Šta je novo?

Max FSB na AM2 procesorima

glisoni

Zapažen
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruke
553
Poena
20
Trenutno testiram koliki ja max stabilni FSB na trenutnoj konfi. Sa svim default naponima, multi 8, mem na 464 mhz, na fsb=290 orthos puca nakon 3-4 sata rada.
U staro vreme na K7 generaciji, to se dalo stabilizovati dizanjem napona na NB.
Kod ovih K8, kako je mem. kontroler na cpu, da li ista taktika pali? Znam da sa BE mogu da dižem množilac, ali me zanima kako so može doći da max stabilnog FSB-a?
U biosu ima hrpa raznih parametara, a ja sam žešće zarđao što se tiče OC na ovim novim generacijama cpu...
 
Poslednja izmena:
Mnogo si oštro krenuo...
Moraš prvo da eliminišeš memoriju iz testiranja, treba ti što veći delioc a ne što manji.
Ti si odmah krenuo sa 5, ne znam da li možeš da povećaš delioc na 7-8, pa ne brineš oko memorije.
HT link takođe smanji koliko god možeš (3X ili ako može 2X).
 
Poslednja izmena:
Mnogo si oštro krenuo...
Moraš prvo da eliminišeš memoriju iz testiranja, treba ti što veći delioc a ne što manji.
Ti si odmah krenuo sa 5, ne znam da li možeš da povećaš delioc na 7-8, pa ne brineš oko memorije.
HT link takođe smanji koliko god možeš (3X ili ako može 2X).

OK, u pravu si... mada, mislim da nisu to neki preterani parametri... Memara je na 5.5.5.18, to nije ništa strašno; HT sam skunuo na 3X...

Noćas je odradio nekih 10 sati blenda na 280 stabilno, probaću da sada ppodižem po 1-2 MHz, da vidim gde je wall. Na 285 je pukao posle 5 sati...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno