Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Jeste juče bilo problema sa plaćanjem na POS terminalima, ne znam šta je razlog
 
^ima kod Telenora provizija i za placanje u EUR (pa cak i u RSD ako sajt nije iz Srbije!), na Starter racunu!!!
Isto vazi i za Sberbank, Raiffeisen (najgora po ovom pitanju!), vecina KomBanka kartica (nema informacije o tome javno, KB je najteza da se snadje covek po ovom pitanju, jer osim iskustva ovde -nema nicega), Erste, EFG (valjda!), PoSted, UniCredit vecinu kartica sada, SoGe, ProCredit..

U prevodu samo AIK, MB i Intesa su trenutno provereni da skoro ni za koju karticu nema ino provizije (Ima kod Amexa za non-EUR placanja i moze kod Inspire, kao i kod AIK ako je samo za tekuci vezana bilo koja kartica).

Cekam na PMu da rastumacimo sa Jocom89 iz PayPal teme, ali izgleda da je covek bio u pravu za primejen kurs kod Intese :)

Zato i pitam, Telenor ima. Nadao sam se da Sberbank nema. MB banka je?
 
Poslednja izmena:
Kod telenor banke nema provizije u ino/netu na progresiv paketu (300 din / m).

Kod RF to ne moze da se izbegne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
750eur placen neki namestaj sa visom virtuon raiffeisen banke,skinuto danas dodatno 29eur na tu sumu sta reci,na vece sume samo treba placati pouzecem nikako karticom ovo je izuvanje.
 
Raiffeisen i kartice - odlican nacin da se gubi novac :)
 
Bitno: Da li neko mozda koristi Sberbank Master kartice u inostranstvu uopste? Bilo Platnu SuperKarticu bilo MasterCard Standard i Gold.
Kakav je kurs, kako se naplacuje tacno?

Vidim da toliko cesto ima 4-5% cashback na placanja van zemlje, placanja putovanja i sl. da mi se itekako isplati ako provizije i kurs ne pojedu te procente ;)
 
Ах,слабо ми физиканери(физ. лица)користимо скупе банке,Уникредит,Збер,Ерсте и Рајф.(и некако).Овдје су се искристалисале неке банке као водеће и прије свега,најповољније,за већину просјечних корисника.
 
Da li neko zna kako da ubacim master karticu u play prodavnicu? Kad ukucam podatke piše da nisu tačni podaci

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Da li neko zna kako da ubacim master karticu u play prodavnicu? Kad ukucam podatke piše da nisu tačni podaci

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Ja sam sa visa karticom platio od banke intesa visa internet. Za master card nisam video da ima opcija da se izabere,samo visa card.
 
Da jos neka banka osim Inteze daje kartice bez naknade/održavanja?
 
Koliko vidim unicredit je bez naknade jedino za studente?
 
Poslednja izmena:
^mislim da nije bez naknade u UCB, ali kod njih svejedno sada ima provizije za ino placanja.

Sem toga - mislim da nema.
 
Našao sam u Komercijalnoj Visa prepaid karticu za 500 dinara na 3 godine (nije besplatno, ali nije ni mnogo) . Za razliku od ostalih prepaid kartica na nju se može uplatiti neograničen broj puta, što ustvari znači da je debitna...
 
Ako tako racunas imas i Telenor. I KB ima proviziju za ino placanja.
Ali MTSB je po meni onda bolji izbor - 500din kartica, 100din je samo ako koristis racun u tom mesecu - ali nema provizije za ino placanja, i kurs evra je drugi najbolji od banaka (najbolji je u KB, ali samo sa Visa Prepaid ne mozes da menjas u evre, posto mislim da ne moze na devizni nikako da se poveze).

Ja to gledam ovako - do 1200e godisnje potrosnje je Telenor Banka mnogo zgodnija. I sa 1% provizije, znaci 12e vise, uplacivati/isplacivati sa bankomata je veliko olaksanje.

Preko 1200e je sigurno MB isplativija, medjutim nema uplate sem na salterima (besplatno u Posti).
 
Poslednja izmena:
Nisam znao za tu proviziju, onda već nije povoljno, ali može biti devizna. U MTS baci već imam račun kao i Intezi,nego bih jos kartica [emoji3]
Tj tražim Visa debitnu karticu (imam samo intezinu internet bez čipa), po mogućnosti bez održavanja i provizija
 
Poslednja izmena:
Zbog? Sada i pp withdrawal moze na MC.
 
kao vlasnik intesa hit tek racuna,kada bih uzeo internet karticu jel placam neko odrzavanje??
 
^ne placa niko odrzavanje, ali ima 800din za izradu :(
 
Zato uzmi Visa Debit (ex Electron) i ona ne kosta nista, a mozes da je koristis i na POS/ATM. Veze se za poseban devizni na koji mozes da prenosis preko eBank. Za sada nema provizije za placanje u inostranstvu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
u intezi ipak mora da se plati 800din za izradu...uzeo sam to,sada cekam nedelju dana pa ce me zvati
 
Poslednja izmena:
Pa platio si Internet karticu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Licnu kartu :D sta si mislio da treba? Bubreg?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Traže li da primaš platu preko njih, koliko se mora uplatiti na račun..

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Ne traze. Net kartica se ne vezuje za racun u banci tj koliko uplatis toliko trosis.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno