Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

za prve 2 ok, al se gubi vreme u poslovnici, nije fleksibilno, mora da se nosi keš, kb nema, unicredit nema.
Ona Visa One&Only ili prepaid, ne znam koja bese, nema da je besplatna? Kao pratio sam KB, ali mi uopste ne znaci pored Intese i AIKa pa ne pamtim :)
Za UC sad pogledah, van paketa nema debitnih izgleda vise u ponudi :)

Cekaj, za SoGe znaci efektivno da ako hocu na ebayu da kupim nesto od 25USD (ili 28.69 AUD, koje kinezi stavljaju i previse cesto), i stavim bill me in seller's currency jelte, da me PP ne dere sa njihovim konverzijama, meni ce SoGe to konvertovati po njihovom nekom kursu, i nakaciti 1% jos?
Nakacice ti 1%, ali za "njihov kurs" ne znam da li ide i kako ide.
Ako je EUR kartica, ne treba da ide njihov kurs, vec samo +1%.

Eventualno da dam da me PP dere sa njihovom konverzijom, pa u eur da mi skida, ali mi dodje na isto.
Ne, ovo je gore nego bilo koja varijanta nasih kartica.

Znas li mozda Erste kako stoji sa % za ino-placanja? Ima li ih?
Da, i to ima 1-3%, zavisi od kartice i valute placanja.

Da li neko sem ProCredit, Telenor, Rajfajzen i Kombank prima EUR da se uplati na bankomatu?
UniCredit na nekim. KB ne prima uplate na bankomatima. PCB ima 5 poslovnica u Beogradu trenutno, naplacuje SVE moguce racune i kartice, i ima provizije za ino placanja u refunds, tako da ona nema nikakvog smisla ni u poredjenju sa RF.

I u KB kako ide otvaranje sa Start studentskim racunom, vidim samo dinarski se pominje i neka visa one&only debitna, nesto ne vidim za devizni racun, u cenovniku pise da je bez troskova odrzavanje, ali ne vidim naknade za izdavanje kartice, itd. Pretpostavljam da ako je Visa moze i withdraw? Samo oni i Intesa daju Vise koliko vidim besplatno.
Tako je.


Pravicemo mi Intesa salteruse od blata, vidim ja :D
 
Odlucio ja da isprobam bas kupovinu USD na TB karticu i placanje direktno u USD.
Epilog:
- Kupljeno 85.53USD koliko mi je trebalo za artikal, slika 1 (kosta 100$, ali sam imao PPal balance, samo 85.53$ bi povukao sa TB kartice)
- Na racunu ima 85.53$, sto se vidi na slici 2.

Transakcija odbijena, kao sto se vidi na slici 1.
Dodato tacno 2EUR da vidim da li ce proci (racunam da na 70e, koliko iznosi ova transakcija u EUR, ako radi konverziju iz USD->RSD->EUR, imam 67.92E, a treba 69.52e), ne prolazi opet transakcija, dakle treba vise nego sto je iznos transakcije ipak.
Nista novo, ovo je za ocekivati, nego cisto da potvrdim. Ovo sto se Jeremy-uju desava je bug, koji ni po zvanicnim recima Telenor Banke, ni po recima MasterCard-a ni NBSa ne treba da se desava.

Ono sto bi dodao, da se precizno dopuni, je da cak i da vam radi kroz dolare, skroz je neisplativo!
Po trecoj slici, kurs TBa je 97.5. Na cetvrtoj se vidi da je trenutni kurs na trzistu USDRSD 95.94. Dakle razlika 1.56din/USD.
Razlika izmedju trzista za EURRSD i kursa TB je trenutno 0.6RSD/EUR.

Na 100$ bi ste platili 156din vise, na 70e bi platili 42din vise.
Cak i da morate kupiti 10e vise i posle ih vratiti, sto bi vas kostalo 10din (0.5 za kupovinu, 0.5 za prodaju, ako se ne menja kurs, sto na 5 dana se vec godinama ne desava da se menja), to vas kosta 52din.

Znaci plus sto ce vas (skoro) sigurno kostati 104RSD vise ako platite dolarima, rizikujete da kod vas ne radi bug i da u stvari kupite dolare, koje ne mozete iskoristiti i na 100$ vas to kosta 342RSD (3RSD je razlika gornjeg/donjeg kursa u TB + 0.6*70e).


Drago mi je da je Jeremy medju onima koji je potkrepio extremeno atipicno desavanje za kartice dokazima, ali cak i da ovo radi na taj nacin, nema uopste smisla kupovati dolare i probati da li radi!
Jedino ko vec primi dolare na racun doznakom, on nema razloga da ih menja, TB bi ih ionako menjao po svojim kursevima.
 

Prilozi

  • PPal.jpg
    PPal.jpg
    308.1 KB · Pregleda: 71
  • Stanje.png
    Stanje.png
    56.2 KB · Pregleda: 78
  • KursTB.png
    KursTB.png
    80.1 KB · Pregleda: 72
  • USDRSD.jpg
    USDRSD.jpg
    289 KB · Pregleda: 67
Rezervacije kod Intese za pomenutu transakciju posle:
23.03.2018 / PAYPAL *CCNOW COM 85,53 USD 69,49 EUR
Kurs: 1.2308, sto je priblizno trenutnom trzisnom kursu, a uzjedno je manje od kursa Vise za 23/3 kako trenutno kaze sajt, po kome je 69.63 Euro.

Novi momenti dakle, Intesa uopste nije rezervisala stadnardno vise.
 
Imam tu one and only, placa se 500rsd jednokratno, i traje 3g :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pa i TB MC kosta 500 na 4 godine, tako da to ne racunamo bas ;)
 
da, ali je bolje rešenje tb od samo one and only kartice, jer se dobije račun, a uz o&o ide samo partija.
inače o&o je odlična kartica, sve prolazi ako se ima lova, prošla mi skoro transakcija od ~550e bez problema :)
 
Ako nema provizije za ino placanja, to je jos jedan razlog sto je bolja :)
A drugi je sto na MC ne moze povlacenje sa PPa.
 
Ako nema provizije za ino placanja, to je jos jedan razlog sto je bolja :)
A drugi je sto na MC ne moze povlacenje sa PPa.
Ima neka fora sto se tice te MasterCard. Gledao sam neki FAQ post sa PayPala sto se tice withdrawa na racun. Potrebno je da bude Debit MasterCard da bi mogao da povuces novac. Ja sam otvorio u Societe Racun i uzeo MasterCard medjutim ne mogu da withdrawam. Dok moj kolega,takodje sa istom karticom bez problema povlaci novac

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ne daje Paypal opciju withdraw na MC kartice. Imam tri debitne MC, nijedna ne moze.
 
@alfa

Cek, znaci UniCredit moze da se uplacuju i evri? Ja mislio mogu samo dinari. Jel ima negde lista bankomata tih, po BG-u bar, ili moram da nasumicno idem? Odgovaralo bi mi u starom delu grada ako znas negde da ne picim na NBG da bi uplatio eur svaki put.

Vidim neki kombank bankomati isto daju podizanje eur, mada ne pise nista za uplatu.
http://www.kombank.com/podizanje-valute-eur-na-bankomatima-banke

Al sam se skenjao za ovaj erste sad, uzas, steta, a odgovarali su mi bas lepo.
 
Ne znam brate,nece dobro proci ako se zeza hahaha. Ja sam bas iz tog razloga otvorio u soge racun

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Ja sam zbog toga pa trazio razne onlinr servise, ili banke koje nude Visa karticu. Upravo zbog povlacenja sa Paypala.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam zbog toga pa trazio razne onlinr servise, ili banke koje nude Visa karticu. Upravo zbog povlacenja sa Paypala.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Pre par dana sam otvorio u Intesi i podneo zahtev za Visa Electron,tu moze valjda?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Pre par dana sam otvorio u Intesi i podneo zahtev za Visa Electron,tu moze valjda?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Ja sam pre nekih dva sata :D
Moze, najvise preporucuju i nju, Visa Electron i Intesa. Moci ce sigurno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam pre nekih dva sata :D
Moze, najvise preporucuju i nju, Visa Electron i Intesa. Moci ce sigurno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Hahaha pa eto. Da da i ja sam citao da je preporucuju,pa rekoh ajde da je probam

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Hahaha pa eto. Da da i ja sam citao da je preporucuju,pa rekoh ajde da je probam

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Ma bice, samo pitanje kad. Koliko li cemo samo cekati na karticu. Ja se samo nadam da ce biti za max 15 dana, ali nadam se xD

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I tako otisao danas ja da uplatim EUR na devizni deo unikredit racuna, verifikujem paypal, kad ono u appu vidim da mi je zaduzio dinarski deo (ali pokazuje valutu), znaci 1.50eur (na stranu to sto je 2 put radio, nego ajde to je do Paypala, ne do njih), pise 1.50eur, ali je u pitanju u tabu za dinarske transakcije na mbanking appu (Paket Racun Student). I dalje mi pise stanje na tekucem deviznom racunu stanje 205 kao i pre sto sam uplatio, nista nije tu zaduzeno. Receno mi u banci da je kartica sposobna da povuce EUR kada je strano placanje u pitanju, znaci kad god je druga valuta sem RSD-a u pitanju, on to konveruje u EUR. Stoji mi sad 4-5 transakcija na obradi (AUD, EUR, USD, CAD, sve sa ebaya uzeto), call centar zatvoren 20min nakon nego sto sam ovo sve skapirao, vikendom ne rade, a banka me na fb-u seenuje kad sam poruku poslao :smash:

Pise mi Ukupno Raspolozivo Stanje u appu zbirno, znaci dinari + protivvrednost eur, a samo u nedospelim obavezama na dinarskom delu mi pise u ovim stranim valutama da se nesto povlaci, ne mogu da verujem da su ovoliko neozbiljni. Na paypalu naravno podeseno bill me in seller's currency itd.

Ova kartica je u pitanju, screenshotovao bi i app ali ima ono *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no blokiranje screenshotovanja, kao da na snapchatu zene lakog morala hocu da slikam, a ne sopstveno stanje

http://prntscr.com/ivg10f


Studentski racun za kredite/stipendije, standardna prica je u pitanju. Na stranu neazurnost i neobavestenost radnika sto je prica za sebe, ali mi nije jasno kako nema nikakvih informacija o tome na sajtu.

Izgleda da mi ne ostaje nista osim da cekam ponedeljak da vidim kako ce se ovo regulisati.
 
A isključio si konverziju u paypalu?

My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (za kreditnu karticu za koju hocete da promenite opciju)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

Najbolja varijanta je da na računu držite EUR i da isključite konverziju na PayPal-u. U ovom slučaju imate samo konverziju od strane VISA Inc. koja je po najboljem mogućem kursu. Prilikom konverzije u RSD, PayPal koristi svoj kurs koji je nepovoljniji za krajnjeg kupca.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
A isključio si konverziju u paypalu?



Sent from my MI 5s using Tapatalk

Jeste, naravno.

@sasa

E to mi je trebalo. Evo sad sam preko Mastercardovog sajta sa 0% provizijom racunao sve ove CAD/USD/AUD, i onda pomnozio sa srednjim NBS, pa uporedio sa rezervacijom na desktop ebankingu koju mi pise u dinarima (na appu toga nema, iz nekog razloga...), ispada da su mi uzeli 5din vise, sto je korektno i u domenu statisticke greske ili mog racunanja. Nije mi jasno bilo kojom logikom oni na dinarskom delu meni devizne transakcije zaduzuju, a da ni ne pise ta priblizna dinarska protivrednost nigde, nego samo zbirno na nekom skroz petom tabu u desktop ebankingu kao rezervacija.

Hvala, valjda je to to, za svaki slucaj pre ponedeljka necu nista narucivati jos da bih bio 100% siguran kako to sve radi.

Takodje jos jedno pitanje, ako sad podignem sve sto imam u dinarima na student dinarskom racunu, i ostanem tipa sa 13din, naravno devizni imam, oko 200e, i kupim nesto za 20-30e online, da li ce dozvoliti transakciji da prodje, tj kako ce se knjiziti? Ici cu verovatno sutra ili veceras da podignem, pa bas da istestiram, mozda nekome bude znacilo da prokljuvi ovaj *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ni nacin knjizenja ako ikad bude se susretao sa ovim.
 
Ne znam za debitnu ali moja viza kreditna uvek rezervise u din ali naplatu vrši u evrima.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Hm, nadjoh nesto na Paypal srb fb grupi, pa mi nejasno.
Intesa devizni racun, Visa Electron, EUR valuta.
Na Paypalu EUR primarna valuta. Iskljucena oma konverzija. E sad, mene zanima kad povucem evre na Visu, da li cu bez ikakve konverzije ja primiti evre na racun?
Znaci povucem 100e, primim 96e. Bez ikakvih komverzija u dinar pa u evre, bilo da je vrsi PP/Intesa.
Jer ovo sam nasao na grupu, jedan post:
"To se desava zato sto je iCard koja je izdala karticu u Bugarskoj. I kako mi je receno iz paypal podrske kada sam razgovarao sa njima: PayPal pretpostavlja da je kartica u onoj valuti kao i zemlja u kojoj je izdata.
Meni je podrska to promenila.
Dok si ulogovana na paypal udji ovde
https://www.paypal.com/rs/selfhelp/contact/call

Dobices support PIN i broj telefona, pozovi ih, reci support pin... i trazi da ti promene za koju karticu hoces koju valutu.
Onda konverzije nece biti.
Jer prakticno sta se sada desava bude

USD -> BGN -> USD

I tako gubis lovu.

samo im kazes za svaku karticu zadnje 4 cifre i koju valutu zelis za withdraw.

Putem interfejsa je samo moguće promeniti za plaćanje da koristi valutu u kojoj je kartica, za withdraw mora se kontaktirati paypal."
Znaci za withdraw mora PP da kontaktiram? Da mi valutu kartice promene u EUR? Jer PP pretpostavlja da je valuta RSD na osnovu zemlje u kojoj je izdata?
Izvinite sto pitam, mogu i sam da proverim kad mi stigne kartica, ali ne zelim da gubim novac.
Znam da je post o iCard, ali svakako me zbunjuje.
Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hm, nadjoh nesto na Paypal srb fb grupi, pa mi nejasno.
Intesa devizni racun, Visa Electron, EUR valuta.
Na Paypalu EUR primarna valuta. Iskljucena oma konverzija. E sad, mene zanima kad povucem evre na Visu, da li cu bez ikakve konverzije ja primiti evre na racun?
Znaci povucem 100e, primim 96e. Bez ikakvih komverzija u dinar pa u evre, bilo da je vrsi PP/Intesa.
Jer ovo sam nasao na grupu, jedan post:
"To se desava zato sto je iCard koja je izdala karticu u Bugarskoj. I kako mi je receno iz paypal podrske kada sam razgovarao sa njima: PayPal pretpostavlja da je kartica u onoj valuti kao i zemlja u kojoj je izdata.
Meni je podrska to promenila.
Dok si ulogovana na paypal udji ovde
https://www.paypal.com/rs/selfhelp/contact/call

Dobices support PIN i broj telefona, pozovi ih, reci support pin... i trazi da ti promene za koju karticu hoces koju valutu.
Onda konverzije nece biti.
Jer prakticno sta se sada desava bude

USD -> BGN -> USD

I tako gubis lovu.

samo im kazes za svaku karticu zadnje 4 cifre i koju valutu zelis za withdraw.

Putem interfejsa je samo moguće promeniti za plaćanje da koristi valutu u kojoj je kartica, za withdraw mora se kontaktirati paypal."
Znaci za withdraw mora PP da kontaktiram? Da mi valutu kartice promene u EUR? Jer PP pretpostavlja da je valuta RSD na osnovu zemlje u kojoj je izdata?
Izvinite sto pitam, mogu i sam da proverim kad mi stigne kartica, ali ne zelim da gubim novac.
Znam da je post o iCard, ali svakako me zbunjuje.
Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Hmm,zanimljivo zvuci. Vidis recimo sam mislio da je ta konverzacija za rsd neizbezna,ali evo. Probacu kroz ovih par dana da ih pozovem pa cu da popricam oko toga.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Hmm,zanimljivo zvuci. Vidis recimo sam mislio da je ta konverzacija za rsd neizbezna,ali evo. Probacu kroz ovih par dana da ih pozovem pa cu da popricam oko toga.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Super. Stvarno ne bih voleo da mi povlacenje sa PPa prodje ovako: EUR > RSD > EUR. Jer tako na povucenih 100e sigurno necu dobiti 96e.
PS: Tek sad videh da nisam postavio u PP temi, a hteo sam tamo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U pravu je link, tj. barem je bio. Za withdrawal mora rucno da se zove i trazi.
Pokusavaju na sve nacine da prevare, pa to ti je.

@euanknik, kada se verifikuje kartica, tih 1.5e meni uvek povlaci u dinarima, ali uvek ih i stornira, tako da ni na kojoj kartici nije problem. Bio bi problemcic da se povuce i onda refundira na nekim karticama.
Za ostale valute, ne znam kako izgleda zaduzenje na toj kartici, to zavisi od banke do banke...

Kada primim SMS, stanje mi je sada u svim bankama u dinarima (glupost, jer vecina kartica mi je samo sa EUR partijom :D0, ali mi stoji u valuti placanja koliko je zaduzenje (U SMSu).
Na Intesa eBankingu sada stoji i valuta zaduzenja, i (rezervisani) iznos u EUR!
Moguce da u UC sada samo tokom rezervacije stoji u RSD, bitno je u kojoj valuti naplati i kako!
FLuo racun, i debitna uz njega?
 
Jeste, ali to je wire ka inostranstvu, sto i nije nesto bitno (preskupo je bilo i ranije).
Problem je sto se naplacuje, za Starter paket, i placanje debitnom 1% u inostranstvu! To je vec kradja. Pricali smo inace o tome vec :)
 
Nazad
Vrh Dno