Šta je novo?

e6300 na Asus p5b deluxe

oleg

Slavan
Učlanjen(a)
04.10.2004
Poruke
137
Poena
319
nisam nasao nista slicno, moze li neka pomoc? koliko moze maksimalno sa standardnim kulerom (ili sa nekim do 20-30€)...
 
Pa zavisi od primerka procesora...trebalo bi 3-3.3Ghz
 
evo meni, na Asus P5B-E, zbog ogranicenja voltaze memorije radi na 450*7, 24/7, na def voltazi...
inace, voltaza memorije na ovoj ploci ide do 2.1V a meni treba 2.2V da bih dobacio DDR1000 i 500MHz FSB-a
 
ima li neko uputstvo ili savet za podesavanja?
 
OK, hvala
nasao sam i ranije ovu temu, ali sam mislio da postoje neki konkretniji saveti za moj proc.i plocu jer sam totalni laik na ovom polju pa nisam bas zeleo da eksperimentisem i sprzim procesor.
 
nisam nasao nista slicno, moze li neka pomoc? koliko moze maksimalno sa standardnim kulerom (ili sa nekim do 20-30€)...
OK, hvala
nasao sam i ranije ovu temu, ali sam mislio da postoje neki konkretniji saveti za moj proc.i plocu jer sam totalni laik na ovom polju pa nisam bas zeleo da eksperimentisem i sprzim procesor.
Pitaj konkretno sta te zanima.

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=180106
http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1071319&postcount=18
 

Prilozi

  • 0003.JPG
    0003.JPG
    195 KB · Pregleda: 92
HVALA,
izvinjavam se zbog nesporazuma.
probacu veceras.

poz...
 
e sad,
da ne postavljam bas preteranio glupa pitanja, malo vise sam googlao pa sam probao sledece:
uradio sam update BIOS-a na v.1226, ali i dalje nisam uspe da nateram FSB preko 300. digao sam napon na 1.4 V ali nista. memorija nece da radi stabilno na 800 i ako joj dignem napon na 2.0V. ono sto nisam uspeo je da pronadjem gde da podesim latenciju memorije. do sada sam uspeo najvise da nateram da cpu da radi na 2.17Mhz. radio sam jos kojekakva druga podesavanja po savetima sa raznih foruma ali je rezultat uglavnom bio crni ekran pri bootovanju.

OK, googlam i dalje, ali bi neko skracivanje muka (osim :smash:) dobro doslo...

poz.
 
Advanced Menu
JumperFree Configuration:
CPU Frequency: 266
DRAM Frenquency: DDR533
PCI Express Frequency: 100MHz
PCI Clock Synchronization Mode: 33.33MHz
Spread Spectrum: Disabled
Memory Voltage: ja bih stavio 2.2V, al ti stavi za pocetak 2.1V
CPU Vcore Voltage stavi 1.325 ako ti je to def
FSB Termination Voltage: 1.40V
NB Vcore, SB VCore, ICH chipset voltage: Auto
CPU Configuration:
Sve stavi na Disabled.. Kada nadjes max.brzinu za 24/7 rezim rada, mozes ukljuciti C1E i Intel SpeedStep
Chipset configuration:
Northbridge configuration:
Memory Remaping Feature: Disabled
Configure DRAM Timing by SPD: Disabled
Kad ovo iskljucis, dobices ispod rucno da uneses parametre memorije.. Stavi 5-5-5-15 za pocetak, kasnije mozes zatesati tajminge
Save & Exit (F10)
Kad butuje, sacekaj da ode do bootloadera windowsa, zatim restartuj i ponovo udji u BIOS i u meniju Tools/ASUS O.C. Profile, snimi kao prvi profil...
Zatim sa tim podesavanjima digni CPU Frequency na bar 400MHz, trebalo bi da butuje bez problema.. posle se igraj, mada je pitanje dokle memorija moze da ide....
 
evo rezultata prema tvojim podesavanjima :)
kao sto si rekao samo sam dodatno podigao FSB na 400 Mhz i to je to. doduse digao sam i napon proc na 1.4 a smanjio memorije na 2.0 jer mi memorija nije kao sto sam stavio u mojoj masini :S:. moracu to da ispravim

uglavnom - svaka cast

znas li jos koje temperature su za e6300 u granicama normale?

poz
 
sorry,
evo rezultata
 

Prilozi

  • cpu-z.jpg
    cpu-z.jpg
    198.9 KB · Pregleda: 108
OK, evo i sledecih utisaka!
nakon samo 2-3 min mucenja sa super PI temp proc je bila oko 55 C.

ono sto me vise zbunjuje je znacajan pad perfomansi u igrama!

Crysis se vuce i cima, dok je ranije isao glatko!
ne znam da li je to zbog novih podesavanja memorije ili postoji neki drugi razlog? :(
 
pazi, ta memorija je ddr533 i super je sto ona hoce uopste da radi na 800mhz..
jesi ti njega przio orthosom, da vidis jel stabilno?
cime meris temp procesora.. i ne vidim napon u CPU-Z, meni sasvim normalno prikazuje..
moja PQI memorija moze opusteno da radi na 2.3V pa kontam da mozes i ti bar 2.10V da mu das
napravi screenshot posle 15 minuta mucenja sa Orthosom (njega postavi na Priority 9 i Smal FFTs) Core Temp-om i CPU-Z-om
Temperatura procesora do 63-64 stepena u full loadu je ok

ono sto me vise zbunjuje je znacajan pad perfomansi u igrama!

pogledaj u CPU-Z jezicak Mainboard pa u delu Graphic Interface, polje Link Width da li stoji x16
 
Poslednja izmena:
nisam probao orthos. sada sam ga skinuo pa cu probati posle posla
poz
 
pazi, ta memorija je ddr533 i super je sto ona hoce uopste da radi na 800mhz..
jesi ti njega przio orthosom, da vidis jel stabilno?
cime meris temp procesora.. i ne vidim napon u CPU-Z, meni sasvim normalno prikazuje..
moja PQI memorija moze opusteno da radi na 2.3V pa kontam da mozes i ti bar 2.10V da mu das
napravi screenshot posle 15 minuta mucenja sa Orthosom (njega postavi na Priority 9 i Smal FFTs) Core Temp-om i CPU-Z-om
Temperatura procesora do 63-64 stepena u full loadu je ok



pogledaj u CPU-Z jezicak Mainboard pa u delu Graphic Interface, polje Link Width da li stoji x16



probao sam sve prema tvojim uputstvima
posle oko 4 min mucenja Orthosom je otisla do 68 po jezgru, pa sam ga zaustavio...
savet ???

inace na CPU-Z stoji u Link Widht - x1 od max supported x16!!!!!
da li je ovo uzrok ubijene grafike i kako se regulise?
 

Prilozi

  • temp.jpg
    temp.jpg
    164.6 KB · Pregleda: 91
Poslednja izmena:
probao sam sve prema tvojim uputstvima
posle oko 4 min mucenja Orthosom je otisla do 68 po jezgru, pa sam ga zaustavio...
savet ???
spustanje temperature CPU-a

inace na CPU-Z stoji u Link Widht - x1 od max supported x16!!!!!
da li je ovo uzrok ubijene grafike i kako se regulise?
verovatno je to razlog... ne znam sta bi drugo moglo da bude..
lik na Guru3D Forumu je ovako resio problem bas na ASUS P5B Deluxe
PCIE - 101
NB - 1.45v
SB - 1.5v
FSB Terminal - 1.3

EDIT: Temperature ploce i hardova su ti mnogo jake. Hardove hladi necim podhitno a i chipset bi mogao, meni chipset nikad nije prelazio 42 stepena pri ne znam kakvom przenju...
 
Poslednja izmena:
OK, za sada cu vratiti bios na fabricka podesavanja dok ne iskopam jos nesto...
hocu i da vidim hoce li se gaficka vratiti u prvobitno stanje.
mogo hvala VOODOONS-u na pomoci, makar i na casovima osnova OC-a

javljam da li je po default podesvanima bios-a sve OK!

poz
 
OK, evo posle 10-ak mi igranja Crisys-a:
graficka je opet OK, dok su temp sledece:

OC posle
MB 47 45
CPU 62 38
CPU#core1 68 45
CPU#core2 68 46
HDD1 51 53 (sistemski)
HDD2 49 48

PS: nisam preterano hladio comp pre vracanja na serijalu tako da se mozda HDD-ovi nisu stigli ohladiti, ali je na MB i pogotovu CPU temperatura momentalno pala.
izgleda mi da cu morati da nabavim hladjenje i za HD-ove, a narocito za CPU pre sledeceg OC.
Hvala na upozorenju
 
Poslednja izmena:
Bas interesantno sta si uspeo sa cetiri modula od po 512mb.
 
ovo su bili rezultati sa minimalnim silovanjem kompa po instrukcijama VOODOONS-a
cini mi se da bi sa kvalitetnijim modulima, dobrim hladjenjem i uz jos malo cackanja rezultati mogli biti preko 3 MHz
 
ne verujem da bi mnogo preko toga otisao jer i 800mhz je dosta za ddr533...
sta je bilo za PCI Express Link Width posle vracanja na def?
:wave:
 
ovo su bili rezultati sa minimalnim silovanjem kompa po instrukcijama VOODOONS-a
cini mi se da bi sa kvalitetnijim modulima, dobrim hladjenjem i uz jos malo cackanja rezultati mogli biti preko 3 MHz
Evo sad zaista minimalno silovanje za 50% overclocka - 2,8 Ghz, i ujedno to su bila moja podesavanja za 24/7, sem CPU Vcore koji je kod mene bio 1.1875. Nizi naponi donose i osetno nize temperature a narocito CPU Vcore. Nadovezujem se na post voodoons:
Advanced Menu
JumperFree Configuration:
CPU Frequency: 266 * 400
DRAM Frenquency: DDR533
PCI Express Frequency: 100MHz * 100 - 105
PCI Clock Synchronization Mode: 33.33MHz
Spread Spectrum: Disabled
Memory Voltage: ja bih stavio 2.2V, al ti stavi za pocetak 2.1V
CPU Vcore Voltage stavi 1.325 ako ti je to def * najvise 1.25 i postepeno smanjivanje
FSB Termination Voltage: 1.40V * obavezno auto
NB Vcore, SB VCore, ICH chipset voltage: Auto * NB Vcore 1.25, ostalo auto
CPU Configuration:
Sve stavi na Disabled.. Kada nadjes max.brzinu za 24/7 rezim rada, mozes ukljuciti C1E i Intel SpeedStep
Chipset configuration:
Northbridge configuration:
Memory Remaping Feature: Disabled
Configure DRAM Timing by SPD: Disabled * Static Read Control Disable
Kad ovo iskljucis, dobices ispod rucno da uneses parametre memorije.. Stavi 5-5-5-15 za pocetak, kasnije mozes zatesati tajminge
Save & Exit (F10)
Kad butuje, sacekaj da ode do bootloadera windowsa, zatim restartuj i ponovo udji u BIOS i u meniju Tools/ASUS O.C. Profile, snimi kao prvi profil...
Zatim sa tim podesavanjima digni CPU Frequency na bar 400MHz, trebalo bi da butuje bez problema.. posle se igraj, mada je pitanje dokle memorija moze da ide....
CPU Vcore zavisi od procesora. Moras sam da pronadjes najnizi napon procesora za odredjenu frekvenciju a da je sistem stabilan. Da stignes 3 Ghz, treba ti 65% overclock, CPU Vcore 1.25 - 1.30. Memorija je slaba tacka, probaj da li Kingston sam moze da ide na 880 - 900 Mhz, posle dodaj PQI.
inace na CPU-Z stoji u Link Widht - x1 od max supported x16!!!!!
da li je ovo uzrok ubijene grafike i kako se regulise?
NB Vcore od 1.25 treba da resi problem magistrale.
Pitaj sve sto te zanima.
 
lik na Guru3D je resio PCIex Link Width voltazama koje sam postovio pre 2-3 posta...
ja sam na P5B-E imao Static Read Control ali ga u podesavanju Deluxe ploce nisam video, ako postoji, treba da je disable.. sto se tice voltaze E6300, moj radi def na 3.125...
 
Poslednja izmena:
ne verujem da bi mnogo preko toga otisao jer i 800mhz je dosta za ddr533...
sta je bilo za PCI Express Link Width posle vracanja na def?
:wave:

to sam i posmislio za memoriju.
sto se tice grafike posle vracanja biosa na def Link Width je bio x16 od max x16!
ipak ima veze sa necim od onih podesavanja....
 
Evo sad zaista minimalno silovanje za 50% overclocka - 2,8 Ghz, i ujedno to su bila moja podesavanja za 24/7, sem CPU Vcore koji je kod mene bio 1.1875. Nizi naponi donose i osetno nize temperature a narocito CPU Vcore. Nadovezujem se na post voodoons:

CPU Vcore zavisi od procesora. Moras sam da pronadjes najnizi napon procesora za odredjenu frekvenciju a da je sistem stabilan. Da stignes 3 Ghz, treba ti 65% overclock, CPU Vcore 1.25 - 1.30. Memorija je slaba tacka, probaj da li Kingston sam moze da ide na 880 - 900 Mhz, posle dodaj PQI.

NB Vcore od 1.25 treba da resi problem magistrale.
Pitaj sve sto te zanima.


reci mi koje si coolere koritstio? one koje dolaze u box-u ili neke bolje. temperature mi, kao sto je voodoons primetio malko divljaju, a nisam spreman da sada ulazem u neko sprzeno parce hardvera.
Evo i rezultata Everesta nakon pola sata rada (gotovo u leru) od jutros...
 

Prilozi

  • dan posle.jpg
    dan posle.jpg
    100.5 KB · Pregleda: 57
meni Cooler Master Hyper TX zavrsava posao za CPU a za chipset ako imas mesto za cooler na bocnoj stranici kucista, postavi jedan da duva na chipset, taman ces i memoriju da ohladis malo... jedan kuler na prednjoj strani kucista je dobrodosao (necu reci obavezan) da uduvava vazduh u kuciste i jedan sa zadnje ili gornje strane da izduvava... ne znam kakvo ti je to SuperCase PC-115 kuciste i koliko ono omogucava da se taj sistem lepo rashladi.. malo sam progooglao i sve sto sam video je lose... sto ce reci, ako zelis bolje rashladjen sistem, treba ti neko malo bolje (necu reci skuplje) kuciste..
jel ovo to kuciste?
11-154-017-11.jpg
 
Poslednja izmena:
nazalost to je to kuciste... znam da je ****** ali sam malo prefurao budzet za ostatak kompa pa je ono ostalo od starog....
 
Nazad
Vrh Dno