Šta je novo?

HP LaserJet P1006

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,327
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li je neko kupio, radio ili barem gledao kako radi HP LaserJet P1006?
Ako sam ja dobro vidio ovaj stampac ima 35A toner (HP LaserJet CB435A Black Print Cartridge). Kakav je taj toner, koliko strana stampa, ima li čip... ? Kakav je za dopunu?
Cena, kvalitet dopune...
Kad poredimo HP LaserJet P1006 i HP LaserJet 1020 kakva i kolika je razlika medju njima?
 
Ima čip koji još uvijek niko nije proizveo, uz printer dodje probni toner za nekih 700 listova, novi toner za oko 2000. Vjerovatno ce biti za dopunu skup jer osim čipa treba proizvesti i OPC drum, PCR roler... i uvijek su ti djelovi za nove printere djelimično skupi.
 
Dakle mogu smatrati da niko nije kupio ovaj stampac (barem ko je citao ovu temu) i zato nema nikakvih odgovora kakav je u poredjenju sa HP1020 ili HP1018.
Za pretpostaviti je i da jos niko nije poceo da dopunjava toner za ovaj stampa ili da pravi jeftijije kopije?
 
Danas smo reciklirali toner za taj štampač. Nije obavezno menjanje čipa i sve radi.
 
Danas smo reciklirali toner za taj štampač. Nije obavezno menjanje čipa i sve radi.

Posto, daj na PM, ako mozes i javno, koja firma i telefon.
Da li je toner nesto manji zapreminski od onog za 1020?
Koliko strana moze eventualno odstampati kad se dospe ?
Kakav je stampac po kvalitetu stampe i uopste karakteristikama, mehanika, preciznost uvlacenja listova ...?
Da li ste samo dosuli ili ste i menjali nesto na toneru?
Da li znas kakav je stampac i vredi li dati 30-35€ vise za hp p1006 nego za hp1020?
Pisi sta jos znas o ovom stampacu ili barem o toneru.
Hoce li neko uskoro poceti da pravi "kopije" tonera, cipove i ...
Samo daj jos info. ...

POZZZ

:)
 
Poslednja izmena:
Da se "pohvalim"

Ja kupio HP p1006. :banana:
Za sada sam zadovoljan, u stvari prezadovoljan.
Kako samo brzo pocne da stampa... a tek kako je jasan materijal koji odstampa u odnosu na pljuckavca.
Meni ionako sto stampam treba 99,98% crno belo, a ako kad nesto i bude trebalo u koloru mogu odneti negde pa nek odstampaju.
Ko kupuje novi stampac da zna da su izasli i modeli HP p1007 i HP p1008.
Mala je razlika u odnosu na HP p1005 i HP p1006.
Izgled i mehanika su isti ( skoro ), samo je verovatno memorija i poneka druga sitnica drugacija.
Pogledajte pazljivo na sajtu HP-a pa odlucite da li odma' da kupite 1006 ( ili 1005) ili da cekate da se i kod nas pojave (1007 i 1008) ako vam vise odgovaraju.
:wave:
 
Poslednja izmena:
Da se požalim ... :(

Ja cu u "mojoj" temi o p1006 da pitam ove kolege forumase sto servisiraju stampace...

Vec duze vreme tesko palim stamopac.
Potrebno je drndati mnogo puta, raznim nacinima pritiskanja, kuckanja ili upiranja iz sve snage da bi se ovo upalilo.
Rasturao sam stampac i sve je citavo, sve radi ali ovim sistemom poluga se ocito pritisak na taster za paljenje lose prenosi.
U pocetku je bilo sve normalno a sad bas smara i nervira kad sam u zurbi.
Klepati i pritiskati po 10-20 puta da bi ga upalio je bas blesavo.
Zasto su toliko u strenu izmestili taster unutar stampaca u odnosu na samo dugme, sta im je falilo da je pritisak direktan umesto sto je ovako polugom...?

Zasto je to tako, jos neko je imao ovakav problem i kako se ovo moze srediti?
 
Da opet se raspitam u mojoj tami... :)

Na ovom stampacu kada stampam sliku (JPG, u pdf spakovana slika i slicno) kvalitet stampe je slab, odstampani materijal je bled, mnogo bledje od onog sto bi trebalo.
Obican tekst iz worda i slicno stampa sasvim dobro, bez ikakvih zamerki, sve crno je crno, sve je ostro, sve kako treba.

Evo danas je brat dobio emailom neki dokument skeniran i spakovan u pdf, koji je odstampao kod mene na mom stampacu, postisao, skenirao i poslao nazad...

Kvalitet odstampanog je stvarno dosta bled, a slika tog dokumenta je ostra, crnih slova, dok je kod mene odstampano sve sivo i bledo sivo.
Tako mi stampa i slike spoljasnjosti skenranih licnih dokumenata (licna karta, zdravstvena, vozacka i saobracajna).

U "devices and printers" u podesavanjima u "device setings" za HP LaserJet P1006 "print density" je na maximumu...

Sta bi mogao biti uzrok, sta mi je raditi da pojacam i izostrim odstampani matrijal?
 
Problem koji mi se dugo vremena javlja, posle nekog vremena prestane ili se naizmenicno javlja i prestaje danima, sedmicama...

Zadam da se nesto odstampa (Word, print slike (desnim klikom pa print) i sl.), nece da odstampa, stoji u print queuing i ne mogu da obrisem barem jednu od stavki u listi.
Moram da restartujem komp i onda krene da stampa...

Kontam da je nesto sa drajverima ALI ne pomaze deinstalacija, reinstalacija, nista.
Sad sam na Win 10, isto je bilo i na Win7, samo sto nekad zna da se ne ispoljava sedmicama, mesecima pa pocne da onemogucava normalno stampanje danima.

Sad stavljen osnovni drajver, bez dodatnog softvera i opet nece.

Sta raditi kad se desi da ne moram restartovati, sta raditi da otklonim smetnju trajno, kako, s cime...
 
Otvoriš printer Menadzer kao admin, ja tako baš pre neki dan rešio taj problem. Isto 1006 i Win 10.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znajuci gde "udaram" ni sta tacno treba da radim, cackao sam u magli i mozda ubo pravu stvar...

1.jpg Otisao sam u "start", i kliknuo na "settings"...

2.jpg U settings" sam kliknuo u "devices"...

3.jpg Kad je otvorilo prozor, izabrao sam "printer snd scanners" pa moj štampač "HP laser Jet P1006"

4.jpg Onda sam kliknuo na "Manage"

5.jpg Kad je otvorilo narednu stranu (Manage your device) klikno sam na "Run the troubleshooter" i onda je stampac malo drljao i vrljao i proradio.

Iskreno se nadam da je ovo resenje problema koji se precesto desava a mislim da ne bi smeo.

Zasto se desava ovo zaglavljivanje, pa nece da stampa, zasto nece da izvrsi zadatak...?
Jel to softverski problem (drajveri) ili je vise problem komunikacije kompjuter-stampac ili jeka kombinacija svega (i svacega)?
 
Sledeći put:

Desni klik na Start pa Computer management > Services and Applications > Services pa nadjes Printer Spooler pa desni klik Restart.

Ovaj servis je zadužen za kontrolu štampača. Nakon toga ćeš možda morati da resetujes print job-ove u okviru samog štampača (Printer queue) ali bi trebalo da proradi i bez toga.

Ako ti reset Spooler servisa reši problem onda se nešto dešava u komunikaciji izmedju računara i štampača. Da li je to do driver-a ili nečeg drugog eventualno event log može da razjasni, ali ne uvek.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
HVALA!

sesir naklon.JPG
 
Sledeći put:

Desni klik na Start pa Computer management > Services and Applications > Services pa nadjes Printer Spooler pa desni klik Restart.

Ovaj servis je zadužen za kontrolu štampača. Nakon toga ćeš možda morati da resetujes print job-ove u okviru samog štampača (Printer queue) ali bi trebalo da proradi i bez toga.

Ako ti reset Spooler servisa reši problem onda se nešto dešava u komunikaciji izmedju računara i štampača. Da li je to do driver-a ili nečeg drugog eventualno event log može da razjasni, ali ne uvek.

E HVALA ti još sto puta.
Spasio si me nerviranja i zahebavanja svaki put kad ukoci, ma ovim si mi čudo učinio.
Radi svaki put. :D
 
Zdravo, da ozivim temu.
Moze li pomoc oko ovog stampaca, ne mogu naci drajvere za W11?
Stampac jeste star ali dosta dobro radi i zavrsava posao.
Hvala unapred.
 
Koliko znam nema Win 10/11 drajvera za LaserJet 1005/1006, isti problem je kod nas na poslu, tako da sad stoji nakačen na nekoj Windows XP mašini :sneaky:
 
Isti stampac,, isti komp stari sistem, nadogradjeni W10 sa W7, 32-bit,, zezao stampač bo ludila me dovodeći, doggy pomogao mnoooogo, a ja radi ugradnje nvme predjem na cist iz početka dignut 64bit W10, sve pa i štampač prorade bez ikakve budzevine...
Radim redovno sve update W10.
Možda je vreme za novu instalaciju sitema...
 
Nazad
Vrh Dno