Šta je novo?

post express smejurija.... sta raditi?

Arko986

Slavan
Učlanjen(a)
21.11.2006
Poruke
594
Poena
319
Pozdrav,

Imam jednu malo pricicu vezano za nas "drzavni" post expressic...... Trebace mi i po koji savet, mozda na kraju nesto i zaradim na ovome...:d

Poslao pre desetak dana post expressom (joooj majko sta mi bi da preko njih nesto saljem...) dva paketa za dva razlicita grada sa otkupninom. Sve je uredno odradjno, momak dosao sve lepo popunio, uzeo pakete, ostavio meni primerak adresnice i otisao... sutra dan ja proverih da li su likovi dobili paket i da li je sve ok, da li rade i da li su zadovoljni.... i oni samo reci hvale.... i porucili mi da uzdravlje potrosim novac.... e to ce biti malo teze... :wall:

Cekam ja.... cekam... i cekam.... i bas kada sam pomislio da je cekanju kraj - opet sam cekao... :S:

Zovem telefon za info o postu expressu, tu se ispricah sa jednim likom... decko je bas zeleo da mi pomogne... ali sistem je sistem - bez muke nema nauke... Zvao sam trilion mesta, selili mi sa jednog na drugi sa pricom "Znate, mi nemamo informacije ali pozovite tog i tog...:lupko: ). Tako sam dosao to price kako je moguce da je ta neka uputnica ili sta god izgubljena te cu ja morati da idem do odredjene poste i predam zahtev za reklamacije i povracaj novca... Na kraju odlucio sam da sacekam jos malo iako je rok za dostavu novca prosao (7 dana). Evo... 10 dana je proslo i vreme je nesto uciniti povodom ove smejurije... mislim besmisleno je cekati toliko za te pare... a pare mi pritom i trebaju (kome ne? :p....)

Krenuo ja do posto koja je zaduzena da mi dostavlja pisma i rekao im za moj slucaj kad oni ono "nase"... pa znate mi nevrsimo uslugu post expressa morace te do poste koja to radi... ok, nikakav problem...

I bas usput... kao izinat njima... ja naisao na dva zuta pikapa sa ispisanim slovima "POST EXPRESS" :-devil-:

Tu ste, ja rekoh.....:smash:... likovi bas izlazili i otisli da naruce pljeke, ja im prisao, zapoceo pricu i objasnio situaciju (cool likovi btw). Oni mi rekose da nikome nekazem tamo u posti od koga sam dobio info, odnosno to da su mi oni savetovali da ih pritisnem, cak su mi dali i broj telefona, da trazim nadoknadu stete jer otkupnina nije dosla na vreme. Skrenuli su mi paznju na to da postoji u pravilniku jedna tacka gde se kaze da u slucaju reklamacije idt, nadoknadjuju se 10 puta veca vrednost od one na adresnici...;). Pre nego sto ih pozovem, htedoh da se posavetijem sa vama, kolegama...:p, i mozda da nesto saznam od nekoga ko je bio u slicnoj situacijli. Sta da radim, odnosno da li je stvarno moguce da mi iskesiraju 10x vecu sumu?? Ala cemo se castiti cheers
 
Pritiskaj, iz sve snage, istresi ih i naplati svoje cimanje.:smackbum:
Samo napred, ceo bench je uz tebe.
 
imas korisnika RUS koji radi u PE i silno mu je stalo da mi imalo lepo misljenje o ovom dinosaurusu... tako da ja bih se njemu obratio prvo...
 
Inače slao sam Filipenku Uncharted Drake's Fortune POST Expressom da bi posle nedelju dana vratili pošiljku sa rečima da nisu isporučili:wall:.

Mali offtopic ali i to je deo njihove usluge.
 
Isplacuje se 10 postarina u slucaju izgubljene/ostecene posiljke, a ne x10 od vrednosti same posiljke. Ako ih izmolis (nateras) nadoknadice ti novac, ali ne x10.
 
kakav post expres em skuplji em sporiji :) nisu ni ovi ostali nesto mnogo bolji ali bolji su
 
Pozdrav,

...

Zovem telefon za info o postu expressu, tu se ispricah sa jednim likom... decko je bas zeleo da mi pomogne... ali sistem je sistem - bez muke nema nauke... Zvao sam trilion mesta, selili mi sa jednog na drugi sa pricom "Znate, mi nemamo informacije ali pozovite tog i tog...:lupko: ). Tako sam dosao to price kako je moguce da je ta neka uputnica ili sta god izgubljena te cu ja morati da idem do odredjene poste i predam zahtev za reklamacije i povracaj novca... Na kraju odlucio sam da sacekam jos malo iako je rok za dostavu novca prosao (7 dana). Evo... 10 dana je proslo i vreme je nesto uciniti povodom ove smejurije... mislim besmisleno je cekati toliko za te pare... a pare mi pritom i trebaju (kome ne? :p....)

Nisi naveo, ali pretpostavljam da si kao uplatni dokument sa pošiljkom poslao poštansku uputnicu.
U trenutku uručenja otkupne pošiljke (u ovom slučaju Post express) poštanska uputnica postaje pošiljka u redovnom poštanskom saobraćaju. Da bi se utvrdilo šta se desilo sa poštanskom uputnicom potrebno je da odeš u najbližu poštu i da pokreneš potražni postupak (potrebno je da poneseš prvi primerak Adresnice kao dokaz da si pošiljku poslao i da je u pitanju otkupna pošiljka). Pošto si od primaoca dobio informaciju da su pošiljke uručene, rezultat potražnice biće da je pošiljka uručena i o tome bićeš obavešten od strane upravnika pošte gde je potražni postupak i pokrenut (rezlog zašto mnoge "male" pošte izbegavaju da sačine potražnicu iako su to dužne da urade), a od tebe biće zatražena izjava da novac po pitanju otkupnine nisi dobio. Zatim pošta šalje, uz rešenu potražnicu i tvoju izjavu, zahtev Poštanskoj štedinici za sačinjavanje duplikata Poštanske uputnice. Poštanska štedionica duplikat poštanske uputnice šalje u poštu koja dostavom pokriva tvoju adresu.

Krenuo ja do posto koja je zaduzena da mi dostavlja pisma i rekao im za moj slucaj kad oni ono "nase"... pa znate mi nevrsimo uslugu post expressa morace te do poste koja to radi... ok, nikakav problem...

I bas usput... kao izinat njima... ja naisao na dva zuta pikapa sa ispisanim slovima "POST EXPRESS" :-devil-:

Tu ste, ja rekoh.....:smash:... likovi bas izlazili i otisli da naruce pljeke, ja im prisao, zapoceo pricu i objasnio situaciju (cool likovi btw). Oni mi rekose da nikome nekazem tamo u posti od koga sam dobio info, odnosno to da su mi oni savetovali da ih pritisnem, cak su mi dali i broj telefona, da trazim nadoknadu stete jer otkupnina nije dosla na vreme. Skrenuli su mi paznju na to da postoji u pravilniku jedna tacka gde se kaze da u slucaju reklamacije idt, nadoknadjuju se 10 puta veca vrednost od one na adresnici...;). Pre nego sto ih pozovem, htedoh da se posavetijem sa vama, kolegama...:p, i mozda da nesto saznam od nekoga ko je bio u slicnoj situacijli. Sta da radim, odnosno da li je stvarno moguce da mi iskesiraju 10x vecu sumu?? Ala cemo se castiti cheers

10-ostruki iznos poštarine se isplaćuje ako se potražnim postupkom utvrdi da je pošiljka izgubljena.
Za prekoračenje vremena uručenja isplaćuje se 5-ostruki iznos poštarine. U ovom slučaju biće petostruki iznos poštarine za prenos poštanske uputnice. Da bi ostvario ovo pravo potrebno je da pokreneš Zahtev za nadoknadu štete nakon što ti bude isplaćen novac od otkupnine. Potraživanje poštanske uputnice i zahtev za nadoknadu su dva odvojena procesa.

Pozdrav
 
Inače slao sam Filipenku Uncharted Drake's Fortune POST Expressom da bi posle nedelju dana vratili pošiljku sa rečima da nisu isporučili:wall:.

Mali offtopic ali i to je deo njihove usluge.

Da li je na Adresnici u polju "Napomena" ili na pošiljci upisan razlog neuručenja?
Da li si upisao brojeve telefona?
Može da postoji više razloga zašto ta pošiljka nije uručena, a ja ne želim da se bavim nagađanjima.

Ukoliko si siguran da je upisana adresa primaoca tačna i Filipenko nije dobio izveštaj o prispeću pošiljke, a upisan je tel. broj primaoca postoji šansa da dobiješ nadokandu, ali o tome odlučuju ljudi u Sektoru za ekspres usluge koji se bave reklamacijama.

Pozdrav
 
kakav post expres em skuplji em sporiji :) nisu ni ovi ostali nesto mnogo bolji ali bolji su

Pre nego što odvališ ovako nešto potrudi se da pribaviš dokaze za svoju tvrdnju.

U temi sličnoj ovoj već smo raspravljali o ceni i zaključak je da je usluga koju nudi Post express skuplja ako su upitanju otkupne pošiljke zbog poštarine na prenos novca, u svakom drugom slučaju Post express je jeftiniji.

Sporiji???
Koja ekspres služba pored Post express-a garantuje rokove uručenja? Koja ekspres služba je u obavezi da pošiljku uruči do 12 časova narednog dana (na području definisanom za uručenje Post express pošiljaka)?

Nemam ništa protiv da koristiš uslugu one ekspres službe koja ti najviše odgovara, ali ako već kritikuješ onda neka to bude argumentovano.

Pozdrav
 
Bravo RUS....!

U medjuvremene poslao sam email i express sluzbi i oni su mi rekli identicnu stvar... vidi se da radis za ptt...

Reci mi samo koliko dugo traje jedan, a koliko drugi proces?? Kad cu ja da dobijem te pare....?

Pozz!
 
postoji šansa da dobiješ nadokandu, ali o tome odlučuju ljudi u Sektoru za ekspres usluge koji se bave reklamacijama.

?!?

Dobra vam je ta procedura... "postoji šansa", određeno i nedvosmisleno ! :mad:

Da se neko ne prevari pa reši da šalje preko vas.
 
Meni su priredili mucenje oko isporuke paketa kad sam narucio telefonce tasti preko MTS Express-a,cekao,cekao,cekao i dalje,i onda me neko oko pola 12 nazove i pita jel mogu da dodjem do poste,ali oko pola 2,jer imam neki paket,ja dodjem naravno ne setivsi se odmah da pitam zasto mi nije isporucen paket,odem tamo i kazem da mi je receno da dodjem tad i tu,i onda sledi podjebavanje!
Kaze meni tip na salteru:"ZASTO si dosao ovde?",lepo mu objasnim da su me zvali i rekli da dodjem na salter taj i taj,on poce da se izvlaci da nema veze on sa tim,da su ti paketi kod kurira i da ja treba da cekam kurira KUCI,pa ako mi ne isporuci kuci do 3 onda da dodjem na salter jer kad zavrsi smenu kurir tada donese pakete ne salter!?
Ja odem lepo kuci i usput,pre nego sto stigoh (imam da setkam 2km do kuce),setih se da pogledam sa kog me je broja zvao taj zajebant,pozovem taj broj i prvom koji se javi ispricam sta je bilo i pitam zasto me setkaju,zasto sam cekao na salteru 20-ak minuta u redu da me onaj tip zajebava i pravi na budalu,onda OPET pocne podjebavanje!
Kaze meni tip da sam JA kriv jer je kurir dolazio jutros ali me NIJE NASAO u stanu iako je zvonio,ja kazem da taj kurir koji je to rekao LAZE,jer moja zgrada ima interfon,koji i mrtvog budi kako zvoni a meni je krevet na 3m od interfona,pa ako je dolazio pre 8 onda bi me sigurno probudio a ako je dolazio posle onda bih ga ja cuo svakako i pustio bih ga u zgradu jer sam bio budan!
Sledeca fora je bila da ja moram onda sutra da dodjem po paket jer jutros NISAM bio u stanu kad mi je donosen paket,i da NISAM dosao na vreme na salter jer mi je tip rekao da dodjem u pola 2 a ja sam dosao na salter u 15 do 2,sto je sad ispala jos veca glupost i odmah sam mu sasuo u slusalicu da je to cista LAZ,jer sam ja stojao ispred saltera od 13:25 do 13:45 dok nisam dosao na red jer je tip mrcvario jednu zenu i coveka ispred mene 20 minuta i VIDEO me je da tu stojim svo to vreme,i onda sam se malo svadjao dok mi nije ponudjeno da mi IPAK oni donesu paket u ponedeljak!
U ponedeljak se pojavio neki mlad decko koji mi se svo vreme izvinjavao i pravdao sto se ovo desilo jer njihov redovan kurir nije radio pa ga je zamenjivao neki tip koji je zaposljen po ugovoru o potrebi ili tako nesto,dakle da ga zovu da radi samo kad je guzva,pa nije ni zainteresovan da radi kako treba i kad je video da je u pitanju stambena zgrada mrzelo ga je da se penje do mog stana (na drugom spratu,ima ceeeelih 30-ak stepenika da se penje),pa smo to nekako resili jer mi je bilo zao decka koji mi se predstavio kao osoba koja me zvala prvi put da dodjem po paket jer radi na prijemu pa mi je zato sad licno on doneo da bude OK!
Pozdrav ,)
 
Aj da ja saopštim moje žaljenje što firma kao što je PostExpress postoji.
Naime naručio sam u Alti-ju u ponedeljak 11.02 Biostar TF560A2+ koja košta 4833.00 dinara. U utorak oko 17h zovnem ja njih da pitam da li je poslato (oni imaju običaj da pošalju odma u danu kada se naruči) i dobijem potvrdan odgovor da je roba poslata još u ponedeljak. Dečko koji mi se javio nije znao da li PE drži robu više od 2 dana, ali kao ajde ako ne stigne u sredu da ih zovnem da javim da nije stiglo pa da oni vide sa PE.
U sredu naravno niko nije dolazio kući (niti me je iko zvao na mob) a ceo dan (osim posle 20h) je bilo nekog kući.
U četvrtak sam opet ustao ranije da ne bih propustio dostavu, kad ono ništa. Oko 14h ćale dolazi sa posla i iz sandučeta donosi onaj njihov karton da se obratim u pošti za paket. Na kartonu je lepo posalo da je pokušana dostava 10.02.2008 (iako je naručeno 11.02) u nedelju.
Takođe na kartonu je pisalo da treba da se plati 6.000din (cena je opet napominjem 4.833din). Ja se pokupim odem u poštu da vidim šta se dešava (nekih 2km) dođem na "šalter" za prijem robe, a tamo radi žena koja oko toga stvarno nema pojma, i ona mi da papir na kom piše da je vrednost robe 5.333din a da su troškovi transporta 667din. To naravno nisam hteo da platim, i odem kod "kontrolera", i pritom sa na tom šalteru čekao jedno 20min da neko dođe. Prvo sam se svađao zašto mi niko nije došao i kako to da je on "dolazio" kod mene u nedelju (kada PE ne radi) 10.-tog ako je roba naručena 11.-tog, na šta sam dobio odgovor "A šta ako su oni to vama poslali 10.tog!!" To mi je prvo bilo JAKO smešno da nisam mogao da izdržim da se ne smejem, ali sam i dalje nastavio da se svađam oko cene i troškova. Prvo su mi rekli da to što piše na otkupu proverim u firmi od koje sam naručivao. Naravno nije me mrzelo da nazovem Alti iz pošte i da vidim sa njima, na šta sam dobio odgovor da treba da dobijem uplatnicu na kojoj piše 4.833 din koje treba da uplatim. Takođe interesovalo me je zašto su troškovi 667 dinara i koja je to cena od 667 dinara? Na to sam dobio odgovor da to moram da vidim sa dostavljačem, i onda sam opet morao da objašnjavam da niko nije došao kod mene i da nisam i neći platiti tolike troškove.
Tada sam digao ruke i otišao kući, nazvao Alti, rekao im šta se dešava i da ja to neću da platim. Sva sreća pa tu rade ok ljudi koji su mi rekli da idem u subotu (u petak se nije radil), da tražim njihovu uplatnicu i da sa njom pokupim robu, a da će se oni čuti sa PE.
Ja odlazim u subotu, kad ono imam šta da vidim. Kontrolor (koji je bio na svom mestu) mi se prvo izvinio, pošto je došlo do gdeške kod njih. Platio sam tih 4.833 din (+troškovi) i 308 dinara za prevoz. Pošto sam u međuvremenu video da je cena 250din, nije me mrzelo da se svađam i za tih 58din (naravno nisam uspeo), ali to je i ovako bila sprdnja :D.
Od sad kada nešto poručujem samo naglasim da NE IDE preko PE.
 
@Lomnica_city
Koliko znam isporuku telefona kupljenih preko MTS Express-a ne vrši post express.
 
Ja zivim u kuci i bio sam u 10:30h 100% u sobi koja je 3 m od ulaznih vrata i da je bilo ko dosao sigurno bi ga cuo, pa ipak je pisalo da je isporuka pokusana i da nikog nije bilo :trust:

To je jedan jedini put da sam primao nesto preko PE, do tada sam sve slao i primao preko CE i isporuke su uvek bilo ostvarene bez obzira na bilo sta (jednom cak nisam bio ni kuci, lik me je zvao na mob i cekao me jedno 20 minuta da dodjem), tako da mi CE deluje profesinalnije i ozbiljnije.

Eto moje iskustvo i misljenje.
 
Ja usluge PE više nikada neću koristiti baš iz istih razloga koje ste naveli. 3 Puta mi se dogodilo da je isporuka pokušana a da nikoga nije bilo kući a sva 3 puta sam bio kući. Sa City Express-om sam imao samo pozitivna iskustva. Nikada mi pošiljka nije zakasnila iako živim bogu iza nogu. Kad god nisam bio kući uvek me nazovu na mobilni i sačekaju da dođem i pokupim pošiljku.
 
Ja zivim u kuci i bio sam u 10:30h 100% u sobi koja je 3 m od ulaznih vrata i da je bilo ko dosao sigurno bi ga cuo, pa ipak je pisalo da je isporuka pokusana i da nikog nije bilo :trust:

To je jedan jedini put da sam primao nesto preko PE, do tada sam sve slao i primao preko CE i isporuke su uvek bilo ostvarene bez obzira na bilo sta (jednom cak nisam bio ni kuci, lik me je zvao na mob i cekao me jedno 20 minuta da dodjem), tako da mi CE deluje profesinalnije i ozbiljnije.

Eto moje iskustvo i misljenje.

Meni su kuriri City Express-a cak vise puta donosili pakete na posao i uvek me pronalazili. Doduse desilo se i par puta da ja njih trazim po selu ali to je retko. Sad uglavnom znaju vec gde treba da dodju, samo me nazovu da 10-ak minuta pre nego sto stignu da potvrde.

Za sada sam izuzetno zadovoljan njihovim uslugama i nadam se da ce tako i ostati.

Jedini kontakt sa Post Express-om sam imao oko Bench majica i posteno sam se iscimao da uzmem svoju majicu na salteru.
 
?!?

Dobra vam je ta procedura... "postoji šansa", određeno i nedvosmisleno ! :mad:

Da se neko ne prevari pa reši da šalje preko vas.

Zašto vadiš rečenicu iz konteksta?
Niti jedan svetski poštanski operater neće isplatiti nadoknadu pre utvrđivanja činjenica da li se sa reklamiranom pošiljkom postupalo u skladu sa pravilnikom. Ukoliko se putem reklamacionog postupka utvrdi da je došlo do kršenja propisane procedure uručenja isplatiće se nadoknada, ukoliko se utvrdi da je pošiljka vraćena u skladu sa propisima nema nadoknade.

Post express ima propisanu proceduru kada su upitanju reklamacioni postupci. Raspitaj se da li je neka druga ekspres služba propisala takvu proceduru i da li je ikada npr. City express isplatio neki novac (nadoknadu) za prekoračenje vremena prenosa novca od otkupnine koji je kod njih 5-6 dana (prema rečima ljudi koji su na forumu koristili usluge ove službe)?

Pozdrav
 
PostExpress su bagra. Samo ti njih tuži i oderi ih ako je moguće, zaslužili su. Traži njihovog kontrolora kad to budeš radio.

Pročitao sam tvoj post koji si linkovao.
Dopis po kome je obaveza kurira da pozove primaoca ukoliko je to u napomeni navedeno je stigao početkom februara, tako da je kurir (prema slici koju si postavio) bio dužan da te pozove.
Što se tiče cene morao bih da znam kolka je masa pošiljke jer to određuje cenu. Gabariti pošiljke su bitni samo ukoliko je u pitanju "glomazna" pošiljka male mase pa se u tom slučaju izračunava volumetriska masa (to isto radi i DHL dakle nije izmišljotina Post express-a). Cena slanja pošiljke Post express-om ne zavisi od rastojanja primaoca i pošiljaoca.

Paketski saobraćaj (paketi ne post express pošiljke) ne podrazumeva uručenje na kućnoj adresi. Takva usluga se dodatno naplaćuje 70 dinara. Pošto nepostoji posebna služba koja isporučuje pakete na kućnu adresu pa se za takve vrste zahteva angažuju kuriri Post express-a ukoliko su u mogućnosti da takav posao odrade (veliki broj pošiljaka pa često jedva stižu da ispoštuju rok od 12 časova za uručenje post express pošiljaka).

Pozdrav
 
Daj čoveče prestani da braniš PE. Razumem ja to što ti radiš tu, ali brate UBEDLJIVO ste najgori, najsporiji, najskuplji, najneljubazniji.........
Ja znam još milion primera kada dostava nije obavljena, zato što vaše radnike mrzi da se penju po zgradama i da traže ljude.
 
Imao sam isto probleme sa PE,od tada nista preko njih,i meni su naplatili oko 700 dinara posiljku da uzmem,ali tek posto su mi javili da jos i dodjem po to jer kao nisam bio kod kuce,a ceo dan sam cekao posiljku,zveki zna sta je u pitanju:) -neko napajanje...nisam imao ni zelje ni volje da se nadvikujem sa njima i samo sam im platio i j... m... svima!Isto kada sam narucio in ear sluske iz apple-a,umesto 2000 dinara,stavili 2990,i nisu hteli da mi daju,nazvao sam predstavnistvo Apple-a u BG i iako sam imao super saradnju sa njima i tamo stvarno rade strava ljudi i kulturni,rekao sam da necu da platim to i da cu naruciti preko druge firme,otisao u pakom,narucio i sutra stiglo.****** SU!Kraj!
 
Jednom sam slao otkupni paket PE-om i nikad vise. :mad: Krajem decembra poslao sam jednom forumasu GPS receiver PE-om i sve do pre par dana sam se cimao oko svojih 4000 din. :smash: Ajd, bila nova godina, praznici, do 4.januara sam cekao pare pa sam otisao do poste. Rekli su mi da mora da prodje 15 radnih dana da bi mogli da posalju potraznicu. Obzirom da su bili praznici 15 radnih dana se poprilicno oduzilo. U medjuvremenu sam proverio preko sajta da je paket urucen sledeceg dana. I opet odoh 20 i nekog januara i onda tek nastupa veselje. Posto radnica koja salje potraznice nije bila na poslu (bolovanje/odmor) nije bilo skolovanih i strucno osposobljenih kadrova da popune jedan list papira. :d Za verovali ili ne. Tu su me zavlacili jos desetak dana, kao daj da vidimo da nije u posti, ostavite broj telefona pa cemo vas nazvati, ne salje se potraznica za svaku sitnicu...:d Tek pocetkom februara zena se vratila na posao tako da sam posle vise od mesec dana uopste mogao da udjem u proces potrazivanja svojih rodjenih para. :smash: Vrhunac ironije je sto su mi naplatili 40 dinara taksenu marku za slanje potraznice, dakle platio sam 40 kinti da bi oni ispitali gde su mi zagubili rodjene pare...:wall: I onda je proslo jos nedelju dana dok su mi trijumfalno javil da su pare izgubljene ali da prihvataju reklamaciju (o kakve radosti, bas im hvala, ja mislio da ce da kazu - jeb'ga, mi izgubili - vise srece pri sledecem slanju :-devil-:). Pa jos desetak dana dok mi je javljeno da odem u postu i podignem pare. Sve u svemu 55 dana agonije...hvala lepo i nikad vise. :smash:
 
Zanimljivo, ja imam 100% pozitivno iskustvo sa njima, i to toliko pozitivno da sam spakovao u paket ceo DSLR sa objektivima i poslao u Čačak. :) Recimo da je bio petak, a u ponedeljak sam uredno dobio novac.
 
Zašto vadiš rečenicu iz konteksta?
Niti jedan svetski poštanski operater ... Ukoliko se putem reklamacionog postupka utvrdi da je došlo do kršenja propisane procedure uručenja isplatiće se nadoknada, ukoliko se utvrdi da je pošiljka vraćena u skladu sa propisima nema nadoknade.


Svetski poštanski operater ?!? :d

Jel' su te "procedure" definisane ovako :

Krajem decembra poslao sam jednom forumasu GPS receiver PE-om i sve do pre par dana sam se cimao oko svojih 4000 din. Ajd, bila nova godina, praznici, do 4.januara sam cekao pare pa sam otisao do poste. Rekli su mi da mora da prodje 15 radnih dana da bi mogli da posalju potraznicu. Obzirom da su bili praznici 15 radnih dana se poprilicno oduzilo. U medjuvremenu sam proverio preko sajta da je paket urucen sledeceg dana. I opet odoh 20 i nekog januara i onda tek nastupa veselje. Posto radnica koja salje potraznice nije bila na poslu (bolovanje/odmor) nije bilo skolovanih i strucno osposobljenih kadrova da popune jedan list papira. Za verovali ili ne. Tu su me zavlacili jos desetak dana, kao daj da vidimo da nije u posti, ostavite broj telefona pa cemo vas nazvati, ne salje se potraznica za svaku sitnicu... Tek pocetkom februara zena se vratila na posao tako da sam posle vise od mesec dana uopste mogao da udjem u proces potrazivanja svojih rodjenih para.

Ukoliko nisu, dostavi nam podatke o tome kakve su disciplinske kazne određene odgovornim licima.

Ili postupak kažnjavanja za težu povredu radne discipline traje duže ?

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ajde vec kada kazete da ste imali problema, kako ste resili odnosno da li ste dobijali kakve nadoknade (ako ste ih trzali) i kako ste to radili....

Pozz

PS: @Rus, ja te zaista razumem, radis u PE i sa tvoje poziciji mozda sve izgleda ok i logicno, mozda sa te pozicije probleme koji mi imamo (korisnici) izgledaju kao proceduralni ili jednostavno izazvani visom silom. Ali takodje mislim da je ovo sjajna prilika za tebe i tvoje nadredjene da vide sta se zaista desava u PE, a to je da, hajde da budem parlamentaran, pored tih proceduralnih i problema izazvanim visom silom ima i onih drugih koji su proizvod (ne)organizacije rada. Zaista nemam ama bas nista protiv tebe, pa cak ni protiv PE, jos sam i zahvalan tebi sto kako kome i koliko toliko pomazes drugima da rese probleme ali cinjenica je da nesto, da budem blag, nesto skripi u PE. Ne znam na kojoj si poziciji, ali videci gotovo sve tvoje postove u vezi PE i na drugim temama, predpostavljam da radis na nesto visem nivou, odnosno da vidis situaciju u citavoj Srbiji. Mozda treba da iskoristis tu priliki, i uz objektivno procenjivanje stvari pomognes da se PE podigne na visi nivo. To podrazumeva kako rad sa ljudskim resursima, tako i rad na samoj organizaciji.... tako mozda bude manje lenjih, namrgodjenih, ne tolerantnih kurira i malo azurnijih sluzbenika. Mozda i dobijem pare u ovom kvartalu... hehe
Pozz i .... no hard feelings!
 
Pre nego što odvališ ovako nešto potrudi se da pribaviš dokaze za svoju tvrdnju.

U temi sličnoj ovoj već smo raspravljali o ceni i zaključak je da je usluga koju nudi Post express skuplja ako su upitanju otkupne pošiljke zbog poštarine na prenos novca, u svakom drugom slučaju Post express je jeftiniji.

Sporiji???
Koja ekspres služba pored Post express-a garantuje rokove uručenja? Koja ekspres služba je u obavezi da pošiljku uruči do 12 časova narednog dana (na području definisanom za uručenje Post express pošiljaka)?

Nemam ništa protiv da koristiš uslugu one ekspres službe koja ti najviše odgovara, ali ako već kritikuješ onda neka to bude argumentovano.

Pozdrav

Mozda u Beogradu postoji ta opcija urucenje i dostava za 12 sati, ali saradjivao sam sa Post Expressom, to jest firma gde sam radio i moglo je za 24h, to jest narednog dana, to je bio najbrzi moguci vid dostave. Ono 12h bilo je samo opcija na papriu koju nije bilo moguce iskoristiti, kvazi opcija.
City Express je jeftiniji, a dostavu vrsi za 24h, to je jest sutradan, bar sto se tice dostave hardvera, e sada postoji neka tvrdnja od strane nekih firmi da je Post Express sigurniji, ali opet vecina racunarskih firmi saradjuje sa City Expressom.
Ovo da je City Express jeftiniji sto se hardvera tice znam iz iskustva, tu ne mozes da me ubedis u suprotno, i lakse je slati City Expressom ako si fizicko lice, ako si pravno onda nema frke tu su ekspeditivni i ovi iz Post Expressa.
 
@Lomnica_city
Koliko znam isporuku telefona kupljenih preko MTS Express-a ne vrši post express.

Slabo znas,ja i burazer smo narucili 3 telefona u zadnja 3 meseca,sto pri-paid pakete za rodbinu,sto nama post-paid,i SVAKI telefon smo morali da idemo da pokupimo u posti jer nisu NI POKUSALI da nam isporuce pakete kuci jer zivimo u selu nekoliko kilometara od grada (onaj za tastu sam posle narucio na Jagodinsku adresu)!!
A tek je sou bio kad sam ja isao da preuzmem N73ME,znaci prvo mi je receno u MTS-u da je paket poslat 4-og ako se ne varam,mozda i 5-og,ne secam se tacno i ja uredno cekam da stigne paket sledeci dan jer sam bas citao ovde postove by RUS da oni garantovano isporucuju za 24h!
Prodje utorak... nista,nit ko zove nit ko u posti zna za neki paket na moje ime,prodje sreda... ma nista,kakav paket,u cetvrtak zovem ja sabajle oko pola 9,kaze mi gospodja da je stigao paket,ja sav hepi sto je konacno tu,iako sam cekao od ponedeljka do cetvrtka (umesto do utorka)!
Aj da vidim kad mogu da isporuce paket,kad iznenadjenje,kaze to mi ne isporucujemo,u nasu postu je to donela firma PE iz Beograda i to OSTAVILA ovde (firma) pa vi morate da dodjete jer je kabasta za postara!
Ja sta cu sednem u auto i odem tamo,sacekam red na salteru,pronadju oni meni paket kad... ona MTS Express spoljna kutija u koju pakuju telefon i racun sa ugovorom (po potrebi,za post-paid) je vidno PROBIJENA!!
Nije mi bilo svejedno rodjaci kad sam video ono,posebno sto,kad sam otvorio tu spoljnu kutiju,videh da je Nokia kutija u njoj taman"debela"kao i ova MTS kutija odnosno da poklopac MTS kutije koji je bio probijen,skoro da dodiruje Nokia kutiju,a jos povrh svega telefon je bio odmah ispod poklopca Nokia kutije,znaci na 2-3mm od lica MTS kutije,koje je kao sto rekoh bilo probijeno!
Zena iz poste je bila OK pa me je pustila da sve procackam,terala me cak i da ga isprobam malo sa svojom karticom za svaki slucaj da ne bude posle... ali ja nisam imao tad telefon pri sebi,ostao mi u kolima,pa sam ga samo pregledao onako da vidim da nije spolja ostecen,srecom nije bio,a inace ta rupa na MTS kutiji je bila napravljena coskom neke ostre i cvrste stvari,koja je BACENA na kutiju,tako je jedino mogla da zadobije onu rupu,karton je prilicno debeo pa ne verujem da bi je ostetila druga kutija!?
Zakljucak,verovatno vise NIKAD,kad god mogu da biram,necu koristiti PE za narucivanje icega,imao sam samo JEDNO dobro iskustvo kad sam narucio neke kablove iz Svilajnca i kad su mi ih doneli do stana i jos me kurir zvao koji minut pre da vidi jesam li tu i da pita koja je moja zgrada,i tad su mi naplatili 175 dinara (kutija od 20-30gr,daljina slanja oko 30km),ostalih 2-3"bliska susreta"sa tom firmom su bila losa i ne zelim da se nerviram oko njih vise,dosta mi je i ovoliko!!
Pozdrav ,)
 
Slabo znas,ja i burazer smo narucili 3 telefona u zadnja 3 meseca,sto pri-paid pakete za rodbinu,sto nama post-paid,i SVAKI telefon smo morali da idemo da pokupimo u posti jer nisu NI POKUSALI da nam isporuce pakete kuci jer zivimo u selu nekoliko kilometara od grada (onaj za tastu sam posle narucio na Jagodinsku adresu)!!
Kako onda znaš da isporučuje PE kada ti ni jednom nisu doneli ?
Meni je telefon doneo čovek koji nije bio u uniformi PE radnika, a i na dostavnom vozilu je pisalo POŠTA.
Ipak će RUS da nam da tačnu informaciju.
 
Poslednja izmena:
Slabo znas,ja i burazer smo narucili 3 telefona u zadnja 3 meseca,sto pri-paid pakete za rodbinu,sto nama post-paid,i SVAKI telefon smo morali da idemo da pokupimo u posti jer nisu NI POKUSALI da nam isporuce pakete kuci jer zivimo u selu nekoliko kilometara od grada (onaj za tastu sam posle narucio na Jagodinsku adresu)!!

Pretpostavljam da je adresa na koju si naručio selo Lomnica (opština Drespotovac) a samim tim dostava PE pošiljaka se vrši putem poštonoša iz pošte koja pokriva tvoje mesto stanovanja. Pošto za dostavlljače, prema pravilniku, važi pravilo da se ne dostavljaju pošiljke teže od 2kg (maksimalna težina pisma) i da poštonoša ne sme biti opterećen sa više od 15kg (maksimalna težina torbe) ostavljen ti je izveštaj o prispeću pošiljke.
Pošta 35213 Despotovac prema spisku pošta za uručenje PE pošiljaka (spisak možeš videti na sajtu Post express-a) uručuje pošiljke subotom, ali i ne pošiljke teže od 2kg.

A tek je sou bio kad sam ja isao da preuzmem N73ME,znaci prvo mi je receno u MTS-u da je paket poslat 4-og ako se ne varam,mozda i 5-og,ne secam se tacno i ja uredno cekam da stigne paket sledeci dan jer sam bas citao ovde postove by RUS da oni garantovano isporucuju za 24h!
Prodje utorak... nista,nit ko zove nit ko u posti zna za neki paket na moje ime,prodje sreda... ma nista,kakav paket,u cetvrtak zovem ja sabajle oko pola 9,kaze mi gospodja da je stigao paket,ja sav hepi sto je konacno tu,iako sam cekao od ponedeljka do cetvrtka (umesto do utorka)!

Datum prijema pošiljke možeš da pročitaš u gornjem desnom uglu Adresnice i da proveriš da li ti je pošiljka na vreme uručena

Aj da vidim kad mogu da isporuce paket,kad iznenadjenje,kaze to mi ne isporucujemo,u nasu postu je to donela firma PE iz Beograda i to OSTAVILA ovde (firma) pa vi morate da dodjete jer je kabasta za postara!
Ja sta cu sednem u auto i odem tamo,sacekam red na salteru,pronadju oni meni paket kad... ona MTS Express spoljna kutija u koju pakuju telefon i racun sa ugovorom (po potrebi,za post-paid) je vidno PROBIJENA!!
Nije mi bilo svejedno rodjaci kad sam video ono,posebno sto,kad sam otvorio tu spoljnu kutiju,videh da je Nokia kutija u njoj taman"debela"kao i ova MTS kutija odnosno da poklopac MTS kutije koji je bio probijen,skoro da dodiruje Nokia kutiju,a jos povrh svega telefon je bio odmah ispod poklopca Nokia kutije,znaci na 2-3mm od lica MTS kutije,koje je kao sto rekoh bilo probijeno!
Zena iz poste je bila OK pa me je pustila da sve procackam,terala me cak i da ga isprobam malo sa svojom karticom za svaki slucaj da ne bude posle... ali ja nisam imao tad telefon pri sebi,ostao mi u kolima,pa sam ga samo pregledao onako da vidim da nije spolja ostecen,srecom nije bio,a inace ta rupa na MTS kutiji je bila napravljena coskom neke ostre i cvrste stvari,koja je BACENA na kutiju,tako je jedino mogla da zadobije onu rupu,karton je prilicno debeo pa ne verujem da bi je ostetila druga kutija!?

Sve pošiljke se bacaju prilikom manipulacije, sem paketa za koje je plaćena usluga "Paket sa izdvojenim rukovanjem" i u tom slučaju se naplaćuje dodatnih 50% cene paketa po masi i zoni.

Zakljucak,verovatno vise NIKAD,kad god mogu da biram,necu koristiti PE za narucivanje icega,imao sam samo JEDNO dobro iskustvo kad sam narucio neke kablove iz Svilajnca i kad su mi ih doneli do stana i jos me kurir zvao koji minut pre da vidi jesam li tu i da pita koja je moja zgrada,i tad su mi naplatili 175 dinara (kutija od 20-30gr,daljina slanja oko 30km),ostalih 2-3"bliska susreta"sa tom firmom su bila losa i ne zelim da se nerviram oko njih vise,dosta mi je i ovoliko!!
Pozdrav ,)

U tvom slučaju je opravdano (tvoje mesto stanovanja nije pokriveno kurirskom službom Post express-a) korišćenje drugih ekspres službi jer one mogu da ti ponude uslugu od vrata do vrata. U RJ Jagodina procenat dostavljenih PE pošiljaka je preko 90% (jedna od najboljih RJ po ovom parametru) tako da tvoje pošiljke spadaju u onih preostalih 10% koje su isporučene na šalteru.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno