Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

U svakoj banci moras najaviti preko 5000eur podizanje. Do skora u RF nije moralo, uglavnom su pustali ako ima u kasi. Ali vec mesecima osim Bezistana (filijala na Terazijama) ne dobijaju maltene ni 5000e da moze da se podigne na salteru (moze karticom na bankomatu kazu, ali ne placam mesecno kartice, pa i put na Maldive da nude uz njih :))

Tln mozes do 7000eur mesecno podici i to je to. Za ostalo se moras najaviti jedinoj filijali (u Delta City-u).

Mislim da je RF najbolji iskreno, jer najmanje zezaju za takve stvari. Ako nesto kazu da ne moze, stvarno ne moze. A kamate... su nespostojece, tako da ono... dodje ti isto.
 
I u Komercijalnoj imas evre na (nekim) bankomatima (1000E dnevni limit), a naravno da se ne placa porez na dobit, jer vise ni nema dobiti, tj. kamate ni na stednju, a kamoli na a vista racune.
 
Poslednja izmena:
Sifra komintenta, nebitno skroz, bitan je ziro racun i poziv na broj (tj. ED broj) koji je isti na svakom racunu.
 
I u Komercijalnoj imas evre na (nekim) bankomatima (1000E dnevni limit), a naravno da se ne placa porez na dobit, jer vise ni nema dobiti, tj. kamate ni na stednju, a kamoli na a vista racune.

Wkk0noK.png


;)
 
Haha ma daj, efektivna kamatna stopa 0,68% na orocenje od 3 godine, kontam da ti je ovo kamata na 240 miliona evra na racunu :d
 
Nije baš toliko :D
 
Све нешто контам,па можда му је тетка јака,можда најјача:D
Порез постоји нормално,од 15% без обзира колика је камата на штедњу.
 
Kakve tetke....

Naravno da postoji porez :D

yBN8t5n.png
 
Poslednja izmena:
U Intesi, u ekspozituri u sedištu banke (M. Popovića) možeš dići daleko više, bez najave.
 
Hteo sam da uplatim dopunu online na telenor prijatelju.... platim uredno preko bisa electron kartice..... pise na sajtz uspesno izvrseno placanje na mejl i na sms nista ne stize a sa racuna uredno odbijen novac doi covek nije dobio dopunu. Sta da radim.... imam sliku od transakcije sa kompjutera?
Šta sad?
Uvek do sad mi je dolazilo na mejl i kad je neuspešna i kad je uspešna transakcija plus na sms kad mi skine novac.


61910ffcc749d3faae1eb2489e6cb98a.jpg


Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Ujutru kad bude radila korisnicka podrska, pa ih juri da vrate pare.
 
Telenor ili Intezu? Kako ću da dokažem kad u listingu u aplikaciji uopšte nema transakcije kao da ne postoji....

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Могуће да ће ујутру бити реализована допуна,па сачекај,немаш друге.Битно је да имаш ИД трансакције.
 
Intezu naravno, pa oni neka teraju dalje, ti nemas nacina.
 
Prvo Telenor da vidis da nije neka interna greska. Pa onda Intesu.
BTW, ko ima Dina u Intesi, moze da je registruje za SMS dopune i placanja VIP/MTS racuna (svih, ne samo potspaid za mobilni). Steta sto ne rade za druge kartice. I ovo nije BTW sveze provereno, samo vidim listing na sajtu MTSa.
Znam da recimo Piraeus i dalje to nudi za Visa i Master kartice, ProCredit to ne nudi iako je na listi, za RF nisam imao kako da proverim (ne znam nikoga da ima kartice tamo :D), a provericu uskoro u AIKu.
 
Dopuna stigla posle 2 dana ali meni nikakvog izveštaja i dalje.....

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Razlika je u mrezi :D
 
[emoji23]

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
"Sada imate jos jedno mesto gde se mozete zaduziti" :)
 
Е,али хиљаду пута,нарочито викендом,сам ишао у продавницу само имајући картицу а требало ми је мало готовине за то вече или сутра.Буде касно за шетњу до банкомата,тако да ми ова могућност сасвим одговара, ако је без провизије наравно и уз неку минималну потрошњу у продавници(ако буде условљавања те врсте):)
 
Provizije ce garant biti
Na nivou ATMa.
4% recimo naplacuju hoteli u uk i Koreji za to.
 
Pa kad i oni placaju proviziju, ne mogu na svoju stetu raditi.
 
Ne placaju ne 4% :) Ali ne placaju oni proviziju DODATNO na taj deo, kao da su odvojene transakcije. U tom sitnom razdoblju oni imaju sanse da budu bolji od ATMova.
Npr. Maxi i Idea garant imaju <2% provizije, cak i na male racune, tako da mogu biti isplativiji od vecine bankomata. Ako ne racunamo MTS i TB Progresiv besplatna podizanja na svim bankomatima.
 
Pa upravo je NBS smanjila provizije!!!

Interesantno će biti kako će razlikovati da li je kreditna ili debitna kartica.
Jer skidanje sa debitne bi moralo biti bez provizije, ali sa kreditne ni u banci ne možeš skinuti bez provizije.

Mislim da se bankama posle ovoga neće isplatiti postavljanje bankomata [emoji14]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Pa upravo je NBS smanjila provizije!!!
Ne te provizije. Smanjila je interbank fee, sto znaci da ako ja koristim Intesinu karticu na RF bankomatu, Intesa sada moze od RFa manje uzeti. Jos uvek nije zabranjeno, niti ce biti, da RF trazi 20% provizije za koriscenje terminala.

Interesantno će biti kako će razlikovati da li je kreditna ili debitna kartica.
Jer skidanje sa debitne bi moralo biti bez provizije, ali sa kreditne ni u banci ne možeš skinuti bez provizije.
Od kada je dizanje debitnom na TUDJEM bankomatu bez provizije? Uz neke pakete racuna i u nekim bankama samo.
A uzjedno, prodavnica treba tebi da da SVOJ kes, koji ce njima biti vracen ko zna kada (mozda kroz 7 dana, mozda kroz 45, za Amex mozda i 90, zavisi od ugovora sa bankom). To nece biti bez ikakve provizije.

Mislim da se bankama posle ovoga neće isplatiti postavljanje bankomata [emoji14]
Moguce da je ovo krajnja ideja ;)
 
NBS je smanjila provizije za pos terminale a to je upravo uredaj kojim ti prodavnica skida pare sa kartice.

Što se prodavnice tiče njoj je sve jedno čak joj je i lakše da tebi da keš nego da banci plaća, noćni trezor, brojanje sredjivanje i uplatu na račun [emoji14]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Mozda ne pricamo o istoj uredbi? Jedina trenutno aktuelna uredba (tj. izmena za koju znam) uopste ne limitira koliko banka sme prodavcima uzeti na POS terminalu.
U pitanju je ista uredba kao u EU. U EU isto ne postoji limit koliko ti banka moze uzeti za POS terminal. Samo koliko banke mogu jedne drugima da naplate. (AFAIK, tj.)

To jesi u pravu, ali prodavnica tako ne razmislja, niti ce u prvo vreme, kada ce jos uvek morati da vraca kusur, a uzjedno ce mozda morati do banke da bi uzimala novac za dalji rad ;)
Na konto iste logike koju koristi menjacnica: njima se vise isplati da nekome ponude 10.000 EUR po 118.5, kada nemaju dinara, nego da zatvaraju menjacnicu i idu do banke da bi banci prodali po 118.7, pa cak i 119 nekad.
 
Nisi u pravu

Narodna banka Srbije se zauzela za smanjenje međubankarskih naknada, što treba da dovede i do pada visokih naknada koje banke naplaćuju trgovcima za svako plaćanje izvršeno platnom karticom, a zbog kojih trgovci neretko odustaju od prijema plastike i prihvataju samo plaćanje gotovinom.

NBS je danas objavila na svom sajtu Nacrt zakona o međubankarskim naknadama i posebnim pravilima poslovanja kod platnih transakcija na osnovu platnih kartica, čijim bi se usvajanjem ograničile međubankarske naknade i uredila druga pravila u poslovanju sa platnim karticama.

Međubankarsku naknadu plaća banka prihvatilac (koja trgovcu obezbeđuje POS terminal, realni ili virtuelni, i izvršava platne transakcije inicirane platnom karticom) banci izdavaocu platne kartice za svaku izvršenu platnu transakciju na prodajnom mestu, objašnjava se u saopštenju NBS.

http://www.paragrafco.co.rs/dnevne-vesti/220917/220917-vest15.html


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno