Šta je novo?

2003 sbs randomly ne dozvoljava logovanje korisnika ?!?

zulu

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2004
Poruke
193
Poena
619
elem, 30-tak korisnika u tom segmentu, 2003 sbs, exchange, adsl, wireless, itd.
sve radi super x meseci, a onda krecu da se desavaju cudne stvari. svako jutro jedan ili dva korisnika wirelessa (oni sa laptopom - ima ih desetak, ostali su desktopovi povezani kablom) ne mogu da pristupe exchange-u ili sherovanim fajlovima na serveru. naizgled se loguje na domain, gateway vidi (sljaka internet). da ima problema vidi se odmah po tome sto ne pokrece logon skriptu koja mapira neke mrezne diskove i sto avg kuka da ne moze da se apdejtuje. posle x log off-a i log-on-a proradi, ali to je nekad za 3 min, a nekad posle 3 sata. nisam bas neki vrhunski strucnjak za tematiku (mozda ni osrednji) ali igrom slucaja sam zaduzen za mrezu. ako neko ima ideju sta bi moglo da bude problem -placam pivo!:bottle:
ili gajbu piva, whatever, samo da izbegnem linc!

!!HELP!!
 
Očigledno se ne povežu na mrežu. Sledeći put kada ti se to desi proveri na koju su wireless mrežu povezani (verovatno u tom trenutku neće biti povezani uopšte).
 
Kako stojite sa licencama, koliko ljudi pristupa tom serveru, jel na njemu AD?
 
Ja bih proverio DNS
 
ma povezu se na mrezu, ja sa tog laptopa se sa remote desktop-om ulogujem na server, ali taj korisnik ne moze. nikakvu gresku ne prijavi, kazem ima konekciju, radi internet, ali sherovani fajlovi i exchange ne.

desava se i kad se ne koristi racunar (a logovao se ok), pa se lock-uje, kad ga odkljucas, pojavi se isti problem, samo sto prijavi onu gresku da win treba da obnovi 'credentials' i onda stalno isto iako ukucam vazeci pass.

sve licence su ok, i za win i exchange i za avg, sve fully legal.

e, da, desilo se nekoliko puta da je korisnikov nalog na serveru zakljucan, kao ono kad promasis password 3 puta (zavisi na koliko je podeseno), sa istog racunara sa remote desktopom se ulogujem na server, odkljucam nalog, izlogujem se sa servera, probam sa korisnikovim nalogom, opet isto, zakljuca se.

totalno je freaky problem!
 
Ne mislim da li su ok licence, nego za koliko user-a ih ima?
 
25, ali je dokupljeno i uneto jos 10, ima ih vise nego racunara u svakom slucaju.
mislis da bi tu negde mogao da cuci zec?



...ili konj?:)
 
Pogledaj kada se računar poveže na mrežu koju IP adresu dobije i koji DNS koristi (možda nekako ne dobije dobru adresu DNS servera, možda dobije adresu nekog rutera koji ne forwarduje DNS upite ka DNS na DC-u).

Takođe pogledaj u events logu da li ima nekih grešaka kada ti računari pokušaju da se povežu na domen.
 
....iiiiii srecni dobitnik je obi1!!
ipak je bilo neko njesra sa licencama.

prijavi se na pm za pivo!


ajd da ne budem sisa, placam pivo svoj trojici (za trud :) )
prijave na pm!
 
Poslednja izmena:
Hvala za pivo, ponudjen ko pocascen :), ali i ja imam frku na poslu, sa razlikom sto ovi moji nece ni da kupe licence jos uvek :d, a i glumim privremenog admina :type:
 
Hm....svojevremeno sam nasao gde se menja par stvri u registiju sa SBS-om, i uspeo sam da predjem daleko vise korsinika nego sto je bilo licenci.... :S:

Iskopacu negde...
 
Pih, prekopao sam sve i nigde ne mogu da nadjem koji sam tacno kljuc promenio (samo se menja vrednost sa tipa 20 na 200) :wall: :wall:

Znam da ima, jer sam to uradio pre jedno godinu dana, i cak sam imao u nekom .txt fajlu ali nigde ne mogu da nadjem taj fajl :(
 
Nazad
Vrh Dno