Šta je novo?

FSB rupe na Biostaru P965

voodoons

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2005
Poruke
2,519
Poena
379
Mat.ploča: Biostar TForce P965, bios:917
Memorija: 2x1GB PQI DDR800
I Proc: E2160 ES
Max sto sam bio izvukao iz njega je FSB od 350MHz, tj.350x9 za proc. memorija je bila u odnosu 1:1, znaci 700MHz i opusteno je radila 4-4-4-12 1T na 1,8V (realno 1,89V koliko daje ploca na def)...
Na FSB 351MHz (nazvaću ga Misteriozni FSB 1) nije htela uopste da butuje, BIOS je beep-ovao za memoriju?? (prva nelogicnost).. na Bilo kom FSB-u do 399MHz isti su simptomi makar podigao voltaze svemu -ista priča...
Na 400MHz, BIOS ne beep-uje ali nece ni da butuje, samo ćuti i vrati def.podešavanja.. Smanjivanje mnozioca, spustanje latencije mem.na 5-5-5-15 2T, dizanje voltaze procesora do 1,475V nije pomoglo...
FSB term.voltage je na 1,4V
MCH voltage je na 1,45V
DDR voltage je 2,20V
Sve u svemu, veći FSB od 350MHz nisam uspeo...

II proc
: E6300
Cim sam ga ub'o na plocu stavio sam FSB 500MHz (nazvaću ga Misteriozni FSB 2).
proc.voltage: def
FSB term.voltage: 1,4V
MCH voltage: 1,45V
DDR voltage: 2,20V
Butovao je uspesno, cak je usao u win ali je pao na EVEREST Cache i memory benchmark-u kad je bio na merenju L2 Cache write
Probao sam sa voltažom procesora do 1,45V i uvek puca na Orthosu Smal FFTs priority 9 bukvalno kako kliknem na dugme Start zakoci se sve, moram a reset...
Probavao sam razlicite FSB-ove, zaključak:
FSB <= 449MHz proc radi na 449x7 na def.voltaži stabilno bez pucanja
FSB 450-499 --> isto kao i Misteriozni FSB 1 iz prethodnog pasusa
FSB 500 podigne win, nekad nece da prihvati, nekad napise CMOS cheksum failed, insert Floppy disk with BIOS file ali, posle par restarta uspe da ga digne ali --> Misteriozni FSB 2...
FSB 510 neće da butuje...

Tekst je opšira jer sam dosta kombinacija probavao pa rekoh sve da ispišem...
Da li ima neko neki predlog koji sam možda prevideo pa da probam...
E2160 neću vraćati tako da me interesuje izvlačenje max iz E6300
 
Ne razumem shto si nazvao temu FSB rupe. To bi trebalo da se zove tako u sluchaju da e2160 nije hteo da mrdne preko 350, a recimo da je hteo na 420. Tebi tu neshto drugo ne valja ili nece da radi.
Reshenje misterioznog fsb-a jedan ti je fsbwall na procesoru i tu nema shta da se radi osim menjanja procesora, a shto se tishe drugog, mislim da je neshto do ploche. Moj ti je savet da stavish neki stariji modovani bios i da vidish koja ti je revizija chipseta, ako je c1 one se generalno slabije klokuju od c2.
 
prvo sam nazvao "Rupe na Biostaru P965" pa sam dodao FSB... e2160 je teran pre mene na fsb-u vecem od 400MHz, ocigledno ploca brljavi sa procesorima sa strapom 800... drugacije je bio ponasanje e2160 na fsbu 350-399mhz a drugacije na fsb vecem od 400mhz.. u prvom slucaju pistao je za memoriju a u drugom je cutao... ocigledno ima rupu na 351-399 a izgleda i na 450-499...
C2 mi je revizija ploce...
 
Ja sam muchio e2140 na 965PT i nije htela da mrdne preko 360FSB, a radio na njoj, chini mi se, e6300 500x7. Menjao sam jedno 10-ak biosa, dodavao voltaze, menjao memorije i nishta nisam uspeo. Bocno sam ga posle na Asus p5n32-e sli i na njoj je max sa dotichnim 390FSB. Al da Biostar 965 nije za 200FSB procesore, u smislu FSB u nebesa, nije. I sumnjam da bi sa nekom drugom plochom uspe mnogo vishe od tih 350. Probaj da stavish neki modovan bios, izguglaj i nacicesh vrlo lako, stavi 500x7, 1:1 5-5-5-12 [email protected] (chini mi se dzapmer na plochi za preko 2.2v), procesor na 1.45v, FSB termination i Mch takodje chasti onako malo mushki i probaj.
 
Poslednja izmena:
stavio sam 500x6 i izbacuje mi BSOD odmah posle bootloadera, visti bootloader izbaci poruku da mu fali neki fajl iz system32 direktorijuma pa da idem na repair .. kontam da sata brljavi, jer nemam voltazu south bridge-a pa da je povecam malo..
fsb termination je 1,4v, mch je 1,45v, mem je 1:1 5-5-5-15 2T@2,2v
probacu neki modovani bios, imam ih celu kolekciju na disku ali verovatno nece hteti fsb500 a kamoli vise...
koliko je limit u fsb-u na p965 chipsetovima? moze li vise od 500mhz-a?
da, zaboravih... na northbridge sam montirao aktivni Xilence chipset cooler
 
Moja iskustva i informacije u vezi te ploce su sledece: ne radi dobro sa procesorima sa fsb 200 ,znaci 4x00 i 2x00 serija, a da sa procesorima sa fsb 266 radi veoma dobro tj. klokuje se ko lud do neke razumne granice naravno. Pa secam se da su Misko i Dekara postavljali neke lude rezultate pre godinu dana sa 965pt sa fsb-om od 550 ako ne i vise. Naravno to je bilo neko ludo hladjenje i sa memorijama koje su imale micron D9 ali poenta je da ploca moze dosta da izgura sto se fsb-a tice. Drugo citao sam, davno je bilo tako da se ne secam gde, na nekom ozbiljnijem sajtu test te ploce i sa e6300 i sa Corsair Twinx pc6400 cl 4 memarom. Zakljucak je bio da je potpuno stabilna bila na fsb 490 sa 1:1 fsb ram, znaci sa dobrom memorijom moze dosta of course i proc mora da ima wall iznad te vrednosti. To je i moj problemcic i ovih dana bas mozgam koju memoriju da uzmem da mogu vise da ga kloknem. Meni ulazi u win sa 6300 i sa 480 ali naravno ne mogu da proverim krajnje domete ploce :) kad trenutno imam memoriju koja je stabilna do 425. A moj 6300 pretpostavljam da moze dosta jer je potpuno stabilan na2,9Ghz i sa 1,28V.
Inace na onom testu koji sam spomenuo su probali posle 6300 i 4300 i imali su yebadu samo takvu pa je zakljucak bio da ova ploca nije na zalost za jeftine Intel procesore, naravno mislili su na neko iole ozbiljniji oc.
Jedino nemam informaciju kako se ponasa sa procima sa fsb 333. Znam da je izasao bios sa podrskom za te procesore.
Btw ja koristim bios od 29.12.2006! Probao sam ih nekoliko koji su izasli do recimo maja prosle god,( ove najnovije nisam) i taj mi se pokazao naj.
 
voodoons je napisao(la):
Na FSB 351MHz (nazvacu ga Misteriozni FSB 1) nije htela uopste da butuje,

Eto imao sam isti problem samo kod mene je Biostar T-Force 965 PT....

BIOS je zadnji sa biostar China site-a koji ima podrshku za FSB 1333 MHz procesore... Proc je E4300

-Setujem na 350 x 9 i radi a kad setujem na 351 x 9 nece....
-Probao sam sve moguce kombinacije FSB-a a nece...
-Probao sam manji mnozilac
-SVE voltaze sam dizao jedan stepenik nize od maximuma ( procesor samo na 1.55 V )
-Pre kad sam probao da nadjem max clock memoriju sam stavio u odnos 1:1 sa FSB-om i laterancije memorije na AUTO ili na CAS 5 i tad nije htelo da bootuje

-Sad prekljuche inspirisan ovim threadom i iznerviran shto ne procesor ne mogu da podignem vishe od 350 x 9 ( 3150 MHz ) [za testove] stavio sam napon na procesoru na 1.65825 V i sluchajno sam memoriju ostavio tako kako mi je bila nameshtena kad sam FSB drzao na 300 MHz ( memorija je bila na 600 MHz @ 4-4-4-12 / 2T ) i zamisli procesor je bootovao bez problema.....

Znachi bootuje na FSB 351-420 sa mnoziocem 9 ali poshto sad imam 1GB Trancscend JetRam 800MHz CAS 5 [treba da mi stigne Geil 2x1 Gb Ultra Dual CAS 4] na 390 ulazi i u Win a na FSB 400 memorija brljavi vec kad treba da se pojavi Boot Loader za izbor OS-a.... Memorija sam gurao do 2.2 V koliko plocha moze da isporuchi iz BIOS-a ( moze i vishe ali treba prebaciti jumper a ne zelim da sprzim memoriju :) ) ali i dalje brljavi priliko izbora OS-a....
-Ako stavim laterancije memorije na AUTO ili CAS 5 / CAS 6 - znachi maximalno opushteno nema shanse da bootuje sa vecim FSB-om od 350 MHz....
-radi na 390 x 9 = 3510 MHz a nece na 390 x bilo koji drugi mnozilac osim x9 :wall: probao sam na 390 x 6 = 2340 MHz i nece :wall:

-FSB Wall na procesoru mi je na 415-420 :) ( nisam probao izmedju ) ali ulazi u BIOS i sa mnoziocem X9 ( 415 x 9 = 3735 MHz ) :) samo shto memorija brljavi..... Za ovaj klok mu je sigurno potrebno 1.7 V + [plocha moze do 1.8 V ] nek prodje testove (super PI / 3D Mark )...

-Memorija mora da bude na CAS 4 nek plocha bootuje na FSB vecem od 350 MHz

Vi koji imate CPU sa FSB-om od 800 MHz probajte pa javite da vidimo dali je to samo kod mene ili kod svih...

Eto to je moje iskustvo sa ovom plochom...

:wave:
 
Poslednja izmena:
meni memorija na 898mhz (fsb=449) nece da radi na 4-4-4-12, tj.bootuje ali pri izlasku iz bootloader-a win-a zakuca BSOD... ne znam da li da je roknem na 2,3V ocigledno joj fali napona da bi radila lepo
na DDR898 5-5-5-15 2T@2,2V radi sasvim lepo
 
Probaj bre slobodno neki drugi bios i to modovan po mogucstvu. Memi ochepi slobodno na 2.2 li 2.3 i ne zezaj sa tim 6 mnoziocem, stavi kako sam ti napisao. Probaj i neku drugu memoriju, mozda ti ta neshto zeza.
 
Poslednja izmena:
meni memorija na 898mhz (fsb=449) nece da radi na 4-4-4-12, tj.bootuje ali pri izlasku iz bootloader-a win-a zakuca BSOD... ne znam da li da je roknem na 2,3V ocigledno joj fali napona da bi radila lepo
na DDR898 5-5-5-15 2T@2,2V radi sasvim lepo

Pa ne moze ta memorija 4 4 4 12 na 449Mhz. Dobro je ako je stabilna i sa cl 5 po meni.
 
na 1000mhz gura 5-5-5-15 [email protected]
to je dobra memorija, bez obzira što neki viču da je loša
imao sam pqi i ddr i ovu sad ddr2 i jedna i druga su odlične
 
Lepi! 'Si ti probo drugi bios ili ne? Ne razgovaramo vishe dok to ne uradish.
 
Poslednja izmena:
sutra ujutru.... nisam hteo preko vikenda ako zakucam bios a vec mi se jednom zakucao na flesovanju... da mogu odmah da je nosim u telix ako zatreba...
 
prvo sam nazvao "Rupe na Biostaru P965" pa sam dodao FSB... e2160 je teran pre mene na fsb-u vecem od 400MHz, ocigledno ploca brljavi sa procesorima sa strapom 800... drugacije je bio ponasanje e2160 na fsbu 350-399mhz a drugacije na fsb vecem od 400mhz.. u prvom slucaju pistao je za memoriju a u drugom je cutao... ocigledno ima rupu na 351-399 a izgleda i na 450-499...
C2 mi je revizija ploce...

Ma ta ploca je nejsra zivo. Sa 800FSB procesorima se ne voli. Ja nisam naterao 4300 na njoj da radi kako treba, tek na Gigabyte 965 ploci.
 
zato sam uzeo e6300 a za 1066 procesore je xtra
 
Kako si zakucao bio bios? Kako si fleshovao? Ja, recimo, napravim neku malu fat32 particiju i podignem dos sa bilo chime i fleshnem shta god hocu, mojne neke tamo ezflesheve i winflesheve, to je njesra.
 
Ja imam rupu u fsb-u izmedju 320-330 i 400mhz. Dakle 399 nece da buta a 400 hoce i stabilno je kao kamen, proc na default naponu. 24/7 ga drzim na fsb 420. Hoce da boota na 430 ali nije stabilna. Nije ni do memorije jer memorija radi dosta preko 900 (ulazi u win i na 960 mhz). Ploca je Biostar 965pt.
 
Pa povecaj malo napon na plochi pa da je stabilizujesh :)
 
@Pablo
Ma jok, nije do napona. Podizanje napona za mch ne donosi nikakva poboljsanja po pitanju stabilnosti
tj. i dalje ne boota izmedju 330 i 400 a ni preko 430. Jedino ona FSB termination voltaza pomaze, trenutno mi je na 1.4v, sa 1.5v nista ne dobijam. Napon za procesor cak mogu i da spustim na 1.28 i opet je orthos stabilan vise sati na 2.94ghz. Bice da je ovo neki limit fsb za ovu plocu ili mozda proc ima fsb wall na 430.
 
@Pablo
Ma jok, nije do napona. Podizanje napona za mch ne donosi nikakva poboljsanja po pitanju stabilnosti
tj. i dalje ne boota izmedju 330 i 400 a ni preko 430. Jedino ona FSB termination voltaza pomaze, trenutno mi je na 1.4v, sa 1.5v nista ne dobijam. Napon za procesor cak mogu i da spustim na 1.28 i opet je orthos stabilan vise sati na 2.94ghz. Bice da je ovo neki limit fsb za ovu plocu ili mozda proc ima fsb wall na 430.


Kod mene identicno ali skoro u dlaku kao sto je kod tebe. Na 2,94Ghz proc potpuno stabilan i na 1,28V. Dizanje napona na cipsetu apsulutno nista ne pomaze, kao ni dizanje napona na procesoru. Na 425 fsb ploca potpuno stabilna ali posle 430 vec pocinju problemi cak i sa ulazenjem u win na zalost. Ja sam probao jos i sa A-data Vitesta Extreem 6400 cl 4 ramom ( isa 4-5 biosa ) ali skoro isto kao i sa ovim Geilom. Mada na dosta mesta sam citao da sa dobrom memorijom (citaj Micron D9 cipovi ) stabilna i na 470-490fsb! Ma nemam pojma, poklonicu proc i plocu devojci a ja cu za par meseci da predjem na neku isprobanu dobru kombinaciju ploce, procesora i ram-a. Ovo me nervira, pa ne mogu da izvucem max iz proc-a a znam da moze dosta ;)
 
@chabex
Pa jeste bezveze sto ne mogu da izvucem jos jedno 300+MHz iz ovog e6300 (neki su cak isli i na 3300-3400MHz) ali sta da se radi. Ja sam zadovoljan kako ploca radi na ovom fsb od 420 na koliko je drzim za svaki dan, a ni c2d na 2,94GHz nije bas za staro gvozdje ;-)
 
ja moju drzim rock stable na 400fsb
inace za potrebe spija uspeo sam da je nasviram na 490fsb ali tu nije stabilna mozda da sam malo prckao ali meni je 400sasvim dovoljno
 
Ma nije za staro gvozde definitivno :) Puna kapa, pogotovo za ono za sto ga ja koristim, ali cak i za igre ce po mojoj proceni bar jos god biti sasvim dovoljan C2D na 2,9-3Ghz (sa nebitno koliko kesha) a verovatno i vise. Tako da ako budem racionalan i ne uhvati me neko ludilo u medjuvremenu necu ga menjati ove godine :wave:
 
ja moju drzim rock stable na 400fsb
inace za potrebe spija uspeo sam da je nasviram na 490fsb ali tu nije stabilna mozda da sam malo prckao ali meni je 400sasvim dovoljno

Ej, vidim da imas solidnu memoriju, jesi probao koji je max stabilan fsb za plocu? Sa corsairom bi trebalo da ide stabilno i preko 450, na vise mesta sam video pa zato kazem.
 
nisam:D

nego nisam imao vremena... idem sad da ga flesujem.. prvo cu probati modovani najnoviji, ver.917
 
evo rezultata posle flesha biosa:
fsb 500
cpu 3500mhz
mem 5-5-5-15 2T@2,3V 1000mhz
Everest odradio Memory and Cache Benchmark ali orthos puca, ocigledno mu treba napona...

e, da... nije hteo da mi udje u bootloader win-a, stalno mi je javljao:
The file is possibly corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum.
usao sam u Bios i iskljucio Auto detect PCI host clk ili tako nesto (opcija koje nema u nemodovanom biosu) i posle toga lepo ulazi u bootloader i win...
odoh da ga nasviram

sad primetih da mi je, iako je u biosu setovan mnozioc na 6, win i sve u win-u prijavljuje 7... Kad se pali komp lepo pise 500x6 u a win-u 500x7
stavio sam rucno 7 i opet mi izbacuje The file is possibly corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum.

na bilo koje dizanje voltaze procesora na fsb 500, puca pri ulasku u win..

ima li neki predlog?


Pgledajte stavku u Orthosu CPU Speed:
 
Poslednja izmena:
Moj ti je svet da stavish neki stariji modovani bios, meni se klokovalo bolje sa starijim. Stavi procesoru 1.45v napon i probaj.
 
Nazad
Vrh Dno