Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Kako bi primio na MC?
Ne mora tekuci za Visa Electron! Ali i da mora, free je, i ne placa se izrada kartice.
 
Kako bi primio na MC?
Ne mora tekuci za Visa Electron! Ali i da mora, free je, i ne placa se izrada kartice.

Valjda isto kao na Visa...
Jeste free za kartice izrada i obnova, ali ako se sećam pošto sam davno to učinio morao si da uplatiš nešto oko dvesta dinara za otvaranje. Skoro je menjan pravilnik o tarifama, pa kome treba neka ga pogleda

Tekući račun nije uslov da bi se imao devizni u Intesi.

Mene su ubeđivali da mora i "naterali" su me da otvorim.
 
Verujem da jesu. Sad im plaćaš održavanje tekućeg, pa imaju vajdu od tebe. Devizni je besplatan
Predlog: pošalji mail kontak centru, nemoj reći da si korisnik njihovih usluga, i pitaj da li, i pod kojim uslovima, možeš otvoriti samo devizni račun. A onda zatvori dinarski :)
 
Pa kada nema transakcija, nema ni održavanja. Zakuca se u crveno taj prvi mesec i to je to. Evo imam isto stanje već godinama :D
A opet uredno šalju kartice, ove godine sam dobio dve za isti račun. Inspire i Dina
 
Poslednja izmena:
^Ne. Placa se izrada kartice i placa se ili racun mesecno 300, ili 1% provizije na ino placanja.
Nije to opcija. jeste najprostija (ako se izuzme odlazak u AIK, gde nisu vise neke guzve), ali kosta.

Informacija za ovo pošto sa se raspitao... Govorio si ovo prvo za telenor. Jeste tako. i traje 4 godine
A AIK ima debitnu MC koja se veže samo za dinarski. Za devizni (i dinarski) može Visa Electron koja mi ne treba.

Za KomBank nisam stigao. Bila gužva zbog penzija danas. Video sam na netu da se može vezati Mada sam im gledao tarife i čini mi se da nisu baš povoljniji... ino plaćanja su im izgleda 2%. Videću više kad ne bude gužve
 
Ne! AIK FLEXI racun je DEVIZNI i kartica je samo za taj DEVIZNI vezana. Imamo ih svi u porodici, siguran sam u to.
Imaju i MC debitnu za obican tekuci (i naravno da zele nju da ti uvale..), ali trazi FLEXI racun. To NIJE tekuci!

Odakle ti ovo za ino placanja u KB? Ne bi trebalo za MC kada je za devizni vezana. Ali to je iz price drugih, koju nesto ne ispratim dobro (vise jer me ne zanimaju KB kartice, ali i zato sto su musavi i nelogicni oni u KB :p)

Nego - kako mislis na MC karticu da primas? Jedino ako mozes sa neke menjacnice, ali to kod nas mislim da nece proci! Sa PayPala ne moze, a ne znam nijedan servis koji placa na MC sem menjacnica?
 
Videću to za što si rekao.

A za KB iz pravila o tarifama na njihovom sajtu ako sam dobro video. Otiću na šalter u narednim danima oko toga ...

Videću da li može ili ne. U svakom slučaju kao rezerva za Visu može mi obaviti poslove.
 
^ja ne vidim u tarifniku proviziju za koriscenje u inostranstvu. Samo za podizanje van zemlje, ali to je za ocekivati.
 
Kombank je dinarska pripejd. Ne vidim razlog zašto ne bi radila u inostranstvu kao i obična Visa electron KB ali nisam probao.

Послато са SM-P601 уз помоћ Тапатока
 
^ako se na nase postove nadovezujes, nije pitanje da li radi vani, nego da li ima provizije zvanicno u tarifniku.

Mada Visa Platinum nema zvanicno provizije, ali naplacuju 2%!
 
Moze li neko da mi pomogne

Imam Visa Inspire od Intesa-e, debitna dinarska kartica, izdata pre par meseci

Da li mogu sa njom da kupujem preko online sajtova iz kine ? Ne razumem bas najbolje konverzije i sve to, a video sam na prethodnim postovima (doduse iz 2015) da treba izbegavati internet placanje sa Inspire ali nisam nasao zasto

Primera radi, hocu da kupim nesto sa Ali-ja, kosta 7 dolara. Unesem podatke Intesa Inspire kartice, sta ce konkretno da se desi u tom slucaju ?

Hvala u napred za odgovore
 
Ja se zaista izvinjavam na duplom postu, ali ako moze neko da mi odgovori bio bih veoma zahvalan. Duplo postujem zbog podizanja teme
 
Nista, naplatice ti mozda Intesa malo vise nego da koristis njihovu MC ili Visa Electron.

BTW, da li je neko primetio da se Electron sada zove Visa Classic Debitna?
 
Aha, hvala. Ne marim za par dinara vise, jer ne bih da vadim dodatne kartice, iz kine biuh narucivao jednom mesecno.

Eventualno bih te pitao jos, da li je sigurno koristiti samo platnu karticu bez ikakvog pay servisa, ukoliko sam poprilicno siguran da mi komp nema viruse, i slicno ?
 
Obaveštavamo Vas da će u cilju usklađivanja sa pravilima poslovanja kompanije Visa International, od 17.4.2019. biti promenjen naziv poslovne debitne platne kartice Visa Business Electron u Visa Business Debit.

Uslovi korišćenja kartice ostaju nepromenjeni.
Vašu postojeću Visa Business Electron platnu karticu možete nastaviti da koristite do isteka roka važenja, a nakon njenog isticanja, dobićete karticu sa novim, izmenjenim nazivom.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Aha, hvala. Ne marim za par dinara vise, jer ne bih da vadim dodatne kartice, iz kine biuh narucivao jednom mesecno.

Eventualno bih te pitao jos, da li je sigurno koristiti samo platnu karticu bez ikakvog pay servisa, ukoliko sam poprilicno siguran da mi komp nema viruse, i slicno ?

Zavisi gde placas. Nepoznate sajtove izbegavam, ako nenaju veci procesor iza sebe.
 
Nista, naplatice ti mozda Intesa malo vise nego da koristis njihovu MC ili Visa Electron.

BTW, da li je neko primetio da se Electron sada zove Visa Classic Debitna?
Sad bas bio na sajtu da vidim nesto za Visa Electron kad ono prc, nema...Samo ta classic debitna...Jel mogu slobodno da odem do banke da je uzmem ili da sacekam? Ima li kakve razlike osim u imenu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ime i najzad PayWave.
 
A jel i dalje nema nikog da koristi Erste Mastercard deviznu karticu? Deluje primamljivo, bar po onom sto pise, ali nema nikakvih iskustava...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo mene opet...Odem ja danas u Intesa banku na Bulevaru oslobodjenja u NS da apliciram za Visa Electron, sada vec Visa Classic Debit karticu. I naravno odem sa ciljem da uradim kao sto ste i svi savetovali, otvorim devizni racun, podnesem zahtev za karticu u okviru koje se otvara zaseban devizni racun i trazim LIB za e-banking. Kad ono gospodjica u startu rece, ne mozete imati dva devizna racuna. Ja joj objasnim da otvaram obican devizni i da podnosim zahtev za Visa Classic debitnu karticu, uz koju se automatski dobija drugi devizni racun. I kazem da mi treba LIB za ebanking kako bih kontrolisao novac na racunu i prebacivao po potrebi...Ona opet isto...Na kraju sam samo potpisao da mi urade karticu...E sad, mene zanima jel moguce doci opet u filijalu i otvoriti samo devizni racun i uzeti LIB? Ako me razumete...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne dobija se automatski devizni uz Visa Electron/Debit. Ali mogla su ranije dva devizna.
 
Znaci taj posebni namenski devizni racun ide samo uz Internet karticu? A za ovu su trebala dva obicna devizna, koja sad ne mogu...Ako sam dobro skontao...
 
Da. Ali sada valjda mozes da podesis ogranicenja po kartici preko eBankinga.
 
A kad bih ja otisao i uzeo jos i Internet karticu da li bih mogao medjusobno da prebacujem novac sa jedne na drugu putem ebankinga?
 
Da. Ali se VI placa sada :(
Ja imam i Hit racun, pa na EUR partiji cuvam evre, posto sam Visa Inspire isekao :)
 
Znam da se placa 800 din, ali to je samo izrada, posle toga nista vise...? Pa, ako je to moguce bolje onda i nju da uzmem...Evre drzim na Visa Classic, a po potrebi prebacujem na Visa Internet...Nego, niko nista ne rece za ovu Erste deviznu MC, nmg verovati da je bas niko nema...Navodno je moguce drzati vise valuta na njoj, pri cemu se moze birati kojom valutom se zeli platiti. A ako nema te valute na racunu, onda prvo skida evre, dolare, franke pa funte...Doduse izrada kosta 400 din...
 
Ја имам у Интези 4 девизна рачуна. 00-302, 00-304, 51-302, 51-310.
Један је нормалан рачун, други исто ал за клинца, трћи је интернет, четврти немам појма, ваљда је везан за други динарски. Ни сам не знам одакле ми ти рачуни.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
E sad, mene zanima jel moguce doci opet u filijalu i otvoriti samo devizni racun i uzeti LIB? Ako me razumete...

Trebalo je da tražiš “a vista” devizni štedni račun, pored tog što je vezan za karticu. Ne vidim zašto ga ne bi mogao otvoriti i naknadno. Jedino ne znam da li e-bankarstvo ide van paketa, odnosno da li to ekstra naplaćuju ako je van paketa.
 
Ma rekao ja to...Al kaze ne moze...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno