Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Pozdrav svima,
nisam nasao adekvatniju temu pa cu ovde pitati:
moze li se negdje nabaviti ili napraviti online (prepaid) Visa ili Mastercard iz Rusije, ili neke druge CIS zemlje?
Naime trebao bih napraiti neku narudzbu iz Rusije ali ne mogu bez jedne od navedenih kartica.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Probaj na yandex oni su imali virtual cc. Ne znam kakvo je sad stanje
 
Imam tamo vec nalog i prepaid karticu, ali da bih omogucio neka sredstva za raspolaganje moram opet iz Rusije uplatiti ili povezati bankovnu karticu sa njima. Koliko sam shvatio, taj sistem je vise za Ruse koji hoce da placaju negdje van rusije, posto im zbog sankcija ne prihvataju kartice bas svugdje.
Mozda da pitas u Sber banci.
Pitao, nista mi pametno ni korisno nisu rekli...


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Sad sam se malo cimao oko neuspesne kupovine sa domaceg webshopa, koristio sam PIN broj umesto CVV-a. ~_~ Malo sam izguglao, i na Intesa Inspire debitnoj kartici taj kod je na poledjini i nije obelezen.

Ako se FAQ u #1 postu i dalje odrzava, mogli bi to da dodate.
cvv.png
 
Zar nije na svim karticama na poledjini - radi sigurnosti. Da bi ukrali podatke potrebno je snimiti obe strane kartice, ne samo jednu, a to je već malo teže uraditi.
Pozdrav
 
I moja devojka je imala intesa inspire bez cvv koda. Sreća istekla joj je prošle godine i na novoj ga ima. Nije se nikada interesovala zašto je to bilo tako...

@DieH@rd Pretpostavljam da će i tvoja kartica ove godine da istekne i da je u pitanju ista serija... Ili traži novu, zbog nemogućnosti korišćenja usluge...
 
Kartica koja nema cvv na poleđini nije predviđena za online plaćanja.
 
Kartica koja nema cvv na poleđini nije predviđena za online plaćanja.

Ajde!!!

Sad ozbiljno

Naravno da je tako kako si napisao, jer drugacije ne moze da se koristi. Problem je samo sto je Intesa Inspire glavna kartica i na njoj je sve omoguceno: paywave-a, online... i do skoro 2 valutno placanje. Ne znam nikog da ima hit racun i da ne moze da placa online sa tom karticom. Dakle greska je bila do banke, dali su joj osiromasenu karticu!
 
Pa mogla je sa trazi zamenu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zanima me oko ino provizija, bicu u UK par nedelja, pa me zanima gde je najbolja konverzija tj. kod kojih kartica nema? Imam telenor dinu, to otpada odmah jer jelte telenor je a i dina je, intesine elektron sa paywaveom, inspire dinarska isto paywave, internet (nema smisla jer ne moze uzivo da se koristi), Vizu i Master obicnu kod Unicredita (Studentski paket, jedna je za eur druga za dinare vezana, mada mogu da ih menjam, tj partije da obrnem za druge kartice).

Gde je najbolji kurs za funte, ima li vise smisla RSD u GBP ili EUR u GBP da mi pretvara? Pretpostavljam RSD U GBP. Treba mi za Londonski metro, supermarkete, itd, po meni Inspire viza bi bila najbolja, zar ne?
 
Mislim da bi ti najbolja bila Intesina Visa electron koja je vezana za EUR particiju. Svako tvoje placanje u GBP Visa ce konvertovati po bas ok kursu (skoro po srednjem) i to ce poslati Intesi u EUR. Ako bi koristio Inspire, Visa bi odradila konverziju iz GBP u EUR, a posle bi Intesa iz RSD u EUR po svom nepovoljnijem kursu. Znaci koristi Visu vezanu za EUR i sve placaj u lokalnoj valuti, u ovom slucaju GBP i nema zime...
 
Mts master i € particija

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
+1 za Intesinu VE

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako mogu da izvršim bankovni transfer kreditnom karticom a da primalac bude pravno lice?
Znam za servise kao što su TransferWise i slični, ali oni rade transfer samo na bankovni račun fizičkog lica, a meni treba uplata za pravno lice (u Italiji).

Naravno, uvek mogu otići u banku za klasičan bankovni transfer, ali me zanima da li može nešto preko kreditne kartice online?
 
Ne moze nista, srednji vek, mora u poslovnici da se uplacuje. Navodno je Telenor banka imala opciju, vidi da li ima njena naslednica.
 
Ja sam krajem 2019. slao iz aplikacije kod Mobi banke.

Sent from my sokoćalo
 
ako stranac iz australije podize dinare na bankomatu, u kojoj banci bi bio najpovoljniji kurs. Da li bi radili neku duplu konverziju prvo u evre. Kako bi to funkcionisalo.
da li bi mu bilo pametnije da podize evre umesto dinara (ako je uopste moguce npr u mobi)
 
Poslednja izmena:
Ne može da podiže evre. Koliko će ga koštati podizanje dinara, može saznati samo u svojoj matičnoj banci. Dakle ~ srednji kurs aud/rsd, plus ono što mu njegova banka kaže.
 
I da nikako ne prihvati DCC na bankomatu ili POS - kada mu ponude obracun u AUD, nego u lokalnoj valuti RSD.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
znaci nema veze od koje banke je bankomat ovde.

ko od banaka ili trgovaca koristi DCC?
 
Poslednja izmena:
Istekla mi internet kartica kod Komercijalne banke. Nisam pratio koji je datum vazenja na a ostalo mi nesto novca na njoj. Ima li kakve nade za taj novac ili je propao?

Poslato sa GRACE uz pomoć Tapatoka
 
Naravno da nije propao, mogu da ti prebace taj novac na racun ili na reizdatu karticu.
 
ako kupujem direktno karticom (npr mts ili intesa) da li je zbog konverzije bolje kupiti u evrima ili dolarima (npr ako postoji opcija ebay.com ili ebay.de i sl).

ako bih kupio u evrima da li bi se jednostavno povukli evri direktno bez konverzije

ako bih kupio u dolarima da li be se onda vrsila konverzija sa evra (predpostavljam da je bolje da ne koristim paypal konverziju ako je ebay)

sta bi se dogodilo sa funtama

ako npr, isti proizvod postoji na razlicitim ebay sajtovima u evrima, dolarima i funtama, koji bi trebalo izabrati da bi se postigla najniza cena i izbegle konverzije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno