Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

8.1. je trebao biti 1.14 (1.139) kurs za dolar preko Vise, tj. precizno 17.14EUR da ti naplati. 17.21EUR 7., a sve ostalo su manje od toga do danas.

Nije mi se za Visu desavalo kod Intese da ne postuje Visa kurs. Za MC jeste, sta vise skoro nikada nije postovao MC kurs, ali cesto i u moju korist, i nije bila razlika vise od cent-dva.
 
Da li je neko placao u Bugarskoj Masterom Intese? Moze i primer drugih MC kartica.

Poredim kurs MC i Vise. MC uopste nema BGN kurs u cc sada, a kid Vise se izgleda primenuje zvanican srednji 1.9558
Kod MC je 1.951

Nije neprimetno. Nisam za USD primetio da ima takve razlike.
 
Pozdrav, imam Visa electron debitnu karticu kod Unicredit banke. Imao sam tri plaćanja preko ebaya 11. januara. Ukupan iznos je bio 7.971,82 din, jutros mi stize poruka kako mi je stanje na racunu -356,26 din...Gledam izvod i vidim da mi suma tih placanja vise nije 7.971,82 nego 8.328,08. Je l imao neko slično iskustvo, da znam li da im se zalim što mi naknadno obracunavaju po visem kursu ili je to normalna stvar? A i malo mi je nelogično da odem u minus na debitnoj kartici...
 
Daj datume, iznose u USD sa eBaya i iznose u RSD da proverimo.
 
10.01: $25.75
11.01: dva puta po $25.75 s tim da sam na jednoj porudzbini iskoristio kupon od $3 i tu na ORDER TOTAL pise US $25.75, tek kad udjem u order details pise $22.75.
Na Unicredit aplikaciji mi je kad sam sabrao te tri transkakcije 11. januara suma bila 7.971,82(dve transakcije su bile identicne, a treca je bila manja za oko 300 din.)
Danas mi stize ta poruka za minus na racunu, i ulazim i sada vise nema tih transakcija od 10 i 11. januara vec za sve tri pise 14. januar i sume su 2550,94 i dve od 2888,57...
 
Ti 100% nisi primetio da ti pri checkoutu PayPal nudi iznos u dinarima, po kursu 112.
Udju u PayPal nalog i vidi sta ti pise pod tramsakcijama tacno.
 
Video sam, nudio mi je iznos u dinarima, ali isti taj iznos je meni skinut sa racuna 10 i 11. januara kad sam platio. I sada odjednom posle 4 dana oni povecaju kurs ili sta vec. Poenta price je da sam platio 11. janura 8000din i odjednom se taj iznos 14. januara povecao na 8300. Nije mi jasno zasto to, npr na aliexpressu nikad nisam imao problema sa placanjem, platim nesto 1051 dinar posle mesec dana idalje stoji da je placeno 1051 dinara...
EDIT: Na paypal ne mogu da uđem jer mi je sa ebay nalogom spojen stari paypal nalog koji sam pravio baš davno dok sam bio maloletan, a ne sećam se bezbednosnih pitanja... Pustio sam mejl banci pa javljam kad odgovore...
 
Poslednja izmena:
Ako.si video u dinarima iznos, to je to.
Bacio.si 7-8%. To je poznata fora PayPala.

Pitanje je jedino zasto si video manju sumu prvo, posto je u dinarima. Ta suma je bila precizna.

Za skidanje ranije pa kasnije, pogledaj FAQ u prvom posru. Rezervacija
 
E ja sam sad platio preko paypall-a, i skinuli mi tih 4,5% provizije, i odabrao sam iznos u €, e sad me zanima posto se ne vidi na stanju, banka za transkaciju skida svoj procenat na kraju meseca?

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Meni se desilo nešto slično jednom prošle godine. U stvari, možda se to dešava stalno, ali sam tada primetio, jer je bio veći iznos.
Naime, 18. aprila sam platio online 500 evra direktno MC debitnom karticom (nije PayPal). Pošto nisam imao devize na računu, skinuli su mi dinare.
Nakon plaćanja mi je stigla poruka o transakciji karticom:
Datum: 18.04.2018 11:29
Kartica:
Suma: -59,006.92 RSD
Tog dana, srednji, kupovni i prodajni MC kurs je bio 118.079/117.7992/118.3597, pa ispada da je to 500 evra po približno srednjem MC kursu (59006.92 / 500 = 118.014)
Srednji, kupovni i prodajni kurs banke je bio 118.183/115.583/120.783.

Posle 5 dana mi je sitglo obaveštenje o transakciji po računu:
Datum: 23.04.2018 11:48
Račun: SELEKTOR 29 RSD
Suma: -60,368.36 RSD
Tog dana je MC kurs bio 118.517/118.1342/118.8998.
Kod banke je bilo: 118.138/115.539/120.737

60368.36 / 500 = 120.737, što je tačno prodajni kurs banke.

Izgleda da ono prvo obaveštenje ide po kursu kartice, a stvarni obračun je po kursu banke?
 
^koja kartica i banka? Ovo lici na dranje od "ino provizije" od ~2%.
E ja sam sad platio preko paypall-a, i skinuli mi tih 4,5% provizije, i odabrao sam iznos u €, e sad me zanima posto se ne vidi na stanju, banka za transkaciju skida svoj procenat na kraju meseca?
Koju proviziju, nemamo dovoljno informacija da ti odgovorimo?
 
@alfaunits ako si mene pitao, piše koja je kartica, a banka je UniCredit.
 
^koja kartica i banka? Ovo lici na dranje od "ino provizije" od ~2%.

Koju proviziju, nemamo dovoljno informacija da ti odgovorimo?
Pa provizija od PP je 4,5%, mene zanima jel banka (Telenor Banka) skida svojih 1% na kraju meseca? Znam da ima tema TB, ali posto je već pisano u vezi PP, reko da i ja priupitam. [emoji846]

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
^4.5% od PPa se naplati kao sama cifra.
Oni dodatni procenti sto banka naplacuje za ino transakcije idu kao zasebne transakcije, koliko znam u svim bankama, i ODMAH se vide, cim se proknjizi transakcija.

@gadafi, ne vidim u UniCredit tarifniku da naplacuju Ino proviziju, jesi video negde?? Ne treba da bude njihov kurs, tj. ne treba da ima ino provizije.
 
@gadafi, ne vidim u UniCredit tarifniku da naplacuju Ino proviziju, jesi video negde?? Ne treba da bude njihov kurs, tj. ne treba da ima ino provizije.
То је провизија за конверзију која је урачуната у купопродајни курс,а наплаћују само 2% за трансакције које нису у еврима.:) има у тарифама.
 
^hm, da, od kada je ovo? 2% van EUR zone, za sve kartice kod UCB-a :(
Znaci UCB nije vise u opticaju kao izbor kartica.
 
Uzeo sam vizu one&only kod komercijalne banke jer samo ona i posluje ovde.
Sa alija poručim deo za telefon koji je koštao 3.52 dolara a kad sam prebacio aliexpress na evre 3.14 €. Platio sam kobajagi ovu sumu od 3.14€

Sa kartice skinu 380 din.
E mene interesuje da li ima smisla prebacicati valutu kojom se plaća na aliju da bi se izbegla dupla konverzija usd-euro-rsd ili kako vec ide Ili će banka jednostavno naplatiti u evrima koje kupuje za dinare koji u na računu kartice?
 
Nisam siguran u ovo ali mislim da je da tom karticom bolje kupovati u evrima. Tipa uvek rade prvo konverziju u $ pa onda u sledeću valutu. Pitaj banku.

Послато са SM-P601 уз помоћ Тапатока
 
Naše banke sve druge strane valute konvertuju u evre. Ako imaš evre na računu, onda ti skinu evre. Ako nemaš evre, onda ti banka skine dinare. Čak i ako imaš dolare na računu i plaćaš u dolarima, opet ide dupla konverzija usd - eur - usd.
 
Uzeo sam vizu one&only kod komercijalne banke jer samo ona i posluje ovde.
Sa alija poručim deo za telefon koji je koštao 3.52 dolara a kad sam prebacio aliexpress na evre 3.14 €. Platio sam kobajagi ovu sumu od 3.14€

Sa kartice skinu 380 din.
E mene interesuje da li ima smisla prebacicati valutu kojom se plaća na aliju da bi se izbegla dupla konverzija usd-euro-rsd ili kako vec ide Ili će banka jednostavno naplatiti u evrima koje kupuje za dinare koji u na računu kartice?
Kako si proverio stanje?
 
Uzeo sam vizu one&only kod komercijalne banke jer samo ona i posluje ovde.
Sa alija poručim deo za telefon koji je koštao 3.52 dolara a kad sam prebacio aliexpress na evre 3.14 €. Platio sam kobajagi ovu sumu od 3.14€

Sa kartice skinu 380 din.
E mene interesuje da li ima smisla prebacicati valutu kojom se plaća na aliju da bi se izbegla dupla konverzija usd-euro-rsd ili kako vec ide Ili će banka jednostavno naplatiti u evrima koje kupuje za dinare koji u na računu kartice?
Vidis mozda naslov teme? E ono FAQ ne znaci fakju :), nego Frequently Asked Questions, tj. cesto postavljana pitanja.
Znas, to je ono da ne bi na svakoj strani bila ponavljana ista pitanja, pa da ljudi izgube volju da doprinesu temi?

Mada izgleda da ono FAQ vise stvarno znacu "fakju sto ste pokusali da pomognete ljudima i napisete FAQ, jer se to ne ceni, nego cemo svi pitati na svakoj strani istu stvar" :D
 
Hvala na odgovoru.
Pročitao sam ja faq ali mi nije bilo jasno jer ima 100 zavrzlama oko ovog a ja nisam neko ko je u ovim vodama dugo. Ovo mi je prva transakcija preko kartice, pa ima dosta nedoumica.

Ako je cena u dolarima i to platim sa dinarskog računa(koji i jeste)
to znači da se prvo ti dolari konvertuju u evre pa se ti evri plaćaju dinarima sa racuna po nekom kursu banke?
 
Bukvalno je to receno u FAQu, sa CAPS cini mi se ;)
 
Sta moze najbrze da se dobije od kartica ili racuna koji mogu da se koriste za devizno placanje ili vezivanje za paypal.
Npr hocu nesto da kupim sutra a kartice se cekaju duze

Da li MTS racun moze nekako da se koristi putem broja racuna a ne kartice
 
Poslednja izmena:
Ne može ništa za dan. Nađi nekoga ko ima karticu pa nek ti on plati a ti mu daj pare.

Meni je bankomat Poštanske štedionice progutao Mastercard MTS banke... jel se još nekom dogodilo da mu bankomat druge banke proguta karticu? Na moju nesreću Poštanska štedionica je izgleda popularna među penzionerima, gore je nego u busu kada je špic, nemoguće je ući u poslovnicu a kamoli doći na red. A baš mi se ne čeka u banci u kojoj nemam ništa osim što mi je njihov sistem pojeo karticu.

Eto upotrebne vrednosti za Dinu, da sam nju ubacio tražio bi da je blokiraju zauvek i rešio problem.
 
Mislim da mozes dobiti virtuelnu GlobalTel MasterCard odmah?
 
Мора имати регистровану СИМ картицу.
 
То може само у пословници,да купи и региструје истовремено у кратком периоду ,и то под условом да живи ту гдје треба све то да обави.(да не кажем нешто друго)
 
Nazad
Vrh Dno