Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

@Marko

Zatvaranje računa je 0 dinara (fizičko lice).

@Tarantula

Ma ni meni nije bitno, nego mislio sam da postoji jednostavna opcija deaktivacije. Par puta ću pogrešiti lozinku i to je to.
 
I da hoću ne mogu da blokiram :p

ullvLR9.png


Edit: uspeo iz drugog puta :)

6b3ZQLa.png
 
Poslednja izmena:
Nikad mi nije bilo jasno to s blokiranjem naloga. Ispada da ako hoćeš nekome da zagorčaš život (naročito ako je taj, recimo, na letovanju i računa na to da će moći prebacivati pare između računa), dovoljno je da mu znaš username i možeš da mu blokiraš nalog.

Ako su hteli da se zaštite od brute force napada, dovoljno bi bilo da su stavili tajmaut između uzastopnih pokušaja (i to progresivno, npr. 1-5-10-30-100 minuta).
 
U Intesi ne mozes.
Telenor, nekoliko bankomata RF i KomBank, podosta UniCredit i ProCredit - jedino one imaju bankomat i za EUR i za RSD.
Ispravio bih za RF barem u Beogradu - velika vecina bankomata (ako ne i preko 90%) su sada multifunkcionalni bankomati koji osim klasicnog podizanja casha sluze i za uplate novca na tekuce i devizne racune, izmirivanje rate kredita, placanje racuna, menjacke poslove..
 
Poslednja izmena:
Šta čeka intesa sa podizanjem evra na bankomatima ...
 
Zasto moram da imam ovlascenje od nekog ako ocu da mu uplatim novac na intesinu visa electron karticu? Danas sam isao u Intesu da uplatim na tudju karticu novac i nisu mi dali kazu treba da imam ovlascenje, iako imam sve potrebne podatke

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ne može devize po zakonu, bez ovlašćenja
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Tip: Sada je moguce online aktivirati Intesa Mobi. Jedini uslovi su eBanking i potvrdjen broj mobilnog (ne znam da li ovo mora u banci ili moze preko eBankinga da se postavi).

Tip2: Kod RFa vam ne treba kartica ako zelite ispod 50.000 mesecno da podizete - mozete besplatno preko Mobilni Kes funkcije (slicna je mCashu kod TBa, salje se kod iz e/mBankinga, podize bilo ko na multifunk bankomatima RFa)
 
Poslednja izmena:
Ja ipak moram u banku da potvrdim br. mobilnog. Nije mi jasno zašto su tako zakomplikovali - na taj isti broj mi je registrovan mToken i Intesa Mobi, na taj broj primam sms obaveštenja
 
Ako ti je vec registrovan Intesa Mobi, znaci da je registrovan broj, zar ne? Ne pojavljuje se taj broj na pocetku stranice za Intesa Mobi aktivaciju/reaktivaciju?

BTW, kako se menja PIN za Intesa Mobi?
 
Ja ipak moram u banku da potvrdim br. mobilnog. Nije mi jasno zašto su tako zakomplikovali - na taj isti broj mi je registrovan mToken i Intesa Mobi, na taj broj primam sms obaveštenja
Ово је баш у супротности с оним што пише на сајту Интезе.Или се још нису уходали или је негдје друго грешка.
 
Kada odem na Usluge - Moj profil, nije mi upisan ni jedan mobilni telefon, fiksni jeste.
Sve što pokušam da uradim, dobijem poruku da nemam potrebna sredstva za autentifikaciju.
Intesa Mobi i mToken rade bez problema
 
Ja sam imao samo e banking i sms otp i uspeo sam da aktiviram app.
 
Recimo to. Prvenstveno hoću da probam da cela stvar radi, da mogu da promenim telefon kad hoću.
 
Ako ti je vec registrovan Intesa Mobi, znaci da je registrovan broj, zar ne? Ne pojavljuje se taj broj na pocetku stranice za Intesa Mobi aktivaciju/reaktivaciju?

BTW, kako se menja PIN za Intesa Mobi?

Mislim da ne postoji opcija u aplikaciji da se promeni pin. Jedino reinstal aplikacije pa opet skeniranje koda i kreiranje pina ako uopste bude trazilo da se opet aktivira aplikacija, mada mislim da hoce.
 
Пошто немам моб. банкарство и онај мтокен,гледао сам видео снимак(ако је још валидан) и тамо код укуцавања ПИН-а има опција ‚‚заборављен ПИН".Можда то опет води реактивацији токена,не знам,али као задња варијанта остаје ово што @Патрон каже.Надам се само да функционише код свих.:)
 
U poslednje vreme često kada plaćam nešto preko neta stiže mi sms o naplati 1e preko Google*services!?
Naručim internet karticom knjigu iz lokalne knjižare u BG i stigne mi taj sms, rezervišem na booking.com hotel i opet sms. Ajde za booking ali kakve veze imaju knjižara i Google... jel zna neko o čemu se radi?Screenshot_20170904-135937.jpg
 
Poslednja izmena:
A koja je to kartica i kako placas njome? (nisam video nista slicno tome, pa necu da nagadjam)
 
Za svaku kupovinu ti se skida 1E? Ne refundira ti? Bas bizarno, ja bih vec posle druge transakcije zvao banku.
 
Ako ti je vec registrovan Intesa Mobi, znaci da je registrovan broj, zar ne? Ne pojavljuje se taj broj na pocetku stranice za Intesa Mobi aktivaciju/reaktivaciju?

BTW, kako se menja PIN za Intesa Mobi?
Nema opcija promene PIN a, baš sam i ja tražio. *****no, ali ajde šta očekivati od njih. Srećom sad preko Intesa Online može aktivacija Intesa Mobi i drugih usluga za koje smo ranije ko *****i morali čekati u redovima.
Realno treba da ubace i fingerprints ili 2 step security. Jbt ko zna PIN može da vas odere do zadnjeg dinara, evra za 5min. Dal uopšte postoje limiti za menjačnicu i dnevna plaćanja?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Postoji, ali nije uopste mali za nase uslove. Kod RFa je recimo 50.000 po defaultu. Kod Intese je sigurno preko 500.000.
 
A koja je to kartica i kako placas njome? (nisam video nista slicno tome, pa necu da nagadjam)



Za svaku kupovinu ti se skida 1E? Ne refundira ti? Bas bizarno, ja bih vec posle druge transakcije zvao banku.

Visa one & only komercijalna banka.

Nije svaka kupovina. Nije AliExpress, Gearbest, Amazon, eBay i slične kupovine ali evo, knjižara, bonbon.hr, booking rezervacija (inače bez naplate od samog sajta)...
kakve veze ima knjižara u Beogradu sa Google!?
 
Poslednja izmena:
Ja imam tu karticu, koristim je baš baš... nikada ovo nisam imao. Evo ti mail pa pošalji, pitaj.


[email protected]
 
Zvao sam ih sad na korisnički servis, kažu da vide ali samo kao rezervaciju. Kažu da mi nikad taj 1e nije stvarno skinut i to je kao nešto zbog PayPala. Ja danas na Booking nisam koristio PayPal nego sam direktno ukucao broj kartice!?
Bitno da mi ne skidaju pare ali voleo bih da znam šta je u pitanju.
 
Zvao sam ih sad na korisnički servis, kažu da vide ali samo kao rezervaciju. Kažu da mi nikad taj 1e nije stvarno skinut i to je kao nešto zbog PayPala. Ja danas na Booking nisam koristio PayPal nego sam direktno ukucao broj kartice!?
Bitno da mi ne skidaju pare ali voleo bih da znam šta je u pitanju.

Meni su isto nakon rezervacije u Hrvatskoj preko booking-a skinuli mislim 1 kunu i to jos 19. Jula, a na Intesinom eBankingu i dalje mi stoji 16,31 dinar na rezervaciji. Verovatno zbog provere validnosti kartice...

Sada sam zvao call centar i kazu da ako nesto stoji na rezervaciji duze od 45 dana moze da se stornira, pa su stornirali i vise se ne vidi. :)
 
Nazad
Vrh Dno