Šta je novo?

ICS i WIN98

Born2Kill

Čuven
Učlanjen(a)
15.05.2002
Poruke
386
Poena
619
Kako da preko Internet Connection Sharing-a u win 98 omoguvim tj da ga podesim da radi patim se vec 2 dana i nece imam mrezu od 3 racunara na poslu od kojih 2 imaju modeme a ja ne pa ocu da idem na net preko njih ili da mi preporucite neki softver koji bi to lepo obavljao samo da ne zauzima mnogo posto se na masinama radi grafika ............
p0z
 
nisam siguran da ICS radi sa dva modema na razlicitim masinama. nisam probao, mozda i radi ali mi je sumnjivo, jer u slucaju koriscenja ICS-a, on se ponasa kao DHCP server i automatski klijentima dodeljuje IP adrese (na ostalim masinama stavis obtain ip address automaticly)
 
ICS instaliras samo na onim masinama koje vuku konekcuju od glavnog, tj. od onog koji se povezao, ako nisi instalirao to ti je na win98 SE disku.
onda otvoris internet explorer pa na internet tools pa na connections i tu imas sharing i lan podesavanja, na lan podesavanje treba da stoji da sve sam detektuje a na sharing.... sad asam vec zaboravio :) nisam dugo to radio. snacices se vec kada dodjes do tamao

pocdrav
 
Hvala vam
probacu sutra kada odem na posao :)

A ako ne proradi izvadicu kolegi modem ko ga j*b* :)
 
Born2Kill je napisao(la):
Kako da preko Internet Connection Sharing-a u win 98 omoguvim tj da ga podesim da radi patim se vec 2 dana i nece imam mrezu od 3 racunara na poslu od kojih 2 imaju modeme a ja ne pa ocu da idem na net preko njih ili da mi preporucite neki softver koji bi to lepo obavljao samo da ne zauzima mnogo posto se na masinama radi grafika ............
p0z
ICS,kao sto znas radi na windowsu novijem od 98se
Instaliras ICS na jednoj masini i ona bi automatski trebala da dobije adresu 192.168.0.1/24
Za ostale masine se ona ponasa kao DHCP server i gateway prema internetu sto ce reci da na ostalim masinama ukljucis da dobijaju adrese automatski.Naravno,palis ih tek posle onog "glavnog racunara"
 
Re: Re: ICS i WIN98

Filo je napisao(la):
ICS,kao sto znas radi na windowsu novijem od 98se
Instaliras ICS na jednoj masini i ona bi automatski trebala da dobije adresu 192.168.0.1/24
Za ostale masine se ona ponasa kao DHCP server i gateway prema internetu sto ce reci da na ostalim masinama ukljucis da dobijaju adrese automatski.Naravno,palis ih tek posle onog "glavnog racunara"

Valjda radi i na 98SE (ali ne na obicnom 98)?
 
Re: Re: ICS i WIN98

Filo je napisao(la):
ICS,kao sto znas radi na windowsu novijem od 98se
Instaliras ICS na jednoj masini i ona bi automatski trebala da dobije adresu 192.168.0.1/24
Za ostale masine se ona ponasa kao DHCP server i gateway prema internetu sto ce reci da na ostalim masinama ukljucis da dobijaju adrese automatski.Naravno,palis ih tek posle onog "glavnog racunara"
ne mora da stoji automatski da dobijaju IP adrese. ICS-ova emulacija dhcp servera se startuje TEK kad se konektujes na net, a pre toga ce ostali klijenti dobiti IP adrese nasumicno, tj. 99.9% sanse su da se nece videti kao clanovi iste mreze.

zato stavljas fiksne ip adrese sa unetom adresom i gejtvejom kao 192.168.0.1.
 
Re: Re: Re: ICS i WIN98

Miroslav je napisao(la):
ne mora da stoji automatski da dobijaju IP adrese. ICS-ova emulacija dhcp servera se startuje TEK kad se konektujes na net, a pre toga ce ostali klijenti dobiti IP adrese nasumicno, tj. 99.9% sanse su da se nece videti kao clanovi iste mreze.

zato stavljas fiksne ip adrese sa unetom adresom i gejtvejom kao 192.168.0.1.
Cak i u uputsvu za instaliranje ICSa na microsoftovom sajtu pise da se ukljuci automatska dodela adresa.
petri je napisao(la):
Valjda radi i na 98SE (ali ne na obicnom 98)?
To sam i hteo reci - znaci 98se i novijicheers
 
Nazad
Vrh Dno