Šta je novo?

E8200 Oc

pa i nije neki klok, a ovo za napon necu ni da komentarisem. Preko 1.4 ne ici sa 45nm e8xx serijom.... (quad moze do 1.55)....

Ja moj vozim opusteno na 4Ghz sa 500FSB na 1.31vdrop...... i ne smatram da je nesto extra klok....

tako prikazuje cpu-z u biosu je 1.3... vozaču ;)
 
pa i nije neki klok, a ovo za napon necu ni da komentarisem. Preko 1.4 ne ici sa 45nm e8xx serijom.... (quad moze do 1.55)....

Ja moj vozim opusteno na 4Ghz sa 500FSB na 1.31vdrop...... i ne smatram da je nesto extra klok....

Sto ne ici preko 1.4 ? Sta ce da mu fali ? (pitam, ne zezam se) Teraju to ljudi i na 1.6V...Ako imas neki konkretan info zasto je dizanje napona preko 1.4V gore nego bilo koje drugo dizanje napona, podeli to sa nama :)
 
Poslednja izmena:
Ne bih da sad filozofiram... a i mrzi me to da radim tako da cu biti kratak...

45nm cpu ne voli v preko 1.45 (da budem precizniji) odnosno 1.55 za 65nm. Mozete ih terati i na 1.8v kao @nikolas61, ali u tom slucaju napravite se pametni pa nabavite i vi LN2 (tecni azot). Za 24/7 ne preko 1.45 jer u suprotnom nece dogurati kraj garancije... izduvace te ga a posle nekog vremene (pitanje nedelja) cpu ce vam traziti sve vece napone sa stabilan klok... odnosno ako ga sada "vozite" npr 1.55v orthos lupam 15h bez problema.... za par nedelja nece da izdrzi ni 15min na istim klokovima/voltazi...mozda ovo nekom zazvuci poznato tj da je slicno primetio na svom cpu... e pa to je zbog toga...

PS: naravno da neki primerci "vole" i veci napon, kao i da neki primerci zakucavaju na 1.3v...
 
@gx-x
pametan dečo,ljubi ga majka :D

@sikin
evo sad radi lepo na def voltazi 3.6 ali an DFI-ju,izgleda da da je onaj asus nešto brljavio...
 
Poslednja izmena:
ne znam sta se desava ali drugar moj isprobavo 3 komada e8200 i sva tri su 50+ C u idle na default. :( Njegov kolega probao jedan pod nekim jacim CM kulerom - ista stvar. Rade svi i klokuju se al su vreli.

jel to neki losh batch zapao ili sta je sa time ? Htedoh da uzmem e8200 danas al kako je krenulo nista od toga :wall:
 
Poslednja izmena:
kako onda na Vuletovom e8200 sve normalno pokazuje ? Ma, sacekacu ja, sumnjivo je meni ovo, uostalom, ploca ce da mi gasi komp na 85C, bas nju briga sto je to lose (ako je) ocitavanje...
 
Nazad
Vrh Dno