Šta je novo?

DELL vs Hp vs IBM

Sarah Carigan

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2004
Poruke
243
Poena
319
Evo ovako.Treba mi server. ,) Sluzice kao DC + DNS + WINS. Mozda josh po koja stinica. Instalira se SBS Win2k3. za nekih par meseci postoji mogucnosti dizanja excangea na istom serveru ukoliko bude problema sa kupovinom posebnog servera. Mreza u datom trenutku ima 25 racunara +/-1. I nekih 15ak udaljenih lokacija koje ce se kaciti preko VPN-a ali za to ce da se podigne drugi server. Na ovom ce se vrsiti samo autorizacija korisnika. Pri kupovini najbitnija stvar je 24/7 rad i sigurnost podataka. Usput se i gleda mogucnost upgreada, podrska (odziv u jedinici vremena), nabavka rezervnih delova.
U predhodnoj firmi u kojoj sam radio politika je bila HP i nishta drugo. E sad i ovde treba kreirati neku politiku. Tu dolazimo do teme DELL vs HP vs IBM.
Pored servera gleda se i dostupnost, odnos cena kvalitet, velicina .... radnih stanica jer se planira da se zamene zutaci brand racunarima. S obirom na prirodu posla trebace SFF (small form factor) brandova, ali i klasicnih kancelarijskih modela. Tako da se pitanje postvalja kojem od ova 3 brand-a bi vi poklonili poverenje?
Takoreci treba mi vasa ocena, sugestija shtagod ali posmatrajuci iz svih uglova. Serveri, Office racunari, Kvalitet usluge u srbiji naravno, Kao i raznovrsnost i dostupnost modela kod nas.
Gledao sam sajtove nashih uvoznika i nikako da se odlucim. Cak mogu reci da sam razocaran. Jako mali broj modela na lageru. Nema rezervnih delova ako neshto nedaj boze rikne. Ima onog Jeftin server al zato radna stanica ubija po ceni. Strahovito nepoznavanje materije koja se prodaje.
Jos jedan recimo kriterijum koji mi je interesantan je rasprostranjenost odredjenog brand-a kod nas a samim tim i postojanje ljudi koji su dolazili u kontakt sa opremom, i imaju iskustva sa "decijim bolestima" koja se uvek pojave a iskustva uvek mogu da se razmene....

Eto svashta neshto. Velika tema za razmisljanje pokrenuta kupovinom jednog obicnog servera a onda razmisljanjem o buducnosti.

s' poshtovanjem JA:smoke:

nadam se da vas nisam ugusio.
 
Kod tih servera nema decijih bolesti, jer su sva tri izuzetno dobri kao serveri...

Sto se podrske u Srbiji tice, ne znam, ali siguran sam da ako kupis odgovarajuci paket (podrske) vreme odziva za rezervne delove i slicno mora da bude onakvo kakvo je predvidjeno paketom koji uzmes....Tipa: hp ima "4 sata odgovor na licu mesta sa sve rezevnim delom" (tipa napajanje).....verujem da tako mora i u Srbiji posto i ovde u J.Africi to tako funkcionise (imao sam praktican primer kada mi je zviznulo napajanje na HP ML370, i momak je za 4 sata - tacije 3 sata i oko 40 minuta doneo novo i zamenio......).....

Znaci mozda je bitnije da vidis kakve uslove porske pruzaju sva tri pa se onda odluci, jer izmedju ta tri brenda nema mnogo razlike u kvalitetu....
 
Poslednja izmena:
@kovacm: Otvorio sam temu samo da vidim sta imas da kazes... :)

Na prvom mestu je ovo sto Twix kaze, znaci servis (utvrdjivanje problema makar) na licu mesta i downtime. Mada razmisljaj o backup varijanti u svakom slucaju, ostaviti mrezu sa 20-30 racunara bez servera (makar za mp3) ume da skodi zivcima...
 
Poslednja izmena:
HP

PS
Ako želiš da dobro prođeš za male pare moja preporuka je MSIndustrial.
 
Poslednja izmena:
Ibm. Porucio sam za firmu 5x blade servera sa ukupno 5TB diskova, Ups 3Kv, rackove....
 
Ljudi mane zanimaju malo konkretniji odgovori.

Ja znam da su BMW, Porse i mercedes jako dobro automobili i znam da necu pogresiti bilo koji da kupim ali svaki ima neke prednosti i neke mane. E to je ono shto mene zanima. A treba da kupim mnooogo automobila, terence, gradske varijante, Luksuzne, .... i ocu da svi budu jedne marke da ih vozim kod jednog majstora i u jedan servis ... redpostavljam da me kapirate.

Nisam hteo da duzim ali izgleda da cu morati. Elem,
Radim u virmi koja se bavi pisanjem softwera ali i odrzavanjem racunara. Imamo dosta klijenata (nebitno ko su). E sad svi klienti imaju jednu zajednicku stvar. Kad neshto ne radi 15 minuta nastaje HAOS!!!!! ako u roku od 1h ne resim problem .... ne zalite da znate posledice. Kao i manje vishe 90% firmi u Srbiji sve se to zasnivalo na tamte za kukuriku serverima. Ekstra jaka Zutac makina sa malo vishe rama i 2 harda i eto servera. E posle par havarija i ne prospavanih noci skapirali da mora da se radi kako treba. Nezale se pare ali netreba ni preterivati. E tu je nastala moja dilema. Dell vs HP vs IBM. Znaci ja sad hocu da uvedem uniformno svima ISti serveri, Iste radne stanice, ... sve isto. A dijapazon poslovanja je razlicit tako da su potrebne i extra male makine za recimo neku prodavnicu, pa klasicne office makine, laptopovi, Jace radne stanice za neke dizajnere ... A kad odem na teren ili kad nedaj boze neshto padne ja da imam i rezervnu plocu i rezervni HDD, napajanje ako treba od svake makine po jednu da stoji za ne daj boze i da sve mogu da reshim u roku od 1h. +
E sad druga strna price. Mi smo kao firma ponudili neku vrstu server housinga za neke firme u bukvalnom smislu te recijel recimo nemaju centralu gde bi u adekvatnim uslovima drzali servere a server im treba samo za skladishtenje pazara ... bla bla, a za neke samo kao backup server podataka i recimo replikacija DC-a za slucaj da njihov DC nekim cudom zvekne (oba HDD-a) da imamo alternativu. Ovde cu da idem na Blade varijantu ali opet ne znam koga da odaberem HP, DELL, IBM. Evo vec dve nedelje citam testove, specifikacije. Gledam koliko koji proizvodjac ima uvoznika i distributera u Srbiji. Koliko su ti distributeri pouzdani..... (recimo pakom je distributer HP-a i Prefered partner a po iskustvima sa bancha oko servisa kod njih ni CD-R nebi kupio, e sad dal je to stvarno tako i kakvi su prema business korisnicima to ne znam) Mi vagamo u virmi debelo jel kad se jednom presece onda nema nazad. A poenta je shto nisam ja bash direktno zaduzen ali s obzirom da sam glavni u firmi za IT sektor sve oci su uperene u mene. Tako da necu da zurim nego ocu DEBELO da izvagam.

I da dodam na kraju. Konacno sam dosao u firmu koja zna kako se radi posao. Radim sa firmama koje su svesne vaznosti kvalitetne opreme .... I pun elana ocu da odradim posao kako treba. :) :type:

Aj sad da vas cujem. Znaci malo detaljnije a opet da ne otkrivate poslovne tajne ;):p

s' poshtovanjem JA:smoke:

p.s. Sad mi pade na pamet zamislite da radite sa bankama ali da te banke rade 24/7 znaci da imaju tri smene. Server nesme da se restartuje NIKAD. A ne daj boze da padne. I sad imate jedno 15 takvih shto manjih shto vecih koje rade na zutacima i sad su spremni da zveknu pare (kao shto rekoh ne treba preterivati) i vi treba da im preporucite tj kazete kupi to i to i onda da stojite DEBELO iza toga.
 
Poslednja izmena:
Sme u bankama da padne server :d
E sad moja firma radi ibm sto se tice servera, ne radimo klijentsske stanice

Kolko sam video po bankama masovno imaju hp radne stanice (i super su)
Tako da kapiram da bi ti odgovarajuci deal sa HPom bio odlican.
Sto se tice IBM radnih stanica nisam ih vidjao.
Dell sam video par puta, od "servera" PE1950, klijente ponekad.

Znaci ako cete da dresite kesu, ali da to radi prvvoklasno IBM serveri su way to go.
Imaju najsavrseniji troubleshooting, od "lampica" na serveru, preko BMC adaptera, preko RSA adaptera do IBM direktora koji je omg savrsenstvo.
Samo definiste sta vam treba. Blade serveri koje neko spomenu i nisu skupi, ali zato je blade shasija horrorshow :)

A na kraju krajeva ako tvoja firma Debelo Stoji Iza Toga, pretpostavicu da i vi radite support. Onda vec stvaarno kontaktiraj predstavnike i della i IBM-a i HP pa vidi uslove.
 
A na kraju krajeva ako tvoja firma Debelo Stoji Iza Toga, pretpostavicu da i vi radite support. Onda vec stvaarno kontaktiraj predstavnike i della i IBM-a i HP pa vidi uslove.

Generalno smo odgovorni za komplet sistem. Ali mi kao firma radimo samo deo vezan za software i servere. A kad neshto crkne ja mogu samo da okrenem trece lice i da kazem to je crklo.

btw hvala na informaciji za IBM. Ali molim te pojasni zashto smatrash da je
Znaci ako cete da dresite kesu, ali da to radi prvvoklasno IBM serveri su way to go.
Imaju najsavrseniji troubleshooting, od "lampica" na serveru, preko BMC adaptera, preko RSA adaptera do IBM direktora koji je omg savrsenstvo.
dali se ovo zasniva na licnom iskustvu ili ..... Ako ti nije tesko prenesi ukratko. Jer nisam imao prilike da radim na "IBM direktoru aka. omg savrsenstvo :)" sem suvih brojki koje sam nashao na sajtu IBM-a nema nishta realno opipljivo da se tako izrazim. Lakoca upravljanja, realne mogucnosti jedno je praksa a drugo teorija.....
 
Poslednja izmena od urednika:
Ok ako u slucaju crkavanja ti zoves, onda gledaj da trece lice bude sto profesionalnije. Jer na kraju krajeva sve ce ici preko tvojih ledja.

Ovaj deo oko troubleshootinga...zasniva se na licnom iskustvu. I mada moze delovati kao babaroga, smesno je lako.
IBM serveri imaju nekoliko nivoa troubleshootinga
-lampice koje kazu sta je. Recimo memorija. Onda ti izvadis taj mem. expansion modul (svetli koji je neispravan) a onda na njemu svetli lampica kraaj neispravne plocice memorije. Izuzetno kratko vreme troubleshoota/otklanjanja kvara. Ovo je banalan primer bio.
-Imas BMC (baseboard management kartu) koja se definise iz biosa (IP). nesto ti nije jasno, nakacis se laptopom/remotom na nju i iscitas neverovatno detaljne logove, i nadjes kvar/warning
-Imas RSA adapter, opet koji daje krajnje detaaljan pregled stanja na serveru, od formwarea, temperatura, stanja, ma svega.
I na kraju IBM director ultimativan alat za upravljanje serverima.

Sve to kosta, ali na kraju stedi zivce i vreme.
Eto, tako nesto. Mislim znaju i oni da se kvare, daleko od toga da su besmrtni, ali je troubleshoot krajnje pojednostavavljen i efikasan.
A registruj se na IBM sajt na kraju krajeva, imas taamo literature skroz dovoljno.
Pozdrav

P.S imam typo gresaka, laptop stradava polako :)
 
Poslednja izmena:
Konkretno ja bih isao ili sa HP-om ili sa IBM-om....Ni sa jednim ni sa drugim nema greske...
 
Pa ja mislim da bi se tvoj izbor mogao svesti na drugu stvar a to je sa kojom firmom bi ti ostvario saradnju kod nas kupovinom odredjenih servera. Pa tako recimo tebe bi trebala da interesuju konkretna iskustva ljudi ovde oko podrske koje te firme pruzaju, da li to rade direktno iz svojih predstavnistva ovde ili preko svojih uvoznika-distributera, pa kakvi su lageri kod tih firmi, kakav je odziv u slucaju problema i sl. Sam hardver ja licno mislim da je prilicno jednak kod svih navedenih firmi i tu ne bi smelo da ima greske, ipak su to velike svetske firme koje nemogu sebi da dozvole luksuz losih servera pa tako i lose reklame. Neko moje iskustvo sa Dell-om kaze da podrska koju pruza Informatika nije bas najsjanija, pre svega mislim da je to zbog velikog broja klijenata kojeg imaju, sad neznam kakvi su ovi "novi" iz List-a, moguce da su oni bolji posto relativno od skoro rade Dell servere. Za IBM znam da ih dugo godina radi Pin Computers, a znajuci kakvi su tamo mislim da tu nebi pogresio. E da mislim da nije lose da se raspitas kakvu podrsku pruza Fujitsu-Siemens kod nas ni njuhovi serveri nisu losi.
Pozdrav
Milos
 
@milos_r

Bash na to sam i mislio. Konkretna iskustva korisnika. A to da kod toga nema greske ja se slazem samo meni treba sirok dijapazon proizvoda pa zato gledam i samog proizvodjaca a i kvalitet usluge u srbiji. Ali koliko ja vidim bice to HP.
 
Ma uzmi HP bez razmisljanja. Prvi su u svetu po broju prodatih servera, prihodima, svemu... Nije to bez razloga. Sve ove trange frange koje kazu da ima IBM, ima i HP ali pod drugacijim imenom - na primer BMC (base management card) kod IBM-a je ILO card kod HP-a...
 
Da. Ali i dalje stoji pitanje podrske za podrucije srbije. ovo pod 1 a pod dva imam problem sa nabavkom slim serije HP racunara. Asus i dell recimo mogu da nabavim al HP kancelarija kaze nema i ne zna kad ce biti. Meni godisnje treba recimo 30 komada ali to je mesecno dva tri a ne 30 odjednom pa cemo da vidimo kako cemo taj problem da reshimo. Citamo se josh :)
 
Aj jedno trgovacko pitanje... Vidim da sve sto hoces da radis hoces da bude na nekom normalnom (za zapad) nivou. E sad to ce sve malo teze da ide u srbiji bar za sad (bar je tako licilo zadnji put kad sam bio).

Al ne mogu da verujem da postena kuca poput HPa ne moze da isporuci neke modele desktopa. Pa ima ih na tuce svuda po engleskoj kakve oces. Sto ce reci da je uvoznik seronja. E pa sad ako os posten posao (napokon dolazim na pitanje :d) jel ta tvoja kompanije nije sposobna da podpise nekakav ugovor sa distributerom, biznis saradnju il sta god?? Predpostavljam da cete i vi a i distributer zaradjivati na toj opremi koju prodajete. Pa bre ako ti treba HP sa roze kucistem moraju da ti ga nabave!!
Nadam se da razumes sta ocu da kazem. Nisi ti obican korisnik pa da sad mozes da sedis na telefonu i cekas da ti se javi neka plavusa na supportu i kaze ti da probas da resetujes comp... Znaci prelomi kod koga ces i onda idi i trazi nekakav ugovor koji ce ih obavezati da te tretiraju kao onoga ko im donosi novce.
 
Sve su to prazne price. Sa interneta neces saznati nista pametno osim tehnickih karakteristika. Mogu da ti kazem da se svaki brand kvari ( ja radim FSC i IBM ) samo je pitanje serije. Kod IBM x3550 zezaju napajanja, dok je x3650 extra, FSC RX200S2 je katastrofa ali se zato FSC RX200S3 nijedan nije pokvario. Isto ti je sa svim brendovima. Ono sto je tebi problem jeste da bilo koji brend nema veliki spare lager. Svi drze po neku plocu, memoriju, napajanje ... Sto ne znaci da imaju bas ono sto ti treba. Deo nema sanse da ti stigne pre 2 nedelje, a realno je mesec dana. Mozes da dokupis garanciju u vidu odziva 4 sata (proveri detalje tog odziva) ali ce to papreno da te kosta. Sve to sto ima IBM (lampice, direktor ...), imaju i svi ostali u ovom ili onom obliku, ali ako nemas rezervni deo, dzaba ti sve. Moj savet je da kupis tipski server ( ja kad pravim spare lager narucujem najvise delova za ono cega se najvise prodalo ) a koji tacno model najbolje ce ti reci serviseri. Na kraju, ni to ti nije garant da se nista nece pokvariti, pa bolje razmisli o 2 servera ili VMWare-u jer virtualnu masinu mozes lako da portujes na bilo koji racunar u slucaju nuzde. Takodje, ako se ozbiljno bavis tim poslom trebalo bi da razmislis i o storageu. Sada bar imas jeftinih modela.
 
2 servera su svakako ok, ali moguce da su prejak finansijski zalogaj. Pod pretpostavkom da drugi server dodje neki "hot spare". Klaster ovde nije moguc.
I na kraaju krajeva od cele nase price, ispade maltene da ce za 2 zutaca naci lakse delovee, lakse popraviti... :D
 
Jel VMWare toliko pouzdan da mozes da ga koristis na serveru?
Mislim imas jos jedan "sloj" koji moze da zakaze?
-Hardware
-VMWare
-Software
 
VMWare radi ko zmaj (ako je na dobrom hardveru). Inace nama je u firmi testni webmail radio na radnoj stanici 6 meseci kao virtualna masina (100-tinak korisnika).

A sto se tice zutaca ... Server ne cini samo njegova namena. Mozes i PDA da stavis kao server za nesto. Server cini sama njegova arhitektura , chipset, opcije koje poseduje kao i brzina i pouzdanost u radu. Narvno da su malo precenjeni, ali je velika razlika iako to na prvi pogled ne izgleda. Uvek je bilo koliko para toliko muzike. Mozda je najbolje da si postavio pitanje tipa: "Imam toliko para i treba mi server za to i to". DNS, WINS, DHCP nisu zahtevni pa mozes da ih sve strpas na jedan server, ali videh da bi ti tu i Exchange ....
 
A onda sa exchangeom (koji je uvek kritican za firmu :D) dolazi i potreba za clusterom za isti taj exchange, a SBS server se ne moze clusterovati...

Starkraftas, ako imas odresene ruke, uzmi ono gde ces se najmanje smoriti, i gde ce ti biti najlakse da resis probleme
Poz
 
mali dodatak oko vmwarea i ostaalih resenja za virtualizaciju...to ce biti hit.
Koliko cuh od kolega (a trebaalo bi da image stigne ovih dana) i w2k8 server ce se dossta baziraati na virtuelizaciji.

Da zakljucim neki moj stav : dc+dns+wins zaista nisu zahtevni, bice dovoljan i neki IBM/DELL/HP sa 2-4 gb rama i 1 xeonom (midrange tipa). Ni troskovi nisu veliki, cak mozes uzeti i 2 za neki "fail safe" (ne bih se frljao sa cenama ne znam bas tacno)
 
Vidi, ja bi da sam na tvom mjestu uradio slijedeće.

Kod nas imaš svega nekoliko firmi koje se bave sa time što tebi treba (on sight podrška i servis), što preko business partnera, što preko svojih firmi. Dell - Informatika, HP - Saga, S&T (za druge ne znam, nisam se interesovao), IBM - PIN (gore neko spomenu), Data011 (ne znam da li još rade). Za ostale firme - ne znajem. Uostalom preko matičnih sajtova nađeš firme koje rade kod nas i onda kreneš u lov.

Pod lovom podrazumijevam kontaktiranje odabranih firmi radi saopštavanja potreba i dobijanja ponuda. Nakon toga, preliminarni sastanak oko utanačavanja pojedinosti i odgovaranja na problematična pitanja i nedoumice. Nakon toga bi trebao da imaš sliku o tome ko, šta, kad, kako i za koliko (vremenski i cash) može da ponudi, uradi, riješi.

Ja bi išao na sistem integratore, prvenstveno iz razloga što mogu da ti ponude "tailor made" rješenje koje će tebi i tvojoj firmi odgovarati. Takođe, ti sistem integratori kao klijente imaju bankarske sisteme, telekom operatere i sve ostale koji rade sa velikim i 24/7 sistemima. I znaju ljudi da pronađu pravu mjeru, ali isto tako i znaju kako i koliko "boli" kad se ugovor ne ispoštuje...
 
** Takođe, ti sistem integratori kao klijente imaju bankarske sisteme, telekom operatere i sve ostale koji rade sa velikim i 24/7 sistemima. I znaju ljudi da pronađu pravu mjeru, ali isto tako i znaju kako i koliko "boli" kad se ugovor ne ispoštuje...**

Takodje se nece mnogo smarati sa nekim ko kupuje 1 mid-range server. 24/7 ima svoju cenu koja nije mala tako da se na kraju odnos kupca sa prodavcem svodi na kolicinu novcanica koju kupac namerava da potrosi. Svidelo se ovo nekom ili ne, realna situacija je takva.
 
Nemoj da brineš, nisu oni imuni na zaradu, a svakako je imaju... :wave:

Ako im je interesantno da prodaju HP/Legato/niji-ni-bitno-čiji softver za backup (npr. S&T), za jedan server i jedan DAT u osnovnoj konfiguraciji, sa možda eventualnim upgrade-om na dva servera, podešavanjem softvera i svim propratnim radnjama, onda će se interesovati i za ovo... Jer, ovo nije samo jedan mid-range server. Čovjek kaže kako će da (ili već) rade server-housing, pa onda blade tehnologija ispada idealna kombinacija. Jeste u startu veći ulog, ali se kasnije ima stabilna, sigurna i proširiva platforma.

Ono na šta se takođe treba obratiti pažnja jeste produkcioni i eksploatacioni vijek platforme. To je u principu 3-5 godine, a IBM ima jednu ili dve blade šasije za koje daje 7 godina garancije za dostupnost dijelova i mogućnosti proširenja...

Ipak, elf, slažemo se u svakom slučaju u jednom - sve pokreću šareni šuštavi papirići i sve zavisi samo i jedino od toga. Dobro, možda ne 100%, ali barem >80% zavisi samo od toga...
 
Koliko sam ja razumeo, covek bi kupio samo jedan server a o Legato, Tivoli ili Veritas kombinaciji nije bilo ni govora. Veruj mi, takva kombinacija sa implementacijom daleko premasuje cenu servera.
 
Sve su to prazne price. Sa interneta neces saznati nista pametno osim tehnickih karakteristika. Mogu da ti kazem da se svaki brand kvari ( ja radim FSC i IBM ) samo je pitanje serije. Kod IBM x3550 zezaju napajanja, dok je x3650 extra, FSC RX200S2 je katastrofa ali se zato FSC RX200S3 nijedan nije pokvario. Isto ti je sa svim brendovima. Ono sto je tebi problem jeste da bilo koji brend nema veliki spare lager. Svi drze po neku plocu, memoriju, napajanje ... Sto ne znaci da imaju bas ono sto ti treba. Deo nema sanse da ti stigne pre 2 nedelje, a realno je mesec dana. Mozes da dokupis garanciju u vidu odziva 4 sata (proveri detalje tog odziva) ali ce to papreno da te kosta. Sve to sto ima IBM (lampice, direktor ...), imaju i svi ostali u ovom ili onom obliku, ali ako nemas rezervni deo, dzaba ti sve. Moj savet je da kupis tipski server ( ja kad pravim spare lager narucujem najvise delova za ono cega se najvise prodalo ) a koji tacno model najbolje ce ti reci serviseri. Na kraju, ni to ti nije garant da se nista nece pokvariti, pa bolje razmisli o 2 servera ili VMWare-u jer virtualnu masinu mozes lako da portujes na bilo koji racunar u slucaju nuzde. Takodje, ako se ozbiljno bavis tim poslom trebalo bi da razmislis i o storageu. Sada bar imas jeftinih modela.

Nazalost ovo sto Elf kaze je tacno....narocito je smor deo koji se tice tankih lagera. Nijedna srpska firma ne voli da ima zarobljene hiljade evra u hardveru koji ce mozda da im treba a mozda i ne, a svakako ce da zastari za 2-3-4-5 god. Sa stanovista gazde firme - bacanje para.

Dobiti pravu hardversku podrsku u Srbiji za brendirane proizvode je nemoguce, i situacije tipa 'Izvinite, bas taj deo nam fali, ali evo narucujemo ga danas i stize za 2 nedelje' pre su pravilo nego izuzetak.

Ista situacija je i sa samom gvozdjurijom tj serverima koje neko zeli da kupi. Cesto, ali jako cesto, ce komercijalista iz XYZ firme predstavnika nekog od brendova da kaze 'Trenutno nemam bas taj model, ali stize za 10-15 dana'.

Posledice malog i siromasnog trzista krastavac.....
 
Evo samo ukratko poshto nemam sad vremena da dataljisem. Izbor je pao na HP opremu. Uzeo sam sledece za pocetak.

Blade shorty aka. c3000 sacija sa dva BL460c servera
HP DL360G5 rack mounting
.....

ovo je ono da kazem bitno. Sescu ovih dana da napishem neka moja iskustva i impresije pa ce mozda nekom u daljem periodu posluziti.

s' poshtovanjem JA:smoke:
 
Nazad
Vrh Dno