Šta je novo?

Konačno sam našao pravi plejer

Sirius9

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2007
Poruke
3,605
Poena
475
U pitanju je COWON D2, pošto već iPoda nisam uspeo da nabavim a sandiskovi plejeri baš i nisu nešto pouzdani ja sam tražio dalje i našao, savršen mali jedini je problem kako ga kupiti jer ga nema u crnoj rupi zvanoj Srbija :(
Pogledajte obavezno, cenovni rang ~190$ za 8Gb.
 
Dzabe kad se i u inostranstvu teshko nalaze Cowon plejeri. Od onoga shto moze kod nas da se nadje Sandisk plejeri imaju najbolji odnos cena/kvalitet. Ne znam samo odakle si zakljuchio da su nepouzdani?
A i shto je problem da kod nas nabavish iPod?
 
Pa na netu ih ima poprilično. Sandisk je ok ali ono što sam ja našao na netu je gomila problema i postova tipa kako da rešim ovo ili ono ili baterja kratko traje a da ne kažem koliko je komentara uključivao i zamenu plejera ... A iPod može da se nađe kod nas ali ja nisam zainteresovan da dajen 19000din za nešto što košta 149 dolara jer to nije isto.
Cowon mi izgleda ok, probaću da nafatam neke prijateljeve prijatelje iz Slovačke da mi to donesu, ako uspem.

ps. evo ga: OVDE
 
Poslednja izmena:
Ako uspesh da ga nabavish onda super, stvarno je svuda po testovima kvalitet zvuka odlichan za Cowon. A to shto si nashao toliko problema za Sandisk (ili iPod) je iz prostog razloga shto su najzastupljeniji na trzishtu pa postoji ogroman procenat ljudi koji ne umeju da ih koriste kako treba :D
Shalim se malo, ali 95% tih "problema" je reshivo.
 
Za te pare ima i ipod sa 8gb.

Za koje pare ???
Ajde mi nađi nov nofcat neotpakovan iPod Nano 3 gen. sa 8GB mem. u Beogradu (ili Novom Sadu) za 149$ ili još bolje nov nofcat neotpakovan iPod Classic 6 gen. sa hd 80Gb isto BG-NS za 249$ (cene sa aplovog sajta) i dobijaš 10€ na poklon od mene kada šopingujem isti.
Naravno podrazumeva se da je sve original sa garancijom baš kao kad kupiš od jabuke preko neta.
 
Par meseci star ali u garanciji verovatno moze da se nadje za te pare, a imas ipod a ne sansa.
 
Par meseci star ali u garanciji verovatno moze da se nadje za te pare, a imas ipod a ne sansa.

Shta je poenta ovoga? S obzirom da sam imao Nano, a sada Sansu moj zakljuchak: Sansa za manje para nudi vishe. Nemam shta vishe da dodam - da isto koshtaju pa da razmislim ponovo o iPodu, ovako ne vredi.
 
Bas pokusavam da shvatim sta je pisac hteo da kaze ... ali nikako, jako besmislena tema, aa sad se nerviram sto sam citao uopste :))) koji si ti car ! Drago mi je da si nasao pravi player za tebe , sad kad god budem uzeo da slusam muziku srce ce mi biti toplo :)
Inace ipod nano 2gen 8Gb oko 120 Evra .... polovan ali dobar
Takodje 149$ je 4Gb nano, i to je cena samo za Ameriku i nigde vise ! Tako da nije bas za plakanje

Sto se tice playera, menjao sam ih dosta, jos na pocetku, i uvek je ipod - ipod , tj apple ... creative i jos neke firme su dobre ali i kostaju ! i poenta tog malog cuda je da slusas muziku, i bar po meni brzina pristupa pesmama i naravno sam kvalitet zvuka... kad god hoces da prodjes jeftinije, jednostavno nije isto ... ima ona poslovica : nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari ! Jer na njima samo gubis, pare, zivce i navedi sta god hoces !

Ej i molim te napisi mi kako to treba da se koristi jedan mp3 player , posto ga i ja verovatno ne koristim kako treba , neumem sta cu !

Poenta mog apsolutno besmislenog monologa ( tako da se i slaze sa ovim tredom) je koliko para toliko i muzike, i uvek ce biti tako !

PozZ, Rock 'n' Roll !!!
 
Ej i molim te napisi mi kako to treba da se koristi jedan mp3 player , posto ga i ja verovatno ne koristim kako treba , neumem sta cu !

Poenta mog apsolutno besmislenog monologa ( tako da se i slaze sa ovim tredom) je koliko para toliko i muzike, i uvek ce biti tako !

PozZ, Rock 'n' Roll !!!

R'n'R brother! ,)
Ma to za koriscenje sam se samo shalio, ali stvarno ima svakojakih ljudi koji zbog banalnog problema odmah stavljaju temu "iPod DEAD!!!" ili "Sansa e2xx not working". I onda ljudi steknu losh utisak o dotichnim plejerima.
Za ovo boldovano se u potpunosti slazem, i ja se uvek rukovodim time.
 
Ovo mi lici na onu pricu, ljudi sto je dobra nova Skoda, mnogo je bolja od Porshea, pa boze mili Porshe ima samo dvoje vrata a Skoda cetvoro, a osim toga Skoda ima automatski menjac a na Porsheu moras rucno da menjas...

Ko ne zna da koristi videoru i itunes, ima i za to resenje, na jedno rame kuciste od kompa, na drugo ups, slusalice, pa slusaj u winampu sta ti se slusa...
 
"Bas pokusavam da shvatim sta je pisac hteo da kaze ... ali nikako"

Pa to zapravo nije moj problem :D
Pisac je zapravo ljudima koji takođe tragaju za njima odgovarajućim plejerom hteo da ukaže na alternativu tako da ako bar jedan posetilac foruma pročita trejd i zainteresuje se ili bude bar malo bliži izboru onda tema nije besmislena a ako ti baš smeta ti zamoli admina da je obriše, ja se neću ljutiti.

"koliko para toliko i muzike" može i drugačije da se tumači: iPod ima svojih prednosti i svojih mana, on je takođe jedna od alternativa i ja bi lično voleo da ga imam barem na mesec dana a dotle ipak mogu da komentarišem jedan njegov aspekt: cenu. Bilo koji rezident amerike ili kanade iPod nano 3g 8Gb plaća ~150$, može da ga kupi skoro pa na svakom ćošku, može da ga vrati bez pitanja ako mu se ne svidi, ima mogućnost zamene za novi odma u apple shopu a mislim da ide i staro za novo varijanta, servis je daleko brzi itd itd. a šta ti (ili bilo ko drugi u Srbiji) od toga možeš...??? da kažeš prodavcu "hvala što ste mi ga prodali." ! ako imaš problema s njim možeš da se slikaš ili da uzmeš trudničko jer bi se pre porodio nego dobio zamenu od prodavca i to je sve.
Iskreno da kažem meni smeta to što neko kome je standard 20 puta veći plaća (recimo) istu stvar 2 puta manje, da imam uvek na raspolaganju neku gomilu para (koju neko drugi dopunjava) bolelo bi me uvo za to, kupio bi i ako mi se ne sviđa stavio daleko do očiju i kupio nešto drugo ali ja sam zarađujem za ono što kupim, čak i da mi je plata 60k opet bi mi smetalo. Dakle za "toliko i muzike" ti plaćaš 2 puta više "koliko para" nego amer/kanađanin...
Poenta tvog "apsolutno besmislenog monologa" je ispravna ali potpuno nevezana za ovaj trejd. Da li sad shvataš.... verovatno ne ali nema veze.

@ms011
"Ko ne zna da koristi videoru i itunes, ima i za to resenje, na jedno rame kuciste od kompa, na drugo ups, slusalice, pa slusaj u winampu sta ti se slusa..."

Verovatno nisi čuo za asus Eee PC :)
 
Meni moja jeftina sansa savrseno radi sa rokom trajanja baterije od 13h :banana:, i voleo bih da vidim nekog puristu da napravi razliku u zvuku sa ipoda i sandiska, a da pri tom ne gleda sa kog se plejera pusta muzika :smoke:!
 
besmislena je raprava na temu:eek:vo ili ono u US kosta toliko i toliko. i-Pod u US kosta toliko i samo tamo.nigde vise na svetu.u US je takodje i benzin bagatela-ali to je vec politika a ne tema za bench...;) prema tome uzivaj u onome sto mozes da nabavis i bez nervoze,mnogo toga je u US jeftinije pa sta sad.:mad:
 
kad sam kupovao iPod bas sam gledao cene u okolini i svugde u EU je cena ipod-a 249,99 eura i onda sam lepo uzeo preko bencha za 240 eura i milina.Kao sto je Del Boy rekao ne mozes ti uporedjivati cene u US i kod nas jer racuna da na tu cenu mora se doda Porez(PDV),carina + marza ...
 
najjeftinije sto sam pronaso na e-bay-u za COWON D2 je oko 210$ ! za te pare se nalazi i i-pod nano 3g:wave:
 
Meni moja jeftina sansa savrseno radi sa rokom trajanja baterije od 13h :banana:, i voleo bih da vidim nekog puristu da napravi razliku u zvuku sa ipoda i sandiska, a da pri tom ne gleda sa kog se plejera pusta muzika :smoke:!

Ja sam koristio oba plejera, i opredelio se za iPod... Zvuk na Sansi je daleko tiši... Model koji sam koristio je Sandisk Sansa c140 - verujem da su na novijim modelima poboljšali zvuk...
 
Poslednja izmena:
najjeftinije sto sam pronaso na e-bay-u za COWON D2 je oko 210$ ! za te pare se nalazi i i-pod nano 3g:wave:

Probaj ovde: Link
Zajedno sa SD karticom od 8Gb i Sennheiser CX300 slušalicama i dostavom u srbiju izađe ~350$ tj. oko 19000 dinara što je otprilike kao što kod nas košta iPod nano 3g 8Gb.

Naravno, ne znam da li se plaća carina i porez i koliko bi to ukupno izašlo...
 
Kakva besmislena tema i prepirka oko besmislene stvari.

Na oglasima mozes da nadjes skoro nove iPod-e 5. i 5.5 generacije za 150 EUR kapaciteta 30 GB a ti nasao svima nama da se prosipas sa nekim junk plejerima marke COWON.
Ajde da ovaj forum posecuju neke budale ili vune pa da ne znaju sta su iPod-i ili Creative plejeri, ali ti si ladno dosao sa pricom kako iPod ne valja jer eto ne moze da se kupi u Srbiji za 150 dolara kao u Americi. Naravno ni na kraj pameti ti nije palo da isti taj iPod ne kosta 150 dolara cak ni u Nemackoj a kamoli u Srbiji (ko je spomenuo carinu, porez etc etc).

Medjutim, meni ne bi tesko da pogledam Apple cenovnik u Srbiji i da zapazim sledece:
iPod Classic 80 GB -> 21.5 k

To je 10 puta veci kapacitet od onog koji nudi taj tvoj COWON KUNG FU plejer i kosta 270 EUR dok tvoj plejer iz snova kosta 350 dolara sa svim zajebancijama bez garancije (oko 19 000 dinara i racunaj carinu i porez na sve to).
I sad mi MOLIM TE reci da je to isplativo????? Nesto gadno ne valja u tvojoj matematici :D

iPod nije stvar nekog statusnog simbola ili cega vec, to je etalon za kvalitet, super interfejs, lakocu koriscenja i, najvaznije, odlican kvalitet zvuka. Stoga prst na celo pre nego sto se upustis u borbu sa vetrenjacama :)
 
Poslednja izmena:
U ostalo necu da zalazim, jer je sve na mestu, ali Cowon KUNG FU??

Opste je poznato da su Cowon plejeri jedni od najboljih i najkvalitetnijih plejera. A o zvuku da ne pricam.
 
U ostalo necu da zalazim, jer je sve na mestu, ali Cowon KUNG FU??

Opste je poznato da su Cowon plejeri jedni od najboljih i najkvalitetnijih plejera. A o zvuku da ne pricam.

Ja neznam nikoga ko je zaista imao prilike da proba neki od Cowon player-a, verovatno zbog toga što kod nas ne mogu da se kupe... Sve što znam o njima je ono što sam čitao po forumima...
Ali iPod... to je već druga priča... iPod mogu da kritikuju samo oni koji ga nikada nisu imali, i oni koji bacaju hate na Apple zbog njihovih cena... Svako ko je ikada imao prilike da ga koristi sigurno nije mogao ostati ravnodušan...
 
Ljudi ne ubijajte coveka u pojam, neka kupi taj player pa da ovde na forumu kaze utiske o njemu.

Ako ne bude dobar, bice ono sam pao sam se ubio, ako li bude dobar mozda cemo svi pobacati svoje ipode i preci na Cowon-e...
 
Probaj ovde: Link
Zajedno sa SD karticom od 8Gb i Sennheiser CX300 slušalicama i dostavom u srbiju izađe ~350$ tj. oko 19000 dinara što je otprilike kao što kod nas košta iPod nano 3g 8Gb.

Naravno, ne znam da li se plaća carina i porez i koliko bi to ukupno izašlo...


iPod Nano 3g 8gb izadje 200 dolara sa dostavom u srbiji 220$+ Ultimate Ears Super.Fi 3 50$ to je sve zajedno 270$ +28% carina i PDV i imaces mnogo bolju kombinaciju od tog nepoznatog COWONA
 
Sudeci po njihovom sajtu deluju kao neki normalan proizvodjac, znaci nije kung-fu kako sam pretpostavio.
Medjutim to i dalje ne opravdava uvoz i placanje dazbina kada za manje pare moze da se uzme proveren uredjaj veceg kapaciteta :)
 
Sudeci po njihovom sajtu deluju kao neki normalan proizvodjac, znaci nije kung-fu kako sam pretpostavio.
Medjutim to i dalje ne opravdava uvoz i placanje dazbina kada za manje pare moze da se uzme proveren uredjaj veceg kapaciteta :)

Naravno, to i ne pokusavam da osporim. :)
 
Eto... a ja sam savrseno ocuvan polovni iPod Nano 2nd gen od 2gb platio 65 eura... ;)

Pre neki dan sam bas gledao aukcije i Nano 2g od 4gb je prodat za nekih 110$ sa postarinom i to extra ocuvan po slikama.Eh da sto se tice carina takodje postoji mogucnost da prodjes i da neplatis nista ili neku malu besmislenu cifru :trust:
 
Ajde da ovaj forum posecuju neke budale ili vune pa da ne znaju sta su iPod-i ili Creative plejeri, ali ti si ladno dosao sa pricom kako iPod ne valja

Aaaa, vidim zadrti iPodovac :))) Ajde molim te, nađi mi taj post (citiraj) u kojem sam ja rekao da iPod ne valja, eto ako nađeš text u kojem ja izjavljujem da je iPod đubre dobijaš od mene novi novcati iPod po želji sa kakvom takvom garancijom.
A za ostale koji nisu u ovoj nagradnoj igri evo objašnjenja : onog trenutka kada sam odlučio da kupim plejer većeg kapaciteta eliminisao sam sve džankove i plastikanere i u igri je ostao samo iPod (isključivo classic 80Gb-6g ili nano 3g-8Gb, nijedan drugi mi se ne sviđa), on ima svoje prednosti i mane ali je ipak bio najbolji kandidat međutim, u gore pomenutom momentu sam takođe odlučio da ne želim da dam više od 16k za bilo kakav plejer, znači može da bude sa zlatnim kućištem i svim mogućim&nemogućim opcijama, da mu baterija traje mesec dana i da košta 20k ja ga ne bi uzeo jer jednostavno neću da dam tolko keša za plejer.

Na oglasima mozes da nadjes skoro nove iPod-e 5. i 5.5 generacije za 150 EUR kapaciteta 30 GB a ti nasao svima nama da se prosipas sa nekim junk plejerima marke COWON.

Da li sam ja negde nagovestio da želim polovan izdrndan skoro nov plejer pred-pred-prošle generacije ??? Hm, hm ??? C c c, aj'mo iz početka, ako nađeš gde sam ja to savetovao svima da bace svoje iPode i kupe Cowon dobijaš još jedan
iPod po želji. A o kvalitetu Cowon plejera ne mogu da pričam jer znam samo ono što pričaju ljudi koji ga imaju, na forumima tipa anythingbutipod, a oni kažu ... pa to ćeš već da pogledaš sam ako te zanima, čisto da se ne bi prosipao :)

I sad mi MOLIM TE reci da je to isplativo?????
Ovo je vrlo jednostavno: isplativo je ono što može da donese više novca nego što je utrošeno za nabavku i exploataciju istog, redimo neki poslovni plan je isplativ ako njegovom realizacijom zaradiš više novca nego što si utrošio na organizaciju i realizaciju istog, I RAZMISLI O TOME, zato i neću da dajem više od pomenute cifre. Duševno zadovoljstvo/uživanje u muzici & other nematerijalne vrednosti su sasvim druga, peta, deseta nevezana stvar.

Inače, jedno zanimljivo zapažanje, većina ljudi koje znam da imaju iPoda i većina onih na forumima čije poruke sam čitao kaže "ja sam svoj doneo iz USA" ili "dobio/la i USA" !!! pitam se zašto ?? Od svih trejdova koje sam pročitao a pročitao sam ih, veruj mi, podosta, jedva je 2-3 ljudi navelo da je istog kupilo kod nas...

neka kupi taj player pa da ovde na forumu kaze utiske o njemu.
Upravo to sam i nameravao, napraviću rewiev sa sve slikama i videom, možda malo potraje dok ga ne nabavim ali ...

:-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno