Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Јел то више не стижу смс поруке када се користи Интезина интернет картица. Користио сам пар пута дана и ниједном ми није стигла порука. Изгледа да су после радова искључили ову опцију.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Juce nesto uzeo na aliju i takodje nije bilo sms. Korisna opcija, valjda je nece ukidati.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
И ја сам са Алија поручио, 6 ставки и није било Смс-а, а у четвртак је радило. Сигурно су нешто зезнули после "радова".

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Moguće i da su zaista isključili za VI, carevi.. Ja sam prethodna 3 dana plaćao u inostranstvu MCom i uredno su mi stizali SMSovi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
SMS nije stizao ni juce preko Komercijalne banke, cudna stvar. Razumeo bih da nije stizao genericki mail zbog preopterecenja, ali ovo su transakcije koje idu preko banke, morale su stizati, nemaju veze sa prodavcem.
 
SMS nije stizao ni juce preko Komercijalne banke, cudna stvar. Razumeo bih da nije stizao genericki mail zbog preopterecenja, ali ovo su transakcije koje idu preko banke, morale su stizati, nemaju veze sa prodavcem.

Meni je sve uredno stizalo. Ja koristim Visa Gold i Master gold


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vezano za Intesinu Internet karticu da napisem i ovde ako neko nije upoznat posto su mi malopre rekli iz banke da vise ne mozemo da imamo druge valute na toj kartici vec samo evre, ja sam kupovao dolare i tako placao na Aliju sad od kako su promenili sistem to vise ne mozemo vec moramo da imamo evre a ako izaberes drugu valutu na sajtu oni ce izvrsiti konvertovanje u tu valutu.
Pre 11.11 sam kupio dolare i cekao da na Aliju nesto kupim, nije prolazila naplata, danas sam opet hteo jer imam dolare na kartici, posto je izbacivalo istu gresku nazvao banku i rekli da moram te dolare da prebacim u evre i samo evri na Internet kartici.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Mislio sam na sms od komercijalne banke :)

A i sa karticama sam zadovoljan. Visa Gold mi je vezana za devizni pa moze i na kursu da se ustedi posto kombank daje bas povoljan kurs za kupovinu preko aplikacije...
 
Ako moze pomoc.Juce uzeo mastercard debitnu u Aik banci,ali nikako ne mogu da je registrujem na pay pal. Imam uplaceno 10 eura na racun za koji je vezana. Stigao mi je SMS sa kodom,za koji iskreno ne znam zasta sluzi,da li nesto moram da aktiviram... Pa,ako je neko raspolozen za objasnjenje i pomoc. Hvala unapred
 
Ako moze pomoc.Juce uzeo mastercard debitnu u Aik banci,ali nikako ne mogu da je registrujem na pay pal. Imam uplaceno 10 eura na racun za koji je vezana. Stigao mi je SMS sa kodom,za koji iskreno ne znam zasta sluzi,da li nesto moram da aktiviram... Pa,ako je neko raspolozen za objasnjenje i pomoc. Hvala unapred
Ubaci taj kod koji si dobio preko sms-a na paypal .

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Kuca se CSC broj,trocifreni sa poledjine karice i nece. Zasto,pojma nemam. Na salteru rekose da je sve ok,ali na paypal ne ide nikako. Mislim,sta moze covek da pogresi kada se trazi broj kartice,datum vazenja i CSC broj. Probao sam da ukucam kod koji sam dobio u sms,isto. Jednostavno,nece
 
Zvao banku,kazu aktivna kartica,sve ok,ali na paypal nikako_Ovaj video je klasican primer onoga sto sam iznad napisao. Mail potvrdjen,registovan na sajt,otisao na link a card,ukucao broj kartice,datum do kada traje i CSC broj i nece. "We are sory... Tray again later" i tako 2 dana...
 
Imam specifican problem na jednom sajtu.

Ne mogu da platim Visa Virtual karticom iako sam razgovara sa tehnickom podrskom sajta i kazu da sve primaju. Problem mozda pravi jer je sitem odradjen preko Stripe.
Da li je neko imao slicno iskustvo?
Moze li se iz Srbije placati preko Stripe sistema, debitnom Visa Virtual?

Hvala na odgovoru.

p.s. Karticam ima sredstava, isao i do banke da proverim da nije blokirana. Oni nikad culi za Stripe... i tako.
 
Poslednja izmena:
Opsta tarapana, bio je limit problem a ovi nasi iz banke to nisu znali dok nisam na call centru to resio. :smash:
 
Kakav limit na plaćanje? Oćeš reći da Virtuonka ima neki limit za plaćanje koji nije jasno naveden?
 
Imao sam 78€ na intesa internet kartici i juče mi stiže sms u 18:58 da sam kupio nešto u iznosu od 30,02$ od firme KITBAG. Ja nikakvu verifikaciju nisam dobio niti sam išta kupio od te firme, prosto sam ostao šokiran. Nigde nisam ni ostavljao podatke za nju, koristim paypal, dugo je imam i ovo se sad prvi put desilo.

Odmah sam pozvao intesa call centar i blokirao karticu i reče mi da idem u poslovnicu i da tražim reklamaciju i da tražim novu karticu.

Jel imao možda neko sličan slučaj? Ovo se desilo sada prvi put a skoro su menjali sistem, bar su mi tako rekli jer kada sam bio da uplatim zadnji put čekao sam dva sata i još me jedva pronašli u sistemu.

I sad sam više skeptičan prema intesi i njhovoj kartici, koja je najbolja i najsigurnija internet kartica?
 
Ako su ti ukrali podatke to nema veze sa Intesom nego sa nekim sajtom na kome si ostavljao podatke prilikom kupovine
 
Jedino gde sam ostavio podatke su onaj cdkeys.com i paypal. Zadnji put sam kupio borderlands 3 preko cdkeys-a još u septembru.

Ali kako su zaobišli onu verifikaciju? Ja uvek kad plaćam pitam me sistem da mi pošalje jednokratnu verifikaciju od 120 sekundi, sms otp ili cap.
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne znam, uplatio sam za crni petak i nisam nista kupio. Cak sam novu karticu preuzeo sredinom oktobra.

Idem sutra u ekspozituru da podnesem reklamaciju i da trazim da mi izdaju novu karticu jer sam ovu blokirao.
 
Danas bio u Vojvodjanskoj za Visa virtual karticu

Mor,,onka salterusa me ubedjuje da MORA samo dinarski racun i sva primanja sa PayPal u dinarima

Stvarno su degeni,nista bez Intese

Intesa vise nema internet kartice,sad izdaju samo Visa klasik
 
Ja bio prekjuče i podneo reklamaciju da mi vrate ta sredstva što je neko skinuo jer uopšte nisam ništa tom novom karticom kupio i nisam nigde ni upisao novi CVV broj koji je na njoj. Podneo sam i zahtev da mi izdaju novu karticu.
 
Kakav limit na plaćanje? Oćeš reći da Virtuonka ima neki limit za plaćanje koji nije jasno naveden?

Da li virtuon vidis na e-bank > podesavanja > platne kartice > definisanje limita.

Inace tu ne vidis koliko si potrosio od definisanog limita...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da li ste culi, hakovane su VISA gift kartice u Erste banci: https://www.reddit.com/r/serbia/comments/edhv53/erste_visa_gift_kartice_hakovane/

Meni i mnogima su povukli 2700din sa racuna, blokirali su svima generalno gift kartice sada i napisali na sajtu "Obaveštavamo vas da je trenutno došlo do zastoja u radu Visa poklon kartica". Da, bas "zastoja"... Umesto da lepo jave ljudima proverite racune, desava se to i to, sredicemo, dobicete nove kartice, vraticemo vam pare,... Neka, bolje praviti se lud.
 
Ne znam da li ste culi, hakovane su VISA gift kartice u Erste banci: https://www.reddit.com/r/serbia/comments/edhv53/erste_visa_gift_kartice_hakovane/

Meni i mnogima su povukli 2700din sa racuna, blokirali su svima generalno gift kartice sada i napisali na sajtu "Obaveštavamo vas da je trenutno došlo do zastoja u radu Visa poklon kartica". Da, bas "zastoja"... Umesto da lepo jave ljudima proverite racune, desava se to i to, sredicemo, dobicete nove kartice, vraticemo vam pare,... Neka, bolje praviti se lud.

imam i ja jednu ali je svako prazna cim sam podigao pare sa nje nisam uplatio nista na nju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bravo, gicko, to je korisna informacija.
 
Nazad
Vrh Dno