Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Molim za preporuku , koja je najbolja gift kartica za plaćanje preko ali i ebay-a?!
Da li je moguća dopuna , recimo da prebacim sredstva sa Telenora na tu gift?!
Naravno i provera stanja da li je moguća.
Intesa?
 
ma kakav gift,redovna kartica koja ispunjava sve sto si naveo.
 
Gift kartice uglavnom ne mogu da se dopunjuju.
Staviš neki iznos na početku i platiš naknadu za izdavanje i kad potrošiš to je to.
Ima erste dopunjivu poklon karticu, ali su hakovane kartice pre par dana.
 
Poslednja izmena:
Damn.

Intesa Visa uz osnovni račun jel valja nešto?!
Jel ide kod intese održavanje za mesec u kom nema prometa a ima na stanju iznos?
 
Poslednja izmena:
Daleko bilo FAQ iz prve poruke da pročitaš. :)

Alfa na aparatima sad. :D
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
U faq su često stare informacije, bankarski sektor se brzo menja, ono uslovi ,noviteti itd.
Da sve piše u uvodu onda i komentari ne bi postojali, a ovo je forum zar ne.
Sem toga postavio sam konkretno pitanje, necu spamovati temu ako ne dobijem odg sigurno.
 
Poslednja izmena:
OK, sad si pročitao? Nije se promenilo ništa u delu za koji ti pitaš.
 
  • Like
Reagovanja: M J
moze li neko da prevede na srpski sta se desava sa erste gift karticama? na sajtu pominju da su obavljene neke transakcije na sajtovima koji nemaju 3d security, pominju samo neke kartice, u cemu je problem?

p.s inace pisu da su blokirali placanje na sajtovima koji nemaju 3d secure service, sta to prakticno znaci? da li to znaci da moze da se placa na sajtovima koji to imaju i koji su to sajtovi?
 
Poslednja izmena:
U erste banci po defaultu dobijes debitne kartice koje su zakljucane za internet kupovinu, i onda ti savetuju da uzmes tu gift karticu i povezes je na svoj racun, i kad hoces da kupujes nesto sa interneta samo udjes na netbanking i prevuces sa svog racuna koliko ti treba para na tu karticu i sa njom kupujes preko neta. To je super stvar sa strane bezbednosti, zamisli da ti neko skimuje karticu na koju ti leze plata ili na kojoj drzis deviznu ustedjevinu.

E sad, ono sto se desilo je da je gomili ljudi u isto vreme odjednom nestao odredjen iznos novca sa tih gift kartica (okrugla suma od 100 u nekoj stranoj valuti, 2704 u dinarima). Naravno, postoji opcija da smo prosto svi mi bili tupani i negde uneli brojeve kartica gde nismo trebali. Medjutim neki ljudi su koristili kartice samo za paypal i kupovali preko paypala dalje sve, a i ja licno sam skoro vadio novu karticu i koristio je do sad samo na vecim sajtovima kao amazon, bookdepository, itd. Tako da ono sto je mnogo verovatnija opcija je da su uspeli nekako iz banke da odaju brojeve kartica korisnika, ili im je neko upao na servere.

S obzirom da je poenta banke da u njoj drzis pare da bi bile sigurne, inace bi svi drzali u slamarici kuci, kada se to desilo cutali su i pravili se ludi da sacuvaju ugled. Onda kad su lagano krenule da nicu teme po redditu, twitteru, itd, su okacili na sajtu obavestenje "Doslo je do zastoja u radu sa gift karticama." Na poziv na korisnicki servis su usmeravali ljude da blokiraju kartice i jave se u filijali. U filijali su se pravili ludi i nudili da ulozis reklamaciju. Onda su ljudi krenuli bas zesce da ih smaraju preko twittera, da im prete da ce promeniti banku, itd, pa su okacili to obavestenje na sajt koje im sad stoji.

3D secure servis ti je neki dodatni nivo bezbednosti uz VISA kartice, i sajtovi koji podrzavaju taj servis ti traze da uneses dodatnu sifru pre svake transakcije. Tu sifru si napravio kad si prvi put probao da koristis karticu na nekom sajtu koji ima 3D secure. Koliko sam ja primetio, dosta vecih sajtova iz nekog razloga nemaju 3D secure, retko kad mi je izlazilo to da unosim sifru.

Ono sto sam primetio oko poslednje gift kartice koju sam imao, je da mi nisu enablovali 3D secure uopste, i na sajtovima koji podrzavaju 3D secure mi je samo izlazio error pri kupovini. Moguce da su zaboravili to da urade na celom novom batchu kartica, i da ovaj hack ima neke veze sa tim, da je hacker nekako iskoristio to.
 
U faq su često stare informacije, bankarski sektor se brzo menja, ono uslovi ,noviteti itd.
Da sve piše u uvodu onda i komentari ne bi postojali, a ovo je forum zar ne.
Sem toga postavio sam konkretno pitanje, necu spamovati temu ako ne dobijem odg sigurno.

Citiraj sve što misliš da bi trebalo da se menja, sastavi u 1 poruku i prvi moderator koji to bude video će izmeniti prvi post.
Ako smatraš da je neophodno da se što pre to uradi, prijavi taj post.
 
@konjvodeni

ok, ali sta sad to znaci u praksi? imam recimo neke pare na toj kartici, hocu li uspeti da obavim neku kupovinu na aliju ili gearbestu preko aplikacije na telefonu? ne narucujem sa kompa...
 
U praksi to znaci da dok ne rese probleme koje imaju neces moci da kupujes na sajtovima koji podrzavaju 3D secure verifikaciju prilikom transakcija. Mislim da aliexpres ne koristi 3D secure, gearbest ne znam, probaj pa ces videti. Nebitno preko cega kupujes, na kraju transakcija ide preko tvoje kartice i tada ce ti izaci ta verifikacija ako je taj sajt podrzava.
 
Jel Intesa naplacuje neku proviziju platio nesto internet karticom 62,3 USD a skinuli su mi skoro 60eura. Prvi put pazarim "nesto skuplje".

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
mts banka račun plus i master.

Na kartici drzim 0 rsd/eur, i prebacujem po potrebi sa a vista racuna. Cak sam iskljucio internet kanal potrosnje i limit stavio na 10 eur.
Ipak MTSu to nije bilo dovoljno da blokiraju placanje ka Sports directu od 1400RSD, bez bilo kakve sms poruke za odobrenje transakcije, vec samo da sam u nedozvoljenom minusu.
Pisao sam im mejl i cekam odgovor, :mad:

Radi se o tome da sam kupio Eur online i platio kupovinu na SD, onda SD vrati pare (preko PP) jer nije imao robu na stanju, pa me ponovo zaduzi za pomenuti iznos, jer je deo porudzbine bio raspoloziv i zaduzi mi RSD partiju.
Nije mi jasno kako neko moze tako da vraca i naplacuje kako hoce, a od banke nikakva zastita!
 
Ako moze pomoc.Juce uzeo mastercard debitnu u Aik banci,ali nikako ne mogu da je registrujem na pay pal. Imam uplaceno 10 eura na racun za koji je vezana. Stigao mi je SMS sa kodom,za koji iskreno ne znam zasta sluzi,da li nesto moram da aktiviram... Pa,ako je neko raspolozen za objasnjenje i pomoc. Hvala unapred
Cisto da ovo ostavim ovde,paypal je tada bio zakovao,poslao sam im mail,sutradan pozvali i sve sistemski resili.

Inace,imam jedno pitanje. Ne mogu da povucem novac sa paypala. Procitao sam negde da ne moze na Mastercard debitnu pa da li je to istina? Odem na transfer founds,Transfer to your bank,Link an eligible debit card or bank,linkujem karticu koja je vec ubacena(ukucam broj kartice,datum i trocifreni broj) i nista se ne desi,ne otvori nov prozor vec vrati na isto. Sad,ne znam posto dole ima opcija da se linkuje direktan broj racuna ali mi treba routing number i acount number,pa ako moze mala pomoc i objasnjenje oko toga ako ta je ta opcija bolja. Hvala unapred
 
Trazio sam u FAQ ali nema, pa pitam ovde:

Imam svaki mesec jedno solidno davanje u dolarima. Trenutno ga placam sa Mobi banka Mastercarda ali kurs nije bas najpovoljniji

Takodje imam Visa karticu Intese (bivsa electron) vezanu za devizni racun

Kako bi mi najpovoljnije bilo da placam nesto u dolarima da izbegnem konverziju? Poslednji put kad sam proverio ako imam evre i dolare na deviznom uvek prvo skine evre, kurs u Mobi Banci nije bas povoljan i svaki mesec gubim za mene pozamasnu svotu novca
 
pa zar ne ide to opet u dinare pa u dolare?
 
Што?Банка задужује у еврима како им картичарска организација прослиједи.Кад нема евре ,банка скида друге валуте:)
 
Uvek i u svakoj našoj banci će naplata biti u eurima. I svuda će primeniti Mastercardov kurs dolar-euro. Tako da ti je najbolje da imaš eure na računu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pozdrav svima,
nisam nasao adekvatniju temu pa cu ovde pitati:
moze li se negdje nabaviti ili napraviti online (prepaid) Visa ili Mastercard iz Rusije, ili neke druge CIS zemlje?
Naime trebao bih napraiti neku narudzbu iz Rusije ali ne mogu bez jedne od navedenih kartica.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Iz prvog posta: "Nedostatak kartica u AIKu je sto morate da imate 20EUR na racunu NAKON transakcije"
Mene samo zanima da li je i dalje ovako ili su mozda uklonili ovo? Moze li neko ko je u AIK banci da potvrdi? Znam da je u RF bilo tako, ali oni su valjda uklonili tu glupost. Svakako cu saznati za nekih 10ak dana, ali koristila bi mi unapred proverena informacija.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno