Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Postoji razlog zašto niko drugi nije nudio takve kartice - verovatno nije u skladu sa zakonom. Ovi su nudili dok neko nije primetio...
Pozdrav
 
To i pitamo, šta tu nije po zakonu...možda neko zna...pretpostavljam da nešto slično postoji i napolju, ne verujem da je to postojalo samo u Srbiji...
 
Verovatno su gift kartice korišćene da se primaju uplate iz inostranstva a da primalac uplate ostane anominan.
 
Pranje para, možda. Dam ti karticu i posle samo uplaćujem, a organi ne znaju kome i zašto idu pare.
Nemam pojma, ali jedino tako nešto ima smisla kao razlog ukidanja, i zašto nisu i drugi to nudili.
Pozdrav
 
Ма тоталне глупости,тј. контрола оних који легално перу новац.
 
Pranje para, možda. Dam ti karticu i posle samo uplaćujem, a organi ne znaju kome i zašto idu pare.
Nemam pojma, ali jedino tako nešto ima smisla kao razlog ukidanja, i zašto nisu i drugi to nudili.
Pozdrav

mislim da je i na ovoj erste gift limit oduvek bio 100.000 dinara tokom trajanja kartice za uplate, tako da je i to sitna svota za ozbiljne perače :)

najgore je što i u erste banci službenici nisu znali/razumeli šta je koncept gift kartice pa te stalno pitaju jel vaša kartica?? sad je moja, glasi na donosioca, a dobio je sam je od prijatelja, to je poenta gift kartice...mnogo ih je mučilo to što nije personalizovana...jednom moj prijatelj nije mogao da proveri neke uplate jer je karticu naravno kupio neko drugi a on je dobio...kaže službenica, samo taj to može da proveri...?? a taj originalni kupac gift kartice je u drugom gradu...a najluđe je bilo što se onda uključio i radnik obezbeđenja da mu objasni da to ne može :p
 
Da li, uopšte, neko koristi Vip mWallet?
Instalirao aplikaciju, prebacio novac, zatražio štampanje plastične kartice (koja košta oko 700 rsd) jer je to jedini način da se sa bankomata povuku sredstva,( shvativši da u listi prodavnica u mWallet aplikaciji, imaju većinom kockarnice) , međutim aktivacija same kartice u VIP poslovnici je nemoguća. Unos broja računa sa prepaid plastične mWallet kartice je, takođe, nemoguć jer aplikacija prijavljuje error, da su uneti neispravni podaci, što nije tačno. Čak su probali i u poslovnici i nisu uspeli.
Odem do bankomata da aktiviram karticu u nadi da ću povući sredstva nazad, međutim bankomat Vojvođanske banke mi proguta mWallet karticu, izbaci slip sa obrazloženjem da je kartica zadržana. Odem do Vipa da prijavim slučaj, jer su dužni da vojvođanskoj banci pošalju email, da bi mi vojvođanska banka vratila karticu. Prošlo 5 dana, niti zovu iz VIP-a, niti iz Vojvođanske. Pozovem VIP, kažu da im Vojvođanska traži broj mWallet kartice koji ne znam napamet, tačnjje nemam ga. Pitam, zbog čega me ne zovu da mi to kažu, oni ćute.

Šta se ešava sa VIP-om? Ne mogu da verujem da je sve to neko smislio da bi ispilićario ljudima novac.

Video sam da mWallet aplikacija izbacuje neko 'ALM Law' obrazloženje.. pa zašto rade to što rade ako nemaju mogućnost ili pravo da aktiviraju karticu??!! U VIP-u mi kažu fazon.. KOD NAS JE SVE PROŠLO, VAŠA KARTICA JE AKTIVNA. U stvarnosti kartica je i dalje neaktivna.

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Бокте,мени данас у Аману тражили потпис послије бесконтактног плаћања Мастером.Је ли то тако треба или они то интерно?Ја се шокирао:)
 
Da li, uopšte, neko koristi Vip mWallet?
Instalirao aplikaciju, prebacio novac, zatražio štampanje plastične kartice (koja košta oko 700 rsd) jer je to jedini način da se sa bankomata povuku sredstva,( shvativši da u listi prodavnica u mWallet aplikaciji, imaju većinom kockarnice) , međutim aktivacija same kartice u VIP poslovnici je nemoguća. Unos broja računa sa prepaid plastične mWallet kartice je, takođe, nemoguć jer aplikacija prijavljuje error, da su uneti neispravni podaci, što nije tačno. Čak su probali i u poslovnici i nisu uspeli.
Odem do bankomata da aktiviram karticu u nadi da ću povući sredstva nazad, međutim bankomat Vojvođanske banke mi proguta mWallet karticu, izbaci slip sa obrazloženjem da je kartica zadržana. Odem do Vipa da prijavim slučaj, jer su dužni da vojvođanskoj banci pošalju email, da bi mi vojvođanska banka vratila karticu. Prošlo 5 dana, niti zovu iz VIP-a, niti iz Vojvođanske. Pozovem VIP, kažu da im Vojvođanska traži broj mWallet kartice koji ne znam napamet, tačnjje nemam ga. Pitam, zbog čega me ne zovu da mi to kažu, oni ćute.

Šta se ešava sa VIP-om? Ne mogu da verujem da je sve to neko smislio da bi ispilićario ljudima novac.

Video sam da mWallet aplikacija izbacuje neko 'ALM Law' obrazloženje.. pa zašto rade to što rade ako nemaju mogućnost ili pravo da aktiviraju karticu??!! U VIP-u mi kažu fazon.. KOD NAS JE SVE PROŠLO, VAŠA KARTICA JE AKTIVNA. U stvarnosti kartica je i dalje neaktivna.

Sent from my P30Pro using Tapatalk
U tvom problemu ti,na zalost,ne mogu pomoci,kod mene sve funkcionise bez problema,karticu dobio u poslovnici kada sam kupovao sat,ne znam da li to ima veze ali mi nisu naplatili tih 700 din za plasticnu karticu.Bez problema radi uplata u wallet,prebacivanje na karticu i online placanje,jedino nisam probao bankomat i u prodavnici,ali ne vidim razlog sto ne bi radilo.

Sent from my KOB2-W09 using Tapatalk
 
Cao. Mozda sam pogresio temu, ali ne znam oko ovoga...

Imam COVID, ne mogu da izadjem iz kuce, a treba mi za danas idealno. Moze to i sutra, ali bih da zavrsim sa tim.
Kako da uplatim uplatnicu onlajn (imam karticu Postanske stedionice, vizu i dinu), ali ne mogu da pristupim mbankingu, jer mi traze autorizacioni kod. Nije moja, od majke je. Imao sam problema sa hakovanjem, pa sam povukao sve pare sa banke.
Gledao sam servise, treba da uplatim neku republicku taksu danas malu, u Srbiji ne postoji nikakav servis? Ili cu morati da zamolim nekog da ide u postu?
Ili da im trazim autorizacioni kod preko telefona sutra (ona), ali nisam siguran da li je to dobro, jer mogu da hakuju njoj mbanking aplikaciju Postanske stedionice. Vec je pokusao neko da je hakuje i mene, navodno iz Irske je pokusano, nisu uspeli, pa ipak ne bih da rizikujem.
 
Poslednja izmena:
Resetuj preko call centra taj e/mBanking i ne opterecuj se. Naravno da komp/mob treba da su zasticeni antivirusom da bi izbegao to “hakovanje”.
 
Ljudi, da li neko ima iskustvo sa online placanjem putem Raiffeisen poklon kartice? Pokusavam da kupim nesto online, ali u formi se trazi ime, a posto je kartica nepersonalizovana, imena nema. Ne mogu da ostavim prazno polje, a sta god unesem, ne radi, tj odbija transakciju.
 
Mislim da ne može online, samo na prodajnim mestima.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Moze online, pise u specifikaciji kartice.

Zvao sam korisnicku podrsku, ali radnica ne zna da mi kaze nista. Prvi put cuje za ovaj problem. Kaze da u cardholder name upisem VISA KARTICA ili VISA DEBIT -.-

Da ne bude zabune, to naravno ne radi.
 
Poslednja izmena:
Probaj sa onim što ima na kartici i sajtu.
Ime: POKLON ili VISA
Prezime: KARTICA ili GIFT
Ili ime i prezime onoga ko ti je poklonio, na nekoga mora da se zavede kad se poručuje.
 
Ne radi nista od toga. Zale se i kolege sad da ne mogu da plate karticom na raznim sajtovima. Banka se naravno pravi luda.
 
Pre par dana smo dobili Unicredit Mastercard i Visa debitne kartice. Kupili smo neke sitnice za mobilne telefone na Banggood i Aliexpress. Koristili smo Mastercard. Ne znam ostale banke kako racunaju kurs evra ali kod Unicredita je 1 evro 120,1 dinara. Drugar ima Intesa Visu i mislim da je rekao da mu banka racuna nesto manje od 118 dinara za evro. Zar je toliko odstupanje u kursu od banke do banke?
 
Mislim da nije dobra tema, al ne znam gde drugo..

Imam interesantan problem sa lozinkom za erste netbanking. To mi je neki nebitan račun, al rekoh ajde kad već svuda menjam lozinke da promenim i tu.

Generišem neku pseudoslučajnu lozinku u KeePass-u i uspešno ažuriram lozinku. Međutim, posle sa istom tom lozinkom ne mogu da se prijavim.

Pomislio da sam nekako ja zeznuo priču u KeePass-u, blokirao nalog, zvao podršku da mi vrate pristup, opet probao sa pseudoslučajnom lozinkom, ali ovaj put kraću i bez specijalnih znakova i.. opet isto.

Čudno je, nigde drugde nisam imao ovakav problem, iako svuda radim copy/paste lozinke. Razmišljam, možda čak neki addon pravi konflikt (firefox koristim).. ili je stvarno nešto na strani banke.

Da li je neko imao ovakav problem?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li se još nekome desio ovakav slučaj. Hteo sam da skinem rom free, traži da otvorim nalog, Ime i Prezime i podatke sa kartice iako ništa ne kupujem.
Kaže neka ga u slučaju potrebe, oni to dobro čuvaju (kao koza seno). Normalno, dobili su ništa.
Pročitajte i sami https://tinyurl.com/y55um3hz

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima racun u mts banci,i kakva su iskustva?
Ne znam da li sam dobro svatio ali ako se otvori racun prvih 6 meseci je besplatno a posle ide 100din mesecno odrzavanje racuna (sama izrada kartice je 500din) i ne placa se provizija kad placas online racune i ne ide provizija kad uplacujes novac na taj racun?
 
Od prilike si sve dobro shvatio. Za ličnu upotrebi je OK i više od toga, sve dok ti ne zatreba njihova asistencija / podrška.
Za poslovanje - izbegavaj, još su u "dečije bolesti" faznonu, mnogo ne znaju pa preusmeravaju da pitaš ovoga ili onoga a tog ne možeš da nađeš pa ti na mail odgovori kroz 2 dana kao da piše SMS mami...
 
Vec neko vreme planiram da ga otvorim ali ukucani me ubedjuju kako nema smisla,ja se stim ne slazem. I onako dajemo 90din za provizije za internet i telefone,tako da odrzavanje od 100din mi ne predstavlja problem,najvise mi vredi kako bih placao preko interneta kad kupim od nekoga od kupujem prodajem ili limunda (koliko sam razumeo i tad nema provizije kad placas. Jedino nisam razumeo da li moze da se kupuje npr sa aliexpresa bez provizije ili mora druga kartica.
 
Nazad
Vrh Dno