Šta je novo?

Problem sa Ipodom

Molotov

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2008
Poruke
1
Poena
301
Pomazite pliz...
Sve je normalo funkcionisalo, povezivanje kompa i iPoda i jedan dan komp prestaje prepoznavati iPod kao sto je to bilo do tada, kao drive i ITunes ga vise ne primjecuje iako je povezan USB cablom kao i ranije.
Samo funkcionise punjenje baterije preko USB kabla.
Sta da radim?

Reistalirao iTunes...ne pomaze...
USB portovi rade normalno...cini se...

Kada spojim Telefon ili HandyCam prepoznaje ih sistem i sve funkcionise normalno.... :wall:
 
Poslednja izmena:
imas problem s kablom! Kabl je vrlo nezan i nikako, nikako nemoj da ga savijas!
 
što je više ovakvih tema to sam ja bliže nabavci SanDisk Sanse E280, manja cena od iPoda a više nudi osim ekrana koji je na ipodu fenomenalan (video i nano) i nemora se muvati da bi se dobio iz usa nego ga ima kod nas.
 
Pa i kod nas imaš iPoda da kupiš, ne moraš da se muvaš.
 
što je više ovakvih tema to sam ja bliže nabavci SanDisk Sanse E280, manja cena od iPoda a više nudi osim ekrana koji je na ipodu fenomenalan (video i nano) i nemora se muvati da bi se dobio iz usa nego ga ima kod nas.

Ja sam imao Nano 2nd gen (reshio sam ga se ;)), a sada vec 6 meseci imam Sansu e260 i prezadovoljan sam. Pokushaj samo da nadjesh e2x0 v2, tanji su plejeri i imaju unapredjen softver i audio chip. Jedina mana je shto trenutno Rockbox radi samo na v1 Sansama (moja je v1 i extra radi). :wave:
 
Pa i kod nas imaš iPoda da kupiš, ne moraš da se muvaš.

Pa jeste ima ga kod nas ali mu je cena neverovatnih 18000 din. dok je u usa oko 199 dolara tj. prevedeno u dinare oko 11000 a za istu sumu tj. 11500 mogu ovde kod nas legalno da kupim sandisk sansa e280 znači model sa 8Gb memorije koji ima i slot za mikroSD karticu (dakle ukupno može da se napuca na 16Gb) i mogućnost promene baterije bez da ga šaljem na put oko sveta (ima šrafiće na poklopcu) a da ne pominjem da ne mora da se koristi iTunes :)))) već onako "seljački" drag&drop :whip: jedino kažem, ekran baš i nije state of art, mada tu je i sansa view koji ima bolji ekran ali je skupli (8Gb oko 13500 din.)...
Pozdraf
 
@Sirius9:
Da li si siguran da Sanse podrzavaju microSD-HC (2+GB) kartice? Nisam imao prilike da probam, sa 2GB radi odlichno. Mada meni je ovih mojih 4GB + microSD 1GB puna kapa, ne mogu ni da stignem sve da preslusham :D
Sansa View je super za one koji vole da gledaju spotove i filmove, ima vishe kodeka nego moj laptop :d
 
Pokushaj samo da nadjesh e2x0 v2, tanji su plejeri i imaju unapredjen softver i audio chip. Jedina mana je shto trenutno Rockbox radi samo na v1 Sansama (moja je v1 i extra radi). :wave:

Kako se prepoznaje v2, nadam se da nije tek po uključivanju jer niko neće da otpakuje plejer pa tek onda da ga proda ili ne... jel to piše negde na kutiji, video si možda kod nas negde ove nove verzije ili si ćitao na netu?

poz

p.s. Pa nisam 100% da guta up to 8Gb kartice ali na nekom od onih videa sa jutjuba koje sam skidao, koji je nešto nalik na skinutu tv emisiju o gedžetima, tip iz sandiska objašnjava kako može i tih 8 da se ugura mada takvih kartica kod nas nema, mislim da nema ni onih od 4Gb ali na sandiskovom sajtu ih ima :)

Ja gledam da što više ima u startu, da ima verzija sa hdd-om ~60Gb recimo za 250$ bila bi bestuy.
 
Poslednja izmena:
Nisam kod nas video v2. Poslednja serija ima i na kutiji pored naziva e2x0 sitno oshtampano v2. Ali ranije serije nisu to imale tako da je jedini nachin identifikacije da upalish plejer, udjesh u Settings->Info i ako verzija softvera bude u obliku 03.xx.xx to je v2. Kod mene je npr. 01.02.23E
Pozz
 
Nisam kod nas video v2. Poslednja serija ima i na kutiji pored naziva e2x0 sitno oshtampano v2. Ali ranije serije nisu to imale tako da je jedini nachin identifikacije da upalish plejer, udjesh u Settings->Info i ako verzija softvera bude u obliku 03.xx.xx to je v2.

Pogledao sam malo forum sandiska juče i našao odgovor, na zadnjoj strani plejera je odštampano (dole desno) nešto tipa "e280v2" ili "e280R" uglavnom nije mi palo na pamet da je pejer u kutiji :wall:
Našao sam i foru kako se pravi video kabl za ovaj plejer kako bi se filmovi gledali na tv-u, ima zanimljivih stvari na tom forumu, još samo nisam našao kako se menja tema, znam da se prčka sa firmwareom ali neznam čime :)
Sačekaću do sledeće plate (jer ova je taman popunila rupu od prethodne :) pa onda potražiti e280v2 ili možda view-8gb, i opet standardno shranje, na ebaju ili amazonu view od 16Gb jeftiniji nego kod nas onaj od 8Gb... i onda se čude na rts-u kako ljudi malo kupuju online kod nas... stoke.
 
Ja sam ipak fan iPod-a... Koristim iPod Nano IIgen vec duze vreme, i ne pada mi na pamet da ga menjam... Mogu samo da ga zamenim za neki bolji iPod...
Koristio sam pre njega 5 razlicitih plejera, od jacih firmi nemam iskustva jedino sa Creative-om (poceo sam sa MSI-em, zatim MpMan, pa onda Blueberry, pa Sony, pa Sandisk Sansa). Jeste da Sony mozda pruza neznatno kvalitetniji zvuk, ali opsti utisak i funkcionalnost koji pruza iPod je neprevazidjen...
On sto pruza iPod, vredi novca...
 
Pomazite pliz...
Sve je normalo funkcionisalo, povezivanje kompa i iPoda i jedan dan komp prestaje prepoznavati iPod kao sto je to bilo do tada, kao drive i ITunes ga vise ne primjecuje iako je povezan USB cablom kao i ranije.
Samo funkcionise punjenje baterije preko USB kabla.
Sta da radim?

Reistalirao iTunes...ne pomaze...
USB portovi rade normalno...cini se...

Kada spojim Telefon ili HandyCam prepoznaje ih sistem i sve funkcionise normalno.... :wall:

meni se ovo deshavalo kada ipod ubodem u usb 1.1 port ... sa usb 2.0 to se ne deshava, mozda je u tome problem
 
Zdravo sima momci,Moze li neko da mi pomogne malo,imam ipod model no:A1136,emc no:2065, 2005g, 30 g.puna je baterija i posle 5,6 pesama on zablokira,nemogu mu nista dok se ne isprazni baterija,ja sam pomislio baterija je u pitanju i kupim eksternu bateriju 5v 8400 map i opet glavi.
 
ipodi su malo specifični, nisu pravljeni da bi bili popravljani, logika jabuke je: ako se pokvari, baciš i kupiš novo... Uglavnom sigurno ima dugme za paljenje, kad zablokira probaj da držiš to dugme malo duže, probaj i 10-15 sekundi ako ne reaguje na recimo 5 sekundi, možda će se ugasiti a možda i neće, probaš pa vidiš. Ako u menijima ima nešto tipa "Return to manufacturer settings", možeš da odradiš to pa testiraš ali generalno to blokiranje i zaglavljivanje kod ipoda ne izađe na dobro, sorry, tako ti je to sa mp3/4 plejerima, kad je hardver još i može nešto da se odradi a kad je softwer onda mu nema spasa...
 
@Apple imao sam dve Sanse proteklih godina i obe su zveknule. Jedna posle mesec dana odmah, iskljucio je regularno i vise se nikada nije ukljucila. Druga je vremenom pocela da baguje sve vise i vise dok nije ispustila dusu. Ne znam kakvi su konkretno modeli koje si naveo ali zelim ti srecu sa Sansom. :)
 
Ja imam sansu view već, pa jedno 5-6 godina valjda, ne znam tačno, radi kao prvog dana a dušu sam joj vadio, bukvalno, ima na forumu slike koje sam stavio, kako izgleda razvaljena, ima Nvidiine čipove blabla... Baterija je extra, ne znam da li je meni zapao dobar primerak ili šta ali ova ne odustaje. Razmišljao sam da uzmem samsung, onaj što liči na galaxy telefon samo što nije telefon već "mediia" plejer ali ne mogu da se setim kako se zove...
 
Nazad
Vrh Dno