba više napona za isti takt. Za 3.6G ne verujem da treba više od 1.3-1.33V.

OK! Greska.:d Kako koji primerak...
pozz
 
Ne moraš da podizeš mnogo napon jer mu i ne treba mnogo ;). Može da se shebe samo ako mu daš 1.4+ V za svaki dan. Kao što reče Kibla's, E6xxx seriji treba više napona za isti takt. Za 3.6G ne verujem da treba više od 1.3-1.33V.

Kod mene je stalno na idle 1,472V, a load 1.440V, pa mu ne smeta, naprotiv. ;)
 
Pročitaj ponovo, govorilo se o E8200 i naponu preko 1.4V. ;)
 
@Spacemaster kakva je P5K-SE. Ja planiram da menjam plochu pa se josh razmishljam koju da uzmem. shte bi mogao da ochekujem od ove ploche u kombinaciji sa ostatkom konfe?

:wave:
 
Skoro svaki e8200 moze da ide na 4GHz sa manjim naponom od 1.4v.;)
Kod mene na 3.6Ghz radi na 1.17v a na 3.2GHz radi na najmanjoj mogucoj vrednosti sto ploca daje 1.1v u biosu tj. stvarnih 1.08v:p
 
Previše je to za vazduh. Ja ga vala ne bih držao na 1.4V zarad minimalne ili nikakve koristi u realnom radu.
 
Ma ne drzim ga ni ja. Probao sam na 4GHz na 1.28v i podigo je win. Mislim da moze da radi 24/7 na 1.32-1.35v na 4GHz.
 
A jel' puno za E4600 za 3.4Ghz 1.392v u cpu-z da ostavim? ili da ga i dalje drzim na 3.2Ghz 1.312v sa box coolerom na 1.392v temp je 37-40c idle.
 
Poslednja izmena:
Nije puno, ali ako ne osetiš neki dobitak u radu sa 200MHz više, onda vrati na 3.2.
 
Nikakav,komp mi sluzi da pristupam raznim ruterima po mrezi,igram igre i surfujem.
 
Hoce li to ici do 4GHz?
Rode L8 početak proizvodenje, ili ti pre manje od mesec skinut sa lagera, uz dobru vodu, 4GHz je 99% ostvarljivo, evo ja sam se igrao i izvukao 3.9GHz na vazduhu ;)
@Spacemaster kakva je P5K-SE. Ja planiram da menjam plochu pa se josh razmishljam koju da uzmem. shte bi mogao da ochekujem od ove ploche u kombinaciji sa ostatkom konfe?

:wave:
Ploča je sasvim dovoljna za neki manji oc, max iz procesora se izvlači sa nekim drugim i jačim modelia, ili u kratkim crtama koliko para toliko muzike.
Skoro svaki e8200 moze da ide na 4GHz sa manjim naponom od 1.4v.;)
Kod mene na 3.6Ghz radi na 1.17v a na 3.2GHz radi na najmanjoj mogucoj vrednosti sto ploca daje 1.1v u biosu tj. stvarnih 1.08v:p
Kod tebe da, ali preciznije skoro svaki treći ili četvrti to može. Preciznije bi bilo kad bi rekao skoro svaki to može, na tenutno nekoliko najboljih ploča i sa što boljom po mogućnosti micron memorijiom, uz neko bolje hlađenje CPU-a.
Previše je to za vazduh. Ja ga vala ne bih držao na 1.4V zarad minimalne ili nikakve koristi u realnom radu.
Koliko si ti C2D procesora probao?
 
Poslednja izmena:
Jedan. Ali ja bih se držao proizvođačevih specifikacija ;). Daj mi real-life test u igrama i aplikacijama Wolfdale-a na 3.6GHz i 4GHz pa da uporedimo razliku.
 
Poslednja izmena:
Ok, whatever... ali ti mi nisi dao neki test igrama i aplikacijama na 3.6G i na 4G pa da uporedimo kolika je razlika. ;)
 
Poslednja izmena:
Kod tebe da, ali preciznije skoro svaki treći ili četvrti to može. Preciznije bi bilo kad bi rekao skoro svaki to može, na tenutno nekoliko najboljih ploča i sa što boljom po mogućnosti micron memorijiom, uz neko bolje hlađenje CPU-a.

Pretpostavljam da si mislio da im treba veci napon da bi isli na 4Ghz, ne verujem da na 500 imaju wall. Kvalitetnije hladjenje je definitivno potrebno, a na 4Ghz sam probao razlicite memorije KHX,OCZ, cak i kingston VR 667.
Vidim da imas QX9650 pa me zanima da li i oni dolaze sa onim smesnim kulercicima.:p
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da si mislio da im treba veci napon da bi isli na 4Ghz, ne verujem da na 500 imaju wall. Kvalitetnije hladjenje je definitivno potrebno, a na 4Ghz sam probao razlicite memorije KHX,OCZ, cak i kingston VR 667.
Vidim da imas QX9650 pa me zanima da li i oni dolaze sa onim smesnim kulercicima.:p

Probao sam preko 5 E8200, 4 E8400, dva E8500 i i oni koji trpe veliki FSB trebuju manji napon. Stoga, recimo najgori E8200 koji sam probao, nije mogao da izgura više od 510MHz, gde mu je bot Wall na 520MHz, a win ne može da prevaziđe preko 525 MHz. E sad idealnih 4GHz koji svi zamišljaju kao realnot ovog CPU-a moglo se ostvariti samo na Maximus Extreme ploči sa ni manje ni više 1.49 V.

P.S
QX9650 koji fab kuler ima nisam siguran i nisam ga probao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno