Šta je novo?

Problem - Diamond VooDoo2

notax

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
01.07.2000
Poruke
3,675
Poena
710
Prvo. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko ko ima originalne drajvere za Diamond VooDoo2 12 Mb 3D akcelerator, da mi baci na mail [email protected] ili ako blizu stanuje da pokupim CD ili na disketama.

Namestio sam najnovije drajvere za VooDoo2 sa datumom 27. 01. 2000. i u dxdiag, igrama (Q3, UT) kada probam da startujem ili se smrzne ceo comp ili ispise da glide2x.dll file trazi V2 ali da nije detektovana.
Kod instalacije drajvera je regularno prepoznata kartica i drajveri instalirani.
 
Iako ne verujem da ces imati uspeha sa originalnim drajverima jer su oni jos malo stariji(Diamond Multimedia-u je kupio SonicBlue pre dve godine). Drajveri su ovde.

Pokusaj da nadjes novije drajvere na nekim grafickim sajtovima kojima neki dobrovoljci jos uvek radi (mada uglavnom od Voodoo3 pa naovamo).

Takodje nisam siguran da li ce uopste da radi Q3, jer je moguce da trazi noviju verziju glide2x.dll, i zato javi gresku... Pokusaj Q2, on sigurno radi...
 
Problem je sto se kod startovanja dxdiag, nekada izbaci isto sto i za te igre, a nekada se ceo comp smrzne.
Da li moze (a i to je izgleda situacija) da je crknut jedan 3D chip, a da 2D signal normalno prolazi preko karte.
Ako je crknut jedan 3D chip, da li regularno win98 prepozna karticu na add new hardware kao sto se desilo i nameste se drajveri, sve izgleda OK, ali 3D ne radi??
 
<Mancha> je napisao(la):
Otkud ti to Vocko, ja sam ga igrao i na Diamondu i na Orchidu, sa njihovim i generickim driverima i uvek je radio ok.

E onda se nisi igrao k'o covek :)
Sa wickedGL-om radi i do 30% brze...
 
Radi sa WickedGL, ali mi i dalje nije jasno zasto se smrzne kada se startuje dxdiag.
 
notax je napisao(la):
Radi sa WickedGL, ali mi i dalje nije jasno zasto se smrzne kada se startuje dxdiag.
Koji win i koji dx koristis ?
 
Pozdrav ljudi,dal moze voodoo2 rev2 da se instaira u 20191224_130847 (2).jpg pentium 1 na 166mhz,inace je Medion nemacki,nema u opcijama u biosu da se iskljuci integisana,sa voodoo2 nece da bootuje nikako,dal mozda dzamper neki treba negde da premestim 20191224_130903.jpg
evo slike grafike,kad je ubacim unutra pocnu polako da se greju svi veliki cipovi,to mi daje nadu da je grafika ispravna,al da je mozda nekompatibilna 20191224_125537.jpg
 

Prilozi

  • 20191224_130847.jpg
    20191224_130847.jpg
    1 MB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Može, naravno. Voodoo je samo dodatna 3D kartica, treba izlaz iz integrisane, ili neke druge kartice povezati preko Voodoo na monitor.
 
samo sto nedaje sliku,niti na jednu izlaz,probao sam i sa integrisane vga i sa voodoo-a,no picture,neodaziva se na num na tastaturi,zabagovalo,moram naci neku drugu pci da isprobam
 
Nazad
Vrh Dno