Šta je novo?

post express smejurija.... sta raditi?

@Rus, ajde da resimo novonastalu situaciju...

Dosao mi je postar jutros i rekao da su mi stigle pare, rekao sam mu da pare odnese u postu a meni da ostavi izvestaj o prispecu, jer nema sanse da ovo cimanje prodje nekaznjeno (u vidu naknade koja i nije neka ali meni predstavlja svojevrsno priznavanje greske). Sta sada da radim, ti si rekao, a i sluzba u PE da Sektoru za novcano posovanje treba da poslaljem negativno (sta god to znacilo) resenu potraznicu i dobicu naknadu za prekoracenje roka. Te potraznice ne mora da bude jer je novac stigao (15 dana kasnije) a za drugi paket jos nije ni stiglo.... Da li da zanemarim pristiglu postansku uputnicu i pokrenem potrazni postupak ili je moguce da podignem novac a Sektoru posajem priznanicu na kojoj je datum prispeca ili sta kod mi ovi iz poste daju...

Za Poštansku uputnicu koja ti je prispela potrebno je kod kontrolora u pošti da podneseš zahtev za nadoknadu štete na ime prekoračenja vremena uručenja (Napomena: od trenutka kada je tvoja PE pošiljka uručena i kada je naplaćen otkupni iznos i poštanska uputnica je postala dokument koji više nema nikakve veze sa Post express-om već je to domen Sektora za novčano poslovanje). Podigni novac po prispeloj Poštanskoj uputnici jer ukoliko su radnici na prijemu i uručenju ispustili ka na njoj napišu OTK posle 5 dana biće vraćena pošiljaocu novca (primaoc tvoje pošiljke), a onda ćeš još da čekaš na svoj novac (ništa ne dobijaš samo gubiš).
Što se tiče druge Poštanske uputnice koja još uvek nije prispela za nju je neophodno da se sačini Potražnica i da se odradi postupak koji sam ti već objasnio.

PS: Ja se nisam zalio na namrgocenost, lenjost i ostalo ali po postovima u ovoj i City expres temi sam zakljucio da toga ima i da je to cinjenica. Cini mi se da i prema meni imas gard, ali ja zaista ne pokusavam da te napadam jer znam da nisi ti odgovoran za, opet kazem, objektivno losiji rad u odnosu na ono sto moze da bude kada bi se povelo racuna oko nekih stvari (i sve to bez robata i racunara....)

Pozdrav

Nije to gard već obazrivost jer me je iskustvo naučilo da ima korisnika koji ne prikazuju stvari baš onakvim kave jesu, tako da odbijam da apriori osudim postupke svojih kolega dok ne čujem i njihovu stranu priče. Pošto nisam u mogućnosti da čujem i drugu stranu priče, obazrivost ostaje.

Vezano za komentare drugih koje pominješ.
Pojedini korisnici su se žalili da previše dugo čekaju u redu u pošti i da je potrebno povećati broj šaltera uplate-isplate. U vreme najveće gužve izmerili smo vreme provedeno u redu i ono je bilo 12 minuta. Par korisnika smo i anketirali i par njih su bili vidno nezadovoljni redom čekanja takav kakav jeste dok smo od drugih dobili i pohvale. Istog popodneva čekao sam suprugu da odradi neki posao u banci i ljudi su čekali i po pola sata i niko se nije bunio što mora toliko da čeka. Nikada mi neće biti jasno zašto je čekanje u redu u pošti 12 minuta nesnosno, a čekanje u redu banke od skoro pola sata sasvim normalna stvar?!?

Pozdrav
 
Ovo stvarno super zvuči, samo u praksi u onom slučaju koji sam naveo meni em nisu isporučili kao što sam tamo naveo, em su mi naplatili oko 250 dinara više kada sam JA išao po paket, nego što je zbir svih iznosa na adresnici. Ne da nisu uručili na vreme nego nisu uopšte. Uzeli i još malo para da im se nadje. Ja pritom sam sebi isporučujem paket. Ako treba evo šaljem skenirane priznanice/adresnice. Tako da teorija vam je super ali u praksi uvek kuća dobija.

Što se tiče cene sam je izračunaj
http://www.posta.co.yu/kalkulator.asp
samo cenu koja ti se pojavi pod stavkom "cena po masi" zameni sa cenom iz tabele na
http://www.postexpress.co.yu/cene.asp

Ostavljanjem izveštaja, prema Pravilniku, se smatra da je usluga izvršena u roku. Tek dopisom s početka februara propisana je obaveza kurira da, ukoliko je to u Napomeni navedeno, pre pokušaja uručenja kontaktira primaoca i dogovori vreme uručenja.

Savet i tebi, napiši pritužbu na rad kurira. Ja sam imao problem sa jednim kurirom ali tek nakon žalbi par korisnika imali smo osnova da ga izbacimo iz PE službe.

Pozdrav
 
@RUS

Razumeo sam, ali reci mi da li prakticno znaci da ako podignem novac za prvi paket, necu moci da trazim nadoknadu iako je posiljka realno itekako kasnila?? (znam da ima i dosta duze... cisto da me drugi na napadnu...). Ne zelim da istupim iz tog stava da mi se to nadoknadi, pa neka bude i sa 200 din, jer, da sad ne pricam, to mi je puno promenilo planove, taj novac sam odmah planirao za nesto drugi, pa to drugo bi islo dalje negde..... u svakom slucaju sada je sve to pukla i zelim da kroz tu nadoknadu neko prihvati odgovornost odnosno gresku na sebe.... sigurno me razumes. Jos uvek nista lose ne kazem za PE, moje je da izaberem da li cu i dalje da poslujem sa njima, ali ovo moramo resiti kao ljudi, nadam se da smatras da se ja prema tebi tako i ophodim. Sto se tice garda, razumem tvoje objasnjenje, mada ja se i nezalim na nekog coveka ili sl, vec je moj problem precizan i ne postoji druga strana.... to je samo jedan sistemski propust koji se desava svuda, svakome i kako kad. Samo mi je stalo da ga resim i nastavim dalje sa svojim planovima....
Pozdrav
 
Uradi kao što sam ti rekao. Napišeš izjavu u kojoj ćeš da objasniš na šta se tvoja pritužba odnosi i adresuj je na RJ poštanskog saobraćaja Jagodina za koordinatora za Post express. U okviru izjave napiši svoje podatke i adresu da bi mogao da dobiješ pismeni odgovor.



Nije sve jedno da li se pošta nalazi na tom spisku ili ne. Isuviše bi mi oduzelo vremena da ti objašnjavam Opšti red prevoza, ali ukratko sve jedno je da li je razdaljina između pošiljaoca i primaoca 10 ili 250 km.



Mislim da taj sarkazam nisam zaslužio ali nema veze.
Kako je došlo do oštećenja omota pošiljke ni ti ne možeš da znaš a pogotovu ja koji pošiljku nisam ni video. Potpuno mi je nejasno zašto toliko insistiraš na oštećenoj kutiji kada sadržina nije oštećena.



Ovo su jedinice poštanske mreže u opštini Despotovac:
35212 PLAŽANE
35213 DESPOTOVAC
35215 STENJEVAC
35223 VELIKI POPOVIĆ
35224 MEDVEÐA
35234 SENJSKI RUDNIK
35237 RESAVICA
35241 JASENOVO

Mislim da sam bio dovoljno jasan kada sam obrazložio da se Pošti neisplati da proširuje dostavno područje koje pokriva kurirska služba zbog par pošiljaka godišnje.
CE bi rado koristio na područjima sa malim brojem pošiljaka poštonoše kada bi imao, ali nema. Drugo,već više puta sam ponovio da CE nema propisan rok za uručenje i ima mali broj pošiljaka za uručenje pa može (čitaj mora) da se rasplinjuje.

Nadam se po poslednji put da ovo pišem. Ukoliko Vam više odgovara neka druga kurirska služba koristite nju a ne Post express. Post express ima definisana pravila i područje svog delovanja i ako Vam takvi uslovi ne odgovaraju nemojte da postavljate pitanja a zašto to ne funkcioniše na ovaj ili onaj način već koristite onu službu koja će ako ne potpuno onda bar približno da zadovolji vaše potrebe.

Pozdrav

Cekaj,polako,ne razumemo se!
Prvo,sad mi vise nije bitno sto je kasnila posiljka,ako garantuju da ce stici za 24h sto nije stigla za toliko,sta im ja mogu sa tom zalbom,kakva korist za mene!?
Drugo,NIJE bitno da li je na spisku za isporuke za 12h od prijema,jer je meni bilo bitno da je dobijem sutradan,znaci 24-30h od slanja,a ne 48h,znaci nisam ni trazio da je dobijem za 12h,razumes,zato nije bitno!
Trece,kako mozes da kazes da sam sarkastican i da ne razumes zasto sam se uhvatio za ostecenu kutiju kad roba nije ostecena,ja sam bio OZBILJAN,znaci najozbiljnije sam napisao da ne razumem kakav je to izgovor,kojoj to firmi moze biti logican izgovor da nema veze sto ima onoliku nalepnicu lomljivo,bice bacana isto kao i ostale,to nije sarkazam vec cudjenje,a roba je samo pukom SRECOM neostecena,problem je sto je paket uopste ostecen,kao da si mi rekao sad nema veze ako udari coveka auto,ako ne ostane invalid onda nikom nista,kao da ga nije ni udario (priznajem da je malo preozbiljno poredjenje ali poenta je slicna)!
A kao cetvrto samo da naglasim da za polovinu tih posta nisam ni znao,ako su to uopste poste a ne neki saltercic na zgradi mesne zajednice i slicno kao sto sam vidjao,i to sto nema poste u Lomnici ne znaci da primamo par posiljaka godisnje,sad si ti ocigledno bio sarkastican i to bespotrebno,moje mesto je dovoljno veliko da ima nekoliko prodavnica,automehanicare,elektricare,kafice,proizvodne hale,radne ljude i djake koji stalno nesto narucuju i skoro svakodnevno je kombi CityExpress-a u mom mestu,to sto pises o par posiljaka je cist sarkazam,to oni mozda toliko daju postaru da odnese sam a ostalih par stotina ostave dok primaoci ne dodju sami da ih pokupe,iako verovatno ni oni nisu kabasti ali eto,moze im se da biraju koje pakete da ne isporucuju makar bili i laksi od 2kg i manji od kutije za cipele!
Pozdrav ,)
 
@RUS

Razumeo sam, ali reci mi da li prakticno znaci da ako podignem novac za prvi paket, necu moci da trazim nadoknadu iako je posiljka realno itekako kasnila?? (znam da ima i dosta duze... cisto da me drugi na napadnu...). Ne zelim da istupim iz tog stava da mi se to nadoknadi, pa neka bude i sa 200 din, jer, da sad ne pricam, to mi je puno promenilo planove, taj novac sam odmah planirao za nesto drugi, pa to drugo bi islo dalje negde..... u svakom slucaju sada je sve to pukla i zelim da kroz tu nadoknadu neko prihvati odgovornost odnosno gresku na sebe.... sigurno me razumes. Jos uvek nista lose ne kazem za PE, moje je da izaberem da li cu i dalje da poslujem sa njima, ali ovo moramo resiti kao ljudi, nadam se da smatras da se ja prema tebi tako i ophodim. Sto se tice garda, razumem tvoje objasnjenje, mada ja se i nezalim na nekog coveka ili sl, vec je moj problem precizan i ne postoji druga strana.... to je samo jedan sistemski propust koji se desava svuda, svakome i kako kad. Samo mi je stalo da ga resim i nastavim dalje sa svojim planovima....
Pozdrav

Moćićeš da tražiš nadoknadu bez obzira da li si primio novac ili ne. Konsultovao sam se sa kolegama iz novčanog i evo šta treba da uradiš.
Preuzmi svoj novac po Uputnici koja je prispela. Pošto na delu Poštanske uputnice koji dobijaš prilikom uručenja novca nemaš podatak kada je uputnica poslata potrebno je da pošalješ Potražnicu za PE pošiljku, ali napomeni kontroloru koji bude popunjavao potražnicu da upiše da se potražuje uplatni dokument koji je pratio pošiljku. Pošta koja je uručila pošiljku upisaće datum uručenja pošiljke i datum i vreme transakcije kada je uplaćen novac.
Podaci koje budeš dobio u Potražnici biće dokaza da je Poštanska uputnica kasnila. Zatim kod konrolora u pošti podnesi Zahtev za nadoknadu štete.

Pravila igre su jasna Pošta nije ispoštovala ugovorenu obavezu - Pošta plaća. Voleo bih da je procedura jednostavnija ali nije.

Pozdrav
 
ajd ja da pitam...
dok sam bio u petrovaradinu,
50m od poste,
vazdusnom linijom 2km od centra ns...
takodje ni jednom nisam dobio PE paket, pa reko da pitam jesam trebao?
zato sam i isao da se zaje*avam sa onom tetkom o kojoj sam pisao u drugom topicu...
 
Cekaj,polako,ne razumemo se!
Prvo,sad mi vise nije bitno sto je kasnila posiljka,ako garantuju da ce stici za 24h sto nije stigla za toliko,sta im ja mogu sa tom zalbom,kakva korist za mene!?
Drugo,NIJE bitno da li je na spisku za isporuke za 12h od prijema,jer je meni bilo bitno da je dobijem sutradan,znaci 24-30h od slanja,a ne 48h,znaci nisam ni trazio da je dobijem za 12h,razumes,zato nije bitno!

Žalba treba da se odnosi na neiznošenje PE pošiljaka lakših od 2kg na dostavu.
Kao što sam već rekao ne znam razlog zašto pošiljka nije prispela u tvoju dostavnu poštu sutra dan.
Bitno je jer ako se pošta ne nalazi na pomenutom spisku nema nadoknade štete po pitanju prekoračenja roka uručenja.


Trece,kako mozes da kazes da sam sarkastican i da ne razumes zasto sam se uhvatio za ostecenu kutiju kad roba nije ostecena,ja sam bio OZBILJAN,znaci najozbiljnije sam napisao da ne razumem kakav je to izgovor,kojoj to firmi moze biti logican izgovor da nema veze sto ima onoliku nalepnicu lomljivo,bice bacana isto kao i ostale,to nije sarkazam vec cudjenje,a roba je samo pukom SRECOM neostecena,problem je sto je paket uopste ostecen,kao da si mi rekao sad nema veze ako udari coveka auto,ako ne ostane invalid onda nikom nista,kao da ga nije ni udario (priznajem da je malo preozbiljno poredjenje ali poenta je slicna)!

Poenta je da tvoje poređenje nema poentu. Porediti udaranje čoveka autom i oštećenje AMBALAŽE na pošiljci je blago rečeno bezveze.
AMBALAŽA služi da apsorbije potrese i udarce koji nastaju u transportu i preradi pošiljaka. Nadoknada štete se neipalćuje za oštećenje ambalaže već sadržine pošiljke. Pravilnikom je predviđeno da ukoliko postoje vidljiva oštećenja na pošiljci sačinjava se Zapisnik o neispravnosti pošiljke u trenutku kada se primeti da to oštećenje postoji. U Zapisnik se upisuje sadržina pošiljke. Na primaocu je da li hoće da primi pošiljku ili ne. Korisnik ima pravo na nadoknadu šte samu onog trenutka kada stekne vlasništvo nad pošiljkom, tj. primalac mora da preuzme pošiljku da bi stekao pravo na podnošenje zahteva za nadoknadu štete. Jednom uručena pošiljka ne sme se primiti nazad.
Sarkazam leži u tome što si nalepnicu povezao sa očuvanjem šuma, kao da je za jednu nalepnicu potrebno iseći pola šumskog fonda u Srbiji.
Nalepnica lomljivo stoji da se takvi paketi nebi bacali poput ostalih. To je informacija za radnika u preradi da pažljivije postupa sa tom pošiljkom, ali nema obavezu poštovanja procedure kao kada se kod paketa plati izdvojeno rukovanje.

A kao cetvrto samo da naglasim da za polovinu tih posta nisam ni znao,ako su to uopste poste a ne neki saltercic na zgradi mesne zajednice i slicno kao sto sam vidjao,i to sto nema poste u Lomnici ne znaci da primamo par posiljaka godisnje,sad si ti ocigledno bio sarkastican i to bespotrebno,moje mesto je dovoljno veliko da ima nekoliko prodavnica,automehanicare,elektricare,kafice,proizvodne hale,radne ljude i djake koji stalno nesto narucuju i skoro svakodnevno je kombi CityExpress-a u mom mestu,to sto pises o par posiljaka je cist sarkazam,to oni mozda toliko daju postaru da odnese sam a ostalih par stotina ostave dok primaoci ne dodju sami da ih pokupe,iako verovatno ni oni nisu kabasti ali eto,moze im se da biraju koje pakete da ne isporucuju makar bili i laksi od 2kg i manji od kutije za cipele!
Pozdrav ,)

Da li su dostavne ili samo šalterske pošte potpuno je nebitno. Organizuj potpisivanje peticije od strane žitelja Lomnice za otvaranje pošte, a odeljenje za poštansku mrežu u RJ Jagodina daće svoje mišljenje zasnovano na analizi da li je potrebno otvoriti poštu u Lomnici.
Sarkazam bi bio kada bi na tvoj opis Lomnice odgovorio: "Imate automehaničare i hale SUPERRRRR, a i školu imate još samo da otvorite bioskop i pozorište i odma otvaramo ne samo poštu već i uvodimo Post express kurirsku službu" ali neću tako da ovo pod navodnicima tretiraj kao i da nije ni napisano. Kažem par pošiljaka zato što sam Despotovac ima 2,5x više uručenih PE pošiljaka nego ostalih 7 pošta zajedno. Ne znam kojoj dostavnoj pošti pripada Lomnica (mrzi me da proveravam) ali siguran sam da u januarau mesecu nije bilo više od 10 PE pošiljaka za Lomnicu.

Kako nerazumeš da pre otvaranja jedinice poštanske mreže potrebno je odraditi obimnu analizu da li se to isplati ili ne. Preko 60% jedinica poštanske mreže je neprofitabilno, ali ih Pošta "trpi" jer kao javni operater prema sporazumu koji je potpisan sa Svetskim poštanskim savezom (SPS) u obavezi je da za rezervisane usluge obezbedi vršenje dostave na svakoj adresi. Takođe, Pošta poštuje preporuke SPS-a o broju jedinica mreže prema teritoriji i broju stanovnka, o broju poštanskih kovčežiča na broj stanvnika, o broju obilazaka naseljenog mesta prema broju stanovnika, o ...

Po hiljaditi put, šalji preko City-ja i zahtevaj da ti šalju preko City-ja ako si zadovoljan njihovom uslugom.

Pozdrav
 
ajd ja da pitam...
dok sam bio u petrovaradinu,
50m od poste,
vazdusnom linijom 2km od centra ns...
takodje ni jednom nisam dobio PE paket, pa reko da pitam jesam trebao?
zato sam i isao da se zaje*avam sa onom tetkom o kojoj sam pisao u drugom topicu...

Petrovaradin ima svoju poštu ali mi nije u znanju da li je jedna od tri u spisku i dostavna. Ako je dostavna postavu PE vrši poštonoša te pošte.

Izvini što nisam u mogućnosti da ti dam potpuniji odgovor.

Pozdrav
 
Ne vredi da se objasnjavam vise,ja pitam jedno ti odgovaras drugo!Ako sam napisao da nije bitno sto ne moze da stigne za 12h vec da je bitno samo da stigne u GARANTOVANIH 24h BILO GDE U SRBIJI,a bas cu sad da se ovajdim da pisem zahtev za odstetu 3 nedelje kasnije,iskulirace me sto nisam reagovao ranije a kao sto rekoh kakva korist od toga,5 postarina,na MTS Express se ne placa postarina!? :)
A ono za udaranje coveka autom i ostecenje paketa i nalepnica si tako izokretao da ni sam neznam kako vise da ti objasnim,nije bitno sto coveka udara auto a posiljku neki paket pa je ZATO poredjenje nerealno,bitno je da ni jedno ni drugo ne sme da se desi,kako ne razumes,kako ne smes da uradis coveka nezno ako pazis da ga ne napravis invalidom tako NE SMETE da bacate posiljke koje imaju nalepnicu lomljivo zato sto imaju tu nalepnicu,kakav je sad to bezobrazluk da za pazljivo postupanje sa paketom treba doplatiti 50%,ako sam dobro razumeo,vrednosti PAKETA,znaci ne jos 50% vecu postarinu,kao sto bih ostalim ljudima bilo logicno!!Ti sad napravi da to nije nista,nije se ostetio paket i ne dugujemo ti odstetu,ma niko ne trazi odstetu,trzim da ako narucim paket on stigne bez otisaka drugih posiljaka,cizama radnika,ulubljen... jer se za neke posiljke NE MOZE utvrditi ostecenost odmah na licu mesta,a kazes da ne primate nazad jednom primljene posiljke!
Da sam narucio 160GB 2.5" HD od 100 eura kao sto sam morao preko vas (ta firma ima sa vama ugovor) i oni ga isutiraju,igraju frizbi ili sta vec,ja uzmem paket jer vidim da je sam HD ceo ali kad ga kasnije budem koristio on pocne cudno da se ponasa,klikce,blokira,kome ja da se zalim posle nedelju-dve-mesec dana kad primetim da su simptomi ucestali i da ih bas taj HD izaziva a ne nesto drugo i da je,posto je kupljen nov,skoro sigurno krivica vase firme,to je poenta,a ono o sumama je bilo poluozbiljno,stvarno ne vidim zasto ne bi postedeli malo suma,bar nekoliko desetina/stotina stabala godisnje na te vase nalepnice koje vama samima,kojima su i namenjene,nista ne znace,bukvalno dzabe trosite papir,ali nije vise ni bitno,dobio sam upozorenje sto se dopisujem argumentovano,bez psovki i uvreda,smeta nekom izgleda sto uopste pisem o svom iskustvu ili onih nekoliko caps-ovanih reci po postu,zaboravi onda!?
P.S.Onaj podsmeh za moje mesto nije OK,nisam se hvalio time sto imamo"to i to"vec sam pravio poentu da je to jedno razvijeno mesto u kome se nesto desava,u kome postar svakodnevno nosi punu torbu pisama,paketica,novina iz pretplate... a da svaki dan dolazi i kombi CityExpress-a pa ne bi otpali tockovi ni tom vasem kombiju da dodje ponekad da isporuci neki paket,zato Despotovac i ima 2.5 puta vise isporucenih posiljaka od ostalih 7 zajedno,sami ste to namestili tako neisporucivanjem na adrese ostalih 20 i nesto mesta u opstini (od kojih samo 3 veca sela imaju zajedno 7-8 000 stanovnika a nemaju poste,i gde ce onda za paket)!?
Pozdrav ,)
 
Ne vredi da se objasnjavam vise,ja pitam jedno ti odgovaras drugo!Ako sam napisao da nije bitno sto ne moze da stigne za 12h vec da je bitno samo da stigne u GARANTOVANIH 24h BILO GDE U SRBIJI,a bas cu sad da se ovajdim da pisem zahtev za odstetu 3 nedelje kasnije,iskulirace me sto nisam reagovao ranije a kao sto rekoh kakva korist od toga,5 postarina,na MTS Express se ne placa postarina!? :)

MTS plaća poštarinu za prenos POst express pošiljaka veće se nenaplaćuje perenos novca.
Po ko zna koji put Pošta garantuje uručenje do 12 sati narednog dana samo za pošte koje su u spisku i ako bliža adresa nije selo.
Zahtev za nadoknadu štete moguće je podneti 6 meseci od prijema pošiljke.

A ono za udaranje coveka autom i ostecenje paketa i nalepnica si tako izokretao da ni sam neznam kako vise da ti objasnim,nije bitno sto coveka udara auto a posiljku neki paket pa je ZATO poredjenje nerealno,bitno je da ni jedno ni drugo ne sme da se desi,kako ne razumes,kako ne smes da uradis coveka nezno ako pazis da ga ne napravis invalidom tako NE SMETE da bacate posiljke koje imaju nalepnicu lomljivo zato sto imaju tu nalepnicu,kakav je sad to bezobrazluk da za pazljivo postupanje sa paketom treba doplatiti 50%,ako sam dobro razumeo,vrednosti PAKETA,znaci ne jos 50% vecu postarinu,kao sto bih ostalim ljudima bilo logicno!!Ti sad napravi da to nije nista,nije se ostetio paket i ne dugujemo ti odstetu,ma niko ne trazi odstetu,trzim da ako narucim paket on stigne bez otisaka drugih posiljaka,cizama radnika,ulubljen... jer se za neke posiljke NE MOZE utvrditi ostecenost odmah na licu mesta,a kazes da ne primate nazad jednom primljene posiljke!
Da sam narucio 160GB 2.5" HD od 100 eura kao sto sam morao preko vas (ta firma ima sa vama ugovor) i oni ga isutiraju,igraju frizbi ili sta vec,ja uzmem paket jer vidim da je sam HD ceo ali kad ga kasnije budem koristio on pocne cudno da se ponasa,klikce,blokira,kome ja da se zalim posle nedelju-dve-mesec dana kad primetim da su simptomi ucestali i da ih bas taj HD izaziva a ne nesto drugo i da je,posto je kupljen nov,skoro sigurno krivica vase firme,to je poenta,a ono o sumama je bilo poluozbiljno,stvarno ne vidim zasto ne bi postedeli malo suma,bar nekoliko desetina/stotina stabala godisnje na te vase nalepnice koje vama samima,kojima su i namenjene,nista ne znace,bukvalno dzabe trosite papir,ali nije vise ni bitno,dobio sam upozorenje sto se dopisujem argumentovano,bez psovki i uvreda,smeta nekom izgleda sto uopste pisem o svom iskustvu ili onih nekoliko caps-ovanih reci po postu,zaboravi onda!?

Udaranje autom zaista više ne želim da komentarišem.
Navodiš tehničke sprave za koje, zaista, nije moguće utvrditi prilikom samog prijema da li postoji neko oštećenje ili ne. Reklamaciju na pošiljku možeš da podneseš istog dana ili najkasnije sutra dan. Odneseš hard kod kuće i ako radi onda je OK, a ako ne radi reklamiraš i podneseš zahtev za nadoknadu štete. Ako kroz tri meseca počne da pravi probleme onda to nije zbog pošte već je upitanju sam uređaj, a i u tom slučaju imaš garanciju prodavca (sem ako ne kupuješ polovnu robu).
Već sam nekome napisao a evo i tebi ću. Na 100.000 PE pošiljaka za 10 je isplaćena naknada na ime oštećenja. Po meni zanemarljiv procenat da bi pošta menjala dosadašnji način prerade i transporta PE pošiljaka.
Opet nisi dobro razumeo. Naplaćuje se 50% veća poštarina za izdvojeno rukovanje, a ne 50% više od navedene vrednosti paketa.

P.S.Onaj podsmeh za moje mesto nije OK,nisam se hvalio time sto imamo"to i to"vec sam pravio poentu da je to jedno razvijeno mesto u kome se nesto desava,u kome postar svakodnevno nosi punu torbu pisama,paketica,novina iz pretplate... a da svaki dan dolazi i kombi CityExpress-a pa ne bi otpali tockovi ni tom vasem kombiju da dodje ponekad da isporuci neki paket,zato Despotovac i ima 2.5 puta vise isporucenih posiljaka od ostalih 7 zajedno,sami ste to namestili tako neisporucivanjem na adrese ostalih 20 i nesto mesta u opstini (od kojih samo 3 veca sela imaju zajedno 7-8 000 stanovnika a nemaju poste,i gde ce onda za paket)!?
Pozdrav ,)


Vozilo ne može da dođe po nekad ili dolazi ili ne dolazi. Možda kada neko hoće da pošalje ekspres pošiljku za Lomnicu pre izabere City zato što njihovo vozilo dolazi u Lomicu a Post express ne dolazi, ali koliko god da se neko trudi toliku razliku u broju prispelih pošiljaka ne može da napravi.
Post express nema potrebu da se rasplinjuje na manja mesta, jer i poštonoše u većini slučajeva posao odrađuju kako treba.

Znam da je komentar bez veze ali prozivao si me za sarkazam koji to nije bio. Želeo sam da ti pokažem šta je stvarno sarkazam. Ako sam te uvredio izvini nije mi to bila namera.

Pozdrav
 
@RUS

Uzeo sam novac za prvi paket, sutra idem da trazim kontrolora Gorana Zecevica (koji je btw u drugoj posti jer ova koja me je isplatila ne vrsi post express uslugu) koji bi trebalo da mi zavrsi sa onom potraznicom za naknadu za prvi paket i potraznicu za drugi paket... inace to ime sam dobio od postexpress sluzbe (preko e-mail-a). A sto se tice novca.... zamalo da mi i ne daju, jos su mi ucinili uslugu :d:shock::lupko:

Adresa na lk mi se nije poklopila sa adresom na uputnici (jer stan iznajmljujem a nisam prijavljen...:S: ) pa kao nisam ja to ta osoba kao sto pise na uputnici... Ja im jos dajem adresnice na kojim pise odakle i koja suma... jok.. to im nista ne znaci... na kraju sam ipak uzeo svoj novac.... hvala bogu posti...

PS: vec sam podizao pakete na kojima pise ta adresa (a ne sa lk) pa mi nisu nikad pravili problem.... ali kada su pare u pitanju.... tu ih najvise boli...:p
 
Poslednja izmena:
ajd ja da pitam...
dok sam bio u petrovaradinu,
50m od poste,
vazdusnom linijom 2km od centra ns...
takodje ni jednom nisam dobio PE paket, pa reko da pitam jesam trebao?
zato sam i isao da se zaje*avam sa onom tetkom o kojoj sam pisao u drugom topicu...

Shta se ti bunish :) ko da ti je city bio bolji :)
 
@RUS

Uzeo sam novac za prvi paket, sutra idem da trazim kontrolora Gorana Zecevica (koji je btw u drugoj posti jer ova koja me je isplatila ne vrsi post express uslugu) koji bi trebalo da mi zavrsi sa onom potraznicom za naknadu za prvi paket i potraznicu za drugi paket... inace to ime sam dobio od postexpress sluzbe (preko e-mail-a). A sto se tice novca.... zamalo da mi i ne daju, jos su mi ucinili uslugu :d:shock::lupko:

Adresa na lk mi se nije poklopila sa adresom na uputnici (jer stan iznajmljujem a nisam prijavljen...:S: ) pa kao nisam ja to ta osoba kao sto pise na uputnici... Ja im jos dajem adresnice na kojim pise odakle i koja suma... jok.. to im nista ne znaci... na kraju sam ipak uzeo svoj novac.... hvala bogu posti...

PS: vec sam podizao pakete na kojima pise ta adresa (a ne sa lk) pa mi nisu nikad pravili problem.... ali kada su pare u pitanju.... tu ih najvise boli...:p

Nije problem u parama. Paket ima označenu vrednost tako da su i to pare na neki način. Radnik se duži kako sa novcem tako i sa pošiljkama, ako nešto nestane ili pogrešno uruči/isplati mora to i da nadoknadi.
Moraš da razumeš radnika. Verovatno da ne postoji šalterski radnik u pošti koji, ako radi duže od dve godine, nije platio iz svog džepa veliku sumu zbog malverzacija na koje su spremni "korisnici" a oni sami nisu ispoštovali do kraja propisanu proceduru.

Pošto ti se adresa u ličnoj karti ne slaže sa trenutnim mestom boravišta mnogo je bolje da odmah uzmeš od poštonoše pošiljku.
Ako ti se ponovo desi slična situacija da moraš po pošiljku u poštu a radnik pošte odbije da ti isporuči pošiljku ili isplati novac (što je njegovo pravo jer adresa nije ista) možeš da zahtevaš ponovno uručenje pošiljke. Doduše to se plaća 70 dinara. Možeš da probaš da dođeš kada radi druga smena (ukoliko pošta ima smenski rad) i da se nadaš da će drugi radnik da ti uruči pošiljku - isplati novac bez uvida u ličnu kartu.

Pozdrav
 
Ok, jel mozes da mi opet ukratko objasnis sta sad radim. Idem do kontrolora, pokrecem potraznicu za popratni dokument posiljke za koju sam vec uzeo pare (kao dokaz da je poslika kasnila), a za onaj drugi pokrecem "full" potraznicu... jel tako?? Jel se to moze uraditi u bilo kojoj posti koja radi PE??
 
Ok, jel mozes da mi opet ukratko objasnis sta sad radim. Idem do kontrolora, pokrecem potraznicu za popratni dokument posiljke za koju sam vec uzeo pare (kao dokaz da je poslika kasnila), a za onaj drugi pokrecem "full" potraznicu... jel tako?? Jel se to moze uraditi u bilo kojoj posti koja radi PE??

Potražni postupak se može pokrenuti u pošti koja je izvršila prijem pošiljke ili u bilo kojoj pošti u mestu prijema, ukoliko je pošiljka primljena putem kurira.
U prvom slučaju napomeni da se potražnica pokreće zarad utvrđivanja dana prijema Poštanske uputnice. Kada Potražnica prispe obavestiće te iz pošte, u kojoj si podneo Potražnicu, da je prispela i moraćeš da odeš do pošte da podneseš Zahtev za nadoknadu štete.
U drugom slučaju reci i kontroloru da potražuješ Poštansku uputnicu i da ona nije ni prispela. Kada prispe Uputnica moraćeš da odeš do pošte da potpišeš izjavu da nisi primio novac po toj Uputnici i zatim se tvoja Izjava sa Potražnicom šalje Poštanskoj štedionici da uradi duplikat Uputnice. Kada dobiješ novac možeš da odeš do pošte i podneseš Zahtev za nadoknadu štete zbog prekoračenja roka uručenja.

Pozdrav
 
Sad sam sve razumeo....

Pozdrav.... i hvala, naravno..
 
Alal vera ovom RUS-u, ima konjske živce :rtfm:
 
Slazem se... ja sam prvi zadovoljan sto neko iz neke takve firme pokusava da pomogne ljudima ovde...
 
Tako je, kao sto sam i rekao u jednim od mojih postova... iako on radi za PE on sigurno nije kriv za bilo kakve nase probleme oko PE, i lepo je sto nam daje info iz prve ruke, precizno i tacno (ponekad previse precizno pa mi je tesko da se snadjem sa svim tim izrazima....)

Pozz za @Rusa i sve ostale koji su ucestvovali u debati....
 
Od ponedeljka 03.03.2008. godine City Express sluzba vise ne preuzima pakete
licno za slanje od fizickih lica, moguce je samo slanje ako ste pravno lice.

Primanje paketa naravno da moze i privatno fizicko lice.

Zvanicna informacija danas dobijena od sluzbe tj od kurira licno.

P.S.

Takodje City Express je prodat austrijskoj firmi a Post Express je
oslobodjen placanja PDV-a na svoje usluge.

Vise o tome ovde:

http://www.cityexpress.co.yu/faq.html
 
Poslednja izmena:
a sta je onaj "Cargo express" ? Vidjam njihove kombije i pickupe cesto.
 
Cargo express je ok firma, drugar mi radi tamo, slao sam par puta nesto preko njih, u pocetku su bili u slicnom problemu kao ostali, ono cekas pare po 16 dana, ali su se popravili skroz, skrenuo sam paznju drugaru i jednom sam propisno podigao glas na neku ubogu sluzbenicu... Od tada sve tece glatko :D... Moja preporuka.
 
Ima i Global Express, Meni je neki dekica iz global expressa doneo Coca~cola paketic na nekom starinskom biciklu sa korpom napred...olicje profesionalnosti :)
 
aks kurir i overnight expres,sto ja znam.

Evo ja dajem glas za AKS express kurir. Dosada sam primao posiljke preko City express-a i zaista mi se vise smucilo. Em sto su skuplji znacajno od AKS-a em sto su im kuriri jako neprofesionalni, barem u mom gradu (Kraljevo): cimaju na mobilni ne proveravajuci prethodno da li ste uopste na adresi, nestrpljivi, arogantni a posebno su mi dozlogrdili zbog onih postanskih fora:"E, nemam da ti vratim 20,30..50 dinara", a kad se zainatim pa kazem da sacekaju dok nadjem sitno, besni sto nema nista od baksisa,u besu lupaju kapijskim vratima,ostavljaju ih otvorena,vracaju iscepane novcanice i slicne male pakosti... da ne poverujes,ili jednostavno da to nazoves-Srbija!

Ovi iz AKS-a su za sada super, samo da se ne iskvare, a i konacno da krene zdrava konkurencija u okviru kurirskih sluzbi.

Elem,

Macvanska 76, 15000 Sabac,
015354332, 0648908855, 0648908866
 
Evo posle 80 dana stigao je odgovor od sektora za ekspres usluge, prihvatili su moju reklamaciju na ostecenu posiljku i isplatice vrednost paketa + postarina postanskom uputnicom. Sad jos ostaje da lova stigne, pitam se da li ce i ona doci za 80 dana:trust:
 
Citam prepisku oko kurirskih sluzbi, pa da pitam koja je po vasem misljenju najbolja? Moramo da posaljemo paket, a ne znam za cije usluge da se odlucimo.
Ko ima najbolju cenu?
Za City Express sam cula sve najbolje (kazu da su profi i ekspeditivni). Post Express neki hvale, neki kude, a za AKS sam cula horor price (kasne ili se gube posiljke, kasni isplata gotovine...).
 
Nazad
Vrh Dno