Šta je novo?

E8400 Oc

za audia & Co i to nebi bilo dovoljno

posto su neki sumnjali u 3600MHz@default sa novim 45nm cpu primercima evo 3800@default :D

e8500_3800_12251024xgry.jpg

predlazem novu disciplinu 30 dana prime stable,bas bi bilo interesantno,xexe :D:D:D
 
pa ~ toliko vremena da oboris rekord u prime95 i dobijes pola milion $ :D
 
Cisto radi uporedjivanja e8200@3600MHz ispod default-a :D
 

Prilozi

  • Orthos.jpg
    Orthos.jpg
    311.9 KB · Pregleda: 95
Vidim po netu da ljudi imaju isti problem sa 1x bus width umesto 16x.
Ja moj rešavam tako što spustim klok procesorea na default, čim ga podignem problem se ponovo javlja!
Strašno! Da vozim E8400 na def., pa to je kao da Porche-a vozite 40km\h.
Ovo bi trebalo da bude nova tema s obzirom da je problem kod mnogih sa 8800GT kartom.
P.S. Imam najnovije drivere za GPU,Chipset,najnoviji Bios F11!
 
Vidim po netu da ljudi imaju isti problem sa 1x bus width umesto 16x.
Ja moj rešavam tako što spustim klok procesorea na default, čim ga podignem problem se ponovo javlja!
Strašno! Da vozim E8400 na def., pa to je kao da Porche-a vozite 40km\h.
Ovo bi trebalo da bude nova tema s obzirom da je problem kod mnogih sa 8800GT kartom.
P.S. Imam najnovije drivere za GPU,Chipset,najnoviji Bios F11!
Digni malo voltazu NB-a, to bi trebalo da resi problem.
 
Cisto radi uporedjivanja e8200@3600MHz ispod default-a :D
Jooooj, najbolji ste - sat vremena Orthos-ovanja... i ti i Monteboy :D


Al' dobro, tebi cu jos i da oprostim, imas Chenbro kuciste na wallpaper-u... :d
 
Jooooj, najbolji ste - sat vremena Orthos-ovanja... i ti i Monteboy :D

Mnogo se ti tu tripujes, sve zavisi sta ko od korisnika radi na kompu, neko ko vrti 3d po 24/7 jel njemu ok tvojih 8h ortosa? ja mislim da nije, meni komp sluzi da pustim film, da pustim pesmu i da odem na net, u prevodu meni je 1h ortosa i vise nego dovoljno. :wave:
 
@Tomas73

Jesi li primetio da ti PCIe link width od max 16x radi na 1x?

:wave:

Hvala ti na savetu, mada sam i ranije podizao MCH napon ali ništa se nije menjalo
po pitanju PCI-E link width-a, i dalje je bio zakucan na 1x.
Tek posle clear CMOS-a i podešavanja MCH napona za jednu "stepenicu" na gore
uspeo sam da ga nateram da radi na 16x.:p

Sorry za off!!!
 
Poslednja izmena:
Mnogo se ti tu tripujes, sve zavisi sta ko od korisnika radi na kompu, neko ko vrti 3d po 24/7 jel njemu ok tvojih 8h ortosa? ja mislim da nije, meni komp sluzi da pustim film, da pustim pesmu i da odem na net, u prevodu meni je 1h ortosa i vise nego dovoljno. :wave:
Svakom prema svojim potrebama :D


BTW, kol'ko ja vidim, za te tvoje potrebe dovoljan je i Celeron 300A... i to na nativnom taktu, al' eto - ti ga poteraj na 450MHz! :d:d:d
 
Jel bre OCeri sto svi koristite te programe za testiranje od nekoliko dana?
Imate lepo program koji traje najvise 20 i neki minut za CPU i od 20-40 minuta za RAM, a daleko je sigurniji po pitanju stabilnosti sistema od tih koje vi koristite, tj jedini koji se do sada pokazao kao 100% tacan. Naravno u settingsu odvrnuti load na 100%. Doduse pola tih vasih testova bi popadalo na njemu, a prolaze na tim vasim. :p
Okacite ovako nesto:
 

Prilozi

  • OC kako treba.JPG
    OC kako treba.JPG
    120.5 KB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:
Jel bre OCeri sto svi koristite te programe za testiranje od nekoliko dana?
Imate lepo program koji traje najvise 20 i neki minut za CPU i od 20-40 minuta za RAM, a daleko je sigurniji po pitanju stabilnosti sistema od tih koje vi koristite, tj jedini koji se do sada pokazao kao 100% tacan. Naravno u settingsu odvrnuti load na 100%. Doduse pola tih vasih testova bi popadalo na njemu, a prolaze na tim vasim. :p
Okacite ovako nesto:

Meni ovo greje samo Core 0, i ako pokazuje u Task Manageru kao da je opteretio oba jezgra. Inace Orthos i Prime MultiCore greju oba sasvim normalno. OS je Vista X64 SP1...
 
Ja mislim da je gedza vise hteo da pohvali svoj primerak procesora, koji je btw, gledajuci ove napone i frekvenciju mene zaista uspeo da impresionira!!!
 
Jel bre OCeri sto svi koristite te programe za testiranje od nekoliko dana?
Imate lepo program koji traje najvise 20 i neki minut za CPU i od 20-40 minuta za RAM, a daleko je sigurniji po pitanju stabilnosti sistema od tih koje vi koristite, tj jedini koji se do sada pokazao kao 100% tacan. Naravno u settingsu odvrnuti load na 100%. Doduse pola tih vasih testova bi popadalo na njemu, a prolaze na tim vasim. :p
Okacite ovako nesto:
Ma kakvi... S&M bese nekad dobar, zakon za AMD-a, to je sigurno (u stara dobra vremena :)).
Na ovim C2D ne greje ni blizu TAT-a, koji je i dalje neprikosnovena grejalica...

BTW - a to znas i sam ;) - kakvih crnih 20 minuta, to bre nizasta nije dovoljno... bese najduzi test u S&M-u traje oko 2 i po sata? Onaj sledeci je samo loop svih testova od po 5 minuta...
Ma, nije dovoljno.
 
Ma kakvi... S&M bese nekad dobar, zakon za AMD-a, to je sigurno (u stara dobra vremena :)).
Na ovim C2D ne greje ni blizu TAT-a, koji je i dalje neprikosnovena grejalica...

BTW - a to znas i sam ;) - kakvih crnih 20 minuta, to bre nizasta nije dovoljno... bese najduzi test u S&M-u traje oko 2 i po sata? Onaj sledeci je samo loop svih testova od po 5 minuta...
Ma, nije dovoljno.

Smes ovo da isprobamo , ali po gajbu piva. Nisi ni probao, a trtljas napamet. Probaj zadnju verziju koja moze da testira i Qaudove. Dovoljan je i ovaj osrednji test od 20-tak minuta za potvrdu stabilnosti. Ako je prodje, a ti sa nekom aplikacijom oboris masinu (naravno zbog opterecenosti CPUa) imas gajbu piva.
Big mozda nisi dobro cekirao polja u settingsu. Treba da izgleda ovako kao na slici i gledaj da su polja oznacena sa "kvacicama, a ne samo zeleni kvadratici, jer tada testira samo sa jednim jezgrom. Samo ti namesti kao sto je na slici i testiraj i nikako ne slusaj Cara, on ne zna sta prica, kao da je ispao iz neke druge vremenske zone. :p
 

Prilozi

  • SM.JPG
    SM.JPG
    39.5 KB · Pregleda: 100
Smes ovo da isprobamo , ali po gajbu piva. Nisi ni probao, a trtljas napamet. Probaj zadnju verziju koja moze da testira i Qaudove. Dovoljan je i ovaj osrednji test od 20-tak minuta za potvrdu stabilnosti. Ako je prodje, a ti sa nekom aplikacijom oboris masinu (naravno zbog opterecenosti CPUa) imas gajbu piva.
Big mozda nisi dobro cekirao polja u settingsu. Treba da izgleda ovako kao na slici i gledaj da su polja oznacena sa "kvacicama, a ne samo zeleni kvadratici, jer tada testira samo sa jednim jezgrom. Samo ti namesti kao sto je na slici i testiraj i nikako ne slusaj Cara, on ne zna sta prica, kao da je ispao iz neke druge vremenske zone. :p
Gajba piva, a... moze ;)
Na nevidjeno ;)

Samo sto ces je ti popiti u svakom slucaju, ali Boze moj... :)
Imam ja vere u TAT.


Istina je da nisam probao poslednju (sta me briga za Quad-ove, kad ga nemam ;)), probao sam neku od prethodnih, i zestoko je podbacila u odnosu na TAT (od koga vecu grejalicu jos ne videh). A i test moze da traje koliko hocu. Kakvih 20 minuta, to je igrarija.
 
Jel bre OCeri sto svi koristite te programe za testiranje od nekoliko dana?
Imate lepo program koji traje najvise 20 i neki minut za CPU i od 20-40 minuta za RAM, a daleko je sigurniji po pitanju stabilnosti sistema od tih koje vi koristite, tj jedini koji se do sada pokazao kao 100% tacan. Naravno u settingsu odvrnuti load na 100%. Doduse pola tih vasih testova bi popadalo na njemu, a prolaze na tim vasim. :p
Okacite ovako nesto:

Sado Mazo smo koristili jos pre par godina ......
Naznam za aktuelnu verziju ali znam za starije da ne pokazuju 100% stabilnost pogotovo kad su vodeni sistemi u pitanju :) (da bi se postigla radna temperatura vode u sistemu potrebno je vecinom i vise od 20 minuta) razlog zasto ja licno radije koristim neku kombinaciju Orthos + Virusscanner (full scan)

Predostavljam da je TAT bolji od S&M kao sto Car rece mada zadnju verziju nisam testirao

Secam se da je S&M imao dobar i 99% pouzdan test memorije ali ipak ne 100% kao sto je to slucaj kod vise sati GoldMemory :)
 
Poslednja izmena:
Sado Mazo smo koristili jos pre par godina ......
Naznam za aktuelnu verziju ali znam za starije da ne pokazuju 100% stabilnost pogotovo kad su vodeni sistemi u pitanju :) (da bi se postigla radna temperatura vode u sistemu potrebno je vecinom i vise od 20 minuta) razlog zasto ja licno radije koristim neku kombinaciju Orthos + Virusscanner (full scan)

Predostavljam da je TAT bolji od S&M kao sto Car rece mada zadnju verziju nisam testirao

Secam se da je S&M imao dobar i 99% pouzdan test memorije ali ipak ne 100% kao sto je to slucaj kod vise sati GoldMemory :)

To za vodena stoji, mada ako je lepo odradjeno hladjenje vode nece ni postici neku vliku temperaturu kasnije ili mozes test pustiti posle nekih drugih testova kada je sve vec dobro podgrejano. TAT nece da radi na vecini novijih ploca (kod mene npr na GA-P35-DS4) i izgleda da je Intel digao ruke od njega. Kod GM je ista poenta kao i za vodena hladjenja. Ti visesatni testovi imaju prednost samo u tome sto se PC i komponente u njemu ugreju do maximuma i ako tada ima kriticnih momenata izadju na videlo. Zato je poenta da ove krace testove kao sto je S&M pustate na vec dobro podgrejane sisteme (npr posle nekih drugih testova ili posle igranja, rendera i sl). Tu onda u prvi plan izlazi kako je organizovano hladjenje komponenti u racunaru.
 
Update BIOS-a na F12, množilac na 8.5 x 444=3774MHz, VCore=BIOS(normal=1.225),Full load=1.200V, Loadline calibration=auto.

Zanimljivo je da ako stavim množilac na 9 x 419=3771MHz uz istu postavku za VCore, Orthos puca posle 2min.
Maximum za množilac 9 je 9 x 410=3690MHz na def. naponu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno